Zeeland PZC ,7 Vispassages moeten paling redden 'Neem snel besluit over school Oostburg' Kritiek optreden politie Kasteelstraat deels afgesloten V ZEEUWS-VLAANDÈREN 18 23 Waterschap legt zeven vispassages aan om trekvissen door te laten. Participanten houden onverkort vast aan een brede school. in Zeeland 1\ tuimdee Life and Living watersport Raadslid Cees Freeke (LCF) wil herijking 'redelijk vermoeden'. Dinsdag 17 maart 2009Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Altijd bijzondere arranegementen op lessenaar Young Ones Terneuzen wil betere schoolprestaties door Paul Begijn TERNEUZEN - Waterschap Zeeuws- Vlaanderen gaat de komende jaren zeven vispassages aanleggen om de migratie van trekvissen te sti muleren. Met name de aal, met uit sterven bedreigd, heeft baat bij het makkelijk in- en uitzwemmen van en naar zee, stelt het waterschap. Ook worden de oevers" natuur vriendelijker gemaakt. Twee passa ges zijn voorzien in het afwate- ringsgebied van de stuw in Othe- ne. Ook de stuwen in het afwate- ringsgebied van Campen, Paal, Nieuwe Sluis (Breskens), Nol Ze ven (Biervliet) en Cadzand krijgen een vispassage. De aanleg is onder deel van een pakket aan maatrege len dat is opgenomen in het water- beheerplan 2010-2015. Volgens Walter Oomen, afdelingshoofd Planvorming Waterbeheer, zijn de vispassages van groot belang. „Tot nu toe hadden trekvissen weinig kans om zich te verplaatsen bin nen het gebied of richting zee. Maar een vis als paling zal toch al tijd een weg naar zee zoeken voor de paai, die plaatsvindt in de Sara- gossazee bij Mexico, met het risico om tussen de afwateringspompen te komen." Met name bij grote stu wen en gemalen in het rivierenge bied in Midden-Nederland kwam het de afgelopen jaren tot honder den 'geknakte' palingen en andere vissen die de dood vonden in de turbines. Voor zover Oomen weet, heeft het waterschap nooit meldin gen gekregen van 'knakpalingen'. Volgens Yvonne van Scheppingen, bioloog bij Waterschap Zeeuws- Vlaanderen, komt dat omdat er in Zeeuws-Vlaanderen nog veel ver ouderde sluisjes liggen die wel toe gankelijk zijn voor de migratie van trekvissen. Ook andere vissen als brasem en karper hebben profijt Het waterschap Zeeuws-Vlaande- ren bereidt de aanleg voor van zeven vispassages. Tussen 2016 en 2027 moeten er nog eens elf passages bij komen. van de vispassage, stelt Van Schep pingen. „Dankzij de aanleg van passages krijgen deze soorten mo gelijkheden hun territorium te ver leggen of uit te breiden." Het wa terschap hoopt eind dit jaar, na goedkeuring door de provincie, te starten met het uitvoeren van de plannen. Vanaf 2016 staan nog eens elf nieu we vispassages gepland. Daarvan komen er vier in het afwateringsge- bied van de stuw bij Othene, drie bij Paal, twee bij Cadzand, één bij Campen en één in de Braakman. door Frank van Cooten OOSTBURG - De gemeenteraad van Sluis moet snel een besluit nemen over het oplossen van de huisves tingsproblemen van de Sint Bavo- school in Oostburg. Leerlingen van deze school en de buiten schoolse opvang zitten immers al tien jaar in barakken. Op uitdrukkelijk verzoek van de oude gemeente Oostburg nam de school in '99 genoegen met geïm proviseerde oplossingen. Een bre de school was immers in de maak. Deze voorziening is echter nog al tijd onzeker. Om op spoed aan te dringen voeren het verenigde actie comité van ouders van de Sint Ba- voschool, Stichting Kinderopvang en. de buitenschoolse opvang van avond actie bij het Ledeltheater waar een presentatie is van de bre de school in Oostburg in verschil lende varianten. Leerlingen van groep 7 en 8 van de Sint Bavoschool halen de span doeken van zolder die ze bijna een jaar geleden door Oostburg droe gen toen ruim tweeduizend hand tekeningen zijn opgehaald voor een brede school. Wat vanavond wordt gepresen teerd, weten directeur Marc van Vlierberghe van de Sint Bavo school en Rinco de Koeijer van het actiecomité niet. „De varian ten hebben echter allen betrek king op een brede school. We mo- PHILIPPINE - In de Kasteelstraat in Philippine zijn onderhoudswer ken in uitvoering aan de riolering en bestrating. Vanaf woensdag 18 maart zal het kruispunt met de Mosselverkorting tijdelijk worden afgesloten voor alle verkeer. In het weekend van 21 en 22 maar gaat de aansluiting vanaf de westzijde van Philippine weer tijdelijk open, maar daarna wordt er tot en met vrijdag 27 maart geasfalteerd. Die dag wordt 's avonds de Kasteel straat weer opengesteld. gen er dus van uit gaan dat het col- wil brede scholen bouwen in Bres- brede school in Oostburg voorals- opgenomen met wat aanpassingen lege hiervoor kiest", zegt De Koe- kens en Oostburg. Daarover zijn af- nog echter af In de begroting aan de overige twee basisscholen, ijer. spraken gemaakt met het college. 2009 is derhalve alleen de bouw Woongoed betaalt echter niet mee Woongoed Zeeuws-Vlaanderen De raad wijst de bouw van een van een nieuwe Sint Bavoschool aan een nieuwe Sint Bavoschool. 1 TTTBgrrrr-"" Piowo* Ittürtj 20, 21 en 22 maart 2009 VR 10.00 - 22.00 UUR ZA./ZO.10.00 18.00 UUR WONEN'- WERKEN RECREËREN LIFESTYLE TUINIDEEÊN BANENMARKT www.woningexpo.nl f Zeelandhallen door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Er moet een herij king komen van het begrip 'rede lijk vermoeden', zoals dat is neerge legd in het Wetboek van strafvor dering. Het Terneuzense raadslid Cees Freeke (LCF) schrijft dat in een open brief aan korpsbeheer der Koos Schouwenaar van de Zeeuwse politie. Dit naar aanlei ding van een inval, in Hoofdplaat, waarbij volgens het raadslid geen schriftelijk bevel en geen legitima tie werd getoond. De politie ont kent dat overigens. Volgens Freeke moet een inval gebaseerd zijn op feiten en niet op 'ik voel het aan mijn water'. [Jat er een 'gedegen onderzoek aan vooraf is gegaan betwijfelt Freeke. De betrokken verdachte is gerechtigd om poli tieauto's bij het bureau weg te ha len om ze te wassen. „Hij was door de politie gescreend. Of was deze screening een wassen neus?' Leerlingen van de Sint Bavo school in Oostburg voeren vanavond actie voor snelle besluitvorming over de brede school. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41