5 por Vlissingse hockeysters komen net iets tekort leven voor Stanley Reuzensprong Dennis de Nooijer Salm wint met drie verschillende paarden t®psc®rer Hoe het Maurice verging tijdens de Zwinstedenloop Amazone uit Yerseke grote favoriet voor zege Kluute Trofee. Derde plaats voor Nympha Minnaar Duitse handbalarbiters verdacht van omkoping Bayern moet aanvaller Klose weken missen Chinese atleten liegen over hun leeftijd Cue Action in achtste finale van de beker Matthijs Eversdijk naar zesde plaats met MTB Ruime overwinning van mannen Olympia op Vlissingen: 6-1. \J Lees het blog Op weg naar de kustmarathon: www.pzc.nl/blogs W PZC Dinsdag 17 maart 2009 I 33 door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - In de dressuurcompetitie om de Kluute Trofee van de ruiterclub Walche ren deed Wilma Salm bij Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland, goede zaken. De amazone uit Yer seke schreef met Victoria met over macht de klasse Z2 op haar naam. In de klasse Mi stuurde ze Uranta naar een afgetekende overwin ning. En met Zazou toonde ze zich de beste in de klasse L2. In de finale, die op 14 april wordt gehouden, is Salm dan ook de favo riet voor de eindzege. Met Victoria is de jeugdinternational leider in het voorlopige klassement. En met Uranta en Zazou heeft ze nog twee belangrijke ijzers in het vuur. Maar met Inger van Boven, Sandra van de Vreugde en Dinja van Liere op geringe achterstand, is de strijd nog niet beslist. Enkele weken geleden was Wilma Salm met Victoria in de strijd om de Zeeuwse dressuurtitel klasse Z2 huizenhoog favoriet, maar moest ze genoegen nemen met brons. In Nieuw- en Sint Joosland bewees ze dat dit als een incident moest worden gezien. Ze stuurde de Gri- baldi-dochter naar 67.5%. Salm bleef daarmee de regerend Zeeuws kampioene Evelien de Kesel met Voulez-Vous bijna vier procent voor. Ook in de klasse Mi bleek er tegen de Zuid-Bevelandse en Uran ta geen kruid gewassen. Ze stuur de de Polaris-dochter naar 67.33%. Bijna vijf procent meer dan de Kruiningse Judith Oostdijk met Folkje en thuisrijder Martin de Kroo met Ushi. De show stal Wilma Salm met Za zou in de L2. De combinatie scoor de 73 procent. Dinja van Liere be wees met de merrie Zibbeddy's Way dat ze voor de eindzege nog niet mag worden afgeschreven. De amazone uit Kapelle stuurde de in de galop uitblinkende Saros-doch ter, met 71.33% naar de tweede plaats. Met de overwinning in de klasse M2 stelde Inger van Boven met Midnight eveneens haar kan didatuur voor de eindzege. De amazone uit Wolphaartsdijk scoor de met de Rubiquil-dochter 65.33%. Sandra van de Vreugde stuurde Laila met een score van 66.33% naar de overwinning in de klasse Li. De amazone blijft daar mee, tot haar eigen verrassing, in de race om de felbegeerde Kluut. In de klasse Zi ging de overwin ning verrassend naar René van de Veer met Sodea. Met zijn score van 64.41% bleef de ruiter uit Serooskerke de regerende Zeeuws kampioen combinatie, Santoucha van der Meij met Gasady's Winsor, anderhalf procent voor. Wilma Salm is grootverdiener in de wedstrijd om de Kluute Tro fee. De amazone uit Yerseke - wint met Victoria (Z2), Uranta (M1) en Zazou (L2). MIDDELBURG - Bij de eerste Rei- ningwedstrijd van het seizoen in Wanroy eindigde Nympha Min naar uit Middelburg met haar paard Majors Terminator als derde in de Rookie-klasse. Met hetzelfde paard werd ze zesde in de Limited Non Pro-klasse. Haar man Paul Minnaar eindigde met zijn nieuwe paard Chics Whiz- kid, een 3-jarige hengst, als achtste in de Snaffle Bit Open. MAGDEBURG - Twee Duitse toparbi- ters in het handbal zijn verwik keld in een omkoopschandaal. Frank Lemme en Bernd Ullrich zouden in ruil voor geld de uitslag van een Europacup-finale in 2006 hebben gemanipuleerd. Er zou na afloop 50.000 dollar in hun bagage zijn aangetroffen. De Europese federatie zette beide arbiters voorlopig op non-actief MUNCHEN - Bayern München kan zes tot acht weken niet beschikken over Miroslav Klose. De aanvaller raakte zaterdag in de wedstrijd te gen Bochum (3-0) geblesseerd aan zijn rechterenkel. In een kliniek in Zwitserland is gisteren tijdens een operatie de schade aan twee pezen hersteld. Trainer Jiirgen Klinsmann kan in de aanvalslinie ook al niet beschik ken over Luca Toni (achillespees). PEKING - Botonderzoek heeft uitge wezen dat duizenden Chinese atle ten liegen over hun leeftijd om sportief voordeel te behalen. Van de 13.000 onderzochte sporters wa ren er meer dan tweeduizend ouder dan hun officiële leeftijd. Tijdens de Spelen in Peking werd al openlijk getwijfeld aan de leeftij den. Voor deelname moet een atle te minstens 16 jaar zijn. DEN HAAG - De poolspelers van Cue Action hebben zich geplaatst voor de eindronde van het natio nale bekertoernooi. Het team won van Duintje B-Hood met 4-1, waar na ook Good Fellows er met 3-2 aan moest geloven. De Vlissingers moesten ook aantre den tegen het eredivisieteam van Sonny's Billiard Suplies. Het werd 3-2 voor die ploeg, maar Cue Act ion ging over naar de finale. HONSELERSDIJK - Matthijs Eversdijk van ATB vereniging X-treme heeft bewezen dat hij bij de junioren tot de nationale top behoort. De 16-jarige renner uit Wilhelmi- nadorp haalde in Honselersdijk een zesde plaats. Vanaf de start vormde zich een kopgroep van zeven met alle favo rieten, waarin de Zeeuw knap stand hield. Eén van de drie zeges in Nieuw- en Sint Joosland behaalde Wilma Salm met Victoria. foto Ronald den Dekker HULST - Het vrouwenteam van hockeyvereniging Rapide dendert maar door in de derde klasse. Zon dag was er een ruime 5-0-zege bij Liberty. In dezelfde klasse verloor Vlissingen ongelukkig met 3-2 van Rapid. Bij de mannen eindigde Vlissingen-Olympia na 1-1 bij de rust toch nog in verrassend ruime winstcijfers (1-6) voor Olympia. Vrouwen. Liberty-Rapide 0-5 (0-3): Centraal op het middenveld domineerde Rapide. Van daaruit werd ook het verschil gemaakt. Na een aftastend begin opende Sonja Matena in de 21e minuut de score. Nog voor de doelwisseling tilde Tatsjana van den Eynde met twee treffers de stand naar 0-3. Liberty had in de tweede helft niet veel meer in te brengen. Van den Eyn de zorgde ook voor 0-4. Het slotak koord was voor Roliene Zaman. Rapid-Vlissingen 3-2 (3-0): In de derde minuut werd een treffer van Vlissingen afgekeurd. In de daarop volgende zeventien minuten scoor de de thuisploeg drie keer. Vlissin gen vocht zich na de rust terug en kreeg, ondanks hard en onbesuisd spel van Rapid, aansluiting via tref fers van Caro Schuitema en Brecht- je de Schipper. De verdiende gelijk maker bleef echter uit. Made-Olympia 1-0 (1-0): Trainer Jan Kruijsse had het over een draak van een wedstrijd tegen de Brabantse hekkensluiter die ook nog niet had gewonnen. Hij miste inzet en bezieling bij zijn ploeg. Het winnende doelpunt viel na tien minuten. Mannen. Rapide-Derby 0-4 W* De hockeysters van Rapide steve- nen rechtstreeks op de titel in de derde klasse af. Ook Liberty is niet opgewassen tegen de Huls ter ploeg en verliest met 5-0. (0-1): Hoewel de eindstand anders doet vermoeden, was Rapide nau welijks minder dan de kampioens kandidaat. De wedstrijd werd be slist op effectiviteit. Rapide liet een vijftal scoringskansen onbe nut, terwijl Derby bijna tegen hon derd procent afwerkte. De thuis ploeg had pech dat Yannick van Putte bij 0-1 tegen de paal schoot. Vlissingen-Olympia 1-6 (1-1): Niets wees er in de eerste helft op dat Olympia met riante cijfers zou winnen. De Terneuzenaren nam wel de leiding via Jeroen Blanckae- rt, maar met een fraai schot vanaf de cirkel in het dak van het doel bracht Boudewijn Jagers de thuis ploeg langszij. Toen Olympia kort na de pauze 1-2 scoorde via Gijs Schueler, knap te er iets bij de thuisploeg. Via Ing- var Neve werd het 1-3. Daarna liep Olympia door treffers van hetzelf de drie tal (achtereenvolgens Schueler, Blanckaert en Neve) uit naar een zeer ruime 6-1-zege. de hokken van de combinatie Mookhoek. Tussen de andere. Het zijn wel zijn duiven, want hij heeft een aparte hoklijst. Stanley begon ooit met vijftien jonge duif jes, die na een bonnenverkoop ble ven zitten. Niemand die er een Henri Mookhoek: 'Het plezier dat Stanley eraan beleeft, treft ook ons' stuiver voor gaf, dus nam Stanley ze mee naar Breskens. Hij bouw de er zijn renstal mee op. De jonge duivenmelker begon het seizoen 2008 met slechts zeven oude duiven. Op de vitesse vielen de oude duiven ronduit tegen. Be ter verging het hem op de mid- fond oude duiven, terwijl zijn krasbonte jaarling hem op de over nacht de nodige puntjes bezorgde. Deze jaarling was tevens de asduif van Zeeland op de overnacht. Drie keer in de mand, drie keer op de uitslag. De vitesse jonge dui ven liep ook goed, terwijl de mid- fond jong niet overliep. Al met al was het voldoende om de rest van Zeeland achter zich te laten. Vader Henri weet wel dat het zon der de combinatie nooit zou zijn gelukt. „Maar het plezier dat hij er aan beleeft, treft ook ons. Als je zag hoe hij genoot van de vijf bo kalen die hij na de jeugdhuldiging in Lewedorp mee naar huis mocht nemen, dan vinden wij dat toch grote klasse." MIDDELBURG - Dennis de Nooijer heeft een reuzensprong gemaakt in het topscorersklassement van de PZC. De ex-prof nam vijf van de negen goals van RCS voor zijn rekening tegen de amateurs van PSV. Daardoor klom hij naar de tweede plaats. De Nooijer is koplo per Dennie ie Comte, die drie keer scoorde voor Duiveland, genaderd tot een half punt. Zondag werkt De Nooijer met RCS het inhaal- duel met Internos af in de eerste klasse. Duiveland is vrij. Met Hoessein Bouzambou heeft RCS nog een tweede ijzer in het vuur. Bouzambou maakte er zon dag twee en staat derde. Wilfred van den Dries (Wolfaartsdijk) keer de terug in de top tien door zijn drie doelpunten tegen Dauwendae- le. 1.- Dennie Ie Comte (Duiveland) 2. 4 Dennis de Nooijer (RCS) 3. Hoessein Bouzambou (RCS) 4. Marinus Baas (Kloetinge) 5. René Michel Gerritsen (Veere) 6. 4 Danny Weber (Krabbendijke) - John Sommeijer (Volharding) 8.4- Niek van Sprundel (Aardenburg) 4 MarkMinderhoud (Noormannen) 10. 4 Wilfred van den Dries (Wolfaartsdijk) 114 Adri van Hanegem (IJzendijke) 12. t Stijn Mahieu (Hoek) Ut. 4 Mariusz Mosiej (Kwadendamme) 4 Peter Dieleman (Zaamslag) 4 Willem Bevelander(SPS) 4 Dominique Veriinde (Koewacht) klasse totaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35