Zeeland PZCI17 Borsele zoekt Westerschelde op Bestuurder rijdt door na botsing BEVELANDEN-THOLEN 25 Versterking van band tussen dorpen en het aangrenzende water. m ft en leven jn Zeeland ■f 2 tuinidee Life and Living Watersport Toestemming Dinsdag 17 maart 2009Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Academie van Arduin in 'schakelbord' voor levenslang leren 18 'Zelf verplegend personeel inhuren is niet moeilijk' door Harmen van der Werf HOEDEKENSKERKE - Op de grens van land en water is Zeeland het spannendst. De gemeente Borsele heeft dat ook door en wil de rela tie tussen de dorpen en de Wester schelde versterken. Twee dorpen zijn daarvoor met na me in beeld, Ellewoutsdijk en Hoe dekenskerke. Die hebben allebei al een getijhaventje waar wat kleine re pleziervaartuigen liggen. Bij eb vallen ze droog, bij springtij lopen de kades onder. Zo'n groot getijver- schil is ook de charme van die ha ventjes. In de structuurvisie Borsele 2009- 2014 die donderdagavond in de Borselse gemeenteraad wordt ge presenteerd, stelt het college van B en W voor het vizier meer op de Westerschelde te richten. Voor Hoedekenskerke wordt gedacht aan 'robuuste bebouwing' bij het haventje. Wat betreft Ellewouts dijk wordt gesproken over 'verster king van de kwaliteit van het ha ventje en directe omgeving' en een passende recreatieve functie voor het fort direct achter de Wes- terscheldedijk. „Al te grootschalig moet het niet worden", meldt wethouder Marga Vermue (CDA, Ruimtelijke Orde ning) ter geruststelling. „Het moet bij de schaal van de dorpen pas sen." Een groot bouwproject als Borsele wil meer met de Wester schelde doen bij Hoedekensker ke en Ellewoutsdijk, maar ook bij Baarland waar de uitjesfabriek wellicht wordt verplaatst. Kruseveer dat op het oude veer- plein van Kruiningen komt, zit er zeker niet in. Wat er wel komt, hangt af van par ticuliere initiatieven en van wat de gemeente, waterschap Zeeuwse Ei landen en Rijkswaterstaat wense lijk vinden. Voor Hoedekenskerke wordt in elk geval gedacht aan een ander onderkomen voor café-res taurant De Steiger. Ook bij Baarland wil Borsele meer met de Westerschelde doen. In de structuurvisie wordt een lans ge broken voor 'instandhouding van het strandje bij Baarland'. De raad van Borsele voelt er - op het CDA na - tot nu toe niet voor om weer geld te steken in het opspuiten van dit strandje. Dat wordt een aar dig discussiepunt. Borsele zou verder 't liefst bij Baar land de uitjesfabriek Crop Alliance verplaatst zien. Naastgelegen cam ping Scheldeoord heeft daar af en toe last van en zou bij verplaatsing kunnen uibreiden. De eigenaar van Crop Alliance heeft toegezegd te laten taxeren wat verplaatsing kost. Vermue: „We hebben er nog niks van gehoord, maar het heeft ook geen haast." ipp '*K Haven van Hoedekenskerke bij laag water, met rechtsbovenin café-restaurant De Steiger. foto Ronald den Dekker IwmiT 9 frwjncjeZMlirrf 20, 21 en 22 maart 2009 VR 10.00 - 22.00 UUR ZA./ZO 10.00 - 18.00 UUR WONEN - WERKEN - RECREËREN LIFESTYLE - TUINIDEEÉN - BANENMARKT www.woningexpo.nl f Zeelandhallen GOES - Op de rotonde Troelstra- laan/Europalaan in Goes is een au tomobilist doorgereden, nadat hij tegen een fietsster was gebotst. De fietsster (18) uit Goes was de roton de bijna overgestoken, toen de be stuurder van een rode personenwa gen haar raakte. Ze gaf nog een gil naar de automobilist, maar die gaf taal noch teken. De fietsster raakte niet gewond. Haar fiets is bescha digd. De politie zoekt getuigen van het incident. Zij kunnen zich mel den via 0900-8844. ZEEUWSE De ene gemeentevoorlichter is de andere niet. Dat bleek laatst maar weer eens op een zonnige vrijdag middag. Ietwat aarzelend belde de voor lichtster van een plattelandsge meente naar de redactie van deze krant met de vraag of we haar die middag nog nodig zouden hebben. Want ja, het was bij haar zo rus tig op kantoor en alle collega's wa ren ook al weg... De verslaggeefster begreep de Tip? redactie@pzc.nl vraag en riep op de redactie met de telefoon in de hand, of iemand de afdeling Voorlichting nog nodig had. De chef sprak daarop luid en duidelijk het verlossende woord: de voorlichtster mocht van haar wel verdiende weekend gaan genieten. De redactie voelt zich uitermate vereerd. Zo veel voorlichters die aan de krant vragen of ze naar huis mogen gaan, kennen we niet. We zijn wel benieuwd of ze ook Omroep Zeeland heeft gebeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65