voor levenslang leren Noord-Beveland is op zaterdagavond weer per bus bereikbaar weer dat ze een prachtig mens is LENTE VOORDEELACTIE! MEC De Bevelanden viert opening pand Sporten uitproberen bij sportstudio in Goes Liedjes Annie M.G. Schmidt in Randhof Provincie en gemeente nog in gesprek over bus op vrijdagavonden. Lesmarathon op Ostrea Lyceum Zestienhoven PROFITEER VAN ONZE GROTE ,0 BPZC Dinsdag 17 maart 2009 19 De les gaat verder. „Wie wil nu vertellen?" „Ik", zegt de verlegen Stefanie ineens stoer. Ze heeft ook twee dieren uitgeknipt, een hond en een goudvis in een kom. „Ik vind een goudvis mooi." „Wat ver- telt-ie over jou?" „Dat ik vrolijk ben." „Apart", zegt Martin. Yvon ne: „Ja, zo zie je maar, zo hoor je nog eens iets van elkaar. Wie nu?" „Ik", zegt Vivianne. „Dan ben ik er maar vanaf" Ze heeft een poes en een vlinder opgehangen. „Een poes vind ik gewoon heel lief en een vlinder vind ik prachtig. Ie- GOES - Het Milieu Educatie Cen trum (MEC) De Bevelanden viert morgen de opening van het ver nieuwde onderkomen in De Hol- landsche Hoeve in Goes. Nadat wethouder Joost Adriaanse het pand heeft geopend, mogen kinde ren samen met hun (groot)ouders vanaf 15.00 uur gratis de vernieuw de tassenwandeling lopen. Zij krij gen een tasje met spullen mee om opdrachten uit te voeren. Ook de kinderboerderij doet mee aan de festiviteiten. Daar is vanaf 13.00 uur een speciale aaihoek ingericht. mand heeft weieens tegen me ge zegd: 'je bent een prachtig mens' en die gaf als symbool een vlinder. Ja, ik ben een prachtig mens." Martin reageert weer: „Als je dat hoort, van die vlinder... Ik vind het een soort van gedicht." Dan is hijzelf aan de beurt. Martin heeft een hond en een aap geko zen. „Vroeger was ik bang voor honden, maar ik weet nu dat dat niet hoeft. En de aap, omdat die .speels is. Dat vind ik mezelf ook. Ik vind dat ik de vrolijkheid van een aap heb." GOES - Sport en Dansstudio Shirley uit Goes geeft een cursus sport en spel voor leerlingen van groep één tot en met drie. De cur sus is bedoeld voor kinderen die wel aan sport willen gaan doen, maar nog niet goed weten welke ze het leukst vinden. Om een idee te krijgen van diverse sporten, kun nen ze'meedoen aan onder meer basketbal, hockey, basis gymnas tiek, basis breakdance en voetbal. De cursus bestaat uit 12 lessen van 45 minuten en kost vijftig euro. Meer informatie: 0113-226226. Kees koos voor een poes: „Die vind ik lief Ik ben ook lief" Ma- rijn knipte een hond: „Die vind ik zo leuk. Maar soms ben ik een beetje bang." Wim heeft een paard op het bord gehangen: „Ik rij zelf paard, bij Paardoes." En als laatste, alweer, mag Heieen 1 vertel len. Ze heeft een zwaan uitge knipt. „Een zwaan is gek op water en ik ook. Omdat ik roei." Yvonne is tevreden over haar cur sisten. „Jullie hebben mooie din gen opgenoemd. Als we elkaar weer zien, denken we daaraan." GOES - 't HuisTheater brengt don derdag vanaf 14.30 uur een ode aan het repertoire van Annie M.G. Schmidt in zorgcentrum Randhof in Goes. Op deze verwendag voor de bewoners treedt 't HuisTheater op met alle bekende liedjes van de schrijfster, waaronder Dikkertje Dap en De kat van ome Willem. De verwendag wordt mogelijk ge maakt door stichting Vrienden van Randhof Deze stichting heeft ervoor gezorgd dat de theater groep gesubsidieerd een optreden komt verzorgen in Randhof door Raymond de Frel WISSENKERKE - De dorpen Karnper- lahd, Wissenkerke, Geersdijk en Kortgene zijn binnen enkele we ken weer op zaterdagavond te be reiken met buslijn 31 (Goes-Kam- perland). De gemeente Noord-Be veland en provincie Zeeland probe ren ook voor vrijdagavond weer een busdienst in het leven te roe pen. Noord-Beveland kampt sinds 14 december met een probleem, na dat vervoersmaatschappij Con- nexxion een nieuwe dienstregeling invoerde. Daarbij is het criterium gehanteerd dat er gemiddeld ze ven mensen van een busrit ge bruik moeten maken. Dat redden de dorpen op Noord-Beveland niet, dus schrapte Connexxion de avonddiensten. „Wij kregen vooral klachten van mensen, die op vrij dag- en zaterdagavond van de bus gebruik maakten. Daarom hebben wij Connexxion gevraagd wat het kost om lijn 31 in de avonduren weer in ere te herstellen", vertelt wethouder Kees van der Weele van de gemeente Noord-Beveland. W* De dorpen Kamperland, Geers- dijk, Wissenkerke en Kortgene krijgen binnen afzienbare tijd weer op zaterdagavond een bus verbinding met Goes. GOES - Niet eerder hebben zich zo veel leerlingen aangemeld voor de 24 uurs-lesmarathon op het Ostrea Lyceum in Goes. Er doen 261 leer lingen uit de vierde en hogere klas sen mee, van donderdagochtend tot vrijdagochtend. Gezamenlijk hebben ze ook nog een recordbe drag aan sponsporgelden bij elkaar gesprokkeld, te weten - op de euro cent nauwkeurig - 13.755,45 euro. Het bedrag is bestemd voor onder wijsprojecten van Edukans Going Global in Malawi. Connexxion gaf daarop aan dat op zaterdagavond het criterium van zeven inwoners wél wordt ge haald. Op vrijdagavond wordt dat minimumaantal net niet bereikt. In een gesprek met gedeputeerde George van Heukelom van de pro vincie Zeeland (verantwoordelijk voor het openbaar vervoer) consta teerde Van der Weele eind vorige week dat het geen haalbare kaart is om de busdienst volledig te her stellen. „Maar over de vrijdag avond valt nog wel te praten. We bestuderen deze week "Mit de fi nanciële consequenties zijn, maar wij willen samen met de provincie best iets bijdragen aan een bus dienst op vrijdagavopd", aldus Van der Weele. Hij hoopt eind de ze week duidelijk te hebben of een bus op vrijdagavond haalbare kaart is. Overigens is de dienst op zaterdag avond (en wellicht vrijdagavond) slechts een tussenoplossing. Van der Weele drong er andermaal bij de provincie op aan om eerder te starten met een pilotproject om openbaar busvervoer te combine ren met WMO-vervoer (hoofdza kelijk voor ouderen op basis van de Wet Maatschappelijke Onder steuning). Die proef zou eigenlijk na de zomervakantie beginnen. „De provincie is bereid om de op startprocedure voor deze proef te versnellen. Het heeft lang ge duurd, maar ik ben blij dat zij nu bereid is mee te denken over een oplossing voor deze knelpunten." Bel vandaag nog voor een afspraak in MEDINOVA KLINIEK Vliegveldweg 65, Rotterdam t; 010-2989898 of MEDINOVA KLINIEK KLEIN ROSENDAEL Rosendaalselaan 30, Rpzendaal t: 026-3620680 www.medinova.com Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcwoonwinkels.nl voorgrond met zwart shirt), Stefanie, Marijn, Kees, Wim, Martin, Heieen 1 en Heieen 2. foto's Lex de Meester 16 tot 25 maart altijd korting én verdubbel uw korting 3 culinaire koopavonden op 18,19 en 20 maart win een woonmetamorfose t.w.v. 7.500,- 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67