promotie D Tjoba verslaat koploper Kinderdijk en dwingt beslissingswedstrijd af 's-Gravenpolder nog een jaar in ereklasse Michel Bosters neemt ploeg op sleeptouw in duel met EBBC 3. Maarten de Bus trainer Mytilus Jonge ]u-jitsuka's vallen in de prijzen Hages Baronie herstelt zich met nipte zege Korfballers tegen Vitesse om plaats in overgangsklasse. Zeeuws damteam blijft met 11-9 overeind in beslissingswedstrijd. Jeugd oefent tegen Gent W pzc Maandag 16 maart 2009 37 door Ron de Waal vlissingen - De basketballers van BC Vlissingen hebben gistermid dag een unieke prestatie geleverd. In een goed gevulde sporthal Bas- kensburg boekte de hoofdklasser de negentiende zege op rij, wat ook meteen het kampioenschap en promotie naar de eerste divisie betekende. De spanning leek bijna een verlam mende werking te hebben op de basketballers van BC Vlissingen, maar vijf minuten voor tijd werd dan eindelijk de beslissende kloof geslagen. De 21-jarige Michel Bosters, die het vierde kwart met enkele missers begon, nam zijn ploeg op sleeptouw richting een zwaar bevochten 79-66-overwin- ning op EBBC 3. „Er zat inderdaad veel druk op de ploeg", zei een zichtbaar opgeluch te Bosters na afloop. „Het was een nek-aan-nekrace en je moet het dan toch nog maar even waarma ken. Met dank aan ons publiek, dat vandaag opnieuw als zesde spe ler fungeerde, is het gelukt." Ook de coaches Victor Vermue en Arno Franke beseften dat de laat ste stap niet vanzelf gezet werd. „Vorige week tegen Attacus leek er meer spanning op de groep te zit ten, maar vanmiddag hadden we er ook duidelijk last van", aldus Vermue. „En vergeet niet dat EB BC een zeer taaie tegenstander is", vulde Franke aan. Voor het tweetal wacht de mooie taak om de ploeg voor het avon tuur in de eerste divisie klaar te stomen. „De ploeg was gewoon klaar om te promoveren. Sportief zijn we er echt aan toe. Er zit, zeker gezien de gemiddelde leeftijd van 22 jaar, nog erg veel rek in deze groep. De basketballers van BC Vlissin- gen zijn kampioen van de hoofd klasse. Na negentien zeges op rij promoveert de ploeg naar de eer ste divisie. Vooral op fysiek en tactisch gebied kunnen we nog flink groeien", voorziet Victor Vermue. Om de laatste, en bovenal lastige horde te gen EBBC 3 met succes te kunnen nemen, was de enige opdracht om vanaf het begin scherp en agressief te spelen. Dat leek makkelijker gezegd dan gedaan voor de Vlissingers. Het spel van de thuisploeg kenmerkte zich lange tijd door veel nervosi teit en slordigheid. Het resultaat was dat de bezoekers halverwege in het kielszog van BC Vlissingen bleven: 32-29. Na rust startte de thuisploeg met veel strijd om het verschil uit te breiden, maar de strijd werd voor namelijk tegen zichzelf gestreden. EBBC gaf zich niet gewonnen en nam aan het einde van het derde kwart zelfs brutaal de leiding: 51-52. Totdat Michel Bosters, en zeker ook Dorde Karadzic, het genoeg le ken te vinden. Een 53-56-achter- stand werd door het tweetal omge bogen in een 65-56-voorsprong, wat meteen de genadeklap voor de ploeg uit s-Hertogenbosch be tekende. Het thuispubliek ging er nog een keer fanatiek achter staan in de slotminuten, en schreeuwde de ploeg naar de felbegeerde titel. De spelers antwoordden op de enige passende wijze, door eindelijk het niveau te halen waarmee zij zich dit seizoen de absolute heersers van de hoofdklasse hadden ge toond. Voordat hij zich in het feestge druis stortte, sprak Victor Vermue nogmaals zijn bewondering uit voor de prestatie die was geleverd. „Ik ben enorm trots op deze groep. Een groot compliment voor iedereen." BC Vlissingen heeft met nog drie wedstrijden te gaan zes verliespun- ten minder dan eerste achtervol ger Attacus. Die ploeg hebben de Vlissingers al twee keer verslagen. BC Vlissingen - EBBC 3 79-66 (32-29). Scores Vlissingen: Michel Bosters 29, Dorde Karadzic 17, Dennis de Paauw 12, Emilio Jangbahadoer 8, Sjoerd van Pelt 7, Benjamin Steenbeek 6. vlissingen - Maarten de Bus wordt met ingang van het nieuwe seizoen trainer van de volleybal lers van Mytilus. De uit Aagtekerke afkomstige oe- fenmeester debuteert bij de Goese tweededivisionist als trainer bij een standaardteam. De selectie van Mytilus heeft dit seizoen geen vaste trainer en blijft komend seizoen intact. De ploeg strijdt tegen degradatie. door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - De korfballers heb ben de zaalcompetitie afgesloten. In de slotronde kreeg het gedegra deerde Mortis nog flink wat zout in de wond gestrooid door een mon sternederlaag bij kampioen Twee maal Zes. Eersteklasser Tjoba dwong door een 16-13-overwin- ning op Kinderdijk een beslissings duel af om het kampioenschap. Tweemaal Zes-Fortis 26-9: In hun laatste optreden als overgangs- klasser kreeg Fortis het in het kam pioensfeestje van de thuisploeg zwaar voor de kiezen. „Duidelijk de terechte kampioen" concludeer de coach Aarnout Crucq. Mede door het vroege uitvallen van Cha- lana Janisse lag dat vak compleet aan banden. Het andere vak scoor de nog acht maal. Scores Fortis: Rens Zwartepoorte en Remi van de Broeke beiden 3, Jessica de Boer 2, Patrick Koppejan 1 Tjoba-Kinderdijk 16-13: Met vlot korfbal en prachtige schoten legde de thuisploeg de koploper over de knie. Met name in de tweede helft was Tjoba heer en meester. „Onze kracht was het collectief', zei aan voerder Niels Westmaas. „Bij Kin derdijk moest alles van twee spe lers komen." Tjoba speelt nu zaterdag tegen Vit esse om de titel. middelburg - Op de Open Oost-Vlaamse Ju-Jitsu-kampioen- schappen zijn twee leerlingen van Sportinstituut Smid uit Vlissingen in de prijzen gevallen. Chavira de Nooijer (11 jaar) behaal de dankzij twee overwinningen de eerste plaats. Kishan Bakker (12 jaar) behaalde een derde plaats. Voor beide ju-jitsuka's van trainer Andrea Verberkmoes was dit pas het tweede toernooi. Scores Tjoba: Marcel de Dreu 4, Niels Westmaas 3, Esther vari Boven, Gerben van Boven en Dirk-Jan Westmaas 2, Dennis Broerse, Melissa de Jonge en Jo- hanneke Vleugel 1. HKC-Swift 9-10: Met de thuiswed strijd nog in het achterhoofd (10-17 verlies), boekte Swift een op vallend resultaat in Har- dinxveld-Giessendam. Verdedi gend hadden de Middelburgers het dit keer wel onder controle. Een kwartier voor tijd stond Swift op een 3-10 voorsprong en won met de hakken over de sloot. Coach Ralph Gillissen: „Een lekke re opsteker richting veld." Scores Swift: Richard Geldof 3, Eefje van den Berg en Vera Kuijper beiden 2, Jacco van den Bosse, Ivo de Hond en Mathijs Pagé allen 1. ACKC-TOP 14-16: Kampioen TOP trof in Almkerk een strijdvaardig ACKC, dat bij aanvang wist dat de gradatieconcurrent Sagitta verlo ren had van All Ready en dus één punt moest vergaren. TOP had daar geen boodschap aan en wilde waardig afsluiten. Coach Edwin Coppoolse: „Dat is gelukt. We heb ben als een kampioen gespeeld en onze sportieve plicht gedaan." Scores TOP: Petra de Ridder en Peter van Belzen beiden 4, Jeanine Marijs en Dankzij een 16-13-overwinning op Kinderdijk mag Fortis een be slissingswedstrijd spelen tegen Vitesse met een plaats in de over gangsklasse als inzet. papendrecht - Baronie verteerde de 5-2-nederlaag van vorige week tegen SV Meerssen gistermiddag met een 1-0-zege bij Papendrecht. De ploeg van ex-Zierikzee-spits Mathijs Hage maakte het enige doelpunt pas in blessuretijd. Vin cent Vervoort was de maker. Hage viel na 56 minuten in voor Guiller- mo Zschüsschen. Baronie blijft koploper in de hoofdklasse B. Leon van Belzen beiden 3, Corné Beze- mer 2. DSO-Togo 13-11: Na vier winstpar tijen ontbrak het Togo aan scherp te. De Goesenaren zochten teveel de overvolle korfzone op met veel balverlies tot gevolg. Omdat ook Stormvogels verloor, eindigt Togo op een derde plaats. Scores Togo: André Goossens 4, Cor né van Rooijen en Anouk Hazelaar bei den 3, Dennis Boelman 1. Valto-Stormvogels 15-10: Ook Stormvogels slaagde er niet in het ongeslagen Valto te verassen. „Een ploeg die duidelijk toe is aan de tweedeklasse", aldus Stormvo gels-coach Bert Mol. Na rust kreeg Stormvogels iets meer grip, waar door de vijandelijke korf toch nog tien keer gevonden werd. Scores Stormvogels: Kristian Gabriël- se 4, Niek Peene 2, Arjen Schoe, Frank Peene, Loura Kleinepier en Francky Koole allen 1. Ondo-Seolto 12-8: De routine van de thuisploeg gaf de doorslag, het fysieke spel van Seolto speelde On- do in de kaart. Doordat de Vlissin gers twintig minuten droog ston den, kon Ondo binnen acht minu ten na rust uitlopen naar 8-4 en was de buit in de derby binnen. Scores Ondo: Robbie Mesu 3, Wim Al- laart, Hagar Hoogwerf en Renee Groen- leer allen 2, Annelie Wisse, Joris Hoog werf en Jeroen Mesu beiden 1. Scores Seolto: Anniek Reijnierse 2, Maurice Brul, Daisy Verkerk, Chris Mol, Ralf Dourlein, Dennis Goedegebuur en Mariëlle Francke allen 1. De dammers van 's-Gravenpolder handhaafden zich zaterdag op het hoog ste niveau van Nederland. foto Jeanine Kousemaker door Daaf Kasse culemborg - Het damteam van PWG 's-Gravenpolder heeft zich verzekerd van nog een jaar ereklas se. Zaterdag wonnen de Zeeuwen in Culemborg de nacompetitie- wedstrijd van Denk en Zet, de nummer twee van hoofdklasse B, met 11-9. Het was een ware thril ler, die pas laat beslist werd. Bij een io-8-voorsprong was al leen Andres van den Berge nog be zig. De speler uit Bergen op Zoom had een dam en een schijf, terwijl Sjoerd ten Brinke, een van de topt alenten van de Gelderse club, nog een dam en drie schijven had. Met zijn dam joeg Van den Berge de vij andelijke schijven op en deze aan pak bleek de juiste. Ten Brinke schoof een houtje de verkeerde kant op waarna de speler van PWG met een simpele actie een schijf veroverde en het reddende punt scoorde. Het was, zoals teamleider Kees Rijk na afloop van de wedstrijd eerlijk toegaf, niet de beste wed strijd van het seizoen, maar op de overwinning viel weinig af te din gen. Dat het op de laatste partij aankwam had alles te maken met slordigheden. Vooral aan de bor den zeven en acht, waar Johnny de Leeuw en Ruud Kloosterman uitstekende kansen kregen maar de winst door hun vingers lieten glippen. Ook topscorer Arie van de Weteringh haalde zijn normale niveau niet. Tegen Pieter Steijlen had hij lange tijd het heft in han den, maar in het middenspel keer den de kansen en werd het een ho peloze missie voor de Dordtenaar. Het was de enige nederlaag voor de Zeeuwse ploeg, die dankzij twee prima winstpartijen toch aan het langste eind trok. Martijn Rent meester leverde een prestatie van formaat. Tegen Tjeerd Harmsma, de speler met de hoogste rating bij de Culemborgers, vlocht de Zeeuwse kampioen een aantal combinaties in de stand en een daarvan werd Harmsma fataal. Maar ook de winstpartij van Arjo Kousemaker mocht er zijn. Met ijzersterk aanvalsspel verover de Kousemaker de belangrijkste velden, waarna het eindspel geen problemen meer opleverde. uit Zaalvoetbal Regio Walcheren, eerste klasse: Milano D/ Bi stro S-Slijterij Souburg 6-7, Engiplast/Uiterton 1-SV Sloga 6-5, SC Baskensburg-Tympaan 1-14, VZV/Hydrofa 1-Murre/de Visser 1 7-7, Garderen/Dekker 1 -Alfonds/ZWNegen 8-9. Tweede klasse: VAW 1-Engiplast/Uiterton 2 5-4, Akkerdaas-Eastman/LFA 13-3, Domburg ZV 1-PSVW 10-3, TSA Brandpreventie-WZP 8-9, Garderen/Dekker 2-Peter Christ 9-2. Der de klasse: Domburg ZV 2-SC Torna 1 15-4, Ar- nemuiden 1-Fysiotherapie Knol 3-3, Voskamp Boys-Woontrend Zeeland 19-2. Vierde klas se: EPZ-VZV/Hydrofa 2 3-5, Schelde Marine- bouw-No Spang 5-6, AFC-Schinkel Ass 5-7, Va- rian BV-Westkapelle 1 3-5, Jobse Timmerwer- ken-Murre/de Visser 2 3-20. SINT JANSTEEN - Vanavond wordt op het sportpark 't Steen in Sint Jansteen een oefenwedstrijd voor jeugdelftallen gehouden. Voetballers jonger dan dertien jaar, afkomstig uit de regio Zee- <- land en Roosendaal, komen uit te gen leeftijdgenoten van het Bel gische AA Gent. De wedstrijd begint om 19.00 uur. De toegang is gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81