GPC op karakter naar zege 'Toetje' van Kloetinge in gevaar Ook foefje Alfons helpt Hoek niet over dode punt Terneuzense Boys heeft weinig aan gelijkspel te gen Nieuw- Lekkerland. Dennis Eijke beste sjoeler Vlissingers pakken met vertimmerd elftal drie belangrijke punten. Afronding laat te wensen over bij hoofdklasser (1-1). 30 Maandag 16 maart 2009 P2C W kloetinge - Kloetinge verspeelde zaterdag andermaal dure punten. Na de 5-2-nederlaag tegen Zaam slag volgde nu in eigen huis verlies tegen Roda Boys: 1-2. De Beveland- se eersteklasser zakte hierdoor een plaats op de ranglijst en zal in de resterende vijf duels nog alles uit de kast moeten halen om de na- competitie te bereiken. Kloetinge kon in de eerste helft te gen Roda Boys nauwelijks een vuist maken. De ploeg uit Aalst kwam in de 24e minuut op voor sprong uit een strafschop. De penalty kwam er, nadat Arjan van der Smissen zijn directe tegenstan der uit balans had gebracht. Frans van den Steenhoven verzilverde de penalty. Peter van der Beek zorgde nog voor rust voor 0-2. Na de pauze drong Kloetinge aan en werd het via een vrije trap van Etienne Mallie nog even span nend. De 2-2 kwam er echter niet. Kloetinge-Roda Boys 1-2 (0-2). 24. Frans van den Steenhoven (strafschop) 0-1, 36. Peter van der Beek 0-2, 72. Etienne Mallie 1-2. Scheidsrechter: T. J. Versnel (Zwijndrecht). Gele kaart: Lau rens de Maat (Kloetinge), William van Driel, Tonnie Keijmans, Ronnie van Goch, Frans van den Steenhoven (allen Roda Boys). Aantal toeschouwers: 300. Na het gelijkspel vorig week tegen koploper LRC behaalde Terneuzen se Boys zaterdag wederom een punt tegen een hoogvlieger in de competitie. Met de 1-1 tegen de nummer twee Nieuw-Lekkerland schoot de ploeg van trainer Leen- dert Geelhoed echter weinig op. Want de teams die de Terneuzena- ren in de strijd tegen degradatie als tiende op de ranglijst in het vi zier hebben, pakten ook punten. Terneuzense Boys kwam in de 39e minuut via Abubakar Kourouman op voorsprong. Na rust profiteerde Raymon Slagboom van een flater tje in de Terneuzense verdediging: 1-1. Boys-verdediger Robert Rijn berg keek met gemengde gevoe lens terug. „Dat we hadden moe ten winnen is een groot woord, maar het had zeker gekund. Echt meezitten doet het eigenlijk al het hele seizoen niet." Terneuzense Boys-Nieuw-Lekkerland 1-1 (1-0). 39. Abubakar Kourouman 1-0, 83. Raymon Slagboom 1-1. Scheidsrechter: R. Colle (Leerdam) Ge le kaart: Ramazan Kesikbas (Terneuzen se Boys). Aantal toeschouwers: 175. OOST-SOUBURG - Bij de je wed strijd om de Zuid-Bokaal bij Schijf83 in Oost-Souburg was Dennis Eijke van de organiserende club met een derde plaats in de A-klasse de beste Zeeuw. Hij scoor de 140.80 punten. In de andere klassen werden Adrie Sturm (De Goese Schuivers, D-klasse), Bram de Waardt (Schijf83, E-klasse), Bep Minke (EMSV, G-klasse), Jan Geldhof (EMSV, H-klasse) en Nel lie van Leen (De Goese Schuivers, I-klasse) eerste. door Peter van Kouteren vlissingen - Terwijl er muziek uit de kleedkamer van GPC schalde, bleef het in die van Zaamslag angstvallig stil. De Vlissingers boekten met een vertimmerde ploeg een 2-1-overwinning op een opponent die op vreemde bodem andermaal onherkenbaar speelde. Het zou te ver voeren om te stel len dat GPC met een veredeld tweede elftal speelde, maar de Wal- cherse formatie miste in het tref fen met Zaamslag acht spelers die geregeld hun opwachting in het keurkorps maken. GPC nam door de winst verder afstand van WGZ, Wilhelmina'26, Terneuzen- door Rudy Boogert veenendaal - 'Juichen, juichen' sommeerde Ferry Alfons zijn ploeggenoten van Hoek. Die ga ven gehoor aan het verzoek en hos ten terug naar eigen helft. De scheidsrechter had het foefje van Ferry Alfons echter door. De aan valler had zijn strafschop op de paal geschoten en trapte de terug- geketste bal alsnog tegen de tou wen. En dat mag niet volgens de regels. Het was symptomatisch dat Hoek zaterdag tegen Dovo (1-1) zelfs uit een strafschop niet kon scoren. Alfons wist dat hij iets had gedaan se Boys en Achilles Veen. „Maar we zijn nog lang niet veilig", besef te aanvoerder Matthijs Lugten- burg. „We zullen er ook tegen Wil helmina'26 en Nivo Sparta weer moeten staan. En elk punt dat we van LRC, Roda Boys en Nieuw-Lekkerland pakken is een bonuspunt." Zaamslag kreeg een dure rekening gepresenteerd voor een veel te lankmoedig eerste half uur, waarin de Zeeuws-Vlamingen zich in vrij wel alle duels lieten aftroeven door een tegenstander, die met een tomeloze inzet speelde. „We zijn veel te slap begonnen", stelde aanvoerder Joris Rademakers ont goocheld vast. „We wisten dat ze met veel invallers speelden en dat ze veel strijd zouden leveren. Dit is zuur, omdat we het onszelf een stuk makkelijker hadden kunnen dat niet mocht. „Het schoot nog door me heen om over de bal heen te stappen", zei hij achteraf. Maar de reflex was sterker dan zijn geest. En toen schuldbewust: „Maar ik had de kans waaruit de strafschop ontstond er al gewoon in moeten schieten." Michael Koné had hem in de zevenstige mi nuut alleen voor de keeper gezet. Alfons omspeelde de goalie, maar werd aangetikt vlak voordat hij wil de scoren. De strafschop was vervolgens één van de vele kansen die Hoek met name in de tweede helft om zeep FW Hoek mist tegen Dovo kansen bij de vleet en verspeelt daardoor punten. In Veenendaal eindigt het duel in de hoofdklasse B in een 1-1-gelijkspel. maken." Zaamslag keek door een treffer van Jord Vermeer al vroeg tegen een achterstand aan (1-0) en kreeg pas in het laatste deel van de eerste helft meer greep op de thuis ploeg, die op de counter loerde. Tom Nieuwelink schoot via een Vlissingse rug in het zijnet, Ugur Kahveci mikte op de lat en Jordy Bakker kwam een teenlengte te kort om de gelijkmaker binnen te tikken. GPC-trainer André Maas: „In die fase zijn we een paar goed weggekomen, maar ik geef de ploeg een groot compliment voor de werklust." Het Zaamslags offen sief in de laatste fase voor rust GPC mist tegen Zaamslag acht basisspelers maar pakt toch drie punten. In de strijd tegen degra datie hebben de Vlissingers weer een beetje lucht. hielp. Twee schoten van Thomas Ragut, een schot van Tim Meche- link (had moeten afspelen op Josi- mar Pattinama), Stijn Mahieu bij de tweede paal, een kopbal van Björn Langeveld, een schotje van Alain Grozdanic, een kansrijke scrimmage, Alfons kwam een teen tekort en een bal op de lat van Lan geveld. Stuk voor stuk kwamen ze niet op het scorebord. Het massaoffensief van Hoek was ingegeven door de vlak voor rust opgelopen achterstand. Leon Too- nen kopte een hoekschop binnen. „Dat wilden we in de tweede helft rechtzetten", zei trainer Gaby De- manet na afloop. Verder dan een doeltreffende kopbal van Stijn Ma hieu kwam Hoek niet. In de slotfa se moest de ploeg zelfs uitkijken dat Dovo er niet met de volle buit kreeg een vervolg in de tweede helft, waarin de Zeeuws-Vlamin gen veel meer in balbezit waren, maar zich vastliepen op een muur van verdedigers. „Als je ze ruimte geeft, laten ze het balletje goed rond gaan", verklaarde Matthijs Lugtenburg het tactisch concept. De thuisploeg leek kort voor tijd op rozen te zitten, toen de spijker harde Ralf Wiessner voor 2-0 te kende. Mario de Fouw scoorde di rect daarop tegen (2-1). Verder kwam Zaamslag niet. GPC-Zaamslag 2-1 (1-0). 10. Jord Ver meer 1-0, 87. Ralf Wiessner 2-0, 88. Mario de Fouw 2-1. Scheidsrechtrer: C. A. Toorenaar (Heinkenszand). Gele kaart: Matthijs Lugtenburg, Ralf Wiess ner, Remon van Geersdaele (allen GPC), Tom Nieuwelink, Marvin van der Staal (beiden Zaamslag). Aantal toe schouwers: 150. vandoor ging. De ploeg kreeg plots drie opgelegde kansen. Het liep uiteindelijk goed af voor Hoek. Dovo-Hoek 1-1 (1-0). 43. Leon Too- nen 1-0, 76. Stijn Mahieu 1-1. Scheids rechter: R.A. van de Rest (Dordrecht). Gele kaart: Thijs van Tent Beking, Mar co van Rooijen, Tom Gesgarz (Dovo), Thomas Ragut en Michael Koné (Hoek). Aantal toeschouwers: 500. Hoek: Joan van Belzen; Tim Mechelink (63. Regilio Pinas), Geert Bosschaart, Giovanni Siereveld, Michael Koné; Alain Grozdanic, Björn Langeveld, Tho mas Ragut; Stijn Mahieu; Arnold Ngue- kam en Josimar Pattinama (56. Ferry Alfons). O Voor een video van het afgekeur de doelpunt van Ferry Alfons zie www.pzc.nl/ zaterdagvoetbal GPC'er Erik de Ruijter (links) in duel met Ugur Kahveci van Zaamslag. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 74