Zeeland 'Voorstad gevaarlijk' Verhuisbericht Pleidooi om transferium te behouden Seniorenraad Goes ziet niets in afschaffing van pendeldienst naar stad. Kledingbeurs voor het goede doel in Goes Borselse gastdocenten tijdens leerplichtdag Bomencursus met theorie en excursie Er is weer hoop voor De Hoop Op 13 maart 2009 B PZC Dinsdag 17 maart 2009 21 Als kwaliteit een naam mag hebben! door Raymond de Frel GOES - Het transferium bij de Zee landhallen in Goes moet niet wor den opgeheven na de oplevering van een nieuwe, grote parkeergara ge bij theater De Mythe. Daarvoor pleitte een lid van de Goese seniorenraad gistermiddag bij wethouder Rinus Dieleman tij dens een bijeenkomst van de geza menlijke ouderenbonden in Goes. Dieleman lichtte daar alle plannen toe, die de gemeente op het gebied van verkeer, vervoer en parkeren heeft. „Maar het woord 'transfe rium' heb ik u niet horen noemen. Het lijkt wel of het een vloek woord is. De seniorenraad wil dat het transferium blijft bestaan. Het is ideaal voor mensen die een dag je naar Goes komen en geen zin in parkeerproblemen hebben. En de voorziening is ook prima te combi neren met het reguliere stadsver voer", gaf een lid van de senioren raad Dieleman mee. Het college van burgemeester en wethouders wil het transferium eind dit jaar om meerdere rede nen opheffen. Het gebruik is met zestigduizend bezoekers per jaar beperkt, afgezet tegen de zeventig duizend euro die de voorziening met gratis bus jaarlijks kost. Ook zou Goes zich financieel in de vingers snijden, omdat er door het transferium minder betalende au tomobilisten naar de parkeergara ge bij De Mythe komen. Dieleman liet andermaal doorschemeren niet veel voor handhaving van het transferium te voelen. „We zullen de situatie na de oplevering van de parkeergarage opnieuw bekijken, maar wij kunnen die jaarlijkse ze ventigduizend euro ook voor ande re dingen gebruiken. Bijvoorbeeld voor een dynamisch parkeerverwij- zingssysteem. In dat geval heb je wellicht helemaal geen transfe rium meer nodig. Ik weet dat de se niorenraad aan het transferium hecht, maar helaas kunnen we niet altijd alle wensen inwilligen." De seniorenraad in Goes wil het transferium bij de Zeelandhallen behouden. Het college van B en W geeft het geld liever aan ande re verkeerszaken uit. GOES - In kerkgebouw De Levens bron aan de Mansholtlaan in Goes wordt morgen van 9.00 tot 12.00 uur een kleding- en speelgoed beurs gehouden. De opbrengst gaat voor de helft naar Mission Aviation Fellowship waarvoor Goe- senaar René Don en zijn vrouw lanneke op dit moment in oplei ding zijn in Australië. Er is een groot en gevarieerd aanbod van kinder- en volwassenenkleding, ac cessoires, speelgoed en spelletjes. Voor meer informatie mail naar kledingbeursgoes@live.nl HEINKENSZAND - Borselse basisscho lieren krijgen donderdag, tijdens de Dag van de Leerplicht, les van bijzondere gastdocenten. Wethou ders Marga Vermue, Jan Zandee, Mart de Bruijne en leerplichtamb tenaar Bart van Leerdam staan voor de klas. Zij besteden onder het motto School? Bekijk 't... eens anders! aandacht aan het recht van kinderen om naar school te gaan en de leerplicht. Spijbelen is van al le tijden. Tegenwoordig gebeurt het vooral om een paar dagen eer der op vakantie te gaan. GOES - De parkeerplaatsen aan de Voorstad in Goes laten nogal wat te wensen over. Als er auto's staan geparkeerd, blijft er te weinig ruim te over voor voetgangers. Dat stelde gistermiddag een bezoe ker van een seniorenbijeenkomst over verkeer, vervoer en parkeren in de gemeente Goes. „De auto's staan vaak half op de stoep, waar door voetgangers niet meer fat soenlijk over de stoep kunnen lo pen. Die wijken daarom meer dan eens uit naar de rijbaan. Hartstik ke gevaarlijk", zei hij. Wethouder Rinus Dieleman van de gemeente Goes beloofde dat hij de situatie snel bestudeert en zonodig naar mogelijke oplossingen zoekt. GOES - De vereniging voor natuur- en milieu-educatie (IVN) geeft een korte bomencursus, die be staat uit een theorieavond en een excursie. Donderdagavond van 19.30 tot 21.45 uur komen de groei, de bloei en de leefomgeving van verschillende boomsoorten aan bod in het Milieu Educatie Cen trum in Goes. Zaterdag volgt een excursie, waarop diverse boom soorten bekeken worden. Deelname aan de cursus kost 7 euro. Aanmelden kan via ivn@zeelandnet.nl. ëe%. ffiOeur waarden Ka n toor Zeeland Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder B.J. Meijering d.d. 12-03-2009 blijkt, dat t.v.v. A.V.V. Beheer B.V., gevestigd te Middelburg, is gedagvaard JAN PETER MULDER, geboren op 26-10-1947, zonder bekende woon- of verblijfplaats, ter terecht zitting van de rechtbank te Middelburg van 24-06-2009 te 10.00 uur, gehouden wor dend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waarvan Jan Peter Mulder een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, wordt o.m. geëist veroordeling tot betaling van een som geld. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 Hoge kwaliteit voor de helft van de prijs! Showroom uitverkoop van circa 30 modellen! OnzS êWhl? De beste kwaliteit voor ieder budget! SINT-PHILIPSLAND - De kleinste molen van Zee land, korenmolen De Hoop in Sint-Philipsland, staat weer in de steigers. Het is inmiddels twee jaar geleden dat de wieken en de kap van de mo len zijn verwijderd voor restauratie. De opknap beurt heeft sindsdien flinke vertraging opgelo pen, omdat de molen in slechtere staat bleek te zijn dan gedacht. Om alle werkzaamheden uit te voeren, waren nieuwe offertes nodig en moest er nieuwe goedkeuring van het Rijk komen, aange zien de molen uit 1724 een Rijksmonument is. Maar nu gaat het dan toch gebeuren. Het hout werk wordt op verschillende plaatsen vervangen vanwege houtrot. De romp wordt geverfd en de kap en de wieken worden teruggeplaatst. In au gustus moet De Hoop weer helemaal de oude zijn, zegt woordvoerder Ralf Berkers van de ge meente Tholen. foto Jan-Willem Kempeneers is de redactie Goes verhuisd Nieuw kantooradres: Fruitlaan 4/B 4462 EP Goes Postbus 162 4460 AD Goes Telefoon: 0113-315670 E-mail: bevelanden@pzc.nl entholen@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69