Sport WK-medailles geen garantie Eén speler krijgt drie keer rood 32 33 Uitgesproken favorieten hebben zich op Kramer na niet opgeworpen. Harold van de Ketterij moet hard ingrijpen na wedstrijd WGZ. Adrie Koster wordt genoemd bij NEC Karin Krappen in ploeg voor Spring Cup darts Gascoigne kreeg drie keer een hartstilstand Voetbalbond wil vanaf 2010 twee topklassen in het amateurvoetbal Michele Scarponi na zijn schorsing weer terug aan de top Dinsdag 17 maart 2009 Dennis de Nooijer maakt reuzensprong in topscorersranking Tip? sport@pzc.nl 1 m lït> Wa door Johan Stobbe RICHMOND - Met vier keer goud, twee keer zilver en twee keer brons beleefde Nederland een re delijk WK afstanden. Het aantal medailles was ongeveer gelijk aan het aantal dat drie jaar geleden bij de Olympische Spelen werd vero verd. Toén eindigde de teller op drie keer goud, twee keer zilver en vier keer brons. Garanties biedt dat niet. Neder land was niet oppermachtig. Voor al Canada en Amerika, landen voor wie eigenlijk alleen de Spelen tellen, komen er aan. De Nederlandse schaatsploegen weten wat ze te doen staat. De ko mende zomer kunnen 's lands bes te atleten op schaatsen vol aan de bak om zich optimaal te prepare ren voor de Olympische Spelen. Elf maanden voor de start van de Spelen in Vancouver werd bij het WK afstanden op de olympische ijsbaan van Richmond duidelijk dat er in de Nederlandse ploeg maar weinig zekerheidjes zitten. De achtervolgingsploegen zijn sterk, Margot Boer heeft zich in de wereldtop genesteld, Renate Groe- newold won goud op de 3 kilome ter en Ireen Wüst is langzaam maar zeker op de weg terug, getui ge haar zilver op de 1500 meter. Op alle afstanden heeft Nederland - de 500 meter mannen uitgezon derd - over elf maanden op het olympische ijs medaillekansen. Ze ker omdat op het zware werkijs van Richmond de schaatsers die op hoogte kunnen trainen geen voordeel lijken te hebben. Het zijn eerder de werkers die veel op een baan als Thialf trainen die licht in het voordeel zijn. Maar uitgespro ken favorieten hebben zich op Sven Kramer na nog niet opgewor pen binnen de Nederlandse ploeg. Kramer verloor sinds de Spelen van Turijn slechts één keer op zo wel de 5 als 10 kilometer. De con currentie houdt moed door te stel len dat de gaten kleiner worden, maar Kramer regeert met straffe hand. Daarin schuilt meteen het grootste gevaar. Ooit komt er een dag dat Kramer gaat verliezen. Hoe vaker hij wint, hoe dichterbij die dag komt. De Olympische Spelen maken fW Nederland heerst zeker niet op alle fronten op het WK afstan den. De oogst aan medailles biedt dan ook geen garanties voor de Spelen in Vancouver. doorgaans onvermoede krachten los. Zo is de pas negentienjarige Marsicano al top op de 1000 en 1500 meter en op de vijf kilometer kom hij steeds dichterbij. Kramer heeft echter nog een troef achter de hand. Alleen bij het WK allround in Hamar heeft hij dit sei zoen alles gegeven. Verder rijdt hij met de handrem erop. Pas bij de Spelen krijgen we de echte Sven Kramer te zien, belooft Kramer al tijden. Vooralsnog lijkt ziekte of een bles sure alleen roet in het eten te kun nen gooien. De afgelopen jaren bleef Kramer in de wintermaan den gevrijwaard van grote tegensla gen. Hij werd wel eens ziek, maar tot zijn grote geluk alleen op mo menten dat het er niet toe deed. Het lijkt alsof Kramer zijn lichaam strak kan regisseren. Dat belooft dus veel goeds voor de Spelen. Sven Kramer, Carl Verheijen en Wouter Olde Heuvel sloten het WK afstanden af met winst op de ploegachtervolging. foto Vincent Jannink/ANP door Frits Bakker GOES - Hij was er zelf ook wel een béétje van geschrokken, want zo gek had hij het als scheidsrechter nog nooit meegemaakt. Drie keer rood geven in een paar minuten tijd, aan één en dezelfde speler. Daarvoor ook al rood gegeven aan een andere speler én de trainer weggestuurd. Harold van de Ketterij uit Goes, die de wedstrijd tussen Rijsoord en WGZ uit Zwijndrecht leidde, is er nog een tikje beduusd van. „Het gebeurde allemaal binnen een paar minuten, die drie rode kaarten voor die ene speler. En hij bleef maar doorgaan. Óp een gege ven moment kwam er ook nog een vrouw naar hem toe, maar dat bleek zijn moeder te zijn die hemg toe bedaren wilde brengen." Stefan Vermeulen van WGZ had tijdens de wedstrijd al geel gekre gen, omdat hij een strafschop ver oorzaakte. Aan het eind van de wedstrijd sloegen de stoppen bij de 23-jarige speler helemaal door. Hij werkte een tegenstander met een grove tackle over de lijn, waar voor hij zijn eerste rode kaart kreeg. Daarna deelde hij een kop stoot uit aan de aanvoerder van Rijsoord, die uit de dug-out kwam gerend. Tweede keer rood! En ten slotte schold Vermeulen tijdens zijn gang naar kleedkamer een paar bestuursleden van Rijsoord uit. Derde keer rood! „Twee keer was terecht", vond voorzitter laak Versteeg, „omdat het gewoon niet door de beugel kon. Ik vond die derde wat over dreven, want hij werd geprovo ceerd en moest door een haag van mensen van Rijsoord." De scheidsrechter trof geen blaam, zo gaf Versteeg eerlijk toe. „Hij heeft gedaan wat hij moest doen." En over de speler: „Hij is een jon gen die vaak op het randje speelt, wel eens een kaart pakt, maar dit had natuurlijk nooit gemogen." Harold van de Ketterij: „En het was niet eens zo'n onvriendelijke wedstrijd, vond ik." NIJMEGEN - Adrie Koster is volgens zijn zaakwaarnemer Kees Ploegs- ma de voornaamste kandidaat om Mario Been op te volgen als trai ner van NEC. Volgens Ploegsma heeft de 54-jarige Zeeuw een eer ste oriënterend gesprek gevoerd met de Nijmeegse club. De huidi ge coach van Jong Ajax zou overi gens ook bij De Graafschap en Sparta aan de slag kunnen. Technisch directeur Carlos Aalbers van NEC bevestigt noch ontkent de belangstelling voor Koster. „Ik ga niet in op namen." RIJSWIJK - De Nederlandse darts- bond heeft gisteren de selecties be kendgemaakt voor de Spring Cup 2009, die eind deze maand in Bar celona wordt gehouden. Bij de vrouwen zijn Francis Hoenselaar, Karin Krappen, Rilana Erades en Floortje van Zanten uitgenodigd voor Óranje. Erades is titelverdedigster in de sin gles. Ze won het evenement van 2008 in Altlengbach. Nederland won vorig jaar in deze Oostenrijk se plaats ook de landenwedstrijd zowel bij mannen als de vrouwen. LONDEN - Paul Gascoigne heeft in een ontwenningskliniek drie keer een hartstilstand gehad. Ook wil de de voormalige Engelse interna tional zelfmoord plegen. Dat heeft de 41-jarige voetballegende giste ren tegen de Britse tv-zender Sky News gezegd. Gascoigne speelde voor Totten- ham, Newcastle United, Rangers en Lazio en kwam 57 keer uit voor Engeland. Sinds zijn afscheid wor stelt Gascoigne met een flinke alco holverslaving en daaraan gerela teerde gezondheidsproblemen. ZEIST - De KNVB wil met ingang van het seizoen 2010-2011 twee topklassen bij de amateurs invoe ren, één voor de zaterdagclubs en één voor de zondagclubs. Het be stuur amateurvoetbal heeft gistera vond ingestemd met dit voorstel. Het plan wordt de komende maand.besproken in regio- en dis trictsvergaderingen. Op 6 juni be slist de algemene vergadering defi nitief over het voorstel. De topklassen bestaan elk uit zes tien clubs. Daaronder blijven zes hoofdklassen gehandhaafd met elk veertien clubs. De kampioen van de topklassen heeft het recht op promotie naar de Jupiler League. Vanaf het sei zoen 2010-2011 degradeert de hek kensluiter van de Jupiler League naar de topklasse. De KNVB was al langer bezig met een hervor ming van het amateurvoetbal. Het bestuur van de voetbalbond besloot gisteren ook dat futsal voortaan weer zaalvoetbal gaat he ten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61