Sport TTC Middelburg verovert twee puntjes bij koploper Charybdis Zeelandia Middelburg zet bij Steen opmars onverdroten voort Zware nederlaag voor mannen Oemoemenoe Monsterscore De Stormvogel Hoofdstedelingen winnen bij Steen degradatieduel. Vrouwen Middelburgse rugbyploeg pakken met succes draad weer op. Tafeltennissters SAR na zware nederlaag bij Red Stars op laatste plaats. Vlisingse waterpoloërs verslaan incompleet SWNZ 2 met 18-5. Winst en verlies voor kaderteam Lands Welvaren WPZC Maandag 16 maart 2009 33 Moment uit de wedstrijd tussen Steen en Zeelandia Middelburg (gele shirts). foto Camile Schelstraete door Jurgen Naeye SINT-JANSTEEN - Aan de opmars van Zeelandia Middelburg lijkt geen einde te komen. De ploeg van Roy Hendriksen was met drie punten uit tien duels lange tijd het lachertje van de derde klasse in het zondagvoetbal. Maar met der tien punten uit de laatste vijf duels zijn de hoofdstedelingen bezig aan een sterke reeks. Dat ondervond ook Steen, dat gisteren thuis met 1-2 verloor en nu de laatste plaats op de ranglijst bezet. Twee minuten van onachtzaam heid bij de thuisploeg waren voor Zeelandia Middelburg voldoende om met drie punten huiswaarts te keren. Invaller Freerk Koelma schoot in de 56e minuut vanaf elf meter de 1-1 binnen. Een minuut later rondde spits Jerfey Booij een dieptepass van Jurriaan Peterson fraai af: 1-2. Vlak voor rust kwam Steen op 1-0 via een schitterende volley van Ed dy van den Bosch vanaf twintig door Hans Markusse MIDDELBURC - De rugbyers van Oe- moemenoe leden in Purmerend een zware 52-10-nederlaag tegen Waterland, het team dat in de eer ste klasse de meeste kans maakt op de titel. De Goese Rugbyclub Tovaal was in Dordrecht te weinig geïnspireerd tegen Emma. Na rust gaven de Goesenaren een 7-18 voorsprong uit handen en verlo ren met 22-18. Oemoemenoe verscheen in Purmerend met een sterk verzwak te formatie aan de start. Het sterke Waterland bood de gasten geen kansen en kwam al vroeg in de wedstrijd op een 12-o-voorsprong. Na goed voorwaartsenwerk bracht Ruben Dijkstra de achterstand te meter. „Een fantastische goal", vond ook Roy Hendriksen, die zag hoe zijn elftal na dertig sprankelen de minuten de controle over de wedstrijd verloor. „De rust kwam niet ongelegen. Het gaf me de mogelijkheid om de boel recht te zetten. Het baltempo moest omhoog. Na de rust pakten we de draad weer op", aldus de coach van de bezoekers. In blessuretijd was Sander van Re- mortele nog dichtbij de gelijkma ker. Zijn schot werd echter gestopt door Middelburg-keeper Wieg- mans, waardoor de zorgen voor de thuisploeg met de week toene men. Steen - Zeelandia Middelburg 1-2 (1-0). 45. Eddy van den Bosch 1-0, 56. Freerk Koelma 1-1, 57. Jerfy Booij 1-2. Scheidsrechter: A. van Dijnsen (Breda). Gele kaart: Jochem Goedhals (Steen), Jerfey Booij en Ruud Mesu (beiden Zee landia Middelburg). Aantal toeschou wers: 200. FC Bergen-HW'24 0-1 (0-1). Cristoph Praet 0-1. Halsteren-Goes 0-1 (0-1). Gert-jan Tie- rie 0-1 Zierikzee-Aardenburg 1-0 (1-0). Ing- mar Quist 1-0. rug tot 12-5, maar nog voor rust liep de thuisploeg uit naar een 32-5-voorsprong. Na rust was Oe moemenoe lange tijd gelijkwaar dig aan Waterland, dat het bonus- punt al had veilig gesteld. Na een break van Radhja Ridaie kon Yed- ney America na een lange rush sco ren: 32-10. Oemoemenoe mocht even denken aan een bonuspunt, maar in de slotfase trok Waterland nog even alle registers open en stopte pas toen er een 52-10-eind- stand op het bord stond. Emma-Tovaal 22-18: De laatste nederlaag van Tovaal tegen Emma dateerde van 1988, toen de club overigens nog onder de naam Drechtstreek aan de competitie deelnam. Ook deze keer zag het er naar uit dat Tovaal een eenvoudige overwinning kon gaan halen. Mag- hiel Hanse bracht zijn team al snel op een 0-5-voorsprong en niet veel later voerden Koen Spaas en MIDDELBURG - In de eerste divisie van de tafeltenniscompetitie wist Delta/TTC Middelburg twee nutti ge punten te scoren tegen de ster ke koploper Charybdis. In Leiden trok kopman John Scott twee wedstrijden naar zich toe. Met 3-1 werden Simon Goessens en Milan Stephanovski verslagen. Scott had ook bijna zijn derde wedstrijd in winst om kunnen zet ten maar met 11-9 in de vijfde ga me verloor de Brabander van Thijs Langeveld. Jelle Rhee en Sören de Witte kwa men ditmaal niet in de buurt van een overwinning. Door de onver wacht dikke overwinning van de gradatieconcurrent Kluis heeft ttc Middelburg nog maar twee pun ten marge op de degradatieplaat sen. Het eerste mannenteam van Arne- muiden wist in de derde divisie een 8-2-overwinning te boeken op het Tilburgse Irene. Opvallendste wapenfeit was dat invaller Daan Mijnsbergen drie overwinningen op zijn naam wist te schrijven. In dezelfde poule kon TTC Middel burg 2 weer niet winnen. Ditmaal door Ko Mechielsen MIDDELBURG - De waterpoloërs van De Stormvogel. 2 leden zater dag hun eerste nederlaag van de competitie, 10-6 bij Njord 4. Het eerste team boekte een monsterze ge op SWNZ 2. De Stormvogel-SWNZ 2 18-5: De Stormvogel had het makkelijk te gen SWNZ 2 dat met maar zes spe lers naar Vlissingen was gekomen. Een hele wedstrijd met een man Maurice Boelhouwers de score op tot 0-12. Voor de Goesenaren was er geen vuiltje aan de lucht. Ook niet toen Emma terugkwam tot 7-12. Voor rust benutte Maurice Boelhouwers nog twee penal ty-kicks. Twee breaks van de snelle Parick Kleinjan maakten na rust bleek Treffers met 6-4 te sterk. In Roelofarendsveen speelde Kim 't Hooft een goede wedstrijd en won tweemaal. Michel Sperling en in valler" Thomas Groenewoud lieten zich éénmaal feliciteren. Het eerste vrouwenteam van SAR werkte zichzelf in de eerste divisie verder in de problemen door met maar liefst 8-2 te verliezen van Red Stars uit Venray. Lichtpuntje was dat Chantal Remorie haar eer ste overwinning binnensleepte. Het tweede punt kwam op naam van Audrey Koole. Naomi Schelf- Walter de Leeuw Walter de Leeuw doet deze week in Boedapest een poging zich te plaatsen voor het EK voor minder valide tafeltennis sers, in juni in Genua. De Middelburger (32) moet op het Hongaars Open vormbe houd tonen. Wat dat precies inhoudt, weet hij niet precies. „Ik moet in elk geval de bondscoach laten zien dat ik sterker word." De Leeuw komt uit in klasse 7, een klasse voor staande spelers met een grote loopbeperking en evenwichtstoornissen. meer leverde een 18-5-overwin- ning op. Periodestanden waren 5-2, 7-2,12-5 en 18-5. Scores De Stormvogel: Jeroen Piek 4, Lennart Swennen en Bob Willemsen 3, Boy Dirksen en Sjoerd Leijnse 2 en Si mon Marijs, Jermo de Lange, Martijn Mechielsen en Bas Mechielsen allen 1 maal. Njord 4-De Stormvogel 2 10-6: In de strijd om het kampioenschap liet De Stormvogel 2 te veel kan sen liggen. De Vlissingers namen nog wel een o-i-voorsprong, maar misten vervolgens uit een man- meersituatie en een strafworp. Via 2-1 werd het 4-2 bij rust. Omdat echter een einde aan die illusies. De vrouwen van Oemoemenoe pakten de draad weer op na het zware auto-ongeluk van enkele we ken geleden. Voor vele toeschou wers versloegen de Middelburgers Delft/Rotterdam (27-0) en Haar lem (24-0). hout komt nog duidelijk wedstrijd ritme tekort en kon geen overwin ning boeken. Door het verlies in Venray zakt het team af naar de laatste plaats. Stefanie Fassaert was aan de kant van SAR 2 de grote dame. Zij wist drie wedstrijden te winnen tegen Taverbo. Ook Lindsey Boerdam en Anja d'Hondt lieten van zich ho ren en wisten in Boxtel twee over winningen neer te zetten. Door de 2-8-overwinning klimt het team naar de tweede plaats in de twee de divisie. In de hoofdklasse werden het eer ste team van SAR de eerste pun ten van het seizoen afgesnoept. Met 8-2 werd er gewonnen van TCS in Steenbergen. Wim en Jo- han 't Hooft moesten beiden Ro nald Minkman feliciteren. In diezelfde poule boekte TTC Middelburg 3 de eerste overwin ning. Met 9-1- werd het zwakke Elshout aan de kant gezet. Marco Louisse en Thomas Groenewoud bleven ongeslagen. In het landelijk A jeugd speelden de twee beste teams van Zeeland tegen elkaar. Uiteindelijk werd er niet beslist wie de beste was om dat Scaldina en TTC Middelburg er een gelijkspel van maakten. Koen van Velthoven bleef namens Scaldina ongeslagen. De Stormvogel slordig bleef spelen en Njord 4 verbeten knokte voor de laatste kans op de titel, bleef het verschil in de score oplopen. Na de 6-3 aan het eind van de der de periode kwam Njord nooit meer in gevaar. De Stormvogel 2 zal de komende weken dus nog aan de bak moeten om kampioen te worden want de Vlissingers staan nu nog drie pun ten voor met nog vier wedstrijden te gaan. Scores De Stormvogel 2: Robin Jura- nek en Pim Bekkers beiden 2, Flip van der Draai en Ad van 't Westende allen 1 maal. KWADENDAMME - Het kaderteam van 's Lands Welvaren heeft het dubbelweekeinde afgesloten met de halve opbrengst. Vrijdag werd Wellse Vaert 2 met 6-2 verslagen en gisteren werd met dezelfde cij fers verloren van 't Wapen van Vink 1. De zege op Wellse Vaert was een voudig. De Brabanders kwamen zonder René Luistenburg, die ver plichtingen had in de Duitse com petitie. Zijn ploeg moest het toen met drie man doen en dat leverde 's Lands Welvaren twee gratis par- tijpunten op. Jaap Hameling en Jan Goud zwaard voegden elk daaraan nog eens twee punten toe zodat de ne derlaag van Peter de Bree, nog al tijd goed voor 42,00 gemiddeld in het 57/2 er niet meer toe deed. Zondag won Peter de Bree als eni ge zijn partij met het fraaie moyen ne van 50.00. Een speelster van Oemoemenoe rukt op in de wedstrijd tegen Delft/ Rotter dam. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77