lessenaar Young Ones Las Vegas GS houden vast aan Waterdunen Breskens Containers voor Kabul terecht Steltkluut hekelt plan voor bouw woonwijk midden in de polder Twee tennisclubs doelwit van inbrekers Proces-verbaal voor opgave valse gegevens Internationale award voor Yara Sluiskil Zestienhoven z PZC Dinsdag 17 maart 2009 19 foto Camile Schelstraete l waarvan overigens nog steeds tach tig procent lid is van de muziekver eniging waar ze vandaan komen. The Young B@nd, de kweekvijver van The Young Ones, telt zo'n 35 leden in de leeftijd van 9 tot en met 18 jaar. De eerste echte grote naam waar mee het orkest ging spelen was zangeres Justine Palmelay. Later volgden onder anderen Hans Dul- fet. „Dat wordt muzikaal en culi nair genieten", zegt Martijn Jonk man van de technische commissie. „Het wordt overigens geen kerst show." The Young Ones treden in novem ber op in de Hulster zusterstad Mi- chelstadt en concerteren samen met The Young B@nd in De Efte- ling in mei of juni. SINT-JANSTEEN - Twee tennisclubs in Zeeuws-Vlaanderen hebben on gewenst bezoek gehad. Gisteren werd ontdekt dat er is ingebroken in de clubgebouwen van tennisver enigingen in Koewacht en Sint-Jan steen. Bij beide clubs werd een deur geforceerd om binnen te ko men. Er zijn geen goederen wegge nomen. De inbraken zijn volgens de politie vermoedelijk in het afge lopen weekeinde gepleegd. fer, Cor Bakker, Candy Dulfer, Danny de Munk, Johnny Logan, Jan Akkerman, Ben Cramer en Kees ten Dam, de vaste saxofonist van Marco Borsato. „Dat is eigen lijk zo gegroeid. Artiesten vinden het leuk met ons te spelen", zegt Kramers. De concerten van The Young Ones in april in de noordhal van Den Dullaert zijn inmiddels een TERNEUZEN - Een Terneuzenaar (17) gaf de politie gisteren valse identiteitsgegevens en hield daar een proces-verbaal aan over. Hij had een bekeuring gekregen op de Alvarezlaan. Toen de politie hem vroeg naar een identiteitskaart zei hij dat hij die niet bij zich had. Hij gaf naam en adres op, maar de agenten checkten die in de Ge meentelijke Basisadministratie en toen bleken die niet te kloppen. begrip. Een groot podium en pro fessioneel licht en geluid. De tech niek is immers in handen van de technici van Night of the Proms. „Het wordt steeds professioneler en spectaculairder", zegt Nicole de Hommel. „Vooral de positieve reac ties van mensen die ons niet ken nen, doen me deugd. Je moet wel een beetje geluk en lef hebben om te doen wat wij doen." SLUISKIL - Op een symposium in Bahrein heeft Yara Sluiskil de zoge heten Green Leaf Award gekregen. De internationale kunstmestindus trie heeft deze onderscheiding in gesteld voor prestaties op het ge bied van milieu, gezondheid en veiligheid. Yara-topman Mare Van- Hijfte nam de prijs in ontvangst. De drie ammoniakfabrieken van Yara behoren qua energieverbruik wereldwijd tot de meest efficiënte. ZUIDDORPE - De twee containers met machines en apparatuur voor scholen in Kabul zijn terecht. Dat meldt John Langerak van de stich ting SchoolSupport4Afghanistan. Het transport van Nederland naar Kabul blijkt vooral in Pakistan veel vertraging te hebben opgelopen. Ook waren er problemen bij de Af ghaanse grens. Langerak zamelt al jaren gereedschap en apparatuur in voor Afghaanse scholen. De in houd van de containers heeft een waarde van ongeveer twee ton. door Frank van Cooten MIDDELBURG - Gedeputeerde Sta ten van Zeeland houden onver kort vast aan het inpassingsplan voor het recreatie- en natuurpro ject Waterdunen bij'Breskens. Twee brieven van het gemeentebe stuur zijn voor GS geen aanleiding het Statenbesluit van 14 november vorig jaar te heroverwegen. „In geen van beide reacties worden nieuwe argumenten of overwegin gen naar voren gebracht", aldus GS. Van de gemeente Sluis zijn twee, inhoudelijk zeer verschillende reac ties gekomen. In een brief van het college zegt de gemeente construc tieve medewerking toe. De fracties van het CDA, Gemeentebelangen, Liberaal Sluis en Helder Zeeuws (een nipte raadsmeerderheid) wij door Eugène Verstraeten PERKPOLDER - Hoewel het Plan Perkpolder onder meer voorziet in de aanleg van een 75 hectare groot natuurgebied heeft natuurbescher mingsvereniging De Steltkluut toch bij de provincie bezwaar inge diend. Dit vanwege de 'absolute onwenselijkheid om in het open polderlandschap bij de Wester- schelde 'zo maar' een woonwijk van 250 woningen te creëren'. „Een woonwijk die geen enkele re latie heeft tot een bestaande woon kern met bijpassende voorzienin- Bel vandaag nog voor een afspraak In MEDINOVA KLINIEK Vliegveldweg 65, Rotterdam t: 010-2989898 of MEDINOVA KLEIN ROSENDAEL Rosendaalselaan 30, Rozendaal t: 026-3620680 www.medinova.com zen in hun brief het inpassings plan echter af. De provincie ont trekt zich aan de afspraak uit het gebiedsplan Natuurlijk Vitaal om trent de vrijwillige grondverwer ving (in het inpassingsplan ligt onteigening op de loer als de on derhandelingen met de grondeige naren op niets uitlopen), Waterdu nen is geen noodzakelijke voor waarde voor de kustverdediging, alleen de belangen van de Moleca- tengroep en Het Zeeuwse Land schap worden gediend en Water dunen is slechts een bestuurlijk prestigeproject, zijn enkele argu menten van de vier fracties. GS verwachten ruft dat de vier fracties in een nieuwe brief op an dere gedachten te krijgen zijn. Daarom worden de brieven uit Sluis nu niet beantwoord. gen hoort daar eenvoudig niet", schrijft Piet Hamelink van de werk groep Planologie in het nieuwste nummer van De Steltkluut. Sa men met de Zeeuwse Milieu Fede ratie diende De Steltkluut in augus tus vorig jaar al bezwaar in bij de Hulster gemeenteraad tegen de wo ningbouw, een golfbaan en een ho tel op het veerplein. De raad schrapte enkel de golfbaan als rechtstreekse bestemming. De Steltkluut pleit bij Gedeputeerde Staten wel voor de volledige reali sering van de natuuraanleg in 2011. Young Ones Hulst twintig j'aar jong t- Orkest The Young Ones in Hulst bestaat twintig jaar. y Het avontuur begon met vijftien jeugdige leden van muziekverenigingen die ook iets anders wilden spelen dan de traditionele hafabra-arrangemen- ten. Het orkest telt momenteel rond de zestig leden. The Young B@>nd, de kweekvijver van The Young Ones, telt zo'n 35 leden in de leeftijd van 9 tot en met 18 jaar. The Young Ones hebben met heel wat bekende artiesten samen gespeeld zoals Ben Cramer, Hans Dulfer, Cor Bakker en Danny de Munk. Viva Las Vegas is het thema van het jubileumconcert zaterdag 18 april. Bekende artiesten zijn illusionist en presentator Hans Kazan en zangeres Katrina, bekend van het voormalige 'Katrina the Waves'. Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43