meer vlees op de botten I? Digitaal museum over Tweede Wereldoorlog berco Kanaalzone in beeld voor bouw centrales Zorginstellingen openen deuren Malaise Alles over het jeugddebat van de PZC Het kabinet moet die vliegtaks afschaffen Verlaag de btw op alcohol voor de meest uitgebreide collectie van FRANKWALDER GERRY WEBER Bath/Hoedekenskerke en Ossenisse vervallen in structuurschema. WVanaqemer- asslstervt m/v www.pzc.nl/jeugddebat pzc Dinsdag 17 maart 2009 I 3 Zeeuwse bedrijven zijn minder somber dan hun collega's elders; maar in de provincie raken wel relatief veel men sen met een vaste aanstelling hun baan kwijt. foto Lex van Lieshout/ANP Helen Hagoort, VIP-Reis in Breskens Wat merkt u van de recessie? Weinig. De mensen die bij mij een reis naar Oostenrijk of Zwitser land boeken, hebben veel geld. Die blijven gaan. Maar daaronder zit een laag van mensen die ook heel graag op vakantie wil. En die daar ook geld voor wilde uitgeven, maar waarvoor het nu niet meer haalbaar is. Wat kan het kabinet doen om het tij te keren, in uw branche? De vliegtaks afschaffen, zodat het weer aantrekkelijk wordt om van uit Nederland te vliegen. Wat moet het kabinet vooral niet doen? Promoten dat de Nederlanders meer in eigen land op vakantie Frits Bieze, café Tramzicht in Domburg Wat merkt u van de recessie? Horecabreed zie je dat er tussen de 20 en 40 procent omzetverlies is. De natte horeca, waar ik in zit, is het ergste getroffen. Eerst door het rookverbod, daarna door de 30 procent accijnsverhoging op bier. Nu heb je de recessie, maar wij durven de gestegen kosten niet door te berekenen aan de klanten. Wat moet het kabinet doen om het tij te keren, in uw branche? Dat rookverbod krijgen we er niet meer uit, vrees ik. Maar laat het ka binet nu eens besluiten de btw op alcohol - nu 19 procent - gelijk te trekken met de niet-alcoholische dranken en eten. Zes procent dus. Al is het maar voor twee jaar. Ten tweede zouden de banken ver plicht moeten worden geld te la ten circuleren. Als een jonge on dernemer een krediet vraagt, wordt het geweigerd. Tenzij je on roerend goed als onderpand hebt, of een rijke oom. Bij de brouwerij is de deur ook op slot. Wat moet het kabinet vooral niet doen Nog meer regeltjes en eisen opleg gen. Ondernemers zijn alleen nog maar bezig met investeren om aan alle eisen te voldoen. Het perso neel is de hele tijd aan het contro leren of mensen wel oud genoeg zijn om iets te drinken, met munt jes om rookwaar te kopen enzo voort enzovoort. Laat onderne mers nu eens gewoon onderne mer zijn. amsterdam - Musea en instellin gen die te maken hebben met de Tweede Wereldoorlog hebben op internet een digitaal museum en kenniscentrum opgezet. Gisteren is www.wo2online gelanceerd, een website met een zo compleet mo gelijk overzicht van beschikbare en vooral betrouwbare kennis over de Tweede Wereldoorlog. Vanuit de overheid bestond de be hoefte aan een website met een duidelijke afzender en objectieve -informatie, aldus een woordvoer ster van het Nationaal Comité 4 en 5 mei. Vooral scholieren die een werkstuk voorbereiden over de Tweede Wereldoorlog, kunnen er gebruik van maken. Op de website is ook veel informa tie over Zeeland te vinden, zoals oorlogsmonumenten. Voorbeeld daarvan is de plaquette van de Duitse overgave in Middelburg. lange vorststraat - goes middelburg - Vijf Zeeuwse zorgin stellingen doen zaterdag 21 maart mee aan de Open Dag van de Zorg. Bezoekers zijn welkom in de Blide/de Zoutvliet in Terneuzen, woonzorgcentra Redoute in Sas COMMENTAAR De hevigste pijn van de kredietcrisis moet nog komen. Dat valt op te maken uit de jongste conjunctuurenquête van de Kamer van Koophandel, in de komende maanden ontslaan werkgevers her en der personeel. Hoewel de Zeeuwse ondernemers iets minder somber zijn dan de rest, zullen ook hier klappen vallen. Dit tij lijkt niet te keren. Niet door het kabinet, dat in een slepend beraad eerder op weg lijkt naar een moeizaam compromis dan naar een heuse crisisaanpak. En niet door de werkgevers zelf, die vervallen in hun eeuwige mantra van lastenverlichting. Hoe Den Haag met minder geld dan toch nog sterke impulsen zou kunnen geven, blijft in het vage. Het is vreemd dat werkgevers zo verwachtingsvol naar de overheid kijken. Want de economische malaise krijgt ondertussen steeds meer het karakter van een koude sanering. Als dit doorzet, zal de strijd op de markt worden beslecht. Daar maakt beter werk, dus een beter product of een betere handel, uiteindelijk het onderscheid. Die verbetering zullen werkgevers en werknemers toch vooral zélf moeten bereiken. van Gent en 't Verlaet in Westdor- pe van 13 tot 15 uur. Van 11 tot 15 uur houden twee centra van de Zuidwester open huis in Goes aan de Elvis Presleylaan 127 en de Wil lem Dreeslaan 4-6. door Ben Jansen den haag - De Zeeuws-Vlaamse kanaalzone is naast Borssele de plek waar in Zeeland elektriciteits centrales kunnen worden ge bouwd. Alle brandstoffen zijn er in principe mogelijk, met uitzon dering van kernenergie. Daarvoor blijven alleen Borssele, Maasvlakte I en Eemshaven in beeld. In de planologische kernbeslissing voor het derde structuurschema elektriciteitsvoorziening zijn de lo caties Bath/Hoedekenskerke en Os senisse vervallen. De landelijke lijst van de regering met vestigings plaatsen voor elektriciteitscentra les omvat 23 plekken. In het geval van de kanaalzone moet de moge lijkheid van energieopwekking nog wel in een inpassingsplan wor den opgenomen. Het structuurschema voorziet ook in de aanleg van nieuwe hoogspan ningsleidingen. Borssele, Maasvlak te en Beverwijk worden genoemd als locaties voor de grootschalige aansluiting van windturbinepar ken op zee op het bestaande hoog spanningsnet. Nieuwe 380 kV-lei- dingen van Borssele richting Geertruidenberg en de Maasvlakte moeten waar mogelijk worden ge combineerd met bestaande. tuUüme Frits Bieze, horeca-ondernemer. gaan. Steek het geld voor die cam pagne liever in promotie van Ne derland in het buitenland. Hoe wel, zo aantrekkelijk is Nederland niet. Wij moeten de hand eens in eigen boezem steken. Ne derlanders gaan juist graag naar andere lan den omdat ons land heel duur is. Ik weet precies hoeveel dingen in Oos tenrijk kosten en weet dus waar ik het over heb als ik zeg dat het prijsni veau hier vergelijkbaar is met dat van Oostenrijk. En dat is internationaal gezien een van de duur ste landen. In landen als Portugal, Spanje, in zuid-Frankrijk ben je voor een wijntje of kop je koffie bijna de helft goedkoper uit. Als gezin Helen Hagoort, reisbranche. ben je in Nederland een kapitaal kwijt aan logies, entreeprijzen, een broodje bij een strandtent - eenvoudige dingen. Dat is geen vi sitekaartje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3