One-man-show levert Mbogo zege op PZC Keniaan wint halve marathon van Zwinstedenloop. Ja, ik wil een Sportabonnement op de PZC! lees vind leef 38 I Maandag 16 maart 2009 PZC door René van Stee SLUIS - Het machtsvertoon van Elij ah Mbogo was indrukkendwek- kend. De 21-jarige Keniaan uit Nai robi won gisteren dan ook dikver diend de halve marathon van de 16e Zwinstedenloop. Spannend was de wedstrijd aller minst. Want meteen na de start in de straten van Sluis scheidden Mbogo en de Ethiopische Belg Aman Gemeda, de winnaar van vorig jaar, zich af van de rest van het deelnemersveld. De ontketen de Mbogo deed er vervolgens nog een schepje bovenop, waarna Ge meda ook al snel moest lossen. Hij behaalde in 1 uur 8 minuten en 9 seconden de tweede plaats. Daar was de inwoner van Kuurne niet blij mee. „Vorig jaar was ik twee minuten sneller. Vandaag ging het in het begin veel te hard voor me. Ik ben daarna nooit meer in m'n ritme gekomen. Ook de tegen wind op de laatste kilometers maakte het heel zwaar", verklaar de een teleurgestelde Gemeda na afloop. Mbogo, die finishte in 1.06.17, koos bewust voor de tactiek om keihard van start te gaan. „Ik wilde het ze kere voor het onzekere nemen. Ik voelde me er ook sterk genoeg voor", zei de opvallend frisse win naar na afloop. Na twaalf kilome ter liep hij nog onder het schema van het parkoersrecord van John Vermeule (1.04.31). Mede doordat hij het toch wel koud had, hield de Keniaan dit tempo niet vol. Mbogo is full-time atleet. Hij maakt deel uit van de 'stal' van de Nederlandse atletiekmanager Char les Paanakker. Hij omschrijft zijn pupil, die ruim zeven weken in Eu ropa wedstrijden loopt, als een at leet van zeer grote klasse. „Vorig jaar won hij in 2 uur en 15 minu ten de marathon van Singapore. Hij deed eigenlijk mee als haas. Maar omdat hij zich toen zo goed voelde, is hij verder gelopen. Zijn p.r. op de halve marathon is één uur en één minuut", vertelde Paas gistermiddag. Hoewel Mbogo afgetekend won, was dit niet zijn belangrijkste mis sie in Sluis. Want de Zwinsteden loop gold vooral als voorbereiding op de hoog aangeschreven Kerzer- slaufj waaraan hij volgende week in Zwitserland aan meedoet. Inclusief de Vijf en Tien van Sluis en Rudi's Kidsrun voor de jeugd overschreed de Zwinstedenloop met liefst 1321 deelnemers voor het eerst de kaap van duizend lo pers. Het leeuwendeel kwam tradi tiegetrouw uit België. Naast de pri ma weersomstandigheden schreef voorzitter Willy Schram van de organisatiecomité die toeloop vooral toe aan de nauwe samen werking die het evenement met Elijah Mbogo gaat soeverein aan kop in de halve marathon van de Zwinstedenloop in Sluis. De Keniaan leidde van start tot finish. foto Peter Nicolai de stad Knokke heeft gezocht. Een opgetogen Schram: „Vooral de extra publiciteit die dit in Vlaan deren opleverde, heeft nadrukke lijk in ons voordeel gewerkt." De beste Zeeuw op de halve mara thon was Edwin de Jaeger uit Zuid- dorpe (49e in 1.23.43). Bij de vrou wen won Annemie Danneels uit Ramskapelle in 1.21.09. De snelste Zeeuwse was Renske Verbrugge uit Goes (16e in 1.37.54). De Tien van Sluis (9,54 kilometer) was bij de mannen een prooi voor Kristof PW Na de Ethiopische Belg Aman Ge- meda wint de Keniaan Elijah Mbogo als tweede Afrikaan de halve marathon van de Zwinste denloop. Mouton in Maldegem. Hij deed er 29 minuten en 37 seconden over. Patrick van Quekelberghe uit Aar denburg behaalde als beste Zeeuw de veertiende plaats in 33.54. Bij de vrouwen won Nina Lauwaert uit Stekene in 36.43. Sandra de Block uit Hulst, vorig jaar nog win nares op dit nummer, eindigde als tweede in 37.39. Speciaal voor alle sportliefhebbers heeft de PZC het sportabonnement; iedere zaterdag en maandag de krant boordevol voorbeschouwingen, wedstrijdverslagen, interviews, standen, achtergrondverhalen en nog veel meer bij jou in de bus. Stuur nu de bon op, bel 088 - 013 9910 of geef je op via www.pzc.nl/abonneren Ik neem een sportabonnement op proef: O ik ontvang 13 zater- en maandagen de krant voor €30,-. (zamap13) Ik neem een doorlopend sportabonnement: O ik ontvang de eerste 13 zater- en maandagen de krant voor maar 30,- Daarna betaal ik per: O halfjaar automatisch 66,50 (De_zamap13) O halfjaar accept 69,50 (De_zamap13) Ik kies ingangsdatum: O zo spoedig mogelijk O per Voorletters: 2009 O m O v Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: (o.a. voor bezorgcontrole) Telefoon mobiel E-mailadres: Geboortedatum: Ik verleen éénmalig/tot wederopzegging toestemming het abonnementsgeld automatisch af te schrijven van mijn Bank-/qirorekeninq: Handtekening: Stuur deze bon naar: PZC, Afdeling lezersservice. Antwoordnummer 54050, 5004 VC Tilburg of kijk op www.pzc.nl/abonneren Deze aanbieding is geldig t/m 1 juli 2009 en alleen ais u de laatste drie maanden geen proefabonnement heeft gehad. Prijswijzigingen voorbehouden. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 62