4Leefstijl' op het lesrooster Plassen om anderen te helpen Hoge kwaliteit voor de helft van de prijs! Showroom uitverkoop van circa 30 modellen! De beste kwaliteit voor ieder budget! Veel aandacht voor sociale vaardigheden op obs de Schoener. Moeders voor moeders na jaren weer actief op Schouwen-Duiveland. Redster Veronique de Smit in zonnetje gezet Fietsster uit Goes gewond na aanrijding Sporten uitproberen bij sportstudio in Goes Kledingbeurs voor het goede doel in Goes s PZC Dinsdag 17 maart 2009 21 Als kwaliteit een naam mag hebben! Schouwen-Duiveland kent veel klei ne scholen. In een serie worden ze één voor één belicht. Vandaag de laatste: obs de Schoener in Brouwers haven. door Marijke Vael BROUWERSHAVEN - Uit het feit dat de Schoener tijdens de laatste Ci- to-toets bovengemiddeld scoorde, blijkt dat rekenen, taal, lezen en schrijven belangrijk zijn op deze openbare basisschool. Maar min stens zo belangrijk vindt schooldi recteur Gert Kooman de so ciaal-emotionele ontwikkeling van zijn 96 leerlingen. „Om te kunnen leren moeten ze zich veilig en geac cepteerd voelen. School moet leuk zijn; kinderen moeten er met ple zier heen gaan." Een basis, waaraan de acht leer krachten van deze basisschool be wust werken, zo blijkt. Want be halve 'gewone' vakken staat bij De Schoener ook 'leefstijl' op het les rooster. Een lesmethode waarmee kinderen van groep 1 tot en met 8 sociale vaardigheden leren, zoals luisteren naar elkaar, verwoorden wat je voelt en rekening houden met elkaar. Dat gebeurt op een speelse manier, door middel van werkbladen, spelletjes en verha len. „Het werkt", weet Monique Gèluk, die groep 3 en 4 onder haar 'School moet leuk zijn; kinderen moeten er met plezier heen gaan' hoede heeft. „De kinderen hebben onderling minder strijd omdat ze gemakkelijker een probleem kun nen verwoorden." Om de kinderen een veilige basis te geven, vinden Kooman en zijn collega's het ook belangrijk om goede contacten te onderhouden met de ouders. Daarom mogen de ouders van de jongste leerlingen dagelijks een kwartiertje in de klas blijven 'hangen' voordat de lessen beginnen en de ouders van de wat oudere kinderen eens per maand. „Kinderen vinden het leuk om te laten zien waarmee ze bezig zijn en ouders willen wellicht even contact met de leerkracht," weet Mieke van Vossen, leerkracht van groep 7 en 8. Bijzonder is ook de jaarlijkse Kijk- ochtend, waarbij ouders kunnen intekenen om een deel van de les sen van hun kind bij te wonen. „Zo ervaren ze goed waarmee hun kind bezig is. Ze mogen gewoon meedoen met de les, maar krijgen van ons ook een kijkwijzer. Dat is een handleiding waarmee ze het gedrag van hun kind professione ler kunnen beoordelen. Zo zien ze onder andere of het de lesstof op neemt of snel afgeleid is," vertelt Van Vossen. Om de leerlingen een goede basis mee te geven, vindt het Schoener team ook 'groepsdoorbrekend wer ken' belangrijk. Dat betekent dat leerlingen van verschillende leeftij den worden ingedeeld in groepjes en samen een creatief werkstuk maken. En dat oudere leerlingen in het kader van 'Vriendjes lezen' voorlezen aan kinderen uit de laag ste groepen. En het spreekt op De Schoener vanzelf dat feesten als Sinterklaas, KerstPasen en Mees ter- en juffendag (de gezamenlijke verjaardagen van de leerkrachten) met de hele school worden ge vierd. De Schoener De Schoener biedt plaats aan 96 leerlingen. De School is gehuisvest naast de Brouwse Sint Nicolaaskerk en zit onder één dak met chris telijke basisschool de Schouw. De naam van de school is, even als de Schouw en de vroegere kleuterschool het Schuitje, geïn spireerd op het maritieme ver leden van de smalstad Brou wershaven. y De school beschikt over vier leslokalen, waarin acht (deels part-time) leerkrachten en een onderwijsassistent actief zijn. door Dewi Cigengack ZIERIKZEE - De organisatie 'Moe ders voor moeders' is sinds deze maand terug op Schouwen-Duive land. Moeders voor moeders za melt urine in van zwangere vrou wen voor de productie van een vruchtbaarheidsmedicijn. In de urine van zwangere vrou wen zit het hormoon hCG. Hier van kan een medicijn gemaakt worden dat de eisprong stimu leert. De vraag naar hCG was acht jaar lang niet groot, maar is toege nomen. Daarom is Moeders voor moeders weer actief op Schou wen-Duiveland. Annemarie Braam uit Nieuwer- kerk werkt voor de organisatie die onder farmaceutisch bedrijf Sche ring-Plough valt. „De respons is goed", stelt ze. „In twee weken tijd heb ik al acht aanmeldingen ge had." Zij bepaalt of de urine ge schikt is, en voorziet deelneem sters van opvangkannen en flessen om de urine in te bewaren. De vrouwen brengen die wekelijks zelf langs bij één van de drie de pots op het eiland. Deelname kan van de zesde tot de zestiende week van de zwanger schap. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met Annemarie Braam op 06 57042470, of via www.moedersvoormoeders.nl. Eén van de spelletjes in het kader van de lessen Leefstijl. De leerling in het midden van de kring probeert de stemming van de andere kinderen te beïn vloeden door hen aan het lachen te krijgen. foto Dirk-Jan Gjeltema EaerechÈsPei/fwaordersKantoor j Zeeland Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder B.J. Meijenng d.d. 12-03-2009 blijkt, dat t.v.v. A.V.V. Beheer B.V., gevestigd te Middelburg, is gedagvaard JAN PETER MULDER, geboren op 26-10-1947, zonder bekende woon- of verblijfplaats, ter terecht zitting van de rechtbank te Middelburg van 24-06-2009 te 10.00 uur, gehouden wor dend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waarvan Jan Peter Mulder een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, wordt o.m. geëist veroordeling tot betaling van een som geld. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 VLISSINGEN - De 2i-jarige Veroni que de Smit uit Vlissingen is gister avond in het Vrijburgbad in Vlis singen in het zonnetje gezet door de reddingsbrigade. Op 26 februari redde zij in zwembad De Parel in Domburg een zevenjarig jongetje van de verdrinkingsdood. Veronique werkte die dag als toe- zichthoudster in het zwembad en zag hoe twee jongetjes met de hoofden tegen elkaar kwamen. Toen één van hen niet boven kwam, dook Veronique het water in waarna zij hem reanimeerde. GOES - Een 74-jarige vrouw uit Goes is zondag in haar woonplaats gewond geraakt na een aanrijding met een bestelbusje. De bestuurder van het busje, een 69-jarige man uit Kloetinge, was op de Van de Spiegelstraat ver blind door de zon. Hij merkte de fietsende vrouw daardoor niet op en reed haar aan. De vrouw liep door haar val ver moedelijk een hersenschudding op. Zij is daarom voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht. GOES - Sport- en Dansstudio Shirley uit Goes geeft een cursus sport en spel voor leerlingen van groep 1 tot en met 3. De cursus is bedoeld voor kinderen die wel een sport willen gaan doen, maar nog niet goed weten welke ze het leukst vinden. Om een indruk van de diverse sporten te krijgen doen ze onder meer basketbal, hockey, gymnastiek, breakdance en voet bal. De cursus bestaat uit twaalf lessen van 45 minuten en kost 50 euro. Meer informatie: 0113-226226. GOES - In kerkgebouw De Levens bron in Goes wordt morgen van 09.00 tot 12.00 uur een kleding en speelgoedbeurs gehouden. De opbrengst gaat voor de helft naar Mission Aviation Fellowship, waar voor Goesenaar René Don en zijn vrouw Janneke Don op dit mo ment in opleiding zijn in Austra lië. Er is een groot en gevarieerd aanbodj/an kinder- en volwassen- kleding, accessoires, speelgoed en spelletjes. Meedoen aan de beurs kan. Voor meer informatie: mail naar kledingbeursgoes@live.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57