Sport Mentale opsteker op slotdag voor al gedegradeerd Swift 'BC Vlissingen was gewoon klaar om te promoveren' Loon naar werken voor Mytilus Dammers PWG blijven overeind in thriller Michel Bosters neemt ploeg op sleeptouw in duel met EBBC 3. Togo lijdt na vier winstpartijen op rij nederlaag bij DSO. Tweededivisionist uit Goes krijgt vaste trainer: Maarten de Bus. Tiental handhaaft zich in ereklasse door winst op Denk en Zet: 11-9. Concurrentie zit TTCM op de hielen BPZC Maandag 16 maart 2009 37 door Ron de Waal vlissingen - De basketballers van BC Vlissingen hebben gistermid dag een unieke prestatie geleverd. In een goed gevulde sporthal Bas- kensburg boekte de hoofdklasser de negentiende zege op rij, wat ook meteen het kampioenschap en promotie naar de eerste divisie betekende. De spanning leek bijna een verlam mende werking te hebben op de basketballers, maar vijf minuten voor tijd werd dan eindelijk de be slissende kloof geslagen. De 21-jari- ge Michel Bosters, die het vierde kwart met enkele missers begon, nam zijn ploeg op sleeptouw rich ting een zwaar bevochten 79-66-overwinning op EBBC 3. „Er zat inderdaad veel druk op de ploeg", zei een zichtbaar opge luchte Bosters na afloop. „Het was een nek-aan-nekrace en je moet het dan toch nog maar even wa'armaken. Met dank aan ons pu bliek, dat vandaag opnieuw als zes de speler fungeerde, is het gelukt." Ook de coaches Victor Verfnue en Arno Franke beseften dat de laat ste stap niet vanzelf gezet werd. „Vorige week tegen Attacus leek er meer spanning op de groep te zit ten, maar vanmiddag hadden we er ook duidelijk last van", aldus Vermue. „En vergeet niet dat EBBC een zeer taaie tegenstander is", vulde Franke aan. Voor het tweetal wacht de mooie taak om de ploeg voor het avon tuur in de eerste divisie klaar te stomen. Vermue: „De ploeg was gewoon klaar om te promoveren. Er zit, zeker gezien de gemiddelde leeftijd van 22 jaar, nog erg veel rek in deze groep. Vooral op fysiek en tactisch gebied kunnen we nog flink groeien." BC Vlissingen-EBBC 3 79-66 (32-29). Scores Vlissingen: Michel Bosters 29, Dorde Karadzic 17, Dennis de Paauw 12, Emilio Jangbahadoer 8, Sjoerd van Pelt 7, Benjamin Steenbeek 6. De basketballers van BC Vlissin gen zijn kampioen van de hoofd klasse. Na negentien zeges op rij promoveert de ploeg naar de eer ste divisie. door JaapJan Ritsema GOES - Op de slotdag van de zaal competitie deed eersteklasser Swift vertrouwen op voor het veld. De degradant versloeg "HKC met 9-10. Overgangsklasser Fortis fungeerde als speelbal van kam pioen Tweemaal Zes. Tweemaal Zes-Fortis 26-9: In hun laatste optreden als overgangs klasser kreeg Fortis het in het kam pioensfeestje van de thuisploeg voor de kiezen. Tweemaal Zes was te sterk voor Fortis. „Ze zijn duide lijk de terechte kampioen", conclu deerde coach Aarnout Crucq. Me de door het vroege uitvallen van Chalana Janisse lag 'haar' vak com pleet aan banden. Het andere vak scoorde nog acht keer. Scores Fortis: Renz Zwartepoorte en Remi van de Broeke 3, Jessica de Boer 2, Patrick Koppejan 1 HKC-Swift 9-10: Met de thuiswed strijd nog in het achterhoofd (10-17 verlies) boekte Swift een op vallend resultaat in Hardinxveld- Giessendam. Verdedigend hadden de Middelburgers het dit keer wel door Peter van Kouteren MIDDELBURG - Met nog vier wed strijden voor de boeg gloort er voor de volleyballers van Mytilus weer een sprankje hoop. De Goese tweededivisionist verkleinde door een 2-3-zege bij Zovoc het gat met deze nummer tien van de rang schikking tot vijf punten. Zovoc-Mytilus 2-3 (23-25 25-20 15-25 25-17 10-15): Een prima wed strijd van twee ploegen die vol voor de winst gingen. De teams hielden elkaar in de eerste set tot onder controle, waardoor HKC lan ge tijd aanvallend onmachtig was. Een kwartier voor tijd stond Swift zelfs op een 3-10-voorsprong. HKC wisselde er kwistig op los, waar de pijp van de bezoekers een eind leeg was. Dat resulteerde in twee spannende slotminuten toen HKC alsnog op 9-10 kwam. Coach Ralph Gillissen: „Dat was onno dig, maar we haalden het. Een lek kere opsteker richting veld." Scores Swift: Richard Celdof 3, Eefje van den Berg en Vera Kuijper 2, Jacco van den Bosse, Ivo de Hond en Mathijs Pagé 1 ACKC-TOP 14-16: Kampioen TOP trof in Almkerk een strijdvaardig ACKC, dat bij aanvang wist dat de gradatieconcurrent Sagitta verlo ren had en dus één punt moest vergaren. TOP had daar geen bood schap aan en wilde waardig afslui ten. Coach Edwin Coppoolse: „Dat is gelukt. We hebben als een kampioen gespeeld en onze spor tieve plicht gedaan." Scores TOP: Petra de Ridder en Peter van Belzen 4, Jeanine Marijs en Leon van Belzen 3, Corné Bezemer 2. All Ready-Sagitta 18-15: De Zierik- zeese tweedeklasser sloot de eerste helft met een 12-6-voorsprong. Na rust verslapte All Ready en kon de het twintigste punt in evenwicht, waarna een sterk spelend Mytilus naar winst afwikkelde. Nadat een slechte start in de tweede set on vermijdelijk tot verlies had geleid, deelde de Goese formatie in de derde set de lakens uit. Valentijn Luijk bediende de aanvallers op maat, waardoor opnieuw een voor sprong werd verkregen. De thuis ploeg kwam echter weer langszij. In de beslissende set kreeg Mytilus loon naar werken. Na afloop werd bekend dat Maar ten de Bus met ingang van het nieuwe seizoen trainer van de vol leyballers van Mytilus. De uit Aag- tekerke afkomstige oefenmeester debuteert bij de Goese tweededivi- degradatiekandidaat nog gevaarlijk dichtbij komen. Scores All Ready: Dennis Voshart 7, Jan-Willem van Nieuwenhuijze 4, Henk de Graaf 3, Anouk van Tiggelhoven 2, Krista Bergsma en Marcel Joziassse 1. DSO-Togo 13-11: Na vier winstpar tijen op rij ontbrak het derdeklas ser Togo aan absolute scherpte om ook de slotpartij binnen te slepen. De Goesenaren zochten te veel de overvolle korfzone op, wat veel bal verlies tot gevolg had. Omdat ook Stormvogels verloor, eindigt Togo de zaalcompetitie op de derde plaats. Coach Robert Jongejan: „Ze ventien punten is meer dan we vooraf gedacht hadden." Scores Togo: André Coossens 4, Cor né van Rooijen en Anouk Hazelaar 3, Dennis Boelman 1. Valto-Stormvogels 15-10. Scores Stormvogels: Krlstian Cabriëlse 4, Niek Peene 2, Arjen Schoe, Frank Peene, Loura Kleinepier en Francky Koole 1 Ondo-Seolto 12-8. Scores Ondo: Rob bie Mesu 3, Wim Allaart, Hagar Hoog werf en Renee Croenleer allen 2, Anne- lie Wisse, Joris Hoogwerf en Jeroen Me su 1. Scores Seolto: Anniek Reijnierse 2, Maurice Brul, Daisy Verkerk, Chris Mol, Ralf Dourlein, Dennis Goedege- buur en Mariëlle Francke 1. sionist als trainer bij een standaard team. De selectie van Mytilus heeft dit seizoen geen vaste trai ner. WIK/Univé-WS'92 3-1 (25-22 25-17 25-21 23-25): De Vlissingse mannenploeg deed niet veel on der voor de nummer twee van de regiodivisie, maar liet het passend afweten tegen de thuisploeg. Zuvo-WS'92 3-2. (25-15 19-25 25-22 21-25 15-6): De vrouwen van WS'92 kregen na afloop compli menten van de koploper, die met de schrik vrij kwam. De thuis ploeg overdonderde VVS'92 in de eerste set, maar trof in het vervolg van de wedstrijd een onbevangen spelende opponent. door Daaf Kasse CULEMBORG - Het damteam van PWG 's-Gravenpolder heeft zich verzekerd van nog minstens een jaar ereklasse. Zaterdag wonnen de Zeeuwen in Culemborg de nacom- petitiewedstrijd tegen Denk en Zet, de nummer twee van hoofd klasse B, met 11-9. Het was een wa re thriller, die pas in de laatste se conden beslist werd. Bij een io-8-voorsprong was alleen Andres van den Berge nog bezig. De speler uit Bergen op Zoom had een dam en een schijf, terwijl Sjoerd ten Brinke, één van de topt alenten van de Gelderse club, nog een dam en drie schijven had. Met zijn dam joeg Van den Berge de vij andelijke schijven op en deze aan pak bleek de juiste. Ten Brinke schoof een houtje de verkeerde kant op, waarna de speler van PWG met een simpele actie een schijf veroverde en het reddende punt scoorde. Het was, zoals teamleider Kees Rijk na afloop van de wedstrijd eer lijk toegaf, niet de beste wedstrijd van het seizoen, maar op de over winning viel weinig af te dingen. Dat het op de laatste partij aan kwam, had alles te maken met slor digheden in de afwerking. Dat was vooral te zien aan de borden zeven en acht, waar Johnny de Leeuw en Ruud Kloosterman uitstekende kansen kregen, maar de winst door hun vingers lieten glippen. Ook topscorer Arie van de Wete- ringh haalde zijn normale niveau niet. Tegen de sterke jeugdspeler Pieter Steijlen had hij lange tijd het heft in handen, maar in het mid denspel keerden de kansen en Het team van PWC, dat mede door zeges van Martijn Rentmeester (boven ste rij, geheel rechts) en Arjo Kousemaker (bovenste rij, vierde van links) van Denk en Zet won. foto jeanina Kousemaker werd het een hopeloze missie voor de Dordtenaar. Het was de enige nederlaag voor de Zeeuwse ploeg, die dankzij twee prima winstpar tijen toch aan het langste eind trok. Martijn Rentmeester leverde een prestatie van formaat. Tegen Tjeerd Harmsma, de speler met de hoogste rating bij de Culem- borgers, vlocht de Zeeuwse kam pioen een aantal combinaties in de stand en een daarvan werd Harms ma fataal. Maar ook de winstpartij van Arjo Kousemaker mocht er zijn. Wat enkele van zijn teamgeno ten niet lukte - winnen van een op papier zwakkere speler - kreeg de man uit Heinkenszand wel voor el kaar. Met ijzersterk aanvalsspel veroverde Kousemaker de belang rijkste velden, waarna het eindspel geen problemen meer opleverde. MIDDELBURG - De tafeltennissers van TTC Middelburg hebben zater dag met 8-2 verloren van het Leid- se Charybdis, de koploper in de eerste divisie. Kopman John Scott pakte de twee nuttige punten voor de Middelbur gers. Hij had ook bijna zijn derde wedstrijd in winst om kunnen zet ten, maar verloor in dat duel met 11-9 in de vijfde game. Door de onverwacht dikke over winning van degradatieconcurrent Kluis heeft het TTCM nog maar twee punten marge op de degrada tieplaatsen. De onderste twee ploe gen degraderen aan het einde van het seizoen. De vrouwen van SAR'72 werkte zichzelf in de eerste divisie verder in de problemen door met liefst 8-2 te verliezen van Red Stars. Een lichtpuntje was dat Chantal Remo- rie haar eerste overwinning bin nensleepte. Het kampioensteam van BC Vlissingen na de winst op EBBC 3. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61