Huipbij Overstekende padden staan er problemen computer Redster Veronique de Smit in zonnetje gezet Man bedreigd in Goes Scholieren ROC en ouderenbonden zetten helpdesks op. 1 8 Dinsdag 17 maart 2009 PZC GOES - De politie is op zoek naar getuigen van een bedreiging die za terdag rond 12.20 uur plaatsvond in een winkel aan de Houttuinen in Goes. Kort na het middaguur stonden een 67-jarige man uit Goes en zijn echtgenote te wach ten voor de kassa in de winkel. Een werknemer opende een twee de kassa. Omdat niemand uit de rij bij de eerste kassa daar naartoe liep, besloot het echtpaar bij de tweede kassa af te rekenen. Een onbekende man, die nog voor de eerste kassa stond, was het hier kennelijk niet mee eens en wacht te het echtpaar buiten de winkel op. Toen de man en vrouw uit de winkel kwamen, bedreigde de man de 67-jarige Goesenaar. Hij schold hem uit en sloeg en schop te hem. Daarna vluchtte de dader. Van hem onbreekt nog elk spoor. De politie zoekt mensen die iets van het voorval hebben gezien. Zij kunnen zich melden op telefoon nummer: 0900-8844. VLISSINGEN - De 21-jarige Veroni que de Smit uit Vlissingen is gister avond in het Vrijburgbad in Vlis singen in het zonnetje gezet door de reddingsbrigade. Op 26 februari redde zij in zwembad De Parel in Domburg een zevenjarig jongetje van de verdrinkingsdood. Veronique werkte die dag als toe- zichthoudster in het zwembad en zag hoe twee jongetjes met de hoofden tegen elkaar kwamen na dat zij van een glijbaan gleden. Toen één van hen niet direct bo ven kwam, dook Veronique reso luut het water in waarna zij hem reanimeerde. Het jongetje maakt het goed. De dr. A. Stavermanbrigade red dingsbrigade waar Veronique al ja ren lid van is, wilde haar helden daad niet onopgemerkt voorbij la ten gaan. GerectesOeurivaordersKantoor j Zeeland Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder B.J. Meijering d.d. 12-03-2009 blijkt, dat t.v.v. A.V.V. Beheer B.V., gevestigd te Middelburg, is gedagvaard JAN PETER MULDER, geboren op 26-10-1947, zonder bekende woon- of verblijfplaats, ter terecht zitting van de rechtbank te Middelburg van 24-06-2009 te 10.00 uur, gehouden wor dend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waarvan Jan Peter Mulder een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, wordt o.m. geëist veroordeling tot betaling van een som geld. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes MIDDELBURG - In wooncomplex Hof van Buuren in Middelburg is gisteren het project SeniorenNet- werk van start gegaan. Het project heeft als doel ouderen te helpen met problemen die zij tijdens het computeren ondervinden. De se nioren worden geholpen door stu denten van ROC Zeeland. Iedereen die zich senior voelt en in Middelburg woont, kan elke maandagmorgen op afspraak te recht bij een van de vier helpdesks op verschillende plaatsen in Mid delburg. Mensen kunnen hun ei gen laptop meenemen of op de aanwezige computers aangeven wat het probleem is. Volgens helpdeskcoördinator Lam bert Schrooten maken steeds meer ouderen gebruik van de computer en neemt de vraag naar hulp toe. „Ouderen voelen zich steeds vaker gedwongen om gebruik te maken van de computer en internet. Ze hoeven maar naar een willekeurig televisieprogramma te kijken of er wordt wel een website genoemd." De kleine problemen die zij bij het gebruik van de computer te genkomen, zijn volgens hem bron van frustratie voor de ouderen. De 8o-jarige mevrouw Verhagen is blij met de hulp. „Ik had proble men met mijn internetverbinding, maar dat is nu opgelost. Ik denk ze ker dat ik er vaker gebruik van ga maken." SeniorenNetwerk is een initiatief van de gezamenlijke ouderenbon den in Middelburg, het ROC Zee land, Gilde Walcheren, Zeeland- net en Stichting Welzijn Middel burg (SWM). Het is het vervolg op het project Netwerk 70-plus, waar bij ouderen kennis konden maken met de computer om sociale con tacten te onderhouden. SeniorenNetwerk: 06-81399075, seniorennetwerk@welzijnmiddelburg.nl Kikkers (linksboven) en padden (rechtsboven) zoals ze gevonden worden tijdens overzetacties. In Oost-Souburg is de oversteekactie stopgezet met als ge volg dat er in de Lekstraat veel platgereden exemplaren zijn te vinden. foto's boven Peter Sneltjes. foto onder Ruben Oreel Badjuf Veronique de Smit wordt door haar 'collega's' van de reddingsbriga de geëerd voor het redden van een zevenjarige jongen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20