Contador morele winnaar van Sven Kramer laat geen ruimte voor hoop Roger Federer maakt geslaagde rentree Ivan Sokolov nestelt zich aan kop op EK Shorttracksters zesde op WK landenteams Usain Bolt opent 100 meter in 9,93 Succesvolle rentree van Raemon Sluiter Zwemster Pierse zet record neer Tweede goud voor Fries op tien kilometer van het WK afstanden. 28 Maandag 16 maart 2009 PZC INDIAN WELLS - De Zwitser Roger Federer heeft een succesvolle ren tree gemaakt in het tenniscircuit. Na een pauze van zes weken won de nummer twee van de wereld in de tweede ronde van het toer nooi van Indian Wells van de Fransman Mare Gicquel (7-6 6-4). Het was zijn eerste partij na zijn nederlaag in de finale van het Au stralian Open. BUDVA - Ivan Sokolov heeft zich in de negende ronde van het Euro pees kampioenschap schaken in Budva (Montenegro) aangediend als mogelijk opvolger van titelver dediger Sergei Tiviakov. De Nederlandse grootmeester van Bosnische komaf versloeg gisteren de Duitser Georg Meier. Sokolov staat op zeven punten, evenveel als de Georgiër Baadoer Jobava en de Rus Ernesto Inarkiev. HEERENVEEN - De Nederlandse shorttracksters hebben op het WK voor landenteams in Heerenveen aardig van zich afgebeten. De ploeg eindigde in het veld van acht landen als zesde. Nederland belandde zondag in de B-finale op de tweede plaats maar raakte de vijfde plaats op het slotonderdeel, de aflossing, kwijt door achter Ita lië te finishen. De Nederlandse mannenploeg eindigde als laatste. SPANISH TOWN - Wereldrecordhou der Usain Bolt heeft in zijn eerste officiële 100 meter van het seizoen 9,93 neergezet. De Jamaicaan had daarbij wel voordeel van rugwind (2,3 m/s). Vorig jaar kwam Bolt tot 10,03 in zijn eerste 100 meter van het seizoen. Op de Olympische Spelen in Pe king vorig jaar won de sprinter goud op de ïoo meter. De mondia le toptijd staat sindsdien op 9,69. ALBUFEIRA - Raemon Sluiter heeft een succesvolle rentree op de ten nisbaan gemaakt. De Rotterdammer won zijn eerste twee wedstrijden in de kwalifica ties van het futuretoernooi in het Portugese Albufeira. Zaterdag versloeg hij de Pool Ma- ciej Rajski (6-2 6-1), gisteren won hij opnieuw overtuigend van de Spanjaard Gil Sala-Bordallo met twee keer 6-2. TORONTO - Zwemster Annamay Pierse heeft zaterdag in Toronto (plaatselijke tijd) het wereldrecord op de 200 meter schoolslag op de kortebaan verbeterd. De 25-jarige Canadese tikte tijdens de nationa le kampioenschappen aan in een tijd van 2.17,50. Daarmee was ze 0,25 seconde sneller dan de oude toptijd van de Australische Leisel lones. Het is pas het vierde wereld record in het zwemmen in 2009. door Johan Stobbe RICHMOND - Peter Mueller, coach van de Noren, noemde Sven Kra mer vrijdag na de 5000 meter van het WK afstanden in Vancouver 'kwetsbaar'. Was er bij de concur rentie al enige hoop ontstaan, dan boorde Sven Kramer die een dag later op de tien kilometer meteen weer keihard de grond in. De Fries won zijn tweede goud in 12 minu ten en 55,32 seconden. Coach Gerard Kemkers toonde tij dens Kramers tien kilometer een briefje met het woord 'sterk'. Er had ook 'fenomenaal' op kunnen staan. De 22-jarige Fries toonde aan dat er toch echt maar één heer ser is op de lange afstanden. „Ach, Mueller moet ook wat zeggen om hoop te houden", reageerde Kra mer. „Mijn seizoen kon. niet beter. Ik heb nergens wat laten liggen." Ook niet op de vijf kilometer van vrijdag. Toch dacht de concurren tie, de Noren voorop, wat scheur tjes in het bastion Kramer te ont waren. Het verschil met zijn groot ste concurrent Havard Bokko was immers minder dan twee secon den. „Ach", relativeerde Kramer za terdagmiddag nog maar eens. „Ik wist wat ik moest rijden. Dan sta je toch even anders aan de start. Ik ga me niet over de kop jagen." Het beste bewaarde Kramer voor zijn laatste individuele race van het seizoen. Al na drie rondjes zet te hij de aanval in op zijn Noorse tegenstander. Bokko begon snel, hopend op een zwakke dag van zijn opponent. Het was juist Kra mer die het initiatief nam. Al na drie rondjes zette hij de aanval in. „Ik wilde hem vroeg breken." Dat lukte, waarna Kramer naar de bes te seizoenstijd van het jaar snelde. Tot verdriet van Bob de Jong. Hij veroverde op bijna achttien secon den van Kramer weliswaar het brons, maar was op slag niet meer de snelste van het jaar. „Daar baal ik nog het meeste van." Het Tsjechische langeafstandswon der Martina Sablikova is op de vijf kilometer onverslaanbaar. Zelfs als ze voor de start door de concurren tie wordt getorpedeerd. De Japan se Masako Hozumi had na de fi nish van haar 5000 meter alleen oog voor het scorebord en zag de iele Tsjechische over het hoofd. De botsing deed denken aan die tussen Carl Verheijen en Jochem Uytdehaage tijdens het EK all round in 2006. „De eerste dertig meter voelden niet goed, maar daarna heb ik de pijn verdrongen", aldus Sablikova, die ondanks een naijlende griep en een zere rug met overmacht zegevierde. Margot Boer was op de 1000 me ter slechts 0,16 seconde verwijderd Sven Kramer laat er geen twijfel over bestaan wie de sterkste is op de lange afstanden. Na de 5 kilometer wint hij op het WK af standen ook de 10 km. van haar eerste WK-titel. De 23-ja- rige inwoonster van Woubrugge bleef slechts een fractie achter de Canadese Christine Nesbitt (ie) en Anni Friesinger (2e) uit Duitsland. Haar tijd van 1.16,44 leverde haar in elk geval de eerste WK-medaille ooit op. Jenny Wolf won gisteravond de wereldtitel op de 500 meter. De Duitse dankte haar gouden medail le aan haar tweede rit, die ze afleg de in 37,72 seconden. Beixing Wang, die gisteren met 37,78 de snelste was op de eerste 500 me ter, moest met 38,09 in haar twee de race uiteindelijk genoegen ne men met zilver. Wolf kwam uit op 75.750 punten, Wang op 75,870 punten. Wolf was in 2007 en 2008 ook al de beste op de 500 meter bij de wereldkampioenschappen afstanden. Het brons ging zondag naar de Zuid-Koreaanse Sang-Hwa Lee. De Nederlandse Margot Boer eindigde als zesde. Annette Gerritsen werd negende, Marianne Timmer elfde. Winnaar Luis Leon Sanchez van Parijs-Nice werkt in de Tour de France weer gewoon voor zijn kopmannen. foto Lionel Cironneau

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72