Sport Handballers Delta Sport ontsporen aanvallend Björn Verseput scoort twee keer voor winnend HSD 3BSD houdt koploper in bedwang Koen van Velthoven houdt team op de been Schouws vrouwenteam benut de kansen niet, tegenstander wel: 0-2. Zierikzeese spelers missen lef en vertrouwen in Mill. Schouwse biljarters vieren punt als een overwinning. Scaldina en Kerkwerve draaien bovenin mee door overwinningen. Gert-Jan Tierie matchwinnaar voor Goes PZC Maandag 16 maart 2009 37 De hockeysters van HSD (paarse shirts) deden weinig onder voor Zun- dert, behalve in scorend vermogen. foto Ronald den Dekker door Peter Snelders ZIERIKZEE - Het vrouwenteam van HSD was in de vierde klasse van de hockeycompetitie niet minder dan het bezoekende Zundert. Toch stond het na afloop met lege handen (0-2). De mannen van de ploeg uit Zierikzee wonnen met 3-0 van Etten-Leur 5. VROUWEN HSD-Zundert 0-2: Qua veldspel ontliepen de teams 'elkaar weinig. Zundert was wel iets feller op de bal en dwong daardoor na de rust de overwinning af. In de eerste helft lieten beide teams kansen on benut. Na de doelwisseling was Zundert gevaarlijker. Het was in die perio- de aan de uitstekend keepstende Rolien van der Torre te danken dat de schade beperkt bleef tot 0-2. MANNEN HSD-Etten-Leur 5 3-0: De teams waren aardig aan elkaar gewaagd. HSD was wel iets gevaarlijker. Dat drukte het in de eerste helft uit via een doelpunt van Björn Verseput. De meer geruststellende 2-0 werd na rust gemaakt door Niels Ritzen uit een strafcorner die van richting werd veranderd. Björn Verseput besliste uiteindelijk het duel door 3-0 te scoren. Daarna liet Sven Ver seput nog een mooie scoringskans onbenut. door Wim Kakebeeke MILL - De handballers van Meco/ Delta Sport zullen alle zeilen moe ten bijzetten om op de derde plaats in de eerste klasse veilig te stellen. Gisteren werd die positie te grabbel gegooid. En waarom is nog steeds een raadsel. Winst of een gelijkspelletje bij MHV 2 was helemaal niet denkbeeldig. Maar daarvoor heb je wel lef en vertou wen voor nodig. Laten de blauw- hemden die nu net zijn vergeten: 17-14. Trainer Rob de Vos: „Eigen schuld dikke bult." Ruim na afloop kon de technische leiding het nog nauwelijks bevat ten. Net als de spelers trouwens. Voor de pauze werd de dekking van de Brabanders slechts twee keer gepasseerd: 10-2. Stond er voor de Brabanders dan zoveel op het spel? Niet dus. Voor de reser ves van MHV viel er niks meer te rapen dit seizoen. Net als voor de bezoekers trouwens. In de compe titie zijn de blauwhemden uitge rangeerd. Net als in het bekertoer nooi. Donderdag werd de deur naar de halve finales dichtgeslagen door Artemis. Voor de derde keer dit seizoen was Delta Sport niet opgewassen tegen de aanstaande kampioen. „Maar om dan hier in Mill te winnen heb je een portie lef nodig", verzuchtte Rob de Vos. „Vertrouwen en eerzucht. Ik heb ze voor de rust niet gezien." De brigade uit Zierikzee zakte voor de pauze op alle fronten door het ijs. Lobjes, afspeelfouten, slech te afwerking, ga zo maar door. MHV kon in het eerste kwartier ook geenszins overtuigen. Dat de 'Vertrouwen en eerzucht. Ik heb ze voor de rust niet gezien.' schade beperkt bleef, was te wij ten aan de goed functionerende dekking. De rollen waren achterin goed ver deeld. „Verdedigend stond het niet verkeerd", oordeelde De Vos na de partij. Voorin zat de meeste pijn. Gezien de kansen hadden de be zoekers in een zetel kunnen zitten. Maar de harde werkelijkheid werd op de borden vertaald in een mage re voorsprong voor de thuisploeg: 3-1. Zonder vertrouwen werd met het schaamrood op de kaken hal verwege de kleedkamers opge zocht: 10-2. „Dit hoort niet bij Del ta Sport", vond De Vos. „Wij type ren ons met hard werken. De schouders eronder zetten." Na de pauze waren de rollen omge draaid. Mill kreeg een kwartier lang geen bal achter Delta Sport-doelman laco de Looffl Echt denderend was het nog niet, maai er werd in ieder geval strijd gele verd. Delta Sport kwam terug tot 10-8. De spanning was echter van beperkte duur. Opnieuw ontspoor de het aanvallend. Vooral op de flanken werd veel ruimte ge creëerd, maar de mogelijkheden werden niet benut. MHV nam de regie eenvoudig te rug in handen en wandelde een voudig op de zege af. „We zijn weer sterker en verliezen weer van onszelf', morde De Vos. Komend weekeinde wacht het laatste thuis- optreden tegen Internos 2. Een week later wordt de competitie af gerond met een uitwedstrijd tegen de Sprint. Scores Delta Sport: Cuido de Graaf en Guust Sluijs beiden 4, Kenneth Mel- laart 2, Thijs de Vos, Martijn Giltay, Bob van Lint en Jimmy Niemans allen 1. Het mannenteam van HSD wint op eigen veld met 3-0 van het vijfde team van Etten-Leur. Het Schouwse vrouwenteam verliest met 0-2 van Zundert. door Joop van den Oudenhoven GOES - De driebanders van 3BSD Duivelands Meubelhuis leverden tegen koploper Wellse Vaert een knappe prestatie. De Schouwse for matie dwong op eigen tafel een 4-4-gelijkspel af Het zag er voor de pauze niette min niet al te best uit voor de thuisspelers. Piet Kox verloor met twee puntjes verschil van de vroe gere zesdaagsekoning René Pijnen en Sjaak de Visser ging over de knie bij Piet van Steen. 0-4 Bij de thee een niet al te best vooruit zicht voor de tweede helft. Philip van der Male dacht daar echter an ders over en ging als een furie te keer tegen Marc Reijnders. In slechts 28 beurten bereikte hij de finish (0.892) en bracht zodoende de achterstand terug tot overzichte lijke proporties. Het was toen aan Jan Suykerbuyk op de andere tafel de dreigende nederlaag alsnog te ontlopen. In een heroïsch gevecht met Frans Lijmbach werd het uit eindelijk 25-24 in zijn voordeel. Aanvankelijk leidde Suykerbuyk met klein verschil tot zijn tegen stander met zeven uit drie beurten weer op gelijke hoogte kwam. Kort daarna haalde de thuisspeler uit met een serie van zes en leek het verschil definitief gemaakt. Maar weer kwam de Brabander te rug. Het werd 24-24, waarna Suy kerbuyk als eerste de finish bereik te. Nog was het toen niet gedaan, want zijn tegenstander had nog de nabeurt. Zou Lijmbach gelijkma ken, dan ging de winst naar Bra bant; miste hij, dan was het gelijke spel een feit. Het geluk lachte 3BSD toe. Hij miste en het punt werd gevierd als een overwinning. ZIERIKZEE - De tafeltennissers van Scaldina hebben met 6-4 gewon nen van Arnemuiden 5 en hand haafden zich daarmee in de kop van de derde klasse. Een klasse la ger deed het trio van Kerkwerve hetzelfde door een 8-2-zege op Oudelande 2. In de landelijke A-klasse speelde de jeugd van Scal dina gelijk in de derby tegen Mid delburg. Scaldina-Arnemuiden 5 6-4: Hans Volkeri was de grote man. Eerst won hij in vier games van Anita Minnaar om vervolgens na de pauze Niek Baarends en Casper van Belzen ieder na drie games te rug te wijzen. Het dubbelspel wordt met 8-11 in de vijfde game nipt ingeleverd door het duo Vol keri /Jonker. Jonker speelt niet ge weldig, maar hij sleepte op wils kracht wel twee kêer de winst uit het vuur. Arthur Schenk droeg met zijn eerste competitiezege een steentje bij aan de winst. Kerkwerve-Oudelande 2 8-2: In valler Daan van de Hoek (uit het derde) won één keer, van Jacobs met 11-9,11-3 en 11-8. Gerard Knol won drie keer: hij klopte Van de Hoven in vijf games en versloeg ook Jacobs en Schouwenaar gedeci deerd. Stoffel van de Wekken was ook dit keer erg sterk (drie keer winst), hoewel Jacobs sterk tegen spel bood. De beslissende vijfde ga me won Van de Wekken echter met 14-12. Ook het dubbel was voor Kerkwerve. Jeugd. Scaldina-Middelburg 5-5: Voor de stand betekende het 5-5-gelijkspel dat Scaldina op de tweede plaats bleef staan op vier - - Dennis Smalheer schreef samen met Koen van Velthoven het dubbelpunt van Scaldina bij, maar daarbij bleef het. foto Ronald den Dekker punten van koploper Shot. De gro te man was Koen van Velthoven met drie zeges. Zijn laatste twee partijen won hij in vijf games. Sa men met Dennis Smalheer boekte hij ook het dubbelpunt. Tristan Benschop scoorde het vijfde punt in zijn eerste partij: in vier games versloeg hij Kristian Davidse. Maar daarna was de koek op. Dennis Smalheer had zijn dag niet en bleef individueel puntloos. MIDDELBURG - Met een doeltreffen de kopbal bezorgde Gert-Jan Tie rie zijn ploeg Goes gistermiddag een 1-0-overwinning bij Halsteren. De Nieuwerkerker maakte zijn doelpunt al na een kwartier spe len. Goes handhaafde zich door de krappe zege aan de kop van de der de klasse A van het zondagvoet- bal. Achtervolger HW'24 bleef in het spoor door een 1-0-zege bij FC Bergen. Onderin werden de teams door elkaar gehusseld. Zeelandia Middelburg klom van de laatste naar de tiende plaats. FC Bergen-HVV'24 0-1 (0-1). Cristoph Praet 0-1. BSC-MOC'17 1-2. Dosko-Roosendaal 5-1. Halsteren-Goes 0-1 (0-1). Gert-Jan Tie rie 0-1. Steen-Zeelandia Middelburg 1-2 (1-0). Eddy van den Bosch 1-0, Freerk Koelma 1-1Jerfy Booij 1-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47