Meningen NIEUWS GETIPT VOOR U 0M0 Klein Krachtig Natuurlijk Fris. Angstig Tibet? Fraude Rabelink AOW Zeeuwse identiteit 10 I Dinsdag 17 maart 2009 PZC W LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Het vroegere Tibet was een feoda le maatschappij, een zeer arme be volking uitgebuit door adel en reli gieuzen. De tafel blijkt nu dan goed gevuld te zijn (krant, 10/03). In de 19de eeuw werd Tibet platge lopen door ontdekkingsreizigers en missionarissen. De Engelsen roofden, moorden en sloopten kloosters. In 904 kregen ze kolonia le voorrechten. In 1946 werd Tibet opnieuw integraal onderdeel van China (ook opnieuw in 1913 met beperkingen opgelegd door de En gelsen). In 1949 roep Mao Volksre publiek China uit. Niet heel het land was al bevrijd, waaronder Ti bet. De 10de Panchen Lama riep op om Tibet vlug te bevrijden. Er 0 werd bij de bevrijding niet geplun derd en geen kloosters afgebroken. In 1951 koos ook de Tibetaanse eli te voor een compromis met de Chinese regering en niet voor onaf hankelijkheid. Geen enkele buiten landse mogendheid steunde een eventuele onafhankelijkheidsver klaring! Tibet is één van de volks gemeenschappen binnen het Chi nese grondgebied. Tibet verkreeg na 1951 onderwijs voor iedereen, gezondheidszorgde enorme ar moede is aangepakt. Luk Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart Naar aanleiding van het commen taar in de krant van 13 maart, dat de fraude met de kinderbijslag van Marokkaanse en Turkse medelan ders afdoet als een 'smetje'onder het motto, dat komt onder alle be volkingsgroepen voor: Zo lust ik er nog wel een paar. Dit is typisch de gedachtegang van de linkse kerk. Laat ik nu gedacht hebben, dat de PZC er was voor alle Zeeuwen en niet alleen voor het linkse deel. A. v .d .Linde Willem de Zwijgerlaan, Terneuzen Elke willekeurige werknemer maakt zelf de keuze om van baan te veranderen. De problematiek van huisvesting moet hij dan ook zelf oplossen en kan hij niet op de werkgever afwentelen en hij kan zeker de burger deze kosten niet la ten dragen. Het inkomen van een burgemeester is toch al ruim ge noeg! (reactie op berichtgeving Ra belink, nieuwe burgemeester Schouwen-Duiveland.) Dit meten met twee maten heeft in den lan de al genoeg heisa opgeleverd. Re centelijk Den Helder. Nee: dit is geen goede entree! Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Met verbazing las ik het stuk op de voorpagina van woensdag 11 maart. De crisis bedwingen met het verhogen van de AOW-leeftijd is in mijn ogen de grootste flauwe kul die er bestaat. De crisis willen ze toch nu bestrijden en niet op de lange termijn? Wat natuurlijk wel mooi is aan deze nu weer op geworpen oplossing is dat het mooi inspeelt op de wensen van het kabinet om dit jaar maar geen loonsverhoging te geven. Krijgen we dan nu ook eindelijk de garan tie dat het nooit meer wordt voor gesteld om de AOW leeftijd te ver hogen? Nee, natuurlijk niet, want de vegrijzing blijft ook na deze cri sis en dus ook de vraag naar ar beidskrachten. Maar dan is alles weer vergeten en wordt het weer opgeworpen en kun je weer inleve ren om het dan weer van tafel te krijgen. Ze pompen miljoenen in banken (belastinggeld) maar dege ne die hun geld verdienen met werken krijgen niks als compensa tie voor de geschatte inflatie die rond de 2 a 3 procent ligt over 2009. Ik snap de vakbonden niet als ze überhaupt erover willen na denken om dit jaar maar geen loonsverhoging te eisen. Samen staan we sterk dus nu niet wijken. Adrie de Koster Beethovenhof 10, Terneuzen Een reactie op de foto bij de be richten over de ziekenhuizen (krant, 13-03). Een foto dit keer omdat deze boekdelen spreekt. Een vrouw in Zeeuwse kleder dracht legt zogenaamde snelwegba by's op straat bij het gebouw van de Tweede Kamer. Maar waarom toch weer in klederdracht? Deze kleding staat voor iets van een Zeeuwse identiteit die maar weer eens aan Den Haag moet worden getoond. Wij, volk van mossel eters - de gemiddelde Zeeuw eet deze delicatesse zelden omdat ze deze te duur vindt - en kleder dracht - alleen nog folklore -, zijn slachtoffers van Haagse desinteres se. Ontpolderen, de mogelijke komst van nog een kerncentrale en de ziekenhuisfusie. En waarom moeten we voor die Westerschel- detunnel tol betalen? De landelij ke politiek laat ons in de steek! De echte Zeeuw trekt ten strijde! In klederdracht en met de Zeeuwse taal in de aanslag zullen wij als kleine natie van ons afbijten! Jam mer dat velen echt denken dat er iets als een Zeeuwse identiteit be staat. De enige mogelijke bindings factoren zouden de moppercul tuur en de slachtofferrol kunnen zijn. Het Binnenhof kan er wel om lachen. Dave Boone Edisonstraat 14, Kruiningen Prikkende ogen, lopende neus... het voorjaar zit weer in de lucht. Of beter gezegd: de pollen, die extra last betekenen voor zo'n 1 miljoen mensen. Mediq Apotheek heeft daar gelukkig de juiste medicijnen voor. Dus snel naar Mediq Apotheek, want hoe eerder u met uw medicatie begint, hoe minder last u heeft. En meldt u zich dan meteen bij ons in de apotheek aan voor de gratis Hooikoorts SMS Service. Dan krijgt u een sms-je met het laatste pollen(weer)bericht. Kijk voor meer informatie op www.mediq-apotheek.nl Uw apotheek met IQ Mediq Apotheek Dauwendaele Roozenburglaan 18, Middelburg, 0118 62 74 71 Mediq Apotheek Welsinge Rentmeesterlaan 31Middelburg, 0118 62 32 98 Mediq Apotheek Cornu Cervi Bachlaan 88, Terneuzen, 0115 61 20 90 Mediq Apotheek De Pijlers V. Dusseldorpstraat 1, Goes, 0113 22 71 04 Deze nieuwe 0M0 Klein Krachtig heeft een verfrissende geur. met natuurlijke ingrediënten zoals Jasmijn en Aloë Vera. En het wast natuurlijk 1 i door en door schoon vanaf 15°C. Vul het diagram zo in 3x3 vlakjes alle cijfers dat in elke rij. elke kolom en elk vierkant van van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen. Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp dagbladen (oplage bijna 1.8 miljoen) Meer informatie: e-mail: info@nrp.nl o.v.v. Nieuws getipt voor u!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 10