Ik ga vaker wedstrijden boksen' Luteijn pakt weer goud op het NK Promotie zwemmers Luctor Titel kwestie van tijd voor driebanders Verbrugge Terminals Meer nieuws over de Zwinstedenloop op Zeeuwse debutante Kelly Merison wint haar partij op het boksgala. Kaylee de Priester derde op Dutch Open Sander Vleugel wint koers in Vollezele Sam van 't Westende met team kampioen Zesde plaats voor renner Van Koeveringe Voorsprong op nummer twee bedraagt zeven punten. Brons op titelstrijd halve marathon voor Declercq ën Muller. www.pzc.nl/weblogs/kustmarathonweblog PZC Maandag 16 maart 2009 I 39 Kelly Merison bokst pas anderhalfjaar. Op het gala had ze voor het eerst een wedstrijd. foto Ruben Oreel door Marlot Hak vussingen - De beginneling in het bokssport, de Zestienjarige Kel ly Merison, slaagde er gisteren als enige Zeeuwse in een partij te winnen op het boksgala in Vlissin- gen. Het evenement werd georga niseerd door DOS, waarvan vier leden deelnamen aan het gala. Pu bliekslieveling Justin Schiewold faalde voor eigen publiek. Het boksgala was in het Arsenaal theater in Vlissingen en niet in sporthal Baskensburg, zoals de af gelopen jaren. Tot 1968 was het theater, de opvolger van het vroe gere concertgebouw, het toneel voor de bokswedstrijden. Dit jaar keerde het gala terug op de plaats waar het eigenlijk hoort. Het theater vormde gistermiddag een relaxt en sfeervol onderko men voor de boksers en het mas saal toegestroomde publiek. De authentieke zaal met marmeren pilaren, prachtige kroonluchters en rode theaterdoeken vormden het decor. Het publiek vermaakte zich prima, heerlijk zittend in de zachte theaterstoelen, met een pilsje in de hand. De eerste partij die de mensen za gen, was die van Kelly Merison, die uitkomt in het junior welterge- wicht (61 tot 67 kilo). Zij nam het op tegen Sabrina Jager uit Delfzijl. Voor Merison was het haar eerste wedstrijd. Het zachtaardige meis je leek echter helemaal niet op een boksster. '„Ik ben pas ander half jaar geleden op boksen ge gaan, met het idee aan mijn zelf verdediging en conditie te wer ken", vertelde ze. „Mijn vader bokst ook en die vond dat ik maar eens mee moest gaan." Begin dit jaar vroeg Merisons trai ner of ze mee wilde doen aan het boksgala in eigen huis. Vooraf gaand aan de wedstrijd van giste nd Het boksgala van boksclub DOS is weer terug op de oude stek in het Arsenaaltheater. Van de vier DOS-leden die meedoen, wint al leen Kelly Merison. nieuwegein - Kaylee de Priester uit Middelburg is het eerste Zeeuw se meisje dat de halve finale be reikt- heeft van het Dutch Open Darts Jeugd in Nieuwegein. De vijftienjarige versloeg in de poule Kimberley Giepmans met 3-0. In de kwartfinale was ze met 3-0 te sterk voor Kaylee Meijer. Ze strandde in de halve finale tegen de Finse Aliisa Koskivirta. vollezele - Sander Vleugel uit Wemeldinge heeft in het Bel gische Vollezele bij Geraardsber- gen zijn eerste wedstrijd van het seizoen gewonnen. Er kwamen in deze wedstrijd voor junioren 177 deelnemers aan de start. De ren ner van de wielervereniging Theo Middelkamp achterhaalde in de laatste ronde een kopgroep van vijf man en bleek de sterkste in de eindsprint. ren vertelde de debutante, dat ze 'geen idee' had wat haar te wach ten stond. „Ik ben wel zenuwach tig omdat er meteen zoveel beken den komen kijken en ik gelijk de eerste partij moet boksen." Die zenuwen bleken onnodig, want ze won haar partij. Aan het begin van de wedstrijd was ze nog even wat angstig, maar er was ook een kleine glimlach toen haar naam werd omgeroepen en ze haar eerste applaus kreeg. Het niveau van de partij viel dan wel in het niets bij de wedstrijden die men later te zien kreeg, maar zo- wijk bij duurstede - Judoka Sam van 't Westende is dit weekeinde met zijn team Budokan Rotter dam nationaal kampioen gewor den in de eerste klasse van de Lot to Nationale Judo League. De zeventienjarige Vlissinger won al zijn partijen in de klasse tot 73 kilo met een ippon. Volgend jaar mag het team in de hoofdklasse meestrijden om de nationale titel. klein-sinaai - George van Koe veringe is zaterdag als zesde geëin digd in een wedstrijd over 55 km in Klein-Sinaai (B). De renner van wielervereniging Theo Middelkamp kwam in de pe- letonsprint als vijfde over de fi nish. De Belg Tom Mertens was eerder ontnapt en won de rit. Kees van Damme uit Yerseke werd zestiende. Peter Blok, ook uit Yer seke, eindigde als achttiende. veel mocht van de beginneling ook niet verwacht worden. „Ik stond te trillen op mijn be nen", verklaarde Merison achter af. „Ik durfde niet veel aan te val len, omdat ik bang was punten te gen te krijgen." Toch smaakte het duel naar meer. „Ik ga zeker vaker wedstrijden boksen.". Merisons clubgenoten kwamen niet tot winst. Superzwaarge wicht Hugo van Rooyen had een veel te sterke tegenstander en ook junior lichtgewicht Davey Buijs greep naast de winst. Al zorgde door Joop van den Oudenhoven sluiskil - Het driebandenteam van Verbrugge Terminals won de thuiswedstrijd tegen W. v.d. San- den overtuigend: 6-2. Met nog vijf wedstrijden te gaan bedraagt de voorsprong zeven punten en is de titel in de eerste divisie een kwes tie van tijd. Behalve Marc Roofthooft die Mar- tijn Spoormans versloeg hadden de bezoekers weinig in de melk te brokkelen. Toch kwamen de bezoe kers met een topper aan tafel maar dan op muzikaal gebied. Serg van Gennip, die tot zijn vijfde in Sint Petersburg woonde, is in zijn dage hij wel voor een van de meest sen sationele wedstrijden van de mid dag. Van begin tot eind leek hij onvermoeibaar en liet hij zijn te genstander alle hoeken van de ring zien. Toch verloor hij de par tij op technisch gebied. Dit tot groot ongenoegen van het pu bliek. Van Justin Schiewold, die zijn dis- trictstitel in het middengewicht (C-klasse) verdedigde, werd voor af veel verwacht. In een weinig in spirerend gevecht verloor hij van opponent Levent Ozal uit Rotter dam. lijks leven concertpianist. Van Gen- nip, nog maar 23 jaar, bood in het begin van de partij goed tegen stand aan de jongeling van Ver- brugge, Glenn Hofman, maar moest verderop in de partij afha ken. Wittens en Daniëls wonnen vrij gemakkelijk. Alleen in theorie kan de titel de Zeeuws-Vlamingen nog ontgaan, maar gezien hét vertoonde spel en het teammoyenne (1.293) van za terdag is dat ondenkbaar. Dit moyenne zal in de eredivisie niet misstaan en zou volgend seizoen menig puntje opleveren. Op de vraag of de teamsamenstelling vol gend seizoen wijzigt, blijft Meer- ten Dallinga, voorzitter Stichting Driebanden Promotie Zeeland, het antwoord schuldig. „Daar moe ten we nog goed over praten." den haag - Sjaak Luteijn uit Oost burg heeft zijn nationale titel op de halve marathon bij de Masters 50 geprolongeerd. Luteijn liep tij dens de City-Pier-Cityloop in Den Haag, waar tevens de nationale ti tels te verdienen waren, een tijd van 1 uur 14 minuten en 54 secon den. Daarmee bleef hij zijn groot ste concurrent Albert Lanink ne gentien seconden voor en Peter Rolink 2 minuten en 17 seconden. Zij stonden naast Luteijn op het podium. Huquette Declercq uit Vlissingen en Cor Muller uit Renesse grepen beiden het brons. Declercq deed dat in de categerie 6oplus, Cor Muller in de categorie mannen 70 plus. Vlissinger Michel Schrier werd op het NK dertiende bij de senioren. Hij noteerde een tijd van 1.09.39 en dat was een forse Verbetering van zijn persoonlijk record. Dat stond tot zaterdag op 1.14.30. Voor malig Sluiskilienaar Pascal van Troost (nu Haag Atletiek) finishte één seconde na Schrier. Marianne de Kok uit Lewedorp, te rug na een lange blessureperiode, eindigde als zevende bij de vrou wen 35plus. Zij noteerde een tijd van 1.28.39. Een eervolle vermel ding was er ook voor veteraan John Guequièrre uit Middelburg. Hij startte voor de 26e keer in Den Haag en zijn tijd van 1.29.40 was goed voor de tweede plaats in zijn leeftijdscategorie van de business- loop en de achtste voor het NK. Ook Vlissinger Frans Bos eindigde in de top van zijn klassement, de mannen öoplus. Hij noteerde 1.30.02. Op de 5 kilometer werd Tommy Staal vierde in een tijd van 16 minuten en 19 seconden. vlissingen - De zwemploeg van Luctor et Emergo heeft het geflikt. De Middelburgse formatie behaal de in de C-afdeling van de nationa le competitie de winst en promo veert nu naar de B-afdeling. In het Vrijburgbad werden zes Zeeuwse records gevestigd. Toby Aarnoutse maakte met zijn 1.52,32 op de 200 meter vrije slag de mees te indruk. Maar ook Stephanie Rombout vestigde met 2.27,15 een ZR op de 200 meter vlinderslag. Bob Dalmeijer nam twee indivi duele ZR's voor jongens 16 jaar voor zijn rekening, de 50 vrij ging in 25,24 en de 200 rug in 2.16,80. Op de estafette was het ook goed raak. De senioren-mannen (Aarn outse, Corré, De Ridder, Bisslik) kwamen tot een sterke 7.50,67 op de 4x 200 vrij (Aarnoutse zwom als startzwemmer 1.52) en de junio ren (Dalmeijer, Corré, Uijl, Eden- burg) waren op de 4x 50 vrij snel met 1.44,11.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83