zich met nipte zege Zelts de reservebank is goed Duiveland pakt de draad op Hages Baronie herstelt I C I I I Marco Ketting uit selectie gezet Van Grunsven maakt er vier bij Schouwse Boys Combiteam haalt dubbele cijfers: 11-0 Zierikzee geeft voorsprong uit handen Bruse Boys hoopt op andere staartteams Dennie le Comte is met drie doelpunten beul voor Nieuwdorp. Kees Snoek per direct weg bij vrouwen ZSC'62 32 Maandag 16 maart 2009 PZC S PAPENDRECHT - Baronie verteerde de 5-2-nederlaag van vorige week tegen SV Meerssen gistermiddag met een i-o-zege bij Papendrecht. De ploeg van ex-Zierikzee-spits Mathijs Hage maakte het enige doelpunt pas in blessuretijd. Vin cent Vervoort was de maker. Hage viel na 56 minuten in voor Guiller- mo Zschüsschen. Baronie blijft koploper in de hoofdklasse B. BRUINISSE - Voetballer Marco Ket ting maakt geen deel meer uit van de eerste selectie van zater dag-tweedeklasser Bruse Boys. Hij is uit de selectie gezet na een verba le aanvaring op de training met de trainer Edwin Kriens. Kriens: „Bin nen de club is daar al uitvoerig over gesproken, maar het enige dat ik hierover kwijt wil, is dat ik be paalde normen en waarden van mijn spelers verwacht." BURCH-HAAMSTEDE - De zaalvoet- ballers van Schouwse Boys her overden de tweede plaats op de ranglijst ten koste van FC Dauwen- daele door een gemakkelijk zege op Magica. In eigen huis was de Zeeuwse eersteklasser met 8-1 Ma gica de baas. Martijn van Gruns ven was met vier treffers topsco rer. Verder troffen ook Freek To- rensma en Serge Berrevoets (elk tweemaal) doel. KERKWERVE - Het combiteam van WIK'57 en Brouwershaven greep zaterdag de laatste strohalm. TEC werd met ongekende cijfers ge klopt: n-o. „Dit is lekker voor het zelfvertrouwen", sprak trainer To ny Warrenaar. Jaimy van Beveren scoorde vier keer. Monique Berre voets, Saskia Kloet, Heieen Deïst, Dagmar van Beveren, Danielle Bu- rema, Jennifer Goudriaan en Maris- ka Burema allen eenmaal. OOSTKAPELLE - De voetbalsters van Zierikzee moesten een 2-2-gelijk- spel toestaan aan Oostkapelle 2. In de eerste helft kwam Zierikzee aan de leiding via een strafschop van Ellen Schreurs, toegekend na een overtreding op Femke Akkers- dijk. Een fout van keepster Joyce Versteeg resulteerde in de gelijkma ker, maar Akkersdijk zette Zierikee na rust op 2-1. Een kwartier voor tijd kwam Oostkapelle langszij. KOEWACHT - De voetbalsters van Bruse Boys moesten zaterdag een grote nederlaag incasseren. Koe wacht was met 13-0 te sterk voor dë hekkensluiter van de vijfde klas se. Eerder dit seizoen verloor 'Bru' al met 14-0 van de Zeeuws-Vlamin gen. Bruse Boys heeft nog zes duels te gaan om van de hatelijke nul af te komen. Duels met de nummers tien en elf staan nog op het programma. door Marco Puik MIDDELBURC - Door drie doelpun ten van topschutter Dennie le Comte boekte Duiveland zaterdag de eerste overwinning van het ka lenderjaar. Nieuwdorp werd op ei gen veld met 1-4 teruggewezen in de tweede klasse van het zaterdag voetbal. Het gat met koploper Din- teloord (3-0-thuiszege op WC'68) bleef zes punten, maar het gat met nummer twee Arnemuiden (1-1-gelijkspel bij VCK) slonk tot één punt. Onderin lijken de kaarten geschud voor wat betreft de directe degra danten. Maar voor de tiende plaats (verplicht tot nacompetitie) ko men nog zes teams in aanmer king, waaronder Bruse Boys. Nieuwdorp-Duiveland 1-4: Dui veland boekte een verdiende over winning in en tegen Nieuwdorp. In de derde minuut liet Niels Mul der namens de thuisclub een opge legde kans op de openingstreffer onbenut. Daarna nam Duiveland het heft in handen en schiepen de Oosterlanders zichzelf ook enkele mogelijkheden. Na twintig minu ten was het echter Nieuwdorp dat in de persoon van William Sallet de score opende. Tien minuten la ter kopte Dennie le Comte de gas ten langszij en in de 35e minuut nam diezelfde Le Comte ook de 1-2 voor zijn rekening. Onverdiend kon die voorsprong niet worden genoemd. Ook na de pauze kwam het betere spel van Duiveland, al liet Mulder bij een uitval van de thuisclub een uitste kende kans op de gelijkmaker lig gen. Het bleek het breekpunt in de wedstrijd, want kort daarna zorg de Ronald Zwager met een mooie solo voor 1-3. Het slotakkoord kwam op naam van Dennie le Comte, die na een snel genomen vrije trap al dan niet vanuit buiten spelpositie de eindstand op 1-4 be paalde. Het was Le Comtes 23e tref fer van het seizoen. Door de neder laag zag Nieuwdorp de achter stand op de tiende plaats, die nu gedeeld wordt door SSV'65 en VCK, oplopen tot negen punten. Dinteloord-WC'68 3-0 (2-0). John Kats 1-0, Aries Nieuwkerk 2-0, Leon Hollemans 3-0. Oranje Wit-Seolto 8-0 (4-0). Frans-Jan Kruithof 1-0, Rhaudy Diamant 2-0, Frans-Jan Kruithof 3-0, John Sleiffer 4-0, Adilson Tavares Lopes 5-0, Frans-Jan Kruithof 6-0, John SleiffeF 7-0, Ismael Yildirim 8-0. Serooskerke-Oostkapelle 0-1 (0-0). Anton Kruit 0-1. VCK-Arnemuiden 1-1 (1-1). Jarco Sie- reveld 0-1, Michael Dekker 1-1. Door een 4-1-overwinning bij Nieuwdorp verkleinde Duiveland het gat met nummer twee Arne muiden in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. SCHARENDIJKE - Kees Snoek is met onmiddellijke ingang vertrokken als trainer van het vrouwenteam van ZSC'62. De oefenmeester uit Scharendijke noemt een te lage trainingsopkomst de hoofdoor zaak voor zijn vertrek. Snoek: „Voor de winter is de afname inge zet. Op de trainingen waren maar zeven of acht speelsters aanwezig en dan kun je niet gericht trainen. We zijn in goede harmonie uit el kaar gegaan." De trainingen op woensdag wor den overgenomen door GPC- keeper Leon Weeda. Kees Fenne- man neemt de begeleiding op za terdag voor zijn rekening. Dit weekeinde won ZSC met 2-0 van laagvlieger SVD. De Schouwse doelpunten werden gescoord door Michelle Brongeest (voor rust) en Raquel Rijkers (slotfase). ZSC'62 bezet de tweede plaats op de rang lijst van de vijfde klasse. Mevo-speler Erwin Fonteine schreeuwt het uit na een overtreding van WIK-speler Ferrie Berrevoets. Van links naar rechts kijken Jeffrey van Kooten, Robin van Welt en Erik de Vlieger (2) toe, terwijl scheidsrechter Bruijnooge fluit voor de overtreding. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42