punten waard Nacompetitie halen wordt nog een lastige klus Ouwerkerk valt in herhaling tegen Lebo: weer 9-1-nederlaag Kijk naar de afgekeurde strafschop van Hoek Zierikzee boekt een lelijke overwinning op Aardenburg. Renesse krijgt de 2-2 er maar niet in; Dreischor verliest kansloos. Kloetinge kan het weer niet bolwerken tegen ploeg uit linkerrijtje. www.pzc.nl/sport S PZC Maandag 16 maart 2009 31 door Bas Koel ZIERIKZEE - In een slechte, romme lige wedstrijd is Zierikzee erin ge slaagd aansluiting te houden met koploper Goes. Aanvallend brach ten de Zierikzeese voetballers wei nig, maar een knappe solo van Ing- mar Quist was voldoende voor een i-o-overwinning. Het was voor trainer Marco Groe- neveld vooraf al een puzzel om een sterk elftal op de been te brengen. Hij moest in totaal zeven potentiële basisspelers om uiteen lopende redenen missen. De oplos sing die Groeneveld voor de puz zel gevonden had, viel alleen verde digend in elkaar. Doordat er een goed collectief gevormd werd, kon den de bezoekers uit-Aardenburg geen enkel moment gevaarlijk wor den. Af en toe moest keeper Stefan Smalheer een bal uittrappen, om dat een Zeeuws-Vlaming deze van grote afstand naast zijn doel had getrapt. Het werd zo wel heel pijn lijk duidelijk dat Aardenburg zeer afhankelijk is van topscoorder Niek van Sprundel (zestien goals), die gemist werd door een blessure. Aanvallend kon Zierikzee echter ook vrij weinig inbrengen tegen Aardenburg. Er werden wel wat kleine kansen gecreëerd, maar die konden doelman Sander Tazelaar van Aardenburg niet deren. Het was dan ook uit het niets dat Zie rikzee op voorsprong kwam. Ing- mar Quist veroverde op de achter lijn de bal en begon aan een drib bel. Nadat hij vier man voorbij was gelopen, schoot hij rustig ge plaatst in de korte hoek. Keeper Ta zelaar stond op het verkeerde been en moest de bal uit het net vissen: 1-0. Trainer Groeneveld was zeer te spreken over de actie van zijn pu- Zierikzee mag hoop blijven koes- teren op het kampioenschap. De ploeg wint met 1-0 van Aarden burg. Ingmar Quist is de match winnaar. pil: „Ik heb Ingmar speciaal achter de spitsen gezet om zijn dribbels. Soms voert hij ze nog iets te ver door, maar zoals vandaag is het ge weldig. Hij kan er een wedstrijd mee openbreken." Na de openingstreffer ging het pu bliek in Zierikzee er eens voor zit ten, want misschien kwam er nu eindelijk echte actie. Deze gedach te was zeker niet onterecht, want de vorige ontmoeting tussen beide teams eindigde in 5-5. Toch kwa men de toeschouwers bedrogen uit. In het resterende uur was het spel nog steeds het aanzien niet waard. Aardenburg hanteerde veel vuldig de lange bal en Zierikzee kon de bal niet langer dan twintig seconden in de ploeg houden. Ook na de tweede gele kaart van Aardenburg-verdediger De Bruyc- kere gebeurde er niets meer. Zierik zee bleek blij te zijn met de over winning en Aardenburg Was voor in machteloos. Groeneveld: „We hebben het op dit moment ge woon niet. Het loopt voetballend niet, gelukkig staat de organisatie achterin nog goed. Maar gelukkig tellen dit soort lelijke overwinnin gen ook." Met vijf punten achterstand gaat Zierikzee over twee weken op be zoek bij koploper Goes. Als het daar een stap naar de koppositie wil zetten, zal er een stuk beter ge voetbald moeten worden. Zierikzee-Aardenburg 1-0 (1-0). 31. Ingmar Quist 1-0. Scheidsrechter: L.J.T. Claassen (Vessem). Rode kaart (2x geel): 85. Bert de Bruyckere (Aarden burg). Gele kaart: Michiel van Schel ven. Aantal toeschouwers: 125. Vijfde keer de nul Zierikzee houdt voor de vijfde keer dit seizoen de nul, voor de vierde keer gebeurt dat op eigen veld. Ingmar Quist is door zijn win nende doelpunt op een sei zoenstotaal van vijf goals geko men. Daarmee is Quist nog geen clubtopscorer. Dat is nog altijd de inmiddels gestopte Rutger Kooman met zes treffers. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Net als vorig sei zoen verloor Ouwerkerk met 9-1 van Lewedorpse Boys in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. Twee verschillen. Verschil 1: vorig jaar verloor Ouwerkerk op eigen veld, gisteren gebeurde het in Le- wedorp. Verschil 2: vorig jaar was de stand halverwege 7-1, gisteren was het 2-0; na rust was het nu dus 7-1. Ook de andere twee vertegenwoor digers van Schouwen-Duiveland in de vijfde klasse B bleven giste ren puntloos. Dreischor verloor met 2-0 bij Lepelstraatse Boys. Renesse met 2-1 bij NVS. Lepelstraatse Boys-Dreischor 2-0: In een vrij gezapig duel was de thuisploeg wel sterker, maar omdat het tempo te laag was lever de dit weinig gevaarlijke momen ten op. Toch stond het halverwege 1-0 door een treffer van Kevin Mens. Dreischor was in de tweede helft nauwelijks gevaarlijk en toen Dennis Diepenhorst in de 67e mi nuut fraai wegdraaide en de 2-0 binnenschoot, was de wedstrijd din ook beslist. Lewedorpse Boys-Ouwerkerk 9-1: Na een 2-0-stand halverwege door treffers van Junior Bhagola en Mimo Fofana nam de thuis ploeg in de tweede helft verder af stand. Met name invaller Bobo 1^ Renesse, Dreischor en Ouwer- kerk verliezen alledrie in de vijf de klasse van het zondagvoetbal. Ouwerkerk met alleszeggende cij fers: 9-1. Mboyo, die zelf niet scoorde, was bij een aantal doelpunten betrok ken. Wél doeltreffend voor een ontketend Lebo waren Junior Bha gola, Mimo Fofana, Marcel Rooze, Jeffrey lansen (2x), Nick Walhout en Ronald Onderdijk. Bij een 3-0-stand scoorde Richard van de Berg tegen namens de bezoekers. NVS-Renesse 2-1: De thuisploeg leidde halverwege met 2-0 door treffers van Sonny van Geel en Jo ris Nagelkerke. Kort na rust kwam Renesse met de wind in de rug al snel terug tot 2-1 via Wilco Jo- chem. NVS had het hierna moei lijk tegen een fysiek sterk Renesse, maar de toch wel verdiende gelijk maker bleef uit: 2-1 de eindstand. Hansweertse Boys-Kwadendamme 0-1 (0-0). Erik de Groene 0-1. Vosmeer-Volharding 1-2 (0-1). Jeroen Goedhart 0-1, Jacco Vaders 1-1, John Sommeijer 1-2 (strafschop). GPC-speler Erik de Ruijter (links) en Ugur Kahveci van Zaamslag duelleren om de bal. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Kloetinge verspeel de zaterdag andermaal dure pun ten. Na de 5-2-nederlaag tegen Zaamslag volgde nu in eigen huis verlies tegen Roda Boys: 1-2. De Bevelandse eersteklasser zakte hier door een plaats op de ranglijst en zal in de resterende vijf duels nog alles uit de kast moeten halen om de nacompetitie te bereiken. GPC Vlissingen won de derby te gen Zaamslag met 2-1, terwijl Ter- neuzense Boys 1-1 speelde. Kloetinge-Roda Boys 1-2: Opval lend is dat Kloetinge deze competi tie mans genoeg is om de mindere broeders in deze klasse te kraken, maar juist tegen de (sub)topploe- gen nogal eens het loodje moet leg gen. Tegenstanders als LRC (3-2), Nieuw Lekkerland (2-0), Rijsoord (1-0) en nu ook Roda Boys- (2-1) waren Kloetinge tot dusverre te machtig. Kloetinge kon in de eerste helft te gen Roda Boys nauwelijks een vuist maken. De ploeg uit Aalst kwam in de 24e minuut op voor sprong uit een strafschop. De penalty kwam er, nadat Arjan van der Smissen zijn directe tegenstan der uit balans had gebracht. Frans van den Steenhoven verzilverde de penalty. Peter van der Beek zorgde nog voor rust voor 0-2. Na de pauze drong Kloetinge aan en 'GPC Vlissingen mist tegen Zaamslag acht vaste waardes, maar wint toch' werd het via een vrije trap van Etienne Mallie nog even,span nend. De gelijkmaker kwam er echter niet. Terneuzense Boys-Nieuw-Lek- kerland 1-1: Na het gelijkspel vorig week tegen koploper LRC behaal de Terneuzense Boys zaterdag we derom een punt tegen een hoog vlieger in de competitie. Met de 1-1 tegen de nummer twee Nieuw-Lekkerland schoot de ploeg van trainer Leendert Geel hoed echter weinig op. Want de teams die de Terneuzenaren in de strijd tegen degradatie als tiende op de ranglijst in het vizier heb ben, pakten ook punten. Terneu zense Boys kwam in de 39e mi nuut via Abubakar Kourouman op voorsprong. Na rust profiteerde Raymon Slagboom van een flater tje in de Terneuzense verdediging: 1-1. GPC Vlissingen-Zaamslag 2-1: De Vlissingers boekten met een vertimmerde ploeg een 2-1-over- winning op een opponent die op vreemde bodem andermaal onher kenbaar speelde. Het zou te ver voeren om te stellen dat GPC met een veredeld tweede elftal speelde, maar de Walcherse formatie miste in het treffen met 'Zaamslag acht spelers die geregeld hun opwach ting in het keurkorps maken. GPC nam door de winst verder afstand van WGZ, Wilhelmina'26, Ter neuzense Boys en Achilles Veen. Jord Vermeer en Ralph Wiessner zorgden voor 2-0, waarna Mario de Fouw vlak voor tijd voor 2-1 zorgde. Iri de tweede helft werd Ouwerkerk (blauwe shirts) gisteren weggespeeld door Lewedorpse Boys. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41