Bevlieging Ingmar Quist is drie Foefje helpt Hoek niet over dode punt De Nooijer maakt vijf doelpunten voor RCS Terneuzen haalt de tien Souburgers maken gehakt van amateurs van PSV: 9-1. Afronding laat weer te wensen over bij hoofdklasser (1-1). 30 I Maandag 16 maart 2009 PZC S OOST-SOUBURC - RCS zette zijn sterke reeks na de winterstop giste ren voort met een imponerende 9-1-zege op de zondagamateurs van PSV. De Souburgers zijn daar door opeens een outsider in de ti telrace in de eerste klasse van het zondagvoetbal. Een absolute hoofdrol bij de Sou burgers was weggelegd voor Den nis de Nooijer. De spits nam in de eerste helft al drie doelpunten voor zijn rekening en was na de rust nog tweemaal trefzeker. „Vol gens mij heb ik nooit eerder in een competitieduel vijf keer ge scoord", sprak De Nooijer na af loop. De andere doelpunten werden ge maakt door Hoessein Bouzambou (twee), Mohamed ben Kaddour en Salim ben Salam. „Als we een maal op voorsprong komen, dan krijgen we ruimte en zijn we heel gevaarlijk", zei De Nooijer. De teller stopte bij negen, al had den de dubbele cijfers met gemak gehaald kunnen worden. Bij 7-0 deden de door blessures en schor singen gehavende Eindhovenaren wel iets terug. Met een achterstand van vier punten op Nuenen is de titel nog niet uit beeld voor RCS. „We kijken nu gewoon naar bo ven", zei De Nooijer. „Volgende week moeten we winnen van In ternos en dan komen er twee mooie wedstrijden aan. We zien wel hoe we er daarna voorstaan." MIDDELBURG - Vlissingen breidde de voorsprong op de concurrentie uit tot zeven punten, met zelfs nog een' wedstrijd minder ge speeld in de tweede klasse van het zondagvoetbal. Madese Boys werd met 4-1 verslagen. Terneuzen is de nieuwe nummer twee na een 10-0-zege op Oosterhout. Vlissingen-Madese Boys 4-1: Ma dese Boys kwam vlot op 0-1, maar Raymond Wolff trok de stand na een dik kwartier al gelijk na een blunder van de keeper. Twintig mi nuten na rust benutte Peter de Jong een strafschop. Tien minuten voor het eindsignaal gooide Davy van Geersdaele het duel op slot: 3-1. Het slotakkoord, wederom een elfmetertrap, was voor Besar Xhox- haj: 4-1. Terneuzen-Oosterhout 10-0: Bijna alle kansen werden verzil verd. Bij de rust keken de Braban ders al tegen een 5-0-achterstand aan. Terneuzen profiteerde daar optimaal van. Voor Terneuzen scoorden Erik-]an Naudts, Jona than Constancia (twee keer), Rem- co van Leeuwen, Sinan Coban (twee keer), Dennis de Kraker, Fa bian Wilson en Maik de Wolf (twee keer, beide keren uit een strafschop). Met een dribbel langs vier Aardenburgers en een doeltreffende uithaal besliste Ingmar Quist het duel namens Zierikzee. foto Ronald den Dekker door Rudy Boogert VEENENDAAL - 'Juichen, juichen' sommeerde Ferry Alfons zijn ploeggenoten van Hoek. Die ga ven gehoor aan het verzoek en hos ten terug naar eigen helft. De scheidsrechter had het foefje van Ferry Alfons echter door. De aan valler had zijn strafschop op de paal geschoten en trapte de terug- geketste bal alsnog tegen de tou wen. En dat mag niet volgens de regels. Het was symptomatisch dat Hoek zaterdag tegen Dovo (1-1) zelfs uit een strafschop niet kon scoren. Alfons wist dat hij iets had gedaan dat niet mocht. „Het schoot nog door me heen om over de bal heen te stappen", zei hij achteraf Maar de reflex was sterker dan zijn geest. En toen schuldbewust: „Maar ik had de kans waaruit de strafschop ontstond er al gewoon in moeten schieten." Michael Koné had hem in de zevenstige mi nuut alleen voor de keeper gezet. Alfons omspeelde de goalie, maar werd aangetikt vlak voordat hij wil de scoren. De strafschop was vervolgens één van de vele kansen die Hoek met name in de tweede helft om zeep hielp. Twee schoten van Thomas Ragut, een schot van Tim Meche- link (had moeten afspelen op Josi- mar Pattinama), Stijn Mahieu bij de tweede paal, een kopbal van Björn Langeveld, een schotje van Alain Grozdanic, een kansrijke scrimmage, Alfons kwam een teen tekort en een bal op de lat van Lan geveld. Stuk voor stuk kwamen ze niet op het scorebord. Het massaoffensief van Hoek was ingegeven door de vlak voor rust opgelopen achterstand. Leon Too- nen kopte een hoekschop binnen. „Dat wilden we in de tweede helft rechtzetten", zei trainer Gaby De- manet na afloop. „En kansen kre gen we genoeg. Maar we hebben al eerder zulke wedstrijden gehad. Ajax uit, Volendam uit. Dan zijn we soms net iets te onbesuisd en dan verlies je punten. Om écht in de top mee te doen, mag dat niet gebeuren."Het is eigenlijk het eni ge dat bij Hoek ontbreekt: een aan valler die er vijftien a twintig per seizoen inschiet. Dat is tot nu toe gecompenseerd door de scorings drift van schaduwaanvaller Stijn Mahieu, die zaterdag zijn tiende goal van het seizoen maakte (kop balletje bij de tweede paal). Dema- net: „Daar ben ik heel tevreden over. Maar eigenlijk hebben we (Arnold) Nguekam gehaald voor de doelpunten. Hij speelde van daag slecht. Daar zullen we het maandag nog wel 's over hebben." Voor een video van het afgekeur de doelpunt van Ferry Alfons zie www.pzc.nl/ zaterdagvoetbal Karakteristiek Dovo-Hoek 1-1 (1-0). 43. Leon Toonen 1-0, 76. Stijn Ma hieu 1-1. Scheidsrechter: R.A. van de Rest (Dordrecht). Gele kaart: Thijs van Tent Beking, Marco van Rooijen, Tom Gesgarz (Dovo), Tim Meche- link en Michael Koné (Hoek). Aantal toeschouwers: 500. »- Hoek: Joan van Belzen; Tim Mechelink (63. Regilio Pinas), Geert Bosschaart, Giovanni Sie- reveld, Michael Koné; Alain Grozdanic, Björn Langeveld, Thomas Ragut; Stijn Mahieu; Arnold Nguekam en Josimar Pattinama (56. Ferry Alfons). I voor meer statistieken over deze wedstrijd zie www.pzc.nl/blogs en klik op RudeStats

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 40