BC Vlissingen pakt felbegeerde Eenvoudige zeges voor ploegen basketbal Alyssia Janse wint Broodnodige zege Leeuwen Springtrofee van vrouwen EMM BC Vlissingen en BV Souburg strijden om titel overgangsklasse. Naam jonge amazone komt na tweede zege in illuster rijtje. Handbalsters uit Middelburg dicht bij handhaving. Derde plaats Thamar Zweistra op NK dressuur 36 Maandag 16 maart 2009 PZC W door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - In de vrouwen over gangsklasse behielden de basketbal- sters van BV Souburg en BC Vlis singen de leiding door twee ruime zeges. Met nog vijf wedstrijden te spelen heeft BV Souburg één ver- liespartij minder dan BC Vlissin gen. Het gat met nummer drie Agathos bedraagt inmiddels to punten. Vrouwen: BV Souburg-Tracks 84-46: In de eerste helft nam BV Souburg door snelle breaks van Ni- coline Craste de leiding, maar de Limburgse ploeg kon redelijk blij ven volgen tot 32-23 bij rust. In het derde kwart gaf Tracks zich nog steeds niet gewonnen: 50-35. Maar in het laatste kwart kon Tracks het hoge tempo niet meer volgen, waardoor BV Souburg uitliep naar een afgetekende 84-46-zege. Scores BV Souburg: Nicoline Craste 25, Citta Zijlma 19, Linda de Meij 11, Il se Rijnberg 10, Shanice de Graaf 8, Me lanie Lindenberg 7, Annegret Scheers 2 en Susan Plas 2. Vrouwen: Vossenberg - BC Vlis singen 33-76: In Oudenbosch draaide BC Vlissingen in de eerste helft erg stroef omdat op het smal le veld weinig openingen werden gevonden in de zone van Vossen berg. Pas na 12-16 schoot Marjolein de Dreu haar team naar een ruim ere voorsprong, die bij rust 15-31 bedroeg. Na de pauze bleef Vossen berg meedoen tot 22-42. Daarna schroefde BC Vlissingen het tem po omhoog, zodat toch nog een ruime 33-76-overwinning werd ge boekt. Scores BC Vlissingen: Marjolein de Dreu 17, Romana de Ridder 15, Elisa Kuipers 11, Dorien de Witte 11, Nanon Doeland 7, Nayara de Ridder 6, Mela nie Dolfing 5 en Linda de Paauw 4. Het kampioensteam van BC Vlissingen. foto Ruben Oreel door Lucien Roelandt VLISSINGEN - Alyssia Janse schreef zaterdag met Morentes de twintig ste editie van de competitie om Leeuwen Springtrofee van de Vlis- singse ruiterclub Scheldestad op haar naam. Zij verwees titelverde diger Bert Verseput met Ushi naar de tweede plaats. De SCZ-trofee voor de pony's werd een prooi voor Joy van Tatenhove met Peter van Wellsituted Farm. Alysia Jansen met Morentes en Bert Verseput met Ushi waren de enige combinatie die na drie wed strijden de nul op het strafblad wisten te houden, wat een extra rit noodzakelijk maakte. Als eerste ging Verseput als een raket van start. Maar op de tweede hinder nis haalde de bouwondernemer uit Zonnemaire al een paal naar de bodem. Maar met zijn snelle tijd van 26.87 seconden zette de routinier zijn pas zestienjarige riva le wel onder druk. De amazone uit Westkapelle bleek hier aardig tegen bestand. Ze stuurde haar paard in 25.43 seconden foutloos over de hindernissen en legde voor de tweede keer beslag op de zilveren champagnekoeler. Zij trad hiermee in de voetsporen van San dy den Exter en Piet Huige, die ook twee keer het pronkstuk in hun prijzenkasten mochten opber gen. Alyssia Janse: „Morentes is een paard dat er altijd voor gaat. Dat was vandaag ook nodig. Bert kreeg wel een springfout aan zijn broek, maar ik moest risico's ne men om in ieder geval een snelle re tijd neer te zetten. Morentes sprong super. Hij kwam niet in de buurt van het hout." door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - Ruim 55 minuten lang hing gisteren de broodnodige overwinning van de handbalsters van EMM aan een zijden draadje. De Middelburgers hadden de pun ten hard nodig in de strijd tegen degradatie, maar White Demons solliciteerde vastberaden naar een puntje. In de slotfase sloeg EMM uiteindelijk toe: 22-20. Met HMC (uit) en Jasper Sport (thuis) in het resterende program ma kan EMM het behoud van het eersteklasserschap bijna niet meer ontgaan. Als het lukt, heeft de ploeg een krachttoer verricht. Tussen half november en half ja nuari zat de équipe van John Jan sen en Hans Nijsen nog in een ste vige dip. Tegen White Demons liet EMM zien waarom het thuis hoort in de ze klasse. Vooral in aanvallend op zicht. De 5-1-dekking van de be zoekers was precies wat de blauwe brigade nodig had om de buit naar zich toe te trekken. Aan de linkerkant van de tweede lijn kon het duo Anouk Castenmil- ler (8 treffers) en Marieke ffie- mens (7) er lustig op los knallen. De verdediging had de handen vol aan het beweeglijke gasten. Nijsen vond dat zijn defensie niet wist waar het aan toe was. „De speelsters wisten niet wat ze wel en niet mochten, de leiding was heel warrig." Bij rust was het nog gelijk: 12-12. Scores EMM: Anouk Castenmiller 8, Marieke Riemens 7, Petula Brasser 3, Denise Bergkamp 2, Daniëlle Carol en Ariska Tax. MIDDELBURG - Dressuuramazone Thamar Zweistra uit Schore is op het NK indoor met haar paard Hexagons Update in de klasse ZZ zwaar als derde geëindigd. Zweistra eindigde in Ermelo met de achtjarige ruin in alle drie proe ven op de derde plaats. Met de een jaar oudere Hexagons Truppa fi nishte Zweistra in het voorportaal van de Grand Prix (de lichte tour) als zesde. „Ik heb het zelf een beet je verpest", gaf Zweistra toe. „In de eerste proef liep Truppa heel goed, maar maakte ik twee dom- mem fouten. Dat heeft ons waar schijnlijk een plaats op het po dium gekost." De wedstrijd in de Grand Prix werd met grote overmacht gewon nen door Edward Gal met het paard Totilas. Volgens kenners is Totilas het beste paard dat ooit door de ring heeft gedanst. Het gaat een grote toekomst tegemoet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 80