Tij lijkt gekeerd bij Feyenoord Kerkhove prolongeert indoortitel MTEiKj 25 34 en 35 Zierikzeese tennisster wint in NK-finale weer van Hogenkamp. Rotterdammers verslaan PSV met 1-0 in gedevalueerde topper. Kramer al bijna zeker van olympische tickets Dick Jaspers wint lucratieve Masters Monsterscores bij RCS en Terneuzen AZ vaart wel bij gelukje Martens Nederlands korfbalteam speelt bij 75-jarig Swift Sven Kramer is niet te kloppen op de lange afstanden Maandag 16 maart 2009 Ronde van Oud-Vosse- meer blijft spannend tot het einde Tip? sport@pzc.nl Lesley Kerkhove is weer Nederlands kampioene bij de jeugd rotterdam - Met de nodige moei te heeft tennisster Lesley Kerkho ve gisteren haar Nederlandse in doortitel bij de speelsters tot en met achttien jaar geprolongeerd. In de finale van gisteren kwam ze in de beslissende derde set met 5-2 achter, maar Richel Hogenkamp kon de klus niet klaren. Uiteinde lijk won de Zeeuwse, die in Rotter dam eerste geplaatst was, met 7-6 5-7 7-6. Dat het verschil tussen de twee fi nalisten gering was, kwam door dat de ze elkaar zeer goed kennen. De talenten trainen vaak samen en trekken tijdens toernooien veel met elkaar op. Vorige week won nen ze nog samen het dubbelspel tijdens een ITF-toernooi in Luxem burg. In 2008 ging de eindstrijd van het NK indoor ook tussen Kerkhove en Hogenkamp. Ook toen waren er drie sets nodig: "6-7 6-3 6-3. Op weg naar de eindstrijd speelde Kerkhove vier partijen. Eén daar van was de halve finale tegen de uit 's-Gravenpolder afkomstige An- gelique van der Meet, die als vier de geplaatst was. Dat duel eindig de in 7-5 7-5. Van der Meet was ook al verantwoordelijk geweest voor de uitschakeling van een Zeeuwse: in de kwartfinales had ze zaterdag Bernice van de Velde ('s-Gravenpolder) met 6-4 3-6 6-1 naar huis gestuurd. door Hans Leber rotterdam - Ook al was het de nummer vijf tegen de nummer tien, Feyenoord-PSV ging gisteren wel ergens over. De winst voor de Rotterdammers (1-0) betekent dat voor PSV directe plaatsing voor de Uefa Cup uit het zicht verdwijnt. Feyenoord daarentegen krijgt na de nederlaag van NEC de negende positie in het vizier. Die levert ver moedelijk een plek in de play-offs om een Uefa Cupticket op. Waar PSV de laatste vijf wedstrij den vijf punten haalde, pakte Feye noord er twee keer zo veel: tien. PSV-trainer Dwight Lodeweges heeft die serie van vijf altijd gezien als een examen voor de ploeg. Zijn conclusie lag gisteren voor de hand: „We zijn gezakt. We hebben nog zeven wedstrijden te gaan, maar hebben het niet meer in ei gen hand." Als er deze zomer niet rigoureus wordt ingegrepen in Eindhoven, zal de club langer dan een seizoen, uit de Nederlandse top wegvallen. En dat gaat bij PSV veel ontregelen omdat de organisa tie in Eindhoven daarop eenvou digweg niet is ingesteld. PSV miste gisteren de echte wil om te winnen. Juist op dat terrein was Feyenoord de betere. De Rot terdammers maken hun beroerd ste seizoen aller tijden mee, maar weten zich de laatste vier wedstrij den in ieder geval met strijd op te richten. Opmerkelijk was gisteren dat de wedstrijd werd gewonnen toen in de rust doelman Henk Timmer en centrale verdediger Ke vin Hofland (beide uit voorzorg wegens een hoofdblessure) waren weggevallen en na rust ook nog eens Jon Dahl Tomasson (ham string). Leroy Fer kopte in de 73e minuut een corner van Diego Bi- seswar binnen zoals de ploeg dat zaterdag nog in de Kuip had geoe fend. Interim-trainer Leon Vlem- mings van Feyenoord kon daar in* Na de nederlaag tegen Feye- noord ziet PSV directe plaatsing voor de Uefa Cup uit het zicht verdwijnen. De Rotterdammers hebben de play-offs in het vizier. over zijn genoegen nadien nauwe lijks verbergen. Nadat hij ruim een maand geleden had geconstateerd dat er na het vertrek van Gertjan Verbeek rust, collegialiteit en saam horigheid in de groep was geko men, kon hij gisteren ook eens een écht resultaat overleggen. Maar als PSV vlak na rust enkele grote kansen (Danko Lazovic, Ot- man Bakkal) niet naast had ge mikt of invaller-doelman Rob van Dijk er niet voor had gelegen, was alles anders afgelopen. Maar dat is in het voetbal vaak de tragiek der dingen: alles hangt met alles sa men. PSV mist momenteel de win naarshouding die een ploeg al een beetje op voorsprong zet en een bal erin in plaats van ernaast doet rollen. Een dolblije André Bahia (links) omhelst doelpuntenmaker Leroy Fer. Feyenoord versloeg door die treffer PSV met 1-0. foto Rob Vos/ANP vancouver - Sven Kramer heeft een grote stap gezet naar kwalifica tie voor de Olympische Spelen op de 5000 en 10.000 meter. Met het behalen van de wereldtitels op die afstanden voldeed de TVM-schaat- ser aan één eis voor vroegtijdige kwalificatie. Volgend seizoen moet hij nogmaals zijn overmacht aanto nen om helemaal zeker te zijn. (J§ pagina 28: meer over het WK afstan den in Vancouver schilticheim - Biljarter Dick Jas pers heeft gisteren in het Franse Schiltigheim de AGIPI Masters ge wonnen, een invitatietoernooi driebanden voor de mondiale top. De wereldranglijstaanvoerder ver sloeg in de finale zijn Zweedse aartsrivaal Torbjörn Blomdahl met 50 caramboles tegen 39. .Jaspers' moyenne was 2,632. De Brabander nam een dikke 20.000 euro aan prijzengeld mee naar huis. middelburg - Zowel RCS als Ter- neuzen haalde gisteren uit in het amateurvoetbal. Beide clubs be reikten monsterscores. Eersteklas ser RCS verpulverde de amateurs van PSV. Het werd 9-1. Dennis de Nooijer was goed voor vijf treffers. Terneuzen deed er in de tweede klasse nog een schepje bovenop. De Zeeuws-Vlaamse formatie won met maar liefst 10-0 van Ooster hout. utrecht - Op de weg naar de land stitel blijft AZ uitermate koel. De ploeg won gisteren de wedstrijd bij FC Utrecht: 0-1. Niet voor het eerst dit seizoen kwamen de Alk- maarders al vroeg op voorsprong. Het schot van Maarten Martens hield het midden tussen een voor zet en een doelpoging. ALk\ pagina 26 en 27: AZ is de kam- pioen van de nul middelburg - Het Nederlands korf balteam speelt op 27 juni in Mid delburg een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Zeeuwse selec tie. De ploeg van bondscoach Jan Sjouke van den Bos luistert daar mee het jubileumfeest van Swift op. De Middelburgse club bestaat dit jaar 75 jaar. In 2003 speelde Oranje voor het laatst in Zeeland. Toen was er in Goes een interland tegen België.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69