Zeeland PZC Plan voor een coffeeshop in Stationsstraat 17 Buren zien coffeeshop niet zitten V 01e A Fietser gewond na aanrijding WALCHEREN 18 25 Aanvraag lijkt volgens ambtenaar gemeente Middelburg haalbaar. WÊÊÊÊÊ Toestemming Overstekende padden staan er in Souburg alleeen voor 'Zelf verplegend personeel inhuren is niet moeilijk' Dinsdag 17 maart 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - Brasserie Treve in de Stationsstraat 24 in Middelburg wordt mogelijk een coffeeshop. Een Terneuzense V.O.F. heeft het pand gekocht en de gemeente toe stemming gevraagd daar in de na bije toekomst softdrugs te mogen verhandelen. Volgens beleidsambtenaar Johan Groenenberg van de gemeente zijn er tot nu toe geen argumen ten om die aanvraag af te wijzen. Het pand ligt namelijk niet in de nabijheid van een school of jonge rencentrum, niet in een echte woonstraat en er rust een horeca- bestemming op. Hij wijst er wel op dat er nog de nodige procedures moeten wor den doorlopen voor daar echt een coffeeshop gevestigd kan worden. Zo is de procedure om de vergun ning van coffeeshop Roxy in de Zandstraat te vernietigen nog niet afgerond. Naar verwachting beslist de Raad van State eind juni of de gemeente terecht die vergunning anderhalf jaar geleden heeft inge- MIDDELBURG - Bewoners en bedrij ven in de Stationsstraat zijn hele maal niet blij met de grote kans dat in hun straat een coffeeshop komt. Annemarie Vermeer woon de met haar man in Amsterdam en Heerlen en weet uit ervaring dat coffeeshops voor verloedering zorgen. Bitter stelt ze vast dat de gemeente blijkbaar geen oog heeft voor de belangen van de buurt. Ze vraagt zich ook af of het wel slim is om een coffeeshop te vestigen in een straat waar zoveel scholie ren fietsen. Dat is volgens haar vra gen om moeilijkheden. Haar buur- IjjjjSH^I én leven jn Zeeland 20, 21 en 22 maart 2009 VR 10.00 - 22.00 UUR ZA./ZO.: 10.00 - 18.00 UUR WONEN WERKEN RECREËREN LIFESTYLE TUINIDEEEN - BANENMARKT www.woningexpo.nl tuinjdee Life and Living watersport t Zeelandhallen trokken. Als dat gebeurd is, kan een andere ondernemer in aan merking komen voor die vergun ning omdat de Middelburgse raad besloten heeft dat er in Middel burg ruimte is voor twee coffees hops. In de Zandstraat zelf mag geen nieuwe coffeeshop komen. Zo'n dertig mensen hebben de ge meente laten weten dat ze in Mid delburg een nieuwe coffeeshop willen exploiteren. Volgens Groe nenberg lijken tien van hen rede lijk serieus en zouden ze ook een coffeeshop willen exploiteren op een locatie die voldoet aan de crite ria. Het gaat dan met name om een plek op minimaal 250 meter af stand van een school of jongeren centrum en niet in een woon straat. In de meeste gevallen heeft de beleidsambtenaar nog geen in zage gekregen in papieren die dui delijk maken dat die aanvragers ook daadwerkelijk eigenaar zijn van een pand. In het geval van Sta tionsstraat 24 gaat dat volgens hem wel op. Als blijkt dat die eige naar zeer serieus is, moet hij nog wel via een zogenoemde Bi- bob-procedure aantonen dat hij zijn geld voor die coffeeshop niet door criminele activiteiten heeft verkregen. vrouw Hannelore Etman van foto- en kaartenwinkel Carfo is net zo negatief over de plannen voor een coffeeshop als Vermeer. „Natuur lijk zijn we tegen. Natuurlijk wil len we zoiets niet in onze straat." Volgens haar overleggen de buren al hoe ze gezamenlijk actie kun nen voeren tegen de komst van een coffeeshop. Andere onderne mers en bewoners willen niet met hun naam in de krant maar zijn ook tegen. Alleen de uitbater van café Kanaalzicht is niet op voor hand tegen. Zo'n coffeeshop als buurman lijkt hem we! gezellig. De nieuwe eigenaar van Brasserie Treve heeft de gemeente gevraagd in de toekomst softdrugs len vanuit het pand in de Stationsstraat. te mogen verhande foto Ruben Oreel GOES - Een 74-jarige vrouw uit Goes is zondag in haar woonplaats gewond geraakt na een aanrijding met een bestelbusje. De bestuurder van het busje, een 69-jarige man uit Kloetinge, was op de Van de Spiegelstraat ver blind door de zon. Hij merkte de fietsende vrouw daardoor niet op en reed haar aan. De vrouw liep door haar val vermoedelijk een hersenschudding op. Zij is daarom voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht. ZEEUV De ene gemeentevoorlichter is de andere niet. Dat bleek laatst maar weer eens op een zonnige vrijdag middag. Ietwat aarzelend belde de voor lichtster van een plattelandsge meente naar de redactie van deze krant met de vraag of we haar die middag nog nodig zouden hebben. Want ja, het was bij haar zo rus tig op kantoor en alle collega's wa ren ook al weg... De verslaggeefster begreep de Tip? redactie@pzc.nl vraag en riep op de redactie met de telefoon in de hand, of iemand de afdeling Voorlichting nog nodig had. De chef sprak daarop luid en duidelijk het verlossende woord: de voorlichtster mocht van haar ulel- verdiende weekeind gaan genieten. De redactie voelt zich uitermate vereerd. Zo veel voorlichters die aan de krant vragen of ze naar huis mogen gaan, kennen we niet. We zijn wel benieuwd of ze ook Omroep Zeeland heeft gebeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19