VAC ontwikkelt zich BBZ vraagt gemeente om snelle oplossingen Workshop voor vrijwilligers in 'Zeeuwse week' Omleidingsroutes door binnenstad leiden tot overlast en gevaar. - Snoque Deux twaalfde in race op Veerse Meer Postzegel beurs in scoutingsgebouw Belgische wielrenner gewond bij valpartij Politie zoekt getuigen van mishandeling Goes 'Je moet up-to-date blijven. Nee, op ervaring alleen kun je dit niet doen' Bomencursus met theorie en excursie Anbo Zierikzee houdt bingo voor ouderen Rijbewijs kwijt na forse snelheidsovertreding Lesmarathon op Ostrea Lyceum in Goes Ziekenhuis Dirksland jubileert 1 8 Dinsdag 17 maart 2009 PZC S door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De vereniging Bewo nersbelangen Binnenstad Zierik- zee (BBZ) roept de gemeente Schouwen-Duiveland per brief op de verkeerssituatie in het Haven kwartier met onmiddellijke ingang veiliger te maken. Dat kan onder meer door de komst van een maxi mumsnelheid van 15 kilometer per uur voor vrachtauto's, het tij delijk invoeren van eenrichtings verkeer in de Regenboogstraat en meer controle op foutparkeerders. De BBZ doet de oproep naar aan leiding van klachten die voortko men uit de rioleringswerkzaamhe den onder de Hoofdpoortstraat. Die is daardoor afgesloten. Perso nenauto's worden omgeleid via on der meer de Ravestraat, vrachtwa gens tot acht meter moeten door de Weststraat. Langer vrachtver keer wordt tijdelijk uit de binnen stad geweerd. De omleidingsroute is een test voor het -later uit te voeren verkeersplan voor de Zierikzeese binnenstad, meent de BBZ. Veel onderdelen uit dat plan komen overeen met de huidige, tijdelijke situatie. Als er nu zoveel proble men zijn, baart dat zorgen voor de toekomst, stelt de vereniging. Zeshonderd aanwonenden werd om een reactie gevraagd. Dat lever de klachten op over onder meer la waai, trillingen, stank en gevaar. Bovendien lijkt niet iedere vracht wagenchauffeur zich aan het ver bod te houden en 'verdwalen' au tomobilisten regelmatig, wat chao tische taferelen oplevert. BRUINISSE - De Bruse sloeproeiers van Snoque Deux zijn afgelopen zaterdag bij de Stortemelkrace op het Veerse Meer als twaalfde geëin digd. De sloep De Parel van Bru van de dames was niet op tijd klaar om mee te kunnen doen. Winnaar bij de heren werd de VOC uit Middelburg met de sloep De Gouden Phoenix. Het dames team De Zeeuwse Deernen uit Rit- them won met De Kaapse Pracht. ZIERIKZEE - De Postzegelvereniging Schouwen-Duiveland houdt zater dag een postzegelbeurs in Zierik- zee. Die vindt plaats in het gebouw van de scouting aan de Van Veen- laan. Verzamelaars krijgen de kans hun zegels te laten zien en eventueel te ruilen of te verkopen. De postzegelbeurs duurt van to tot 16 uur. RILLAND - Op de Kreekrakweg in het buitengebied van Rilland is zondagochtend rond kwart voor elf een 37-jarige wielrenner ge wond geraakt. De Belg was in een groepje aan het koersen. In volle vaart raakte hij met zijn voorwiel de fietser die voor hem reed. Hij maakte een behoorlijke smak. Het slachtoffer is per ambulance met een gebroken sleutelbeen naar het ziekenhuis gebracht. GOES - De politie is op zoek naar getuigen van een mishandeling die zaterdag rond 12.20 uur plaats vond in een winkel aan de Hout tuinen in Goes. Een 67-jarige man werd voor een winkel geschopt en geslagen door een onbekende. Die verweet hem bij de kassa te zijn voorgedrongen. Wie iets heeft gezien, kan zich melden op telefoonnummer 0900-8844. Gijs van der Goot, scheidend VAC-lid GOES - De vereniging voor natuur- en milieu-educatie (IVN) geeft in Goes een korte bomencursus, die bestaat uit een theorieavond en een excursie. Donderdagavond van 19.30 tot 21.45 uur komen de groei, de bloei en de leefomgeving van verschillende boomsoorten aan bod in het Milieu Educatie Centrum. Zaterdag volgt een excur sie. Aanmelden kan via ivn@zeelandnet.nl. ZIERIKZEE - De afdeling Zierikzee van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (Anbo) houdt vandaag een bingobijeenkomst. Die wordt gehouden in het Her vormd Kerkcentrum aan het Ha venplein in Zierikzee. De middag begint om 14.00 uur. Vooraf aanmelden voor de bijeen komst is niet nodig. Voor de win naars liggen verschillende prijzen klaar. RITTHEM - Een dertigjarige man uit Oost-Souburg heeft gisterochtend zijn rijbewijs moeten inleveren bij de politie. Dat gebeurde nadat hij met zijn auto over de Europaweg Noord in Ritthem reed met een snelheid van 136 kilometer per uur. De toegestane snelheid be draagt daar 80 kilometer per uur. De snelheidsovertreding werd om kwart over tien gisterochtend vast gesteld met een lasergun. GOES - Ruim 260 leerlingen van het Ostrea Lyceum in Goes krijgen van donderdagochtend tot vrijdag ochtend gedurende 24 uur onafge broken les. Vierde-, vijfde- en zesdeklassers za melen daarmee geld in voor onder wijsprojecten van Edukans Going Global in het Afrikaanse land Ma lawi. Het totaalbedrag komt uit rond de 14.000 euro. DIRKSLAND - Het Van Weel-Bethesdaziekenhuis in Dirksland bestaat 75 jaar. Dit heuglijke feit is vorige week intern gevierd met lezingen, een kerk dienst en een kinderzeskamp (foto). Voor (ex-)patiënten en inwoners van Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland houdt het jubilerend zieken huis een open dag op zaterdag 19 september. foto Norbert Hendrik ZIERIKZEE - Het Welzijnshuis in Zierikzee houdt donderdag 7 april gratis workshops voor vrijwilli gersorganisaties). Die zijn opgezet door ontwikkelingsinstituut Scoop, in het kader van de Zeeuw se weken van de vrijwilliger. Deelnemers kunnen k'iezen uit drie varianten: 'Aansturen en moti veren van vrijwilligers', 'Zorg be ter voor vrijwilligers' en 'Grenzen aan vrijwilligerswerk'. Wie mee wil doen, moet zich de ze week opgeven bij het Welzijns huis via 0111 453444. Via dat num mer is ook meer informatie te vra gen. De workshops worden gehouden in het mfc in Zierikzee. Voorzitter van VAC-Schouwen-Duiveland Nicoline Coomans in de Waterwijk in Zierikzee, waar het VAC ook tal van advie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 54