PZC Prijs N57 dreigt op te lopen 17 Vlissingers opgepakt en snel weer vrijgelaten Hulp onderweg voor padden WALCHEREN 29 25 Rijkswaterstaat vreest dat 20 miljoen voor Veerse deel te weinig is. mmm eege - Klokje Vrijwilligers verwend Topstukken ontdekt bij Kunst en Kitsch in Zeeuws Museum Oppepper van vier miljoen euro voor woningmarkt Woensdag 18 maart 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - Rijkswaterstaat Zee land houdt er nu alweer rekening mee dat het Veerse deel van de nieuwe N57 meer gaat kosten dan de twintig miljoen euro die nu be schikbaar is. Dat zegt Eric Mostert, die namens Rijkswaterstaat betrok ken is bij de aanleg van de N57. Vertraging van de plannen kan lei den tot aanzienlijk hogere bouw kosten. Daardoor is nu de vraag of de be schikbare twintig miljoen euro vol staat, vertelde Mostert maandag avond op een vergadering van de wijktafel Sint Laurens. Nog maar enkele maanden terug wejrd het budget voor de weg door gezamenlijke bijdragen van Rijk, provincie, gemeente en water schap Zeeuwse Eilanden opgekrikt tot twintig miljoen euro. Dat was nodig omdat er een tekort was ont staan doordat het Middelburgse deel veel duurder was geworden. Daardoor bleef minder geld over voor het stuk weg van Middelburg tot Vrouwenpolder. Gedeputeerde Toine Poppelaars (CDA, verkeer) zegt niet op de hoogte te zijn van mogelijke finan ciële problemen. Bovendien wijst hij op 'sluitende afspraken' over de financiering van de N57 op Veers grondgebied. Er is mede dankzij Zeeuwse bijdragen twintig miljoen euro beschikbaar voor het stuk van Middelburg tot Vrouwen polder. „En voor dat bedrag moet het gewoon gebeuren", waar schuwt Poppelaars. Ook vindt de gedeputeerde het nog veel te vroeg voor zulke doem scenario's. „Je kunt wel bang zijn voor dit of voor dat, maar of er echt een probleem ontstaat, zal pas blijken als de aanbesteding van de aanleg van de N57 is ge- Provincie en gemeente Veere wil- len niet meer geld betalen voor de N57 als die duurder wordt dan 20 miljoen euro. Zij houden vast aan gemaakte afspraken. daan. En de tijd voor aanbestedin gen lijkt mij de komende periode eigenlijk wel gunstig", meent Pop pelaars, doelend op de economi sche crisis waardoor bedrijven minder werk hebben en dus eer der bereid zijn om nieuwe op drachten aan te nemen, en tegen lagere prijzen. Wethouder Jan Bostelaar van Veere denkt daar anders over. Juist omdat overheden grote infrastruc turele projecten eerder laten uit voeren, zullen de prijzen niet da len, denkt hij. Bostelaar is het wel met Poppelaars eens dat die twin- titg miljoen de grens zijn. In ieder geval kan en zal Veere niet meer geld op tafel leggen, waarschuwt hij. „Afspraak is afspraak." VLISSINGEN - Met de aanhouding van twee Vlissingers, zondag avond, denkt de politie dat er een gewapende overval voorkomen is. Rond acht uur verrichtte een arres tatieteam van de Koninklijke Mare chaussee de arrestatie op de Presi dent Rooseveltlaan in Vlissingen ter hoogte van de Bloemenbuurt, zo liet de politie gisteren weten. Volgens woordvoerder Mirja Vis had de politie betrouwbare infor matie dat de twee iets ernstigs van plan waren. Om die reden werd het arrestatieteam van de mare chaussee opgeroepen. De arresta tieteams van de politie konden op dat moment niet in Zeeland wor den ingezet. De twee Vlissingers, volgens getui gen forse mannen, werden na hun aanhouding meegenomen voor verhoor. Tijdens dat verhoor en een huiszoeking zijn echter geen harde bewijzen voor een overval gevonden. Daarom zijn ze diezelf de avond weer vrijgelaten. OOST-SOUBURG - De Dierenbescher ming gaat met borden weggebrui kers in Oost-Souburg wijzen op overstekende padden. Gisteren heeft de Dierenbescher ming de gemeente verzocht om de borden te plaatsen. „Maar de gemeente bleek de bor den niet meer in huis te hebben. Wij gaan er nu zelf voor zorgen", aldus Michel Kapelle, afdelingsma nager van de Dierenbescherming Zeeland. Hij wil folders uitdelen wanneer de paddentrek op gang is gekomen. Tenslotte gaat de dierenambulance zo nu en dan poolshoogte nemen. De Dierenbescherming hoopt met haar vrijwilligers en het publiek zo veel mogelijk dieren over te zetten. Tip? redactie@pzc.nl Emma (5) uit Colijnsplaat komt uit een muzikaal nest. Net als haar vader is ze gefascineerd door alles wat geluid kan ma ken. Op pannen kan je drum men, de gitaar van papa kan je ontstemmen en als je op een glas tikt hoor je een vrolijk tingeltje. Emma is met recht aan het 'kleu teren', ze kan zich verwonderen over de gewoonste dingen. Zo hoog ze zich deze week voorover in de voortuin, nadat haar vader haar op een sneeuwklokje had ge wezen. Ze luisterde aandachtig, keek eens heel goed in het bloem pje, hurkte nogeens, maar nee: het bleef doodstil. En dat terwijl ze toch echt het woord 'klok' had horen luiden. Maar waar die kle pel hing... DOMBURG - Een gezichtsbehandeling, massage van rug, nek of voeten, een 'frisse voorjaarsma- ke-up'. De vrijwilligers van verzorgingshuis Sim- nia in Domburg konden zich gisteren heerlijk la ten verwennen. Het was een bedankje van de Stichting Voor Regionale Zorgverlening (SVRZ) voor de jarenlange inzet van die pakweg 140 vrij willigers. Omdat ze altijd klaar staan voor de be woners van Simnia. In de Zeeuwse Weken van de Vrijwilliger staan ze nu zelf eens in het zonnetje. Op 31 maart is er nóg een verwendag. foto Ruben Oreel zie ook de video op www.pzc.nl/walcheren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19