Heinkenszand pakt belangrijke punten Yerseke-Vosmeer: WHS geeft voorsprong uit handen Salm favoriet voor eindzege Kluute Trofee Noad'67 profiteert van overtalsituatie, Tholense Boys verliest. Derde plaats Thamar Zweistra op NK dresuur Colijnsplaatse Boys verliest thuis van koploper Veere. Koploper SPS houdt gaatje van drie punten vast. 321 Maandag 16 maart 2009 PZC B door Marco Puik MIDDELBURC - WHS liet zaterdag twee dure punten liggen in de der de klasse B. De ploeg uit Sint An- naland gaf een 0-2-voorsprong uit handen tegen Olympia'60: 2-2. Noad'67 won met 1-3 bij Kogelvan gers en klom ten koste van Tholen se Boys naar de zevende plaats. Olympia '6o-WHS 2-2: In Don gen ontspon zich een open wed strijd met kansen aan beide kan ten. WHS haalde meer rendement uit zijn mogelijkheden. Al na vier minuten opende Arvin de Witte de score namens de gasten. -Andreas Vroegop schoot WHS kort na rust op een o-2-voosprong. Halit Holmaz bracht vervolgen de spanning terug en Niek van Boxtel zorgde twintig minuten voor tijd voor de verdiende gelijkmaker. Kogelvangers-Noad '67 1-3: De scheidsrechter deelde liefst acht ge le kaarten uit aan de thuisclub. Nic ky Messer en Justin Boer werden in de tweede helft bij een 1-1-stand voor de tweede maal met geel bestraft waardoor Kogel vangers met negen spelers verder moest. Voor rust had lobert de Rooij de Brabanders aan de lei ding gebracht en in de beginfase van de tweede helft tekende Lars Steijn voor 1-1. Met elf tegen ne gen liep Noad dankzij treffers van Arjan Moerland en Corné de Frel uit naar een 1-3-overwinning. Tholense Boys-TSW Merlijn 0-1: Merlijn opende sterk en nam na tien minuten de leiding. De tref fer kwam uitgerekend op naam van John Kleppe, de Merlijn-spe- ler met een Tholense Boys-verle den. De eerste helft ging gelijk op, na de pauze had de thuisclub het beste van het spel. Het benutten van kansen bleek deze middag ech ter een probleem voor de Tholena- ren, die met nul punten van het veld stapten. door Klaas Verspoor MIDDELBURC - Van de Bevelandse zaterdag-derdeklassers boekte al leen Heinkenszand een goed resul taat: de ploeg klopte ZSC'62 met 4-0. Kapelle verloor in de slotfase van DFS, Rillandia ging onderuit tegen AZW en Wolfaartsdijk had aan drie treffers van Wilfred van de Dries zelfs niet genoeg voor één punt. Kapelle-DFS 0-1: in een wedstrijd die weinig hoogtepunten kende, le ken beide ploegen op een o-o-ge- lijkspel al te stevenen. In de 89e mi nuut was balverlies op het midden door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - In de dressuurcompetitie om de Kluute Trofee van de ruiterclub Walche ren deed Wilma Salm zaterdag bij Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland goede zaken. De amazo ne uit Yerseke schreef met Victo ria met overmacht de klasse Z2 op haar naam. In de klasse Mi stuur de ze Uranta naar een afgeteken de overwinning. En met Zazou toonde ze zich de beste in de klas se L2. In de finale, die op 14 april wordt gehouden, is Salm dan ook de fa voriet voor de eindzege. Met Victoria is jeugdinternational leider in het voorlopige kjasse- veld van Kapelle, waarbij twee spe lers niet doortastend optraden, de aanleiding tot de 0-1. DFS kwam in balbezit en Pieter de Munnik werd op de rechterkant op avontuur ge stuurd. De Munnik behield het overzicht en bood Kevin Veerhoek een niet te missen kans. Na het laatste fluitsignaal ontstond er nog een opstootje rondom Jon Hersel- man, die in zijn rug werd geduwd. In het tumult dat ontstond ontvin gen Martijn van Zweden (Kapelle) en Vincent Bakker (DFS) alsnog de rode kaart. ZSC'62-Heinkenszand 0-4: ZSC'62 hielp Heinkenszand in het zadel, want door twee verdedi- gingsfouten stonden de bezoekers door goals van Rens Baas en Ger- ben Menheere al op 0-2. Uit een ment. En met Uranta en Zazou heeft ze nog twee belangrijke ij zers in het vuur. Maar met Inger van Boven, Sandra van de Vreug de en Dinja van Liere op geringe achterstand, is de strijd echter nog niet beslist. Met de overwinning in de klasse M2 stelde Inger van Boven met Midnight eveneens haar kandida tuur voor de eindzege. De amazo ne uit Wolphaartsdijk stuurde de Rubiquil-dochter met 65.33 pro cent naar een afgetekende over winning. Sandra van de Vreugde stuurde Laila met een score van 66.33 pro cent naar de overwinning in de klasse Li. door Klaas Verspoor MIDDELBURC - In de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal blijft het bovenin erg spannend. Koploper SPS won met 3-0 van Brouwersha ven, maar de naaste achtervolgers Krabbendijke (1-4 bij Waarde) en Mevo (2-6 bij WIK'57) sloten bei de een derby winnend af Yerseke versloeg Vosmeer en Kruiningen pakte bij Stavenisse de volle buit. Op de ranglijst behoudt SPS drie punten voorsprong. SPS-Brouwershaven 3-0: SPS speelde in een laag tempo en daar mee speelde het Brouwershaven in de kaart. Willem Bevelander opende in de eerste helft van af stand de score en direct na de pau ze schoot Bart Vane een bal in de kruising:. 2-0. De bezoekers kon den daarna slechts met wat af standschoten nog gevaarlijk wor den. Uiteindelijk kwam SPS uit een strafschop, na een overtreding op Leonard Quist, via Hilbert van Akkeren nog aan de 3-0. Stavenïsse-Kruiningen 0-3: Stave nisse kwam er in een rommelig duel ook tegen Kruiningen niet aan te pas. Na twintig minuten zorgde Claudi Kunuanina voor de 0-1. Stavenisse-speler Jan Kees Oos- dijk hielp de bezoekers na een half uur met een eigen doelpunt aan de 0-2. Daarna lieten de ploegen vooral veel strijd zien en werd het Jos Snoep (midden) van Clijnsplaatse Boys passeert twee spelers van Veere, dat met 2-0 wint. foto Willem Mieras MIDDELBURC - Dressuuramazone Thamar Zweistra uit Schore is op het NK indoor met haar paard Hexagons Update in de klasse ZZ zwaar als derde geëindigd. Zweistra eindigde in Ermelo met de achtjarige ruin in alle drie proe ven op de derde plaats. Met de een jaar oudere Hexagons Truppa fi nishte Zweistra in het voorportaal van de Grand Prix (de lichte tour) als zesde. „Ik heb het zelf een beet je verpest", gaf Zweistra toe. „In de eerste proef liep Truppa heel goed, maar maakte ik twee dom- mem fouten. Dat heeft ons waar schijnlijk een plaats op het po dium gekost." De wedstrijd in de Grand Prix werd met grote overmacht gewon nen door Edward Gal met het paard Totilas. Volgens kenners is Totilas het beste paard dat ooit door de ring heeft gedanst. Het gaat een grote toekomst tegemoet. corner werkte Armando Langebe- ke nog voor rust de 0-3 binnen. Na rust was het duel gezapig te noe men en zorgde Gerben Menheere uit een corner nog voor de 0-4. Colijnsplaatse Boys-Veere 0-2: Jel- le Lukasse was dé grote man bij de bezoekers, want hij tekende voor beide Veere-goals. Nog voordat de 0-1 viel, had Colijn met het gebles seerd uitvallen van Dave Bout al een eerste teleurstelling te verwer ken gehad. Na de 0-1 kregen beide ploegen kansen. In de 65e minuut leidde een schot van Lukasse tot de 0-2. Daarna was het duel zeer le vendig, met volop kansen voor bei de doelen. Dauwendaele-Wolfaartsdijk 5-3: Uit een vrije trap van Stefan Joosse opende Sigrel Burnet de score en elf minuten voor rust maakte Joos se zelf de 2-0. Na rust kreeg Dau- wendaele een penalty, die door Francis Langemaire benut werd. Door twee goals van Wilfred van de Dries kwam Wolfaartsdijk daar na terug tot 3-2, maar de kans op de gelijkmaker bleef uit doordat Dauwendaele via Joran Moes al snel op 4-2 kwam. Met een fjraaie lob maakte Burnet er 5-2 van. Een derde treffer van Van de Dries (strafschop) kon Wolfaartsdijk niet meer van een nederlaag afhouden. Rillandia-AZW 0-1: AZW be gon overweldigend, want na vijf minuten maakte Ludovico Cantor- ra al de 0-1. Rillandia kon daarna niets meer uitrichten. Het duel werd gekenmerkt door slechte pas sing aan beide kanten. i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 56