Altijd bijzondere arrangementen op Glitter en glamour in Viva 'Bestuurders, betaal uw lunch zelf Toestemming 18 Dinsdag 17 maart 2009 PZC Z De Young Ones uit Hulst bestaan twintig jaar. Bijzondere arrrangementen op lichte muziek vormen de rode draad. Altijd bijzondere stukken op de lessenaar. door Frank van Cooten De muzikanten hebben de afgelopen twintig jaar met heel wat be kende namen uit de na tionale en internationale muziek wereld samengespeeld. Het bestuur heeft dus niets te kla gen. Alhoewel. Ooit is Marco Bor- sato geweigerd toen hij net de Soundmix show had gewonnen. „Daar hebben we nog steeds spijt van." The Young Ones willen bewust niet meer als jeugdorkest worden beschouwd. Niet alleen heeft het orkest inmiddels een eigen jeugdaf deling onder de naam The Young B@nd, de term jeugdorkest impli ceert dat het publiek een concert te horen krijgt van tien blokflui ten en een grote trom. „Niets ten nadele van de blokfluit, maar wij brengen toch wat anders", zegt Martijn Jonkman, lid van de tech nische commissie. Samen met voorzitter Arno Kra mers en pr dame Nicole de Hom mel beschouwt hij het twintigjarig jubileum als een aardig moment voor een terugblik op succesvolle jaren. In een tijd dat het veel vere nigingen steeds meer moeite kost aan nieuwe leden te komen, vor men The Young Ones een stabiele factor in de Zeeuws-Vlaamse mu ziekwereld. „Het kost ook ons ech ter steeds meer moeite ons orkest volwaardig in stand te houden. Le den haken af wegens studie of werk buiten Zeeuws-Vlaanderen. Ook wij moeten daarom actief le den werven maar zijn daar rede lijk succesvol in", zegt voorzitter Kramers. „Het voordeel is wel dat wij uit de Zeeuws-Vlaamse vijver kunnen plukken." Het speelveld van The Young Ones is dus breder dan dat van de gemiddelde fanfare waarvan de le den vooral uit- het eigen dorp ko men. Het avontuur van The Young HULST - Het thema van het jubi leumconcert in de noordhal van Den Dullaert op zaterdag 18 april is Viva Las Vegas. Compleet met magie, glitter en glamour en illu sionist Hans Kazan als presentator. Het orkest heeft wederom een in ternationale artiest gecontracteerd. Katrina (bekend van het voormali ge Katrina the Waves), zingt Ones begon toen vijftien jeugdige' leden van muziekverenigingen el kaar ontmoetten en behoefte had den ook iets anders te spelen dan de traditionele hafabra-arrange- menten. Ook wilden enkelen ande re instrumenten bespelen zoals keyboards of gitaar. Dorpsfeesten en braderieën waren de eerste podia. Daar kwam veran dering in toen professioneel diri- haar hits 'Walking on Sunshine' en 'Love Shine a Light' maar ver tolkt ook andere nummers. Katri na treedt tegenwoordig zowel als soliste op als met haar huidige band 'London's Borderline'. Vijftien vrijwilligers toveren de Noordhal om tot een concerttem pel waarbij alles geheel in het te ken staat van Viva Las Vegas. Het gent Joop de Pooter uit Zaamslag in 1991 en later John Curfs, trom pettist bij de marinierskapel, de lat hoger gingen leggen. „Bijzondere arrangementen op lichte muziek zijn de rode draad. We letten op bijzondere dingen op de lesse naar", zegt Kramers. De combinatie jonge mensen met lichte muziek sloeg aan. Het orkest telt inmiddels rond de zestig leden jubileumconcert begint om 20.15 uur en kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van Den Dullaert of via www.the-young-ones.com. Het twintig-jarig bestaan beperkt zich overigens niet alleen tot de ju bileumshow. Een 'Winter Wonder land Dinnershow' is op 19 decem ber in Den Dullaert met gastsolis- ten en een warm en koud buffet Aarzelend belde de voorlichtster van een plattelandsgemeente op een zonnige vrijdagmiddag naar de redactie van deze krant met de vraag of we haar die middag nog nodig hadden. Want ja, het was bij haar zo rustig op kantoor en al le collega's waren ook al weg... De verslaggeefster begreep de vraag en riep op de redactie met de tele- Tip? redactie@pzc.nl foon in de hand, of iemand de afde ling Voorlichting nog nodig had. De chef sprak daarop het verlossen de woord: de voorlichtster mocht van haar weekeind gaan genieten. De redactie is vereerd. Zo veel voor lichters die aan de krant vragen of ze naar huis mogen gaan, kennen we niet. Benieuwd of ze ook Om roep Zeeland heeft gebeld. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse en Vlaamse bestuurders die zater dag 21 maart samen asperges gaan eten in Zuiddorpe moeten hun maaltijd zelf maar betalen. Dat vindt het Terneuzense raads lid Gijs van den Berg (PvdA). De lunch dient om te bekijken hoe de grensregio beter gepromoot kan worden. De PvdA vindt het best dat bestuurders regelmatig bijeen komen om de banden aan te ha len en de samenwerking te verster ken, maar is verbaasd dat dit nu in het kader van 'Uw nieuwe toe komst' moet gebeuren. „De ge meenteraden van Zeeuws-Vlaande- ren hebben geld ingebracht om specifiek bedrijven en inwoners naar Zeeuws-Vlaanderen te lok ken. Wanneer dit etentje, dat we bestuurders overigens van harte gunnen, betaald gaat worden uit het budget voor 'Uw nieuwe toe komst' denken we dat de plank be hoorlijk wordt misgeslagen", aldus Van den Berg. „Omdat het hier gaat om promotie van de gehele grensregio nemen we aan dat alle bestuurders zelf hun lunch beta len." Het geld voor de campagne kan dan volgens de PvdA gebruikt worden om te gaan eten met po tentiële werkgevers die zich willen vestigen in de regio. Orkest The Young Ones is volop bezig met de voorbereidingen voor het jubileumconcert; thema is Viva Las Vegas. Het concert is zaterdag 18 april in Den Dullaert in Hulst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42