Buitenland Man verkrachtte honderd vrouwen 'Begin van revolutie' in verdeeld Pakistan Makkelijk van je dure internet- contract af! Hulpverleners AzG in Sudan vrijgelaten De goedkoopste autoverzekering van Nederland? BenZeker n m A95 hetnet.nl 0900-1990 Londense taxichauffeur drogeerde slachtoffers met sterk slaapmiddel. Populaire oud-premier Nawaz Sharif trekt op naar de hoofdstad. Met de Directe Overstaphulp f Het Net PZC Maandag 16 maart 2009 J 9 LONDEN - Een Londense taxichauf feur heeft de afgelopen zes jaar mo gelijk meer dan honderd vrouwen' aangerand en/of verkracht, nadat hij hen eerst had gedrogeerd door een sterk slaapmiddel te mixen met champagne. De politie heeft al 85 meldingen binnen. De 51-jarige chauffeur, die in okto ber 2002 met zijn aanvallen begon, liep pas vorig jaar februari tegen de lamp. Afgelopen vrijdag kreeg hij tijdens een rechtszitting te ho ren dat hem een 'zware straf bo ven het hoofd hangt. Pas door de rechtszaak is de enorme omvang van zijn misdadige praktijken dui delijk geworden. Dat chauffeur John Worboys, een voormalige stripper en pornoac teur, zo lang zijn gang kon gaan kwam onder meer omdat zijn slachtoffers zich het voorval niet meer konden herinneren. Boven dien nam de politie de aanklach ten vaak niet serieus en deden veel vrouwen helemaal geen aangifte. Ook werden de verschillende aan giften niet met elkaar in verband gebracht, ook niet nadat Worboys en keer was opgepakt en zijn DNA had moeten afstaan. De Londense Metropolitan Police heeft met het schaamrood op de kaken moeten bekennen dat er nog steeds veel schort aan de wij ze waarop met aangiften van ver krachtingen wordt omgegaan. Er wordt een onafhankelijk onder zoek ingesteld naar het falen van de politie. Tegelijkertijd heeft de politie een oproep gedaan aan vrouwen die de afgelopen jaren slachtoffer zijn geworden van de 'taxi verkrachter' om zich, al of niet anoniem, alsnog te melden. De politie denkt inmiddels dat meer dan honderd vrouwen na een avondje uit door Worboys zijn opgepikt'en aangevallen. Worboys hanteerde steeds dezelf de tactiek, die hij in de loop van de jaren had verfijnd en tot een kunst had verheven zo bleek toen hij voor de rechtbank moest ver schijnen. Hij werkte bijna altijd 's avonds laat en had het voorzien op hoger opgeleide vrouwen, die na een avondje stappen duidelijk aangeschoten op zoek waren naar een taxi. Eenmaal in de taxi knoop te hij een praatje aan en vertelde dat hij net een prijs had gewon nen in de loterij of geluk had ge had in het casino. Als bewijs toon de Worboys een handvol bankbil jetten. Vervolgens stelde hij voor om daarop een glas champagne te drinken. Die champagne had hij bij zich, met daarnaast een ampul met zware slaapmiddelen die hij in het drankje deed. Het slachtof fer raakte al snel buiten bewust zijn, waarna de taxichauffeur vrij spel had. Wanneer de vrouw thuis werd afgezet, kon ze zich in veel gevallen niets meer herinneren van wat er was gebeurd. In juli 2007 - vijfjaar nadat de eer ste aangiften waren gedaan - werd Worboys na een verkrachting aan gehouden, omdat zijn taxi in beeld was gekomen van een bewakings camera. De chauffeur ging uitein delijk vrijuit en daarna werden nog eens 29 vrouwen aangevallen alvorens Worboys in februari 2008 eindelijk werd opgepakt omdat de politie de aanklachten, die in aan tal toenamen, met elkaar in ver band bracht. Worboys wordt voor alsnog vervolgd voor het drogeren, molesteren en/of verkrachten van ten minste veertien vrouwen. Een Londense taxichauffeur heeft de afgelopen zes jaar moge lijk meer dan honderd vrouwen aangerand en/of verkracht, na dat hij hen eerst had gedrogeerd. LAHORE - In de Pakistaanse stad La hore zijn gisteren tienduizend deel nemers aan een verboden demon stratie slaags geraakt met de poli tie. Voor vandaag staat een 'lange mars' op de hoofdstad Islamabad gepland. Oppositieleider Nawaz Sharif sprak van het 'begin van een revolutie'. Ex-premier Sharif, de populairste politicus van Pakistan, is in een machtsstrijd verwikkeld met de onpopulaire president Asif Ali Zar- dari, de weduwnaar van de in 2007 vermoorde ex-premier Bena zir Bhutto. De aanleiding voor het oplaaien van het conflict is de al ja ren smeulende rel rond oud-presi dent Iftikhar Muhammad Chaudry van het hooggerechtshof Die werd in 2007 met een zestigtal andere rechters uit zijn functie ge zet door de toenmalige militaire machthebber Pervez Musharraf Na de parlementsverkiezingen in februari 2008 vormden Zardari's Pakistaanse Volkspartij (PPP) en Sharifs Moslim-Liga (Nawaz- /PML-N) een coalitie. Afgesproken was dat Chaudry en de andere ont slagen rechters hun functie terug zouden krijgen. Maar tot woede van Sharif weigerde Zardari die af spraak na te komen, wat leidde tot een breuk in de coalitie. De reden voor Zardari's weigering is mogelijk Chaudry's kritiek op een amnestie waardoor Zardari pas weer kon meedoen aan de Pa kistaanse politiek, ondanks onder zoeken die tegen hem liepen. Sha rif op zijn beurt is verbolgen over de huidige rechters van het hoog gerechtshof die hem in februari uitsloten van de politiek wegens een strafblad uit de tijd van het Musharraf-bewind. Tal van Pakistaanse juristen pikten het protest tegen het ontslag van Chaudry en zijn collega's gisteren weer op. Zij kregen daarbij steun van Sharif en zijn partij. Ooggetui gen spraken van een 'slagveld' in Na rellen gisteren in Lahore, wil oppositieleider Sharif vandaag met zijn aanhang oprukken tegen de Pakistaanse regering van Zardari in Islamambad. het centrum van Lahore. De poli tie sloeg met wapenstokken in op stenengooiende betogers en zette traangas in. Tal van gewonden wer den afgevoerd naar ziekenhuizen. Vandaag wil de oppositie in Isla mabad betogen. Sharif vertrok in een konvooi van honderden auto's naar de hoofdstad. Het is onduide lijk of de betoging in Islamabad kan doorgaan. De regering heeft al le toegangswegen tot de hoofdstad afgesloten. Sinds donderdag zijn al achttienhonderd aanhangers van de oppositie opgepakt. Sharif rep te over een 'politiestaat'. De regering heeft ook de strijd krachten in verhoogde staat van paraatheid gebracht. De machtige legerleider Ashfaq Pervez Kiani heeft geen partij gekozen, integen deel, hij zou de afgelopen dagen hebben geprobeerd tussen de kemphanen te bemiddelen. Westerse waarnemers maken zich zorgen om de politieke instabili teit in de atoommacht Pakistan. Ook wordt gevreesd dat de interne problemen de strijdkrachten kun nen afleiden van de strijd tegen de Taliban en Al Qaïda in het grensge bied met Afghanistan. Het Net zegt je Internet vanaf 1 huidige contract op Je zit geen dag p/mnd mm zonder internet Maandcontract Overstaphulp is afhankelijk van uw provider en de looptijd van uw huidige contract. KHARTOUM - Vier hulpverleners van Artsen zonder Grenzen (AzG) zijn in de Sudanese regio Darfur vrijgelaten. Het viertal was woens dag ontvoerd, vermoedelijk door een Arabische militie die trouw is aan de regering in Khartoum. De hulpverleners verkeren in goe de gezondheid. Het gaat naast een Sudanese medewerker om een Ita liaanse arts, een Canadese ver pleegster en een Franse coördina tor. Voor de vrijlating is geen los geld betaald. De spanningen in Darfur zijn op gelopen nadat het Internationaal Strafhof (ICC) eerder deze maand een arrestatiebevel uitvaardigde te gen de Sudanese president Omar al-Bashir. Sudan zette als reactie dertien hulporganisaties Darfur uit. De regering in Khartoum be schuldigt hen ervan informatie door te spelen aan het ICC in Den Haag. Volgens ICC-hoofdaanklager Luis Moreno Ocampo stuurde Bas- hir Arabische milities aan die moordend en verkrachtend huis houden onder de zwarte burgerbe volking van Darfur. BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9