Jonge garde Forza maakt het werk af All Ready met ups en downs naar winst Blessure zit Lisa Padmos dwars Van Oeveren/WIK is nieuwe koploper Gemengde gevoelens bij vrouwenteam na nederlaag tegen Triade. Leo Jumelet rijdt naar vijfde plaats Korfballers van Tjoba dwingen titelduel af 36 I Maandag 16 maart 2009 PZC S De volleybalsters van Forza (blauwe shirts) verloren voor de derde keer dit seizoen op eigen veld. foto Ronald den Dekker door JaapJan Ritsema zierikzee - In een doelpuntrijke slotronde van de zaalcompetitie toonden de korfballers van All Rea dy dat ook een korfbalwedstrijd uit vier kwarten bestaat. Het Zie- rikzeese achttal won in de eigen sporthal Onderdak met 18-15 van staartploeg Sagitta. In twee kwarten van het duel maakte All Ready de rangorde dui delijk tegen Sagitta, in de andere twee blokken van een kwartier maakte de thuisploeg het zichzelf onnodig moeilijk. „Een beetje All Ready eigen intussen", liet coach Hans Landman zich een tikkeltje cynisch ontvallen. Landman keek terug op een gelijk opgaande en productieve ope ningsfase en kon vanaf 6-5 achter over leunen. „Het kwartier voor rust was het gallery play", consta teerde de Zierikzeese coach met de 12-6 halverwege op de teller. Hoe anders ging het na rust. All Ready, opnieuw zonder Remy Quist (wel weer speelgerechtigd, maar geblesseerd) en met invalster Laurie Verwijs aan de start, ver loor de controle doordat er veel on zorgvuldigheden in het spel slo pen. Sagitta, dat de punten broodnodig had om niet als nummer voor laatst te degraderen naar derde klasse, rook bloed en naderde tot op twee punten (16-14). In het laat ste kwartier herpakte de thuis ploeg zich en stelde precies op tijd orde op zaken. Voor de (neutrale) toeschouwer een aantrekkelijke laatste wedstrijd van de zaalcompe titie, die All Ready op de derde plaats eindigt. Scores All Ready: Dennis Voshart 7, Jan Willem van Nieuwenhuijze 4, Henk de Graaf 3, Anouk van Tiggelhoven 2, Krista Bergsma en Marcel Joziassse bei den 1. zierikzee - Voor het eerst sinds maanden staan de zaalvoetballers van New York Pizza niet meer op kop in de eerste klasse van de re creatieve competitie van Zierikzee. Door een 9-3-zege is Van Oeveren/WIK de ploeg voorbij ge stoken. Het verschil bedraagt één punt. In de tweede klasse heeft Garage Slager door een 10-4-zege een gat geslagen met Knock on Wood. opmeer - Turnster Lisa Padmos is in Opmeer dertiende geworden tij dens de voorronde Nederlandse kampioenschappen eerste divisie pupil. De gymnaste van Delta Sport stond na drie onderdelen, sprong (9.275), brug (8.700) en balk (8.00) zelfs op de tweede plaats. Maar door een blessure kon de turnster uit Brouwershaven de door Peter van Kouteren middelburg - De volleybalsters van Forza hielden aan de ontmoe ting met Triade/VCT gemengde ge voelens over. De Zeeuwse regiodi visionist is nog lang niet veilig, snoepte de nummer drie een punt afj maar besefte dat er meer in had gezeten dan een 3-1-nederlaag. De mannen boekten in de eerste klas se A een 3-2-zege op het hoger ge klasseerde Spirit. De vrouwen van Forza hadden na afloop het gevoel dat ze Triade/ VCT hadden laten ontsnappen. Dat was vooral te wijten aan het spelverloop in de tweede set. Daar in ging de thuisploeg na winst in het eerste bedrijf tot het twintig ste punt gelijk op. Daarna kwam de klad erin en werden persoonlij ke fouten pijnlijk afgestraft. De mannen namen in een erg aan trekkelijk duel sportieve revanche voor de eerder dit seizoen geleden 4-0-nederlaag bij Spirit. In een ma rathonpartij beschikte Forza over de langste adem. In de strijd om lijfsbehoud werden drie kostbare punten aan het totaal toegevoegd. „We moeten nog flink aan de bak, maar ik heb er wel vertrouwen in", zei aanvoerder Leen de Jonge. De mannen van Mytilus deden in de tweede divisie door een 3-2-ze- ge bij Zovoc goede zaken en mo gen weer een sprankje hoop koes teren op lijfsbehoud. De volleybal lers van VVS'92 leden in de regio divisie een 3-1-nederlaag bij het op de tweede plaats geklasseerde WIK/Univé. De vrouwen van kop loper Morres/Hulst imponeerden in de regiodivisie met een 4-0-ze- ge bij Mikro Electro/Roosendaal 2. Een klasse lager verloor WS'92 van Zuvo (3-2) en ging Savok met 3-1 onderuit bij Jola/Olympus. Forza-Triade/VCT 1-3 (25-19, De volleyballers van Forza win- nen een enerverende wedstrijd van Spirit. Na een aantal span nende sets (35-33 en 27-25) wordt het 3-2. kruiningen - Wielrenner Leo Ju melet uit Bruinisse is in Kruinin- gen vijfde geworden in de tweede trainingsrit van TMZ. Jumelet komt uit in de categorie Amateurs A, waarin Michel Stroosnijder uit Hansweert de winnaar werd. In de S/P-klasse was er een twee de plaats weggelegd voor Dag van der Salm uit Renesse, Alleen Rob bert van Megen uit Middelburg was sneller. vloeroefening niet optimaal uitvoe ren, waardoor de jury haar slechts 6.800 punten gaf Daarmee tuimel de ze uit de top tien. Met dit resul taat is ze wel vrij zeker van een fi naleplaats op 6 juni in Haarlem. Bij de plaatsingswedstrijd vijfde di visie in Sas van Gent won Diane Groenendijk bij de senioren met 31.633 punten. De cios-student Zesde zege Forza Het mannenteam van Forza wint dit seizoen voor de zesde keer. Het is echter voor het eerst met 3-2. De overige vijf overwinningen waren 3-1-ze ges. De vrouwen leden zaterdag pas de derde nederlaag op eigen bodem. Het heeft nu verloren van de nummers één, twee en drie. 22-25, 18-25, H"25): Een wedstrijd met twee gezichten. De thuisploeg draaide aanvankelijk prima, speel de fris van de lever en overdonder de de bezoekers met gevarieerde aanvallen. Na winst in de eerste set leek ook in het tweede bedrijf naar winst te kunnen worden afge wikkeld. Een aantal persoonlijke fouten brak Forza in de slotfase op. Daarna bezweek de hard wer kende thuisploeg onder het ge weld van de nummer drie van de rangschikking. Triade/VCT be schikte over een uitgebalanceerde ploeg, die door een goede spelver- deling met succes gaten in de Zeeuwse afweer vond. Forza-Spirit 3-2 (19-25, 27-25, 35-33, 21-25, 15-n): Een boeiend duel tussen twee teams die niks voor elkaar onderdeden. Het pu bliek was dan ook de grote win naar. In een meer dan twee uur vergend duel bezweek de thuis ploeg in de eerste set onder de ser- vicedruk van Triade/VCT. Ook in de tweede set liep Forza lang ach ter de feiten aan. Bij 11-16 kwam de ommekeer. De thuisploeg was vooral in aanvallend opzicht trefze ker, speelde sterk in de side-out en trok na een enerverende slotfase de stand gelijk. Met Leen de Jonge en Roy Landser als gangmakers werd in een krachtenslopende der de set de winst door Landser veilig gesteld (35-33!). Een rugblessure van deze uitblinker in de vierde set leidde tot onrust in de Zeeuw se gelederen en verlies. In de beslis sende vijfde set stond de jonge gar de van Forza op, waardoor drie be langrijke punten werden veiligge steld. goes - De korfballers van Tjoba spelen komende zaterdag een be slissingsduel met Vitesse voor het kampioenschap in de eerste klasse. De ploeg uit 's-Heer Hendrikskin deren versloeg concurrent Kinder dijk met 16-13, terwijl ook Vitesse won. Beide teams eindigden zo doende op 22 punten. Tjoba klopte de onttroonde koplo per Kinderdijk met vlot korfbal en prachtige schoten. plaatste zich voor de regiokam pioenschappen en toestellenfinale. Bij de instap plaatste Noa de Vlie ger zich met een vijfde plaats voor de regiofinale en dat deden ook Kim Bolier (zesde) en Vera Koster (zevende) bij de pupil 1. Lotte van der Sluis verraste met een vijfde plaats bij de pupil 2 en mag ook door naar de regiofinale.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46