Sport Er is nog hoop voor volleyballers Mytilus Jelle Lucasse wijst Veere de weg Oostkapelle steelt punten in derby met Serooskerke De Noormannen hebben wind in zeilen Kijk naar de afgekeurde strafschop van Hoek w Arnemuiden laat dure punten liggenjn strijd om kampioenschap. 02 Zesde plaats voor Matthijs Eversdijk Gelijkspel voor vrouwen Oostkapelle Smerdiek boos op de scheidsrechter Vrouwen WS'92 maken het koploper Zuvo behoorlijk moeilijk. Westkapellaars dicht bij titel na zwaarbevochten overwinning Cadzand. De Meeuwen steeds verder in verdrukking in derde klasse. Sranang dicht bij nacompetitie www.pzc.nl/sport PZC Maandag 16 maart 2009 I 31 door Marco Puik MIDDELBURG - In de tweede klasse van het zaterdagvoetbal liet Arne muiden dure punten liggen. De ploeg van trainer Henk Ottens kwam niet verder dan een i-i-ge- lijkspel tegen VCK. De achterstand op koploper Dinteloord, dat een re gelmatige 3-o-zege boekte op pro- vinciegenoot WC'68, bedraagt nu vijf punten. VCK deelt de tiende plaats met SSV'65. De Goesenaren verloren met 5-2 van Bruse Boys. Oostkapelle boekte een belangrij ke zege bij buurman Serooskerke: 0-1. Serooskerke-Oostkapelle 0-1: Serooskerke was de ploeg die het spel maakte in de derby tussen de clubs die hemelsbreed nog geen vijf kilometer van elkaar vandaan liggen. Zowel voor- als na de rust liet de ploeg goede kansen onbe nut. De grootste mogelijkheden waren voor Bas Rooze en Frank Al- laart. De enige treffer van het duel viel na een uur. Een als voorzet be doelde inzet van Anton Kruit Arnemuiden raakt verder achter op Dinteloord in de strijd om de titel in de tweede klasse. Oostka pelle boekt een belangrijke zege bij Serooskerke. werd .door de keeper van de thuisclub verkeerd beoordeeld, waarna de bal in het doel viel. VCK-Arnemuiden 1-1: Arnemui den was voor rust de bovenliggen de ploeg en VCK liep vooral ach ter de gasten aan. Na een half uur zorgde Jarco Siereveld na een mooi uitgespeelde aanval voor 0-1. Kort voor rust kwam VCK langs zij. Erik Damen legde de bal met zijn hoofd terug voor de voeten van Michael Dekker, die de gelijk maker binnenschoot. Ook na de pauze had Arnemuiden het initia tief, maar VCK hield stand. Vijf mi nuten voor rust had de thuisclub zelfs de volle winst kunnen grij pen. Vanuit kansrijke positie schoot Martijn lansen de bal over het doel. Nieuwdorp-Duiveland 1-4 (1-2). Willi am Sallet 1-0, Dennie Ie Comte 1-1, Dennie Ie Comte 1-2, Ronald Zwager 1-3, Dennie Ie Comte 1-4. Dinteloord-VVC '68 3-0 (2-0). John Kats 1 -0, Aries Nieuwkerk 2-0, Leon Hollemans 3-0. Oranje Wit-Seolto 8-0 (4-0). Frans- Jan Kruithof 1-0, Rhaudy Diamant 2-0, Frans-Jan Kruithof 3-0, John Sleiffer 4-0, Adilson Tavares Lopes 5-0, Frans-Jan Kruithof 6-0, John Sleiffer 7-0, Ismael Yildirim 8-0. Bruse Boys-SSV'65 5-2 (3-2). Peter Willemse 1-0, Pim Bruins 1-1, Pim Bruins 1-2, Mats Willemse 2-2, Mats Willemse 3-2, Peter Willemse 4-2, Ge orge Geluk 5-2. Fel duel tussen spelers van Oostkapelle (geel shirt) en Serooskerke. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Matthijs Eversdijk uit Wilhelminadorp is zesde ge worden bij de juniorenwedstrijd mountainbike in Honselersdijk. Eversdijk moest de koplopers in de laatste ronde laten gaan. Johan Oosterhuis uit Vlissingen fi nishte in dezelfde klasse als zes tiende. Bij de 8- tot 10-jarigen reed Aimee Schoe uit Vrouwenpolder naar een vierde plaats bij de meisjes. OOSTKAPELLE - De voetbalsters van Oostkapelle speelden thuis gelijk tegen Ódysseus'91: 2-2. Het eerste kwartier was voor de Walchena- ren, die dankzij Marieke Kwast de score openden. Slecht ingrijpen re sulteerde na een half uur in 1-1. In de 57e minuut counterde Odys seus naar 1-2. Drie minuten later kwam de thuisclub langszij via Li sa Bosteels. Hoewel Oostkapelle sterk aandrong bleef het daarbij. SINT MAARTENSDIJK - Twee discuta bele arbitrale beslissingen hadden grote invloed op hét verloop bij de ontmoeting tussen de vrouwen teams van Smerdiek en Jodan Boys (eindstand 0-3). De 0-1 werd volgens velen uit buitenspelpositie gescoord en een claim voor een strafschop werd weggewoven. De speelsters van Smerdiek keerden zich vervolgens verbaal tegen de ar biter en vergaten te voetballen. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - Met nog vier wed strijden voor de boeg gloort er voor de volleyballers van Mytilus weer een sprankje hoop. De Goese tweede divisionist verkleinde door een 2-3-zege bij Zovoc het gat met deze nummer tien van de rang schikking tot vijf punten. De vrouwen van WS'92 maakten het koploper Zuvo ondanks een 3-2-nederlaag knap lastig. De Vlis- singse mannen boden het hoog ge klasseerde WIK/Univé goed partij en pakten een set: 3-1. Zovoc-Mytilus 2-3 (23-25, 25-20, 15-25,25-17,10-15): Een prima wed strijd van twee ploegen die vol voor de winst gingen. Beide teams hielden elkaar in de eerste set tot het twintigste punt in evenwicht, waarna Mytilus naar winst afwik kelde. Nadat een slechte start in de tweede set tot verlies had geleid, deelde de Goese formatie in de derde set de lakens uit. Valentijn Luijk bediende de aanvallers op maat. De thuisploeg kwam echter weer langszij. In de beslissende set kreeg Mytilus loon naar werken. WIK/Univé-WS'92 3-1 (25-22, 25-17, 25-21, 23-25): De Vlissingse mannenploeg deed niet veel on der voor de nummer twee van de regiodivisie, maar liet het passend afweten. Na drie setnederlagen op rij bleef WS'92 hard werken. Dat resulteerde in de laatste set in winst. Zuvo-WS'92 3-2 (25-15, 19-25, 25-22, 21-25, 15-6): De vrouwen van WS'92 kregen na afloop com plimenten van de koploper, die met de schrik vrij kwam. De thuis ploeg overdonderde WS'92 in de eerste set, maar trof daarna een on bevangen spelende opponent. Na dat de Zeeuwen in de tweede set op gelijke hoogte waren gekomen, leek WS'92 ook de derde set win nend af te sluiten. Een te hoge fou- tenlast brak de bezoekers echter op. Na winst in de vierde set was WS'92 meer dan tevre„den met twee punten. door Marco Puik MIDDELBURG - In de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal kan De Noormannen langzamerhand aftel len richting titel. De ploeg uit Westkapelle had het lange tijd las tig in en tegen Cadzand, maar won na een rode kaart voor de thuisclub toch met grote cijfers. Nieuwland-Apollo '69 1-1: Voor rust was het beste voetbal afkom stig van Nieuwland. Met een rake kopbal bepaalde Richard Jacobs de ruststand op 1-0. Apollo'69 begon overdonderend aan de tweede helft en na 38 seconden lag de ge lijkmaker al in de netten. Het doel punt werd gescoord door Frank de Kok. De gasten namen vanaf dat moment het heft in handen, maar de 1-2 bleef uit. De slotminuten waren weer voor Nieuwland. Cadzand-De Noormannen 2-6: Tot een kwartier voor tijd ging het duel gelijk op. Een rode kaart deed het duel echter kantelen. Mark Minderhoud bracht de gasten in de vijftiende minuut aan de lei ding. Angelo Martlé tekende voor de gelijkmaker, maar opnieuw Minderhout zorgde voor een 1-2-ruststand. In de 55e minuut bracht Peter Nieskens de thuisclub door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Veere zette in de der de klasse A een stap richting het kampioenschap door in Colijns- plaat met 2-0 van de plaatselijke boys te winnen. Dauwendaele won thuis met 5-3 van Wolfaarts- dijk en blijft op vier punten vol gen. De Meeuwen ging thuis met 1-3 onderuit tegen SKNWK en moet vrezen voor degradatie. De Meeuwen-SKNWK 1-3: SKNWK was voor rust beter, maar Meeuwen-doelman Dennie Oosse hield door twee fraaie, red dingen de nul. Kort na rust kwam De Meeuwen op voorsprong, toen Thomas Brouwer uit een voorzet van Kevin Janse raak kopte. In de 70e minuut kwam SKNWK via Kristian Bouwman op gelijke hoog te. Oosse hield SKNWK daarna eerst nog van de 1-2 af, maar op een kopbal van Wilco de Valk moest de uitblinkende goalie het antwoord schuldig blijven. In de 90e minuut soleerde De Valk door de defensie en tekende voor 1-3. Colijnsplaatse Boys-Veere 0-2: Veere omzeilde in Colijnsplaat een lastige klip. Jelle Lukasse was dé grote man bij de bezoekers, want hij tekende voor beide Veere-goals. Nog voordat de 0-1 viel had Colijn met het gebles seerd uitvallen van Dave Bout al een teleurstelling te verwerken ge had. Na de 0-1 van Lukasse kregen beide ploegen kansen. In de 65e minuut leidde een schot van Lu kasse tot de 0-2. Daarna was het duel levendig, met volop kansen voor beide doelen. Dauwendaele-Wolfaartsdijk 5-3: Een verdiende overwinning voor de nummer twee. Sigrel Burnet opende de score en elf minuten voor rust scoorde Joosse zelf de 2-0. Na rust kreeg Dauwendaele een penalty die door Francis Langemai- re benut werd. Door twee goals van Wilfred van den Dries kwam Wolfaartsdijk terug tot 3-2, maar de kans op de gelijkmaker bleef uit doordat Joran Moes al snel 4-2 maakte. Mét een fraaie lob maakte Burnet er 5-2 van. Een derde tref fer van Van den Dries, uit een strafschop, hielp Wolfaartsdijk niet meer. Kapelle-DFS 0-1 (0-0). Kevin Veer- hoek 0-1. Rillandia-AZW 0-1 (0-1). Ludovico Cantorra 0-1. ZSC'62-Heinkenszand 0-4 (0-3). Rens Baas 0-1, Gerben Menheere 0-2, Ar mando Langebeke 0-3, Gerben Men heere 0-4. Olympia '60-WHS 2-2 (0-1). Arvin de Witte 0-1, Andreas Vroegop 0-2, Halit Holmaz 1-2, Niek van Boxtel 2-2. Kogelvangers-Noad '67 1-3 (1-0). Jo- bert de Rooij 1-0, Lars Steijn 1-1, Arjan Moerland 1-2, Corné de Frel 1-3.Bij zonderheid: Rood voor Nicky Messer en Justin Boer (beiden Kogelvangers). Tholense Boys-TSVV Merlijn 0-1 (0-1). John Kleppe 0-1. opnieuw langszij. Een kwartier voor tijd moest Cadzand-speler Eelco Basting met tweemaal geel vroegtijdig naar de kant. Een mi nuut later zorgde Rick Hengst voor 2-3. Daarna ging het hard.' Eén treffer van Mark Minderhoud en twee goals van Rick Hengst re sulteerden in een 2-6-eindstand. MZVC-Spui 0-1: MZVC - Spui was een echte o-o-wedstrijd, met weinig kansen en slecht voetbal. Toch werd er wel gescoord in Mid delburg. De enige treffer van de middag viel in de slotseconde van de eerste helft. Uit een vrije trap van Veli Eryürük kopte Jelmer de Pooter het winnende doelpunt achter de MZVC-keeper. BERGEIJK - De zaalvoetballers van FM Sranang kunnen met nog twee wedstrijden op het program ma deelname aan de nacompetitie nauwelijks nog ontgaan. De Zeeuwse hoofdklasser freew heelde dit weekeinde in de uitwed strijd tegen hekkensluiter Berleka/ Multifix naar een 10-7-overwin- ning en heeft nog één punt nodig om definitief buiten het bereik van achtervolger Malabata 2 te ge raken. Het duel met Berleka had weinig om het lijf Halverwege was het al 2-5 en al leen omdat Sranang daarna op de rem trapte, kon de tegenstander nog een aantal keren tegenscoren. Ugur Kahveci en Steven Fitsch (elk 5x) namen gezamenlijk de ge hele productie voor hun rekening.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75