zware dobber SSV'65 vergeet te verdedigen, Bru profiteert f? Vlissingen loopt uit, Terneuzen haalt de tien Vertimmerd GPC Vlissingen verslaat onherkenbaar Zaamslag Kijk naar de afgekeurde strafschop van Hoek Kloetinge gaat op eigen veld onderuit tegen Roda Boys Nieuwdorp kansloos tegen Duiveland Arnemuiden morst kostbare punten Terneuzense Boys schiet weinig op met 1-1-gelijkspel. Goese tweedeklasser zakt na 5-2-nederlaag naar tiende plaats. www.pzc.nl/sport B PZC Maandag 16 maart 2009 31 door Jan Dagevos KLOETINCE - De titel was dit voet balseizoen voor Kloetinge al in een vroeg stadium uit 2icht. Bleef over een ticket voor deelname aan de nacompetitie. Toch wordt ook dat nog een hele toer, zo bleek zaterdag. Kloetinge verspeelde andermaal dure punten. Na de 5-2-nederlaag van vorige wëek tegen Zaamslag volgde op de zeventiende speel dag in de eerste klasse verlies in ei gen huis tegen Roda Boys: 1-2. „Er is nog van alles mogelijk", stel de trainer Diederik Hiensch na af loop. „Over twee weken spelen we tegen Rijsoord en dat wordt in dat opzicht een cruciaal duel. Maar we moeten ook realistisch zijn. We hebben een jonge groep, die het tot nog toe heel aardig doet, maar nog wel moet door groeien." Opvallend is dat Kloetinge deze competitie mans genoeg is om de mindere broeders in deze klasse te kraken, maar juist tegen de (sub)topploegen nogal eens het loodje moet leggen. Tegenstan ders als LRC (3-2), Nieuw Lekker- land (2-0), Rijsoord (1-0) en nu ook Roda Boys (2-1) waren Kloe tinge tot dusverre te machtig. De verschillen in al in die confron taties waren niet al te groot, maar Kloetinge miste in die duels de er varing en tactisch vernuft. Zo ook zaterdag. De thuisploeg werd wei nig speelruimte gegund en daar had Kloetinge geen antwoord op. Roda Boys speelde uiterst com pact. De ploeg uit Aalst had één diepe spits, met om hem heen spelers die zich slim lieten terug zakken en bij balbezit vervaarlijk kwamen opstomen. Het bracht de defensie van Kloetinge in de Zaterdag-eersteklasser verliest weer van een subtopper: Roda Boys is met 1-2 te sterk. Het eni ge Kloetingse doelpunt wordt ge maakt door Etienne Mallie. eerste helft verschillende keren in verlegenheid. Twee keer was doel man ]aco van der Schee echter alert. Toch moest de keeper voor rust nog twee keer capituleren. In de 24e minuut mocht Frans van den Steenhoven van elf meter aanleg gen, nadat Arjan van der Smissen aanvaller Mark van der Meijden volgens arbiter Versnel uit balans had gebracht. De penalty werd verzilverd. Negen minuten voor rust werd het 0-2, toen Peter van der Beek via een woud van benen doel trof Na de pauze ging Kloetinge meer risico nemen, schakelde men over op een systeem van drie spitsen, maar ook nu konden de aanval lers slecht worden bereikt. Even gloorde er hoop, toen Etienne Mallie vanaf de zijkant prachtig raak schoot uit een vrije trap. Dat gebeurde in de 72e minuut. Kloe tinge ontwikkelde nog wel een of fensief, maar verder dan een vrije trap van diezelfde Mallie op de lat kwam de thuisploeg niet. Kloetinge-Roda Boys 1-2 (0-2). 24. Frans van den Steenhoven (strafschop) 0-1, 36. Peter van der Beek 0-2, 72. Etienne Mallie 1 -2. Scheidsrechter: T. J. Versnel (Zwijndrecht). Gele kaart: Laurens de Maat (Kloetinge), William van Driel, Tonnie Keijmans, Ronnie van Goch, Frans van den Steenhoven (allen Roda Boys). Aantal toeschou wers: 300. Tegengoai en debuut Na ruim negenenhalf uur (576 minuten) moest Jaco van der Schee zaterdag weer 's een doelpunt incasseren. Het was de eerste sinds 15 no vember, tegen Nivo Sparta. Vo rige week tegen Zaamslag deed Van der Schee niet mee. A-junior Souliman Abali maak te zijn competitie debuut in Kloetinge 1Hij kwam in de slotfase in het veld voor Björn Quartel. Abali was de 21e spelers op wie trainer Diederik Hiensch deze competitie een beroep heeft gedaan. NIEUWDORP - Duiveland boekte in de tweede klasse van het zaterdag voetbal een verdiende overwin ning in Nieuwdorp: 1-4. William Saftet opende na twintig minuten de score voor de laag ge klasseerde thuisploeg. Nog voor rust scoorde Dennie le Comte twee keer tegen. In de tweede helft tilden Ronald Zwager en weer Dennie le Comte de stand naar 1-4. MIDDELBURG - Arnemuiden liet in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal dure punten liggen. De ploeg van trainer Henk Ottens kwam niet verder dan een 1-1-ge- lijkspel tegen VCK. De achterstand op koploper Dinteloord bedraagt nu vijf punten. VCK-Arnemuiden 1-1 (1-1). Jarco Sie- reveld 0-1, Michael Dekker 1-1. Serooskerke-Oostkapelle 0-1 (0-0). Anton Kruit 0-1. MIDDELBURG - Vlissingen breidde gisteren de voorsprong op de con currentie uit tot zeven punten, met zelfs nog een wedstrijd min der gespeeld in de tweede klasse van het zondagvoetbal. Madese Boys werd met 4-1 verslagen. Ter- neuzen is de nieuwe nummer twee na een 10-0-zege op Ooster hout. Vlissingen-Madese Boys 4-1: Ma dese Boys kwam vlot op 0-1, maar Raymond Wolff trok de stand na een dik kwartier al gelijk na een blunder van de keeper. Twintig minuten na rust benutte Peter de Jong een strafschop. Tien minu ten voor het eindsignaal gooide Davy van Geersdaele het duel op slot: 3-1. Het slotakkoord, weder om een elfmetertrap, was voor Be- sar Xhoxhaj: 4-1. Terneuzen-Oosterhout 10-0: Bijna alle kansen werden verzil verd. Bij de rust keken de Braban ders al tegen een 5-0-achterstand aan. Terneuzen profiteerde daar optimaal van. Voor Terneuzen scoorden Erik-]an Naudts, Jona than Constancia (twee keer), Remco van Leeuwen, Sinan Co- ban (twee keer), Dennis de Kra ker, Fabian Wilson en Maik de Wolf (twee keer, beide keren uit een strafschop). Het manco bij Oosterhout was de verdediging met een twijfelende doelman-op-leeftijd. De 43-jarige Cristol van Campenhout, die ja renlang onder de lat stond bij SSV'65 uit Goes, had' moeite met de hoge ballen en vooral de terug speelballen. De vreugde in het Zeeuws-Vlaam- se kamp was na afloop groot. Het was de grootste overwinning sinds mensenheugenis. „Dit geeft aan dat deze ploeg een maatje te groot is voor de tweede klasse", zei de vertrekkende trainer Ar- dian Lekaj een tikkeltje overmoe dig. VLISSINGEN - Terwijl er muziek uit de kleedkamer van GPC schalde, bleef het in die van Zaamslag angst vallig stil. De Vlissingers boekten met eën sterk vertimmerde ploeg een 2-1-overwinning op de oppo nent die op vreemde bodem ander maal onherkenbaar speelde. Het zou te ver voeren om te stellen dat GPC met een veredeld tweede elftal speelde, maar de Walcherse formatie miste in het treffen met Zaamslag acht spelers. GPC nam door de winst verder af stand van WGZ, Wilhelmina'26, Terneuzense Boys en Achilles Veen. „Maar we zijn nog lang niet veilig", besefte aanvoerder Matthijs Lugtenburg. „We zullen er ook te gen Wilhelmina'26 en Nivo Sparta weer moeten staan. En elk punt dat we van LRC, Roda Boys en Nieuw-Lekkerland pakken is een bonuspunt." Zaamslag kreeg een dure rekening gepresenteerd voor een veel te lank moedig eerste half uur, waarin de Zeeuws-Vlamingen zich in'vrijwel alle duels lieten aftroeven door een tegenstander, die met een tomelo ze inzet speelde. „We zijn veel te slap begonnen", stelde aanvoerder Joris Rademakers ontgoocheld vast. „We wisten dat ze met veel in vallers speelden en dat ze veel strijd zouden leveren. Dit is zuur, omdat we het onszelf een stuk W* Hoewel zaterdag-eersteklasser GPC Vlissingen acht spelers mist, is de ploeg toch te sterk voor Zaamslag, dat ondermaats voet balt. makkelijker hadden kunnen ma ken." Zaamslag keek door een treffer van Jord Vermeer al vroeg tegen een achterstand aan (1-0). In de fase voor rust werd Zaamslag gevaarlij ker, maar gescoord werd er niet. Ralf Wiessner maakte vlak voor het verstrijken van de tweede helft de 2-0. Mario de Fouw 'scoorde di rect daarop tegen: 2-1. Na het gelijkspel vorig week tegen koploper LRC behaalde Terneu zense Boys wederom een punt te gen een hoogvlieger in de competi tie. Met de 1-1 tegen de nummer twee Nieuw-Lekkerland schoot de ploeg van Leendert Geelhoed ech ter weinig op. Enkele concurrenten pakten namelijk ook punten. In de 39e minuut bracht Abubakar Kourouman zijn ploeg op 1-0. Tien minuten voor tijd werd het gelijk door Raymon Slagboom. door Marlot Hak BRUINISSE - De belangrijke wed strijd tussen twee middenmoters in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal, Bruse Boys tegen SSV'65, pakte uit in een 5-2-neder- laag voor de club uit Goes. Het elf tal kwam op voorsprong en kreeg verschillende kansen de wedstrijd naar zich toe te trekken, maar ver gat deze te grijpen. SSV'65 zakte van de achtste naar de tiende plek in het klassement en staat nu net boven de degrada tiezone. Trainer Jos van Belzen: „Ik zal voor de volgende wedstrijd goed moeten nadenken over het verdedigende gedeelte, want er moet zeker ingegrepen worden." SSV'65 kwam al vroeg op achter stand door een goal in de vijfde mi nuut van Peter Willemse. Hij kreeg vrij baan na een fout in de verdedi ging. De goal leek de gasten wak ker te schudden: ze zochten vol de aanval op. Na een kwartier, toen de Bru-spelers te druk in gesprek waren na een gemiste vrije trap, wist de ploeg uit Goes goed ge bruik te maken van de situatie. Pim Bruins maakte de gelijkmaker en vijf minuten later voegde hij de 'De scheidsrechter liet zich te veel beïnvloeden door een paar ervaren spelers van Bru' 2-1 eraan toe. De voorsprong duur de niet lang: zes minuten later zorg de Mats Willemse alweer voor de 2-2. Kort daarna was er een opstootje in het zestienmetergebied van SSV'65. Een Goese voetballer leek een handsbal te maken. De scheids rechter twijfelde enkele seconden, maar besloot toen een strafschop B§Hj Thomas Matheijer (SSV'65) probeert de Bruse muur te omzeilen. foto Ronald den Dekker te geven. Mats Willemse benutte hem: 3-2. De protesterende Pim Bruins en Michel de Groote wer den op geel getrakteerd. Van Belzen: „De scheidsrechter liet zich in mijn ogen op dat moment te veel beïnvloeden door een paar ervaren spelers van Bruse Boys. De voorsprong die wij hadden, werd ook §1 door hem weggegeven, na dat hij een discutabele vrije trap aan onze tegenstander toekende. Hierdoor verloren wij het over wicht." En tot overmaat van ramp miste SSV'65 vlak voor rust zelf een penalty. In de tweede helft lieten de sommi ge SSV'ers de koppen al hangen. Ze waren geïrriteerd en kwamen niet meer aan voetballen toe. Bru se Boys profiteerde daarvan. De Goese verdediging werd totaal over klast en met een fraaie stift over de keeper, die veel te ver uit zijn doel stond, gaf Peter Willemse, de gena deklap. De nederlaag werd nog pijnlijker toen in de 82e minuut de 5-2 viel. Bruse Boys-SSV'65 5-2 (3-2). 5. Peter Willemse 1-0, 15. Pim Bruins 1-1, 20. Pim Bruins 1-2, 26. Mats Willemse 2-2, 29. Mats Willemse 3-2 (strafschop), 57. Peter Willemse 4-2, 82. George Ge luk 5-2. Scheidsrechter: J. de Bat (Goes). Gele kaart: Pim Bruins en Mi chel de Groote (beiden SSV'65). Aantal toeschouwers: 250.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55