SGP/CU zet strand op het spel Borsele zoekt Westerschelde op Bromfietser botst tegen personenauto DE ZOMERCOLLECTIE Raadslid wil wettelijk begrip laten aanpassen Hoge kwaliteit voor de helft van de prijs! Showroom uitverkoop van circa 30 modellen! De beste kwaliteit voor ieder budget! Zeewaartse versterking van kust is bedreiging van Zeeuwse Rivièra. Er is weer hoop voor De Hoop sanidröme de betere badkamer Versterking van band tussen dorpen en het aangrenzende water. DAMES- EN HERENMODE IS BINNEN! w PZC Dinsdag 17 maart 2009 21 Als kwaliteit een naam mag hebben! door Henk Postma DOMBURG - Als de gemeente Veere inzet op zeewaartse versterking van de kust dan zou de Zeeuwse Riviera wel eens kunnen verdwij nen. Met die waarschuwing richt te wethouder )an Bostelaar (PvdA) zich maandagavond tot de SGP/ChristenUnie. Die sprak afge lopen weekend een voorkeur uit voor zeewaartse versterking van de kust tussen Zoutelande en Westkapelle. Zoiets is goed moge lijk, beaamde de wethouder, 'maar dat gaan dan misschien wel ten koste van het strand'. De wethouder sprak zijn waar schuwende woorden tijdens de be spreking van het plan Houtenburg in de gemeenteraadscommissie voor Ruimtelijke Ordening. Dat plan gaat uit van landinwaartse kustversterking in de periode 2020-2050. In de visie wordt meer naar het oosten een nieuwe weg Zoutelande-Westkapelle aange legd. Er ontstaat daarmee ruimte voor een veel breder duinland schap en verbetering van de ver- blijfsrecreatie. De weg verlost Zou telande-van doorgaand verkeer, maar doorsnijdt landbouwperce- len, en komt vlak langs enkele mi- nicampings. Na de waarschuwende woorden Als de kust tussen Zoutelande en Westkapelle landinwaarts wordt versterkt, ontstaat ruimte voor recreatie. Maar dat plan roept nog veel bedenkigen op. van wethouder Bostelaar krabde de woordvoerder van de SGP/CU, Piet de Visser, zich gisteravond wel even achter de oren. Want een Zeeuwse Rivièra zonder strand? Dat wil zijn partij natuurlijk niet op het geweten hebben. Hij kon digde aan de kwestie nog eens te bespreken met zijn partijgenoten. Overigens stelden ook alle andere partijen zich gisteravond gereser veerd op tegenover het plan. Het enige wat er duidelijk in vast ligt is de ligging van de nieuwe weg, en zelfs daar kan nog wel wat mee heen en weer worden geschoven. Liefst naar het westen, bepleitten CDA en SGP/CU. Dan blijft ten minste nog wat landbouwgrond gespaard. Maar, waarschuwde wet houder Bostelaar opnieuw, dan blijft er wel erg weinig ruimte over voor verdere, op kwaliteitsverbete ring gerichte ontwikkeling van de verblijfsrecreatie. Alle partijen bepleitten een meer gedetailleerde en concretere invul ling van het plan, alvorens er defi nitieve uitspraken over te doen. De wethouder zelf gaf ook aan dat nadere invulling noodzakelijk is, al was het maar omdat hogere over heden anders niet bereid zullen zijn er geld in te steken. De raadsfracties, met name ook die van CDA en WD, stelden ook als voorwaarde dat eerst meer draagvlak wordt gezocht in Zoute lande. Want daar bestaan nog ern stige bedenkingen bij de dorps raad, en bij ondernemers. Dat bleek uit een inspraakreactie van hotelier Kees Bierens. De duin strook, vreest het dorp, wordt zo breed dat andere ontwikkelingen erdoor in de knel komen. door David Duijnmaijer SINT-PHILIPSLAND - De kleinste mo len van Zeeland, korenmolen De Hoop in Sint-Philipsland, staat weer in de steigers. Het is inmiddels twee jaar geleden dat de wieken en de kap van de molen zijn verwijderd voor restauratie. De opknapbeurt heeft sindsdien flinke vertraging op gelopen. Die vertraging is ontstaan omdat de molen in slechtere staat bleek te zijn dan gedacht. Om alle werkzaam heden uit te voeren, waren nieuwe offertes nodig en moest er nieuwe goedkeuring van het Rijk komen. Dat was nodig omdat de molen - die gebouwd is in 1724 - een Rijksmo nument is. Maar nu gaat het dan toch gebeuren. Binnenkort wordt het houtwerk op verschillende plaatsen vervangen omdat er sprake is van houtrot. De romp van de molen wordt geverfd en de kap en de wieken worden te ruggeplaatst. Het is de bedoeling dat korenmolen De Hoop in augustus weer helemaal de oude is, heeft woordvoerder Ralf Berkers van de gemeente Tholen la ten weten. foto Jan-Willem Kempeneers door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Er moet een herij king komen van het begrip 'rede-, lijk vermoeden', zoals dat is neerge legd in het Wetboek van strafvor dering. Het Terneuzense Raadslid Cees Freeke (LCF) schrijft dat in een open brief aan korpsbeheerder Koos Schouwenaar van de Zeeuw se politie. Hij doet dit naar aanlei ding van een inval in Hoofdplaat waarbij geen schriftelijk bevel en geen legitimatie werden getoond. De moeder van een verdachte werd bij die inval het huis uit werd gesleurd. Volgens Freeke moet een inval ge baseerd zijn op feiten en niet op 'ik voel het aan mijn water'. Dat er een gedegen onderzoek aan vooraf is gegaan betwijfelt Freeke. De be trokken verdachte is gerechtigd om politieauto's bij het bureau weg te halen om ze te wassen. „Hij was door de politie gescr eend. Of was deze screening een wassen neus?' Jl) arpas www.arpas.sanidrome.nl Mortiereboulevard 7, Middelburg, (0118) 55 10 80 MIDDELBURG - Een bromfietser is gistermorgen in Middelburg in bot sing gekomen met een personen auto. De bestuurder van de perso nenauto, een 62-jarige man uit de gemeente Middelburg, kwam uit de richting Nieuwe Oostersestraat en reed rechtdoor in de richting van de Korte Noordstraat. Vanaf het Molenwater kwam met hoge snelheid de bromfietser, een 16-jarige jongen uit Vlissingen, aan gereden. De bromfietser is met on bekend letsel naar het ziekenhuis vervoerd. door Harmen van der Werf HOEDEKENSKERKE - Op de grens van land en water is Zeeland het spannendst. De gemeente Borsele heeft dat langzamerhand ook door en wil de relatie tussen de dorpen en de Westerschelde versterken. Twee dorpen zijn daarvoor met na me in beeld, Ellewoutsdijk en Hoe- dekenskerke. Die hebben allebei een getijhaventje waar kleinere ple ziervaartuigen liggen. Bij eb vallen ze droog, bij springtij lopen de ka des onder. Zo'n hoog getijverschil is de charme van die haventjes. In de structuurvisie Borsele 2009- 2014 die donderdag in de Borselse gemeenteraad wordt gepresen teerd, stelt het college van B en W voor het vizier meer op de Wester schelde te richten. Voor Hoede- kenskerke wordt gedacht aan 'ro buuste bebouwing' bij het haven tje. Wat betreft Ellewoutsdijk wordt gesproken over 'versterking van de kwaliteit van het haventje en directe omgeving' en een pas sende recreatieve fimctie voor het fort direct achter de Westerschel- dedijk. „Al te grootschalig moet het niet worden", meldt wethouder Marga Vermue ter geruststelling. „Het Borsele wil meer met de Wester schelde doen bij Hoedekensker- ke en Ellewoutsdijk, maar ook bij Baarland waar de uitjesfabriek wellicht wordt verplaatst. moet bij de schaal van de dorpen passen." Wat er wel komt, hangt af van particuliere initiatieven en van wat de gemeente, waterschap Zeeuwse Eilanden en Rijkswater staat wenselijk vinden. Voor Hoe- dekenskerke wordt in elk geval ge dacht aan een ander onderkomen voor café-restaurant De Steiger. Ook bij Baarland wil Borsele meer met de Westerschelde doen. In de structuurvisie wordt een lans ge broken voor 'instandhouding van het strandje bij Baarland'. Maar de raad van Borsele voelt er niets voor om weer geld te steken in het opspuiten van dit strandje. Borsele zou verder bij Baarland de uitjesfa briek Crop Alliance verplaatst zien. De naastgelegen camping heeft daar af en toe last van en zou bij verplaatsing kunnen uibreiden. NIEUW! NU OOK GAASTRA HERENMODE IN ONZE WINKEL IN MIDDELBURG Tommy Hilfiger Scapa Sports Gaastra McGregor part Two River Woods L'Argentina MAC GANT van Santen van Santen BRAEZ Napapijri New Zealand Auckland UGG Vanguard Ü3Ik_

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23