Steun voor woningmarkt €449. www.corendon.nl f? Zomer vakantie 2009 Titan Garden Beach Long ucak.11 Geldig t/m 30 april Crisis drukt inkomsten Loodswezen Trio geeft roof 'Fusieplannen moeten in ijskast' in zwembad toe Lees het weblog van onze Haagse verslaggever Provincie stopt vier miljoen euro in drie stimuleringsregelingen. PZC |.bezorgers.nl Tweede-Kamerfractie van de SP wil uitspraak van minister en Kamer. Turkije - Alanya Turkije - Alanya u kunt ook bellen naar 023-751 06 06 www.pzc.nl/zeeuwsezetel PZC Woensdag 18 maart 2009 I 25 door Rinus Antonisse MIDDELBURG - De Zeeuwse woning markt krijgt een oppepper van bijna vier miljoen euro. Het dage lijks provinciebestuur wil met dat geld de verbetering van particulie re huizen en de nieuwbouw van starterswoningen bevorderen. Ook wordt gezamenlijk opdrachtgever schap gestimuleerd, met name door een bijdrage in de aanloop kosten. Aanpak van particuliere woning verbetering is volgens het dagelijks provinciebestuur gewenst om te- voorkomen dat een deel van de huizen leeg blijft staan of verpau pert. De provincie stopt drie mil joen euro in het Stimulerings fonds Volkshuisvesting Nederland. Particulieren kunnen via dat fonds een zogeheten 'zachte lening' af sluiten. Het gaat om ten hoogste 30.000 eu ro tegen 0,5 procent rente. Het geld moet benut worden voor het verlagen van energie- en waterver bruik, het verhelpen van gebreken aan het casco en aanpassingen om ouderen langer in hun huis te la ten wonen (levensloopbestendig). Eén derde mag worden uitgegeven aan modernisering van badkamer ofkeuken. Het dagelijks provinciebestuur wil de bouw van starterswoningen vooruit helpen. De regeling is dan ook met name gericht op bouwers (ontwikkelaars, aannemers). Voor de bouwplaats gaat de voorkeur uit naar 'inbreidingslocaties'; vrij komende plekken in bebouwd ge bied. Voor een compleet afgebouw de starterswoning is een bijdrage van 10.000 euro beschikbaar (voor een casco 8000 euro). Zo'n huis mag niet meer dan 150.000 euro kosten. Voor de regeling is gekozen boven Het dagelijks provinciebestuur bevordert het opknappen van particuliere woningen en de bouw van starterswoningen met vier miljoen euro. het rechtstreeks aan starters toe kennen van leningen. Nu wordt vooral het bouwen van kwalitatief goede en nieuwe woningen voor starters bevorderd. Het collectief particulier opdracht geverschap is gericht op projecten die door een groep op poten wor den gezet (gemeenten, woningcor poraties en particulieren). Vorig jaar is al de Stichting Collectief Par ticulier Opdrachtgeverschap (CPO) tot stand gekomen en de provincie steunt die met 40.000 euro per jaar. Het geld is bedoeld om groepen die samen een bouw plan willen uitvoeren, te helpen met een bijdrage in de aanloopkos ten (totdat hypotheekfinanciering mogelijk is). bel 0800 - 022 27 10 WGGGNGR NieuwsMedia terneuzen - Met de aanhouding van drie jongens van 16, 17 en 18 jaar uit Axel en Terneuzen heeft de politie diefstallen opgelost in het Terneuzense zwembad Schei- dorado. De diefstallen werden gepleegd op zaterdag 24 januari. De drie jon gens hebben toegegeven dat ze in het zwembad kluisjes hebben opengemaakt en er goederen uit hebben weggenomen. De buit be stond uit geld en sieraden. door Jeffrey Kutterink den haag - Minister Ab Klink moet de plannen voor een fusie tussen de ziekenhuizen Goes en Vlissingen in de ijskast zenen. De SP-Tweede Kamerfractie gaat de minister van Volksgezondheid daartoe in een motie oproepen. Dat betekent dat de Tweede Ka mer opnieuw gaat praten over de fusieplannen. Kamerlid Henk vart Gerven (SP): „De minister heeft vorige week tijdens het overleg over de Zeeuwse ziekenhuizen zijn voorkeur uitgesproken voor behoud van een ziekenhuis op Walcheren. Ook heeft hij gezegd dat er een alternatief scenario moet worden uitgewerkt voor als de ziekenhuizen niet mogen fuse ren van de Nederlandse Mededin gingsautoriteit. Wat de NMa be sluit is niet relevant. Als de poli tiek wil dat er een ziekenhuis op Walcheren blijft moet die zich er over uitspreken." De SP vindt daar om dat geen onomkeerbare beslui ten genomen mogen worden. „In terim-directeur Pieter Vierhout trekt twee maanden uit om met ie dereen te praten. Dat is overbodig. Er wordt al jaren gepraat. De fusie plannen moeten nu in de ijskast." Of de Kamer het overleg nog deze week voert, is de vraag. Door de volle agenda ligt volgende week meer voor de hand. vlissingen - Het Nederlands Loodswezen in Vlissingen moet ef ficiënter gaan werken, omdat de in komsten uit loodsgelden dit jaar naar verwachting met vijftien pro cent dalen door de teruggevallen scheepvaart op de Westerschelde. Loodsen zien hun inkomen zelfs met dertig procent afnemen. Ze dragen ook de kosten van de on dersteunende diensten. Personeel van deze diensten wordt vandaag bijgepraat. Voorzitter Guido van Rooij meldt dat er geen sprake zal zijn van een afslanking. „Ook al is er minder scheepvaart, we moeten toch aan boord. We moeten die er varen mensen in huis houden." www.goturkey.conv^ Geldig t/m 31 maart Genieten in een vier sterren hotel waar service hoog in het vaandel staat..dan is hotel Titan Garden ideaal voor u! Van wege het ruime aanbod aan faciliteiten is hotel Titan Garden zeer geschikt voor families met kinderen. Het hotel direct aan het strand. Wacht niét te lang want dit hotel zit altijd snel vol! L mmm 1/4-23/4 J_ 24/4 -29/4 1 SW-12S j 135-17/5 I 1M-J®j j_ 26-21/6 22/5-30/6 j 1 i/j-W j m-w 8 dagen 299 449 '379'" 428 447 427 477 547 601 1 Fam 2V+2K 1050 1 1570 1 1330 h 1733 1819 1 1669 1885 2135 1 2337 Hotel Long Beach Resort bevindt zich in de prachtige omgeving van Alanya en is slechts door een weg gescheiden van het mooie strand. Het luxe complex is in 2006 geopend en staat bol van vele faciliteiten voor het hele gezin. Naast de standaard kamers beschikt het hotel ook over familiekamers voor max. 6 personen en mooie villa's Long Beach 5* Ultra All Inclusive reiscode ALLOB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27