Vrouwen van Rapide denderen maar door leven voor Stanley Martijn Ellenbroek wil een blijvertje worden Reuzensprong Dennis de Nooijer t®psc@rer Hoe het Maurice verging tijdens de Zwinstedenloop Doelman vervangt bij Terneuzense Boys de 45-jarige Ronald Gort. Bayern moet aanvaller Klose weken missen Duitse handbalarbiters verdacht van omkoping Chinese atleten liegen over hun leeftijd Turnsters in de top bij talentendivisie Driebanders starten in Gust Boonentoernooi Mountainbike estafette op zaterdag 4 april Ruime overwinning van mannen Olympia op Vlissingen: 6-1. Lees het blog Op weg naar de kustmarathon: www.pzc.nl/blogs PZC Dinsdag 17 maart 2009 I 33 door René van Stee ÏERNEUZEN - Martijn Ellenbroek had geen moment de illusie dat hij dit seizoen eerste keeper van Terneuzense Boys zou worden. In middels heeft de 20-jarige goalie er twee competitieduels opzitten. Als vervanger van de geblesseerde Ronald Gort kan hij terugkijken op een bevredigend debuut. Het met degradatiezorgen kampen de Terneuzense Boys behaalde daarin twee punten tegen de num mers één en twee van de ranglijst, LRC en Nieuw-Lekkerland. „Het ging tot nu toe zeker niet onaar dig. Ook vielen de resultaten niet tegen. Vooraf teken je voor gelijke spelen tegen die ploegen, maar achteraf moet je concluderen dat er meer in had gezeten. Zoals ande ren al vaker hebben gezegd, zit het ons dit seizoen niet echt mee. De klasse is er volgens mij best wel, maar we spelen het gewoon niet slim genoeg uit", vindt Ellenbroek, die al vanaf zijn zesde jaar bij Ter neuzense Boys speelt. Zaterdag was hij voor de thuiswed strijd tegen Nieuw Lekkerland wel een tikje gespannen. „Want je speelt dan toch voor de eerste keer met het eerste elftal voor eigen pu bliek. En dat brengt wel wat druk met zich mee. Maar zodra de scheidsrechter voor het eerst floot, was ik het helemaal kwijt." Ellenbroek behoort dit seizoen voor het eerst tot de selectie van Terneuzense Boys. Voordien speel de hij zijn wedstrijden vooral bij het tweede elftal. Hoewel Ronald Gort de 45 jaar al is gepasseerd (en daardoor met gemak Ellenbroeks vader had kunnen zijn) bleek zijn positie als eerste doelman bij de Terneuzenaren vooralsnog onaan tastbaar. Een blessure aan beide kuiten gooit de laatste weken voor Gort echter roet in het eten. Saillant de tail: de kwetsuur deed zich voor kort nadat Gort van werkgever was veranderd. In zijn nieuwe baan moet hij veel minder lopen dan in zijn oude als postbode. Aangezien ook Guido Vinke, de be oogd opvolger van Gort, vanwege een enkelblessure langdurig in de lappenmand zit, zag Ellenbroek zijn kans schoon. Als het aan hem ligt, verdrijft niemand hem meer uit het doel bij Terneuzense Boys. Ook de concurrentie schuwt hij niet. „Die durf ik gerust aan. Ik moet natuurlijk nog heel veel leren, maar ik moet het gewoon aankun nen", aldus Ellenbroek, die niet verwacht dat Ronald Gort zich zonder slag of stoot gewonnen zal geven. „Daar is hij veel te fanatiek voor." Martijn Ellenbroek staat voorlo- pig onder de lat bij Terneuzense Boys. Hij vervangt Ronald Gort, maar durft de concurrentie met de routinier wei aan. MUNCHEN - Bayern München kan zes tot acht weken niet beschikken over Miroslav Klose. De aanvaller raakte zaterdag in de wedstrijd te gen Bochum (3-0) geblesseerd aan zijn rechterenkel. In een kliniek in Zwitserland is gisteren tijdens een operatie de schade aan twee pezen hersteld. Trainer Jürgen Klinsmann kan in de aanvalslinie ook al niet beschik ken over Luca Toni (achillespees). MAGDEBURG - Twee Duitse toparbi- ters in het handbal zijn verwik keld in een omkoopschandaal. Frank Lemme en Bernd Ullrich zouden in ruil voor geld de uitslag van een Europacup-finale in 2006 hebben gemanipuleerd. Er zou na afloop 50.000 dollar in hun bagage zijn aangetroffen. De Europese federatie zette beide arbiters voorlopig op non-actief PEKING - Botonderzoek heeft uitge wezen dat duizenden Chinese atle ten liegen over hun leeftijd om sportief voordeel te behalen. Van de 13.000 onderzochte sporters wa ren er meer dan tweeduizend ouder dan hun officiële leeftijd. Tijdens de Spelen in Peking werd al openlijk getwijfeld aan de leef tijd van Chinese turnsters. Voor deelname aan de Spelen moet een atlete minstens 16 jaar zijn. OPMEER - De Zeeuwse turnafvaar- diging heeft op de eerste landelijke voorwedstrijd voor het NK goed gepresteerd. De opening van het seizoen leverde zelfs medailles op. Charmaine van den Velde van MTV Middelburg eindige als twee de in de Talentendivisie-bij de pu pillen. Rachelle Hamel van Turn school Zeeland eindigde met een vijfde plaats (30.891). COLIJNSPLAAT - Voor de twaalfde keer houdt Biljartvereniging Delta in Colijnsplaat in café Juliana een driebandentoernooi. Het toernooi, dat ooit begon on der de naam Colijnsplaat 400, heet nu Gust Boonentoernooi ter nagedachtenis aan de animator en wedstrijdleider van het eerste uur. Er zijn 75 inschrijvingen. De eerste toernooidagen zijn op 17,18,19, 24 en 25 maart. BURGH-HAAMSTEDE - Na het grote succes in de twee voorgaande ja ren wordt op zaterdag 4 april op nieuw een 4-uurs mountainbike estafette gehouden in Boswach- terij Westerschouwen. De inschrijving staat open voor teams van twee tot maximaal vier renners in verschillende klassen., Er is ook een mogelijkheid om in dividueel deel te nemen. Martijn Ellenbroek speelt zich de laatste wedstrijden aardig in de kijker bij Terneuzense Boys. foto Camile Schelstraete HULST - Het vrouwenteam van hockeyvereniging Rapide dendert maar door in de derde klasse. Zon dag was er een ruime 5-0-zege bij Liberty. In dezelfde klasse verloor Vlissingen ongelukkig met 3-2 van Rapid. Bij de mannen eindigde Vlissingen-Olympia na 1-1 bij de rust toch nog in verrassend ruime winstcijfers (1-6) voor Olympia. Vrouwen. Liberty-Rapide 0-5 (0-3): Centraal op het middenveld domineerde Rapide. Van daaruit werd ook het verschil gemaakt. Na een aftastend begin opende Sonja Matena in de 21e minuut de score. Nog voor de doelwisseling tilde Tatsjana van den Eynde met twee treffers de stand naar 0-3. Liberty had in de tweede helft niet veel meer in te brengen. Van den Eyn de zorgde ook voor 0-4. Het slotak koord was voor Roliene Zaman. Rapid-Vlissingen 3-2 (3-0): In de derde minuut werd een treffer van Vlissingen afgekeurd. In de daarop volgende zeventien minuten scoor de de thuisploeg drie keer. Vlissin gen vocht zich na de rust terug en kreeg, ondanks hard en onbesuisd spel van Rapid, aansluiting via tref fers van Caro Schuitema en Brecht- je de Schipper. De verdiende gelijk maker bleef echter uit. Made-Olympia 1-0 (1-0): Trainer Jan Kruijsse had het over een draak van een wedstrijd tegen de Brabantse hekkensluiter die ook nog niet had gewonnen. Hij miste inzet en bezieling bij zijn ploeg. Het winnende doelpunt viel na tien minuten. Mannen. Rapide-Derby 0-4 De hockeysters van Rapide steve- nen rechtstreeks op de titel in de derde klasse af. Ook Liberty is niet opgewassen tegen de Huls ter ploeg en verliest met 5-0. (0-1): Hoewel de eindstand anders doet vermoeden, was Rapide nau welijks minder dan de kampioens kandidaat. De wedstrijd werd be slist op effectiviteit. Rapide liet een vijftal scoringskansen onbe nut, terwijl Derby bijna tegen hon derd procent afwerkte. De thuis ploeg had pech dat Yannick van Putte bij 0-1 tegen de paal schoot. Vlissingen-Olympia 1-6 (1-1): Niets wees er in de eerste helft op dat Olympia met riante cijfers zou winnen. De Terneuzenaren nam wel de leiding via Jeroen Blanckae- rt, maar met een fraai schot vanaf de cirkel in het dak van het doel bracht Boudewijn lagers de thuis ploeg langszij. Toen Olympia kort na de pauze 1-2 scoorde via Gijs Schueler, knap te er iets bij de thuisploeg. Via Ing- var Neve werd het 1-3. Daarna liep Olympia door treffers van hetzelf de drie tal (achtereenvolgens Schueler, Blanckaert en Neve) uit naar een zeer ruime 6-1-zege. de hokken van de combinatie Mookhoek. Tussen de andere. Het zijn wel zijn duiven, want hij heeft een aparte hoklijst. Stanley begon ooit met vijftien jonge duif jes, die na een bonnenverkoop ble ven zitten. Niemand die er een Henri Mookhoek: 'Het plezier dat Stanley eraan beleeft, treft ook ons' stuiver voor gaf, dus nam Stanley ze mee naar Breskens. Hij bouw de er zijn renstal mee op. De jonge duivenmelker begon het seizoen 2008 met slechts zeven oude duiven. Op de vitesse vielen de oude duiven ronduit tegen. Be ter verging het hem op de mid- fond oude duiven, terwijl zijn krasbonte jaarling hem op de over nacht de nodige puntjes bezorgde. Deze jaarling was tevens de asduif van Zeeland op de overnacht. Drie keer in de mand, drie keer op de uitslag. De vitesse jonge dui ven liep ook goed, terwijl de mid- ^.fond jong niet overliep. AL met al was het voldoende om de rest van Zeeland achter zich te laten. Vader Henri weet wel dat het zon der de combinatie nooit zou zijn gelukt. „Maar het plezier dat hij er aan beleeft, treft ook ons. Als je zag hoe hij genoot van de vijf bo kalen die hij na de jeugdhuldiging in Lewedorp mee naar huis mocht nemen, dan vinden wij dat toch grote klasse." MIDDELBURG - Dennis de Nooijer heeft een reuzensprong gemaakt in het topscorersklassement van de PZC. De ex-prof nam vijf van de negen goals van RCS voor zijn rekening tegen de amateurs van PSV. Daardoor klom hij naar de tweede plaats. De Nooijer is koplo per Dennie le Comte, die drie keer scoorde voor Duiveland, genaderd tot een half punt. Zondag werkt De Nooijer met RCS het inhaal- duel met Internos af in de eerste klasse. Duiveland is vrij. Met Hoessein Bouzambou heeft RCS nog een tweede ijzer in het vuur. Bouzambou maakte er zon dag twee en staat derde. Wilfred van den Dries (Wolfaartsdijk) keer de terug in de top tien door zijn drie doelpunten tegen Dauwendae- le. 1. - Dennie le Comte (Duiveland) 2. 4 Dennis de Nooijer (RCS) 3. 4 Hoessein Bouzambou (RCS) 4. 4 Marinus Baas (Kloetinge) 5. 4 René Michel Gerritsen (Veere) 6.4 Danny Weber (Krabbendijke) - John Sommeijer (Volharding) 8.4 Niek van Sprundel (Aardenburg) 4 MarkMinderhoud (Noormannen) 10. 4 Wilfred van den Dries (Wolfaartsdijk) 11.4 Adri van Hanegem (IJzendijke) 12.4 Stijn Mahieu (Hoek) ïjgj; 4 Mariusz Mosiej (Kwadendamme) 4 Peter Dieleman (Zaamslag) 4 Willem Bevelander(SPS) 4 Dominique Verlinde (Koewacht) klasse goals factor totaal 2E 23 1,5 34,5 1C 17 2 34 1C 16 2 32 ie 13 2 26 3A 17 1,5 lik 25,5 4B 25 Jg 1 25 SB 25 1 25 3A 16 1,5 24 4A 24 1 24 3A 15 f 1-5 t 22,5 SA 22 1 s 22 HB 10 2 20 SB 20 1 20 1C 10 2 20 4B 20 1 20 5A 20 PZC 1 WA 20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63