Zeeland Rust voor kleine zilverreiger Spoorwegemplacement maakt peuters blij 'Restauratie wallen 'must' Aardenburg' Overstockverkoop VINTERSPOKT Woninginbraak zaterdag 21 maart zondag 22 maart VINTERSPORT" Sas van Gent KEUKENS Staatsbosbeheer sluit gluurmuur weer af voor rustig broedseizoen. Samen spelen brengt peuters Schoondijke sociale vaardigheid bij. mm Gemeentebelangen wil weten wat de stand van zaken is. Eenmalig terug open op -25%, -30%, -40%, -50% tot -70% korting VERMEERSCH Hoge kwaliteit voor de helft ,van de prijs! Showroom uitverkoop van circa 30 modellen! De beste kwaliteit voor ieder budget! Als kwaliteit een naam mag hebben! ZPZC Dinsdag 17 maart 2009 21 door René Hoonhorst HOEK - Staatsbosbeheer sluit het pad naar de gluurmuur in de Braakman-Noord vandaag af. De natuurbeheerder hoopt dat door de afsluiting ook dit voorjaar weer een aantal kleine zilverreigers in de Braakman gaat broeden, hoe wel de redelijk strenge winter de populatie geen goed deed. Vorig jaar broedden er ruim twin tig paartjes kleine zilverreigers in de noordelijke Braakman, meer dan waar ook in Nederland. Staats bosbeheer sloot destijds ook het paadje naar de gluurmuur af Met de geboorte van zo'n dertig jon gen moest de kolonie een stevige basis voor uitbreiding hebben, hoopte de dienst. Dat optimisme is de afgelopen maanden geheel verdwenen, meldt boswachter Ma rijke Lieman. „We hoorden de afge lopen winter diverse keren verha len van mensen die zilverreigers zo maar opeens dood uit de bo men zagen vallen." De kleine zilverreigers broedden pas dertig jaar in Nederland. Met zo'n zeventig exemplaren, die eind vorig jaar nog werden geteld, hoop te Staatsbosbeheer in de Braak man een behoorlijke populatie kleine zilverreigers op te kunnen bouwen. Lieman heeft geen idee hoeveel zilverreigers er nu nog in en om de Braakman bivakkeren. Zelf spotte ze de afgelopen weken maar enkele verdwaalde exempla ren. Om de overgebleven kleine zil verreigers zoveel mogelijk de kans te geven opnieuw te broeden op de vertrouwde plek bij de gluur muur sluit Staatsbosbeheer het pad opnieuw af „Het is natuurlijk jammer dat mensen de vogels nu niet kunnen bespieden. Maar zo lang kleine zilverreigers, ook al door de nabijheid van grotere fami ng Boswachter Marijke Lieman hoopt dat de kolonie kleine zil verreigers dit voorjaar herstelt van de, voor de kwetsbare vo gels te strenge, winter. lieleden als de blauwe reiger, de bo men bij de gluurmuur prefereren boven het vogeleiland in de Braak mankreek moeten we ze extra be scherming bieden. Vogelliefheb bers hebben er ook niets aan als ze de kolonie zilverreigers verjagen." Braakman-Noord oefende vorig jaar ook al aantrekkingskracht uit op 'een bescheiden aantal lepelaars en een koereiger. Lieman heeft de hoop op broedende exemplaren van zeldzame vogels nog niet opge geven. „Maar de diverse reigers voelen zich voorlopig nog het meest thuis in de bomen op de wal. Als de bomen en bosschages op het Vogeleiland wat hoger op schieten, durven ze daar in de toe komst misschien ook te broeden." door René Hoonhorst SCHOONDIJKE - De juffen nodigen alle peuters van Schoondijke uit te komen kijken naar en spelen met het nieuwe speelgoed in Klein Duimpje. De 32 kinderen van twee tot vier jaar die de peuterspeelzaal twee dagdelen per week bezoeken, kun nen zich sinds kort nog meer en nog fantasievoller uitleven. Vooral de jongetjes vroegen al tijden om een trein. De peuterspeelzaal heeft echter geen geld om duurzaam, maar erg duur speelgoed aan te schaffen. De leidsters zijn dan ook maar wat blij dat Saskia Fermont de stoute schoenen aantrok en een brief naar de West-Zeeuws-Vlaam- se Rotarians stuurde. Fermont is de bestuurder voor Klein Duimpje binnen de Stichting Peuterspeelza len West-Zeeuwsch-Vlaanderen. De serviceclubleden honoreerden Fermonts verzoek graag. Woord voerder Antoine Noë: „Een bijdra ge voor duurzaam speelgoed aan een speelzaal als Klein Duimpje De peuters van Klein Duimpje luisteren naar de plechtige woorden van Rotarian Antoine Noë (rechts) als hij het nieuwe spoorwegemplacement in de peuterspeelzaal officieel opent. foto Camile Schelstraete past prima in ons streven om kleinschalige projecten in de regio te ondersteunen." Met de duizend euro van de Rotaryclub is niet al leen een houten spoorwegempla cement met een aantal 'echt rijden de' treintjes aangeschaft, maar ook een speelmat en nieuw servies. De 'cliëntjes' van de speelzaal zijn hartstikke blij met het nieuwe speelgoed. Niet alleen de jongetjes vinden het fantastisch, ook meis jes laten graag treintjes rijden en stoppen. Samen met anderen kun nen de kinderen wissels omzetten, slagbomen bedienen en poppetjes bij de stationsgebouwtjes en wachtlokalen neerzetten. Het spoorwegemplacement helpt zo ook haast automatisch aan het ver groten van de sociale vaardighe den van de 'kleine duimpjes'. De juffen Emmy Colpaert en Ma- riëlle Vesseur zouden het leuk vin den als de komende weken Schoondijkse peuters, die Klein Duimpje nog niet kennen, eens langskomen. Om met het nieuwe speelgoed te spelen en tegelijker tijd eventueel kennis te maken met nieuwe vriendjes en vriendin netjes. Net als in buurgemeente Terneu- zen willen ook Sluise peuterspeel zalen samenwerken met kinderop vangorganisaties. Op de peuter speelzalen is veel kennis aanwezig om kinderen goed voor te berei den op hun 'overgang' naar de ba sisschool. „Interesse in cijfers en letters wordt door ons bijvoor beeld aangewakkerd. Peuters die daar in geïnteresseerd zijn, stimule ren we spelenderwijs hun kennis uit te breiden", betoogt juf Emmy. i OgfethisDeuiwaardersKmiOQ! j. Zeeland Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder B.J. Meijering d.d. 12-03-2009 blijkt, dat t.v.v. A.V.V. Beheer B.V., gevestigd te Middelburg, is gedagvaard JAN PETER MULDER, geboren op 26-10-1947, zonder bekende woon- of verblijfplaats, ter terecht zitting van de rechtbank te Middelburg van 24-06-2009 te 10.00 uur,.gehouden wor dend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waarvan Jan Peter Mulder een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, wordt o.m. geëist veroordeling tot betaling van een som geld. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 CADZAND - Bij een inbraak in een woning aan de Zuidzandseweg in Cadzand zijn onder meer een tele visietoestel, sieraden en een onbe kend bedrag aan geld ontvreemd. De inbraak is gepleegd zondag tus sen ïo.oo uur en 12.30 uur. De poli tie is bezig met het onderzoek. door Frank van Cooten AARDENBURC - De fractie van Ge meentebelangen in de gemeente raad van Sluis wil de stand van za ken weten van het plan, de stads wallen in Aardenburg te recon strueren. „Van verschillende bronnen heb ben we vernomen dat de kans op snelle realisatie groot is", stelt frac tievoorzitter William Gijsel. „Toe ristisch gezien kan het in de oude glorie herstellen van de wallen een trekpleister worden. Als wandel route alleszins een welkome aan winst voor het toeristisch product van Aardenburg. Een wens die al tientallen jaren op het verlanglijst je van de ondernemers staat zou hiermee in vervulling gaan." Gijsel wil de werkzaamheden com bineren met de aanleg van de rondweg. Ondernemend Aarden burg stelde deze combinatie van werkzaamheden in 2007 al voor. Vrijkomende grond van de rond weg kan dan voor de wallen wor den gebruikt. Gijsel wil daarom ook weten wat de reden is-van het constant uit stellen van de rondweg. De restauratie van de wallen staat al sinds 1948 op de politieke agen da staan zonder resultaat. Oud-bur gemeester Ed Jongmans brak in het Toeristisch Recreatief' Actie plan uit 1987 een lans voor de res tauratie. In al die jaren kregen an dere monumenten voorrang zoals de toren van de dorpskerk van. Sint Kruis, de Kaaipoort en de to ren van de katholieke kerk. Met name Ondernemend Aarden burg is restauratie blijven koeste ren als een 'must' voor het stadje. uit onze zaken Terneuzen Hulst A o.a. Nike, Adidas, Esprit, Only, Puma, Oneill, Oxbow, Bjorg Borg, Only Play, Gaastra, Tenson Gentsestraat 1 -2 te Sas van Gent Geopend van 13:00-17:00 uur Alleen contante betaling mogelijk! Winkelruimtes te Huur (70 en 480m2) voor inlichtingen/bezichtiging tel (0031) 115 453626

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45