Botox of geen botox, dat is de vraag voor BN'ers Talent „Het woord 'mama' is voor velenonder wie ik, een leeg woord dat louter herinneringen oproept. Het verlies van een dierbaar familielid is een van de moeilijkste ervaringen." HOEZO NIEUW(S)? 42 I Maai'. Vnaart 2009 PZC De Britse prins William tijdens een toespraak voor een liefdadigheidsfonds dat mede door zijn in 1997 overleden moeder Diana werd opgericht. door Thalia Brandt uinty Trustfiill (37) zal niet snel iets la ten straktrekken, af zuigen of opspui ten. „Mijn lippen la ten vergroten, bij- voorbeeld, zal ik niet snel doen. En mijn borsten vergroten zéker niet", zegt de tv-presentatrice, die een uitzondering maakt voor iets waar ze écht last van zou hebben. Quinty, getrouwd met ex-profvoet baller Orlando Trustfiill: „Ik heb ook het geluk dat ik een man heb die zegt: 'Je mag geen cosmetische ingrepen ondergaan, want ik wil oud met je worden en ook zien dat ik oud met je word'." De botox-spuit zag ze dan ook niet van dichtbij. „Zolang je een ge zond lijf hebt, waarom zou je daar allerlei spullen inspuiten die je niet kent? Met is nog steeds niet be wezen wat het op. lange termijn doet. Mijn moeder is overleden aan de gevolgen van borstkanker dus ik heb van dichtbij meege maakt hoe het is ziek te zijn. Bo vendien vind ik vrouwen die hele maal zijn volgespoten er echt niet mooier op worden, eerder lelijker. )e ziet het toch meteen." Gordon, naar eigen zeggen 'héél erg ijdel', liet zich al een tijd terug 'ontkreukelen'. „Ik heb een paar jaar geleden twee rimpels in de plooi tussen mijn neus en mond laten opvullen en die zijn nooit meer teruggekomen", vertelt de 40-jarige artiest. „Ook laat ik ieder jaar botox in mijn oksels spuiten Linda de Mol is aan de botox. Presentatrice Jorinde Moll liet haar neus corrigeren en Connie Breukhoven is deskundige op het gebied van melkzuurinjecties. Maar niet heel Bekend Nederland is even enthousiast over cosmetische ingrepen. tegen het zweten. Ik vind het een heel vies gezicht'als je tijdens op tredens zweetplekken ziet. Of ik meer zal laten doen? Ik denk het wel, maar ik wil niet zo'n plastic botoxgezicht krijgen." Actrice Miryanna van Reeden (41), staat niet afkeurend tegen cosmeti sche chirurgie. Miryanna: „Natuur lijk heb ik liever alles van nature dan dat ik het moet kopen. Aan de andere kant, ik gebruik ook dure crèmes en liet extensions in mijn haar zetten. Waarom zou ik dan niet, bijvoorbeeld, een rimpel la ten weghalen?" Er staat één in greep op haar verlanglijst. „Mijn wallen zou ik nog wel willen laten weghalen. Op de set is het vaak vervelend: dan moeten ze die wal len uitlichten zodat je ze niet ziet." Leontine Borsato ziet ouder wor den als iets positiefs. „Ik kan als ac trice een rol meer diepgang geven nu ik ouder ben. Al moet je me na Leontine Borsato wil graag 'mooi oud worden'. foto Marco Hofste/GPD tuurlijk geen meisje van begin 20 laten spelen, dat ben ik nu niet." Als ze niet meer kan fronsen, kan ze niet meer acteren, meent ze. „Ik wil mijn mimiek houden, dat is één reden niet aan botox te begin nen. Daarnaast zie je het vaak als mensen het gebruiken: ze zien er direct anders uit. Als je in de spie gel kijkt en je kop zit vol rimpels, dat vindt geen enkele vrouw leuk, dat kun je mij niet wijsmaken. Al leen vind ik dat je moet oppassen dat je jezelf blijft. Er zijn genoeg vrouwen die, zonder veel te heb ben gedaan, mooi oud worden. Dat wil ik ook. Ik zou het niet nor maal vinden als ik straks 60 ben en nergens een rimpel heb." Victoria Koblenko (28) voelt 'ze ker' de druk jong en dun te blij ven. „Ik denk dat die druk veel minder is als ik bijvoorbeeld in de makelaardij zou zitten", zegt ze. De actrice vindt dat 'iedereen lek ker moet doen waar hij zich goed bij voelt', maar is fel gekant tegen bepaalde cosmetische ingrepen. „Ik vind het verminking als jonge modellen hun borsten laten vergro ten om op die leeftijd toch al bor sten te hebben. Maar als je nu al drie kinderen hebt gebaard en al les is gaan hangen, ga je gang! Dat zal ik ook zeker doen." Arie Boomsma (35) daarentegen (zelf niet vies van de tatoeage naald) moet er niet aan denken in zich te laten snijden. „Waarom zou je veranderen waar je mee ge boren bent?", zegt de tijdelijk ge schorste EO-presentator, die zijn lichaam fris en fruitig houdt door bezoekjes aan de sportschool. „Ik sport veel, ook omdat het goed is voor je gezondheid. Maar daar trek ik de grens. Het bleken van mijn gebit vind ik al te ver gaan." Q Reageren? media@wegener.nl Hollywood onder het mes De neuscorrectie: Cameron Diaz, Ashlee Simpson en Jenni fer Aniston lieten bij 'celeb'-chi- rurg Dr. Raj Kanodia hun neus bijschaven. Jennifer Grey, de ac trice die bekend werd door de film Dirty Dancing, werd niet meer gevraagd voor filmrollen nadat ze haar neus liet corrige ren en haar karakteristieke ui terlijk kwijtraakte. Courtney Lo ve liet haar neus minstens drie keer doen. En Michael Jackson? Ach, wie houdt de tel bij? De borstvergroting: Carmen Electra, Pamela Anderson en Jenny McCarthy lieten hun voorgevel vergroten. Spijtop tant Tara Reid liet haar borsten, na een fikse vergroting, weer verkleinen. Ook Demi Moore ging naar formaat skippyballen en liet haar borstpartij herstel len naar de natuurlijke staat. Hoewel Tori Spelling, Victoria Beckham en Lindsay Lohan hun borstvergroting altijd hebben ontkend, gingen ze in één dag naar heel wat maatjes meer. Botox en rimpelopvullers: Ni cole Kidman kan al jaren niet meer fronsen en is het beste voorbeeld van overmatig botox- gebruik. Desperate Housewives- actrice Teri Hatcher kondigde vorig jaar aan te zijn gestopt met haar schoonheidsinjecties. „In het verleden liet ik botox en collageen injecteren, maar nu heb ik al een jaar niets laten doen. Het is oké als je rimpels krijgt als je ouder wordt. Ik wil er niet meer als 25 uitzien." Verder: Soap-actrices Lisa Rin- na en Hunter Tylo lieten hun lippen opspuiten, evenals Me- lanie Griffith, Meg Ryan en Courtney Love. Cher is een uithangbord van plastische chirugie. Ze liet on der meer haar oogleden en borsten doen en heeft diverse facelifts ondergaan. door Lindy Jense Patty Brard gaat de diepte in. Jawel, voor het tijdschrift Beau Monde gaat ze inter views maken met bekende Nederlandse en buitenlandse vrouwen. Wij zijn benieuwd. Patty Brard staat immers garant voor hoogte punten. Wie herinnert zich niet haar verpletterende split in Sterren dansen op het ijs? Gerard Jo ling kwam niet meer bij: „Met je sterretje op het ijs!" Wie kijkt er niet ademloos toe als Brard moet raden of ze soms een Mo- natoetje is in Wie ben ik? Met tegenover zich alweer een schaterende loling. Brard ligt in dat panel zelf ook voort durend dubbel en dat vindt ze heer lijk. „Ik heb echt nog nooit eerder iets gedaan waar ik me zo op mijn plek voelde." En dat wil wat zeggen. Want er zijn weinig dingen die ze niet heeft geprobeerd. Van zingen tot presenteren tot trouwen: als je het maar vaak genoeg d^tt, ^at h« vaa^een „Ik ben een normale Quinty Trustfull en Estelle Hollandse moeder die 's middags thee drinkt met de kinderen en 's avonds een lekkere pot kookt met een kuiltje jus. Dat blijf ik heus doen." Dat klonk als een boer met kiespijn en gelukkig ging het allemaal ook niet door. Estelle was nog niet geland of Ruud werd ontslagen en het hele gezin mocht weer terug naar Nederland. En tus sen haar en de Beau Monde komt het ook niet meer goed: niet Estelle, maar tv-presentatrice Quinty Trustfull won vorig jaar de Beau Mon de Style Award voor de stijlvolste glamour- vrouw van het jaar. Maar wat bezielt ze bij de Beau Monde eigen lijk om Estelle Gullit, de lieve blonde yum- mie mummie, in te rui len voor de, eh, behoor lijk doorleefde vijftiger Gullit. foto's ANP Brard? Het is simpel. De Beau Monde gaat over glitter en glamour, dure jurken en heel veel schoenen. Dan zit je niet goed in tijden van economische crisis. Maar als er iemand is die zich door barre tijden weet te slaan, is het Patty Brard wel. Ooit ging ze failliet. Daar knokte ze zich gewoon weer overheen en ze lacht er nog bij ook. Wie ver standig is, blijft dus bij Patty in de buurt. Want die is volkomen recessie-proof

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 86