Bereiken nacompetitie wordt Ook foefje Alfons helpt Hoek niet RCS is na 9-1 -zege outsider voor titel Smerdiek boos over arbitrage Dennis de Nooijer scoort vijf keer bij Souburgs elftal. Afronding laat te wensen over bij hoofdklasser (1-1). 30 Maandag 16 maart 2009 pzc B Kloetinge-voetballer Marinus Baas komt stevig inzetten tijdens de wedstrijd tegen Roda Boys. foto Willem Mieras door Marco Puik oost-souburg - Zondag-eer- steklasser RCS zette zijn sterke reeks na de winterstop gisteren voort met een imponerende 9-1-ze- ge op de zondagamateurs van PSV. Het Souburgse voetbalelftal is daar door opeens een outsider in de ti telrace. Een absolute hoofdrol bij de Sou burgers was weggelegd voor Den nis de Nooijer. De spits nam in de eerste helft al drie doelpunten voor zijn rekening en was na de rust nog tweemaal trefzeker. „Vol gens mij heb ik nooit eerder in een competitieduel vijf keer ge scoord", sprak De Nooijer na af loop. De andere vier treffers kwamen op naam van Hoessein Bouzam- bou (2), Salim Ben Sellam en Mo hammed Ben Kaddour. PSV'er Bart van Limpt nam de 7-1 voor zijn rekening. De Nooijer: „Als we eenmaal op voorsprong komen, dan krijgen we ruimte en zijn we heel gevaar lijk. Onze lopende mensen vanuit het middenveld waren vandaag heel moeilijk te verdedigen voor de tegenstander. In de rust zeiden we tegen elkaar: we moeten probe ren om de 'tien' te halen." Met een achterstand van vier pun ten op Nuenen is de titel nog niet uit beeld voor RCS. „We kijken nu gewoon naar boven", zei De Nooijer. sint maartensdijk - Twee discuta bele arbitrale beslissingen hadden grote invloed op het wedstrijdver loop bij de ontmoeting tussen de vrouwenteams van Smerdiek en Jo- dan Boys (0-3). Smerdiek-trainer Wim Scherpenis- se: „Na twintig minuten hadden we recht op een strafschop toen een speelster van )odan Boys hands maakte en de 0-1 was drie meter buitenspel." De speelsters van Smerdiek keer den zich vervolgens verbaal tegen de scheidsrechter en vergaten te voetballen. In de 44e minuut werd het 0-2 en in de tweede helft liep Jodan Boys nog uit naar 0-3. Oostkapelle bleef steken op een ge lijkspel in de thuiswedstrijd tegen Odysseus'91. Het eerste kwartier was voor de Walchenaren. Marie ke Kwast opende daarin de score. Twijfelachtig ingrijpen in de Oost- kapelle-defensie resulteerde na een half uur in 1-1. In de 57e mi nuut counterde Odysseus naar een 1-2-voorsprong. Drie minuten later kwam de thuisclub langszij. Een fraaie aanval werd door Lisa Boste- els bekroond met een doelpunt. door Rudy Boogert veenendaal - 'Juichen, juichen' sommeerde Ferry Alfons zijn ploeg genoten van Hoek. Die gaven ge hoor aan het verzoek en hosten te rug naar eigen helft. De scheids rechter had het foefje van Ferry Alf ons echter door. De aanvaller had zijn strafschop op de paal gescho ten en trapte de teruggeketste bal alsnog tegen de touwen. En dat mag niet volgens de regels. Het was symptomatisch dat Hoek zaterdag tegen Dovo (1-1) zelfs uit een straf schop niet kon scoren. Alfons wist dat hij iets had gedaan dat niet mocht. „Het schoot nog door me heen om over de bal heen te stappen", zei hij achteraf Maar de reflex was sterker dan zijn geest. En toen schuldbewust: „Maar ik had de kans waaruit de strafschop ontstond er al gewoon in moeten schieten." Michael Koné had hem in de zevenstige minuut alleen voor de keeper gezet. Alfons om speelde de goalie, maar werd aange tikt vlak voordat hij wilde scoren. De strafschop was vervolgens één van de vele kansen die Hoek met name in de tweede helft om zeep hielp. Twee schoten van Thomas Ragut, een schot van Tim Meche- link (had moeten afspelen op Josi- mar Pattinama), Stijn Mahieu bij de tweede paal, een kopbal van Björn Langeveld, een schotje van Alain Grozdanic, een kansrijke scrimmage, Alfons kwam een teen tekort en een bal op de lat van Lan geveld. Stuk voor stuk kwamen ze niet op het scorebord. Het massaoffensief van Hoek was ingegeven door de vlak voor rust opgelopen achterstand. Leon Too- nen kopte een hoekschop binnen. „Dat wilden we in de tweede helft rechtzetten", zei trainer Gaby De- manet na afloop. Verder dan een doeltreffende kopbal van Stijn Ma hieu kwam Hoek niet. „En kansen kregen we genoeg. Maar we heb ben al eerder zulke wedstrijden ge had. Ajax uit, Volendam uit. Dan zijn we soms net iets te onbesuisd en dan verlies je punten. Om écht in de top mee te doen, mag dat niet gebeuren." Dan moet een aanval zoals Hoek bijvoorbeeld na een halfuur op de mat legde gewoonweg bekroond worden met een doelpunt. Het was een zalfje voor de ogen. Ma hieu, Langeveld en Ragut deden op de middenlijn een rondootje met de bal door de lucht, alles één keer raken. Langeveld stoof naar voren, kreeg de bal hoog van Mahieu en kopte door naar doorgelopen Ra gut, die een strakke voorzet bij de W* Hoek mist tegen Dovo kansen bij de vleet en verspeelt daardoor punten. In Veenendaal eindigt het duel in de hoofdklasse B in een 1-1-gelijkspel. tweede paal afleverde, die door Grozdanic op de benen van de keeper werd geschoten. In de slotfase moest de ploeg zelfs uitkijken dat Dovo er niet met de volle buit vandoor ging. De ploeg kreeg plots drie opgelegde kansen. Het liep uiteindelijk goed af voor Hoek. Dovo-Hoek 1-1 (1-0). 43. Leon Too- nen 1-0, 76. Stijn Mahieu 1-1. Scheids rechter: R.A. van de Rest (Dordrecht). Gele kaart: Thijs van Tent Beking, Mar co van Rooijen, Tom Gesgarz (Dovo), Thomas Ragut en Michael Koné (Hoek). Aantal toeschouwers: 500. Hoek: Joan van Belzen; Tim Mechelink (63. Regilio Pinas), Geert Bosschaart, Giovanni Siereveld, Michael Koné; Alain Grozdanic, Björn Langeveld, Tho mas Ragut; Stijn Mahieu; Arnold Ngue- kam en Josimar Pattinama (56. Ferry Alfons). O Voor een video van het afgekeur de doelpunt van Ferry Alfons zie www.pzc.nl/zaterdagvoetbal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 54