Dnde Oud-Vossemeer /erwinning Feyenoord zet tering naar nering James blinkt uit met 51 punten Mijlpaal voor coureur Loeb Snelle zwempakken aan banden gelegd P2C Maandag 16 maart 2009 I 35 foto Leo Adriaansen Ronde Oud-Vossemeer Na Nick Nieuwdorp was Niek Rentmeester de beste Zeeuw in de Ronde van Oud-Vosse- meer. Hij werd negende. Andere Zeeuwen in de top van het klassement: Oennis Raadt- gever vijftiende, Johnny van der Klooster 24e, Ferdinand Boogaard 34e. Bij de vrouwen won Iris Slap- pendel. In de finale reed ze met Petra Dijkman weg uit een groep van acht, waarna Slappendel haar mede-vlucht- ster in de slotronde achterliet. Baukje Ooedee achterhaalde met ploeggenote Birgit Lavrijs- sen de eerste groep net nadat het tweetal daaruit was ge vlucht. In de sprint werd Doedee ze vende, Anne Eversdijk werd negende en Lavrijssen tiende. De wedstrijd voor amateurs A werd zoals verwacht gewonnen door Marcel Alma uit Hars kamp. Ruud Havermans uit Nieuw-Vossemeer werd twee de, Jacques Schuit vierde. In de Ronde van Woensd- recht, die gisteren werd verre den, was Bart Maas uit hans- weert de beste Zeeuw. Hij werd zevende. Niek Rentmeester uit Goes werd achtste, Ferdinand Boog aard uit Vlissingen dertiende, Nick Nieuwdorp uit Yerseke achttiende en Dennis Raadtge- ver uit Kapelle 24e. De koers werd gewonnen door Jarno Gmelich Meijling. dus de eerstejaars belofte. In de fi nale lieten zich tal van Zeeuwen aan het front zien. Nick Nieuw dorp uit Yerseke, net als Otters peer eerstejaars belofte, maakte een sterke indruk, Niek Rentmees ter was steeds allert en ook oudge diende Dennis Raadtgever uit Ka pelle, krachtmens Ferdinand Boog aard uit Vlissingen en routinier Jo hnny van der Klooster uit Lewe- dorp streden in de frontlinies. Wat verder in het peloton konden Pie- ter Israel uit Kruinlngen, Dirk van Dam uit Arnemuiden en Wilco Jonker uit Colijnsplaat zich rede lijk handhaven. De belangrijkste rol was echter weggelegd voor John den Engels man. De oud-inwoner van Stave- nisse (31) reed tot veler verbazing in de finale lang op kop met Ger hard Kleinhout. Pas één ronde (van 1800 meter) voor het eind werd hij ingerekend. Den Engels man was er zelf verbaasd over: „Ik begon er warempel in te geloven", sprak hij uithijgend. „De wind op de dijk was verschrikkelijk, het was daar harken, maar we bleven weg. Het was echt kippenvel, al dat publiek dat me aanmoedigde." Dat hij nog achter het peloton fi nishte, deed wat Den Engelsman betreft niet ter zake. Hij had een mooie koers gereden en wil pas in de Omloop van Tholen pieken. De nieuwe klassieker wordt op 23 mei gereden. „Als je dan wilt pieken, moet je nu al goed zijn", analyseer de Den Engelsman. „Ik heb er de ze winter harder dan anders voor getraind. Daardoor ben ik heel wat kilo's kwijtgeraakt." De zege leek aanvankelijk naar Jack Vermeulen uit 's-Gravendeel te gaan. Hij kwam met voorsprong uit de laatste bocht. Hij viel echter helemaal stil, waarna Coen Otten- speer na een gewaagde manoeuvre zijn wiel als eerste over de streep drukte. Tweede werd voormalig winnaar van de Omloop van de Braakman Arno Hartog, derde werd Wouter de Groot uit Loc- hem. Beste Zeeuw werd Nick Nieuw dorp. Met zijn zesde plaats onder streepte hij zijn sterke debuut bij de beloften. zal ik niet meer meedoen. Ik con centreer me op wat kortere lopen, zoals de Pannekoekloop. Die lig gen mij het best." Bij de vrouwen greep Annick Beckers uit Kasterlee (39) net als vorig jaar de zege. De Belgische nam graag de moeite om het hele eind naar Zeeland te rijden. „Dit is een schitterend parkoers, dat vind je nergens", was haar motivatie. Beckers gebruikte de Pannekoek loop als test. Ze komt terug van een zeven maanden durende ham stringblessure en wilde kijken of ze klaar is voor de wat grotere Bel gische wedstrijden. Dat viel haar een beetje tegen. Leonie Ton van de organiserende vereniging Delta Sport eindigde op respectabele af stand als tweede. Atleten gaan van start in de Pannenkoekenloop. Met nummer 164 de latere winnaar Ronnie Overgaauw. foto Ronald den Dekker Ik kijk uit naar de duels met de grote spelers. Luis Sudrez, Mira- lem Sulejmani, Danijel Pranjic' kom maar op. Voor mij zijn dat testen. Wat kan ik tegen zulke jongens? Bovendien halen zij het beste in mij naar boven." NEC-verdediger Dani Fernandez in VI. „De eerste maanden heb ik serieus gedacht dat hij gewoon veel te groot was voor deze club. Hij dacht altijd twee stappen vooruit, terwijl wij daar nog niet aan toe waren." Heerenveen-speler Michael Dingsdag over trainer Trond Sol lied. In VI. „Het komt er op neer dat we bijna een jaar de tijd hebben om twee tienden op een 1000 meter te winnen. Het gat is te overzien. Misschien moeten we meer gaan shorttracken of nog zwaarder gaan trainen om beter in de hoeken te kunnen blijven zitten." Schaatser Simon Kuipers over de achterstand van de Ne derlanders op de Amerikanen op de 1000 meter. In De Te legraaf. „Leo kan fantastisch praten. En dat bedoel ik positief. Hij is als geen ander in staat om mensen een goed gevoel te geven. Kom eens hier jongen, wij gaan even lullen, zegt hij dan. En het wérkt." Feyenoorder Jon Dahl Tomasson over Leo Beenhakker. In AD. „Vieren? Man, ik doe dit al zo lang. je denkt toch niet dat ik elk record nog uitgebreid vier? Ja, noem het maar normal business." Atleet Haile Gebrselassie in AD over alle wereldrecords die heeft gelopen en nog hoopt te lopen. Feyenoord zal spelers niet korten op hun salaris, zo als investeerder Michel Per- ridon zaterdag in een inter view met de Volkskrant zei. President-commissaris Dick van Well zei zondag op de website van AD Sportwereld dat het contractueel niet mo gelijk is. „We zullen de tering naar de nering moeten zet ten. Inleveren van salaris zou alleen op vrijwillige basis kun nen. We hebben rekening te houden met contracten en dat zullen we ook doen." Volgens Van Well sprak Per- ridon op persoonlijke titel. De basketballer LeBron Ja mes was vrijdag (plaatse lijke tijd) de absolute uitblin ker in de wedstrijd van de Cleveland Cavaliers tegen de Sacramento Kings. De speler maakte 51 punten en leidde zijn ploeg daarmee naar een overwinning van 126-123. In het vierde kwart kwam Ja mes tot zestien punten en boog een achterstand van de Cavaliers van 14 punten om. Ook in de verlenging was hij met zes punten bepalend. De Cavaliers boekten hun vierde zege op rij. De Boston Celtics wonnen met 102-92 van Mem phis Grizzlies. RUC De vijfvoudige wereldkam pioen rallyrijden Sebas- tien Loeb heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn unieke carrière. De Fransman schreef zondag in zijn Citroën C4 de Rally van Cyprus op zijn naam. Met 4.50.34,7 was hij ruim een halve minuut snel ler dan de Fin Hirvonen. Daarmee behaalde Loeb zijn vijftigste triomf in het WK-circuit. Loeb zegevierde dit jaar voor de derde keer op rij. In de WK-stand gaat hij met de maximale score van 30 punten soeverein aan de leiding. De wereldzwembond FI- NA voert per direct een reeks maatregelen in om een einde te maken aan de wild groei van de snelle pakken. Het materiaal van de pakken mag niet dikker zijn dan een millimeter. Een zwemmer mag tijdens de wedstrijden maar één outfit dragen, het drijfvermogen moet worden beperkt (maximaal 100 gram) en een pak mag geen mou wen meer hebben. De FINA heeft een programma om de pakken te controleren en te testen. Fabrikanten kunnen tot 31 maart hun materiaal ter controle aanbieden. 300 Filippo Inzaghi heeft zondag het 300e doelpunt in zijn voetbal loopbaan gemaakt. De Italiaanse aanvaller van AC Milan scoor de in de uitwedstrijd bij Siena (1-5) eerst uit een hoekschop van David Beckham (0-2, nummer 299) en vervolgens maakte hij ook de 1-4. De 35-jarige Inzaghi maakte zijn doelpunten in competitie, na tionale beker en internationale toernooien voor onder meer AC Milan, Juventus en Atalanta. Zijn eerste maakte hij in 19.92 ook tegen Siena. Nadat hij zijn 300e had gemaakt, toonde In zaghi de toeschouwers een T-shirt met daarop '300'. „Dat had ik gisteren gemaakt, ik wist dat mijn eerste goal tegen Siena was, het zou het lot zijn dat ik mijn 300e tegen dezelfde club zou maken", aldus de spits.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59