het is nooit anders geweest Bedreiging was misplaatste grap SStSTi» Graffiti Zeeuws Muziekfestival in cijfers Ontslagen of korter werken bij Volvo Gent Dow vreest voor nieuwe ontslagen Wilt u uw mening op het Zeeuwse nieuws kwijt? SCHILDERSBEDRIJF VAN IWAARDEN Rijsbergenaar zou nooit van plan zijn geweest iemand om te brengen. ook voor het verwijderen van Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 www.pzc.nl PZC Maandag 16 maart 2009 3 GENT - De 450 werknemers van Volvo Cars in Gent staan deze week voor de keuze: of ze gaan vier maanden lang 10 procent min der werken, of er worden vijftien mensen gedwongen ontslagen. Dat meldde zaterdag de Belgische krant De Morgen. Als de werkne mers instemmen met de verminde ring van to procent, gaan ze er twee dagen per maand op achter uit. Het loon dat ze hiervoor moe ten inleveren, wordt gedeeltelijk gecompenseerd via een aanmoedi gingspremie van de Vlaamse over heid, aldus de Belgische vakbond ACV. Het plan maakt onderdeel uit van een wereldwijde bezuini gingsoperatie van Volvo Cars, die 50 miljard dollar moet opleveren. Alle werknemers van het bedrijf moeten daarbij loon inleveren. HOEK - Het is niet uitgesloten dat Dow Terneuzen meer banen moet schrappen dan de tweehonderd die in december werden aangekon digd. Door de aankoop van che- miespecialist Rohm Haas moet Dow naarstig op zoek naar geld. Deels moet dat uit de eigen organi saties komen. Daarom zijn er mil jardenbezuinigingen aangekon digd en massaontslag voor 3500 mensen bij zowel Dow als de fu sie-partner. Of ook Terneuzen daadwerkelijk getroffen wordt, wordt over enkele weken bekend. Kapelle besluit het Zeeuws Muziekfestival in de Mythe in Goes. foto's Willem Mieras Carlo de Vries ziet alle drukte ge amuseerd aan. Zo'n festival, dan weet je waarom je voorzitter bent van de KNFM-afdeling Zeeland. Een stad of een dorp zonder mu ziek heeft geen hart, is zijn stel ling. Had Zeeland maar meer te bieden aan hoger onderwijs en werk, dan zou hij niet telkens zo veel jonge leden zien vertrekken. Kapitaalvernietiging, zo voelt het. Met het Scheldetheater in Terneu zen is de Mythe de enige locatie waar de KNFM in Zeeland voor een festival terechtkan. Je moet ruimtes hebben om in te spelen en instrumenten uit te pakken. De Concert- en Gehoorzaal in Middel burg is na de laatste verbouwing juist die extra ruimtes kwijtge raakt. Doodzonde, zeggen ze in Goes. De zaal was in hun kringen net zo beroemd als het Concertge bouw in Amsterdam. Het Zeeuws Muziekfestival van de Zeeuwse afdeling van de KNFM - de landelij ke federatie van muziekverenigin gen - werd zaterdag in theater de Mythe in Goes voor de 48ste keer gehouden. Een professionele jury beoordeelde de uitvoeringen: Gert Jansen, voormalig inspecteur mili taire muziek, en Anno Appelo, di rigent en slagwerkdocent. De pun tentoekenning loopt van o tot 100, meestal ligt de waardering tussen de 70 en 90 punten. Jury-oordeel festival Goes Ons Genoegen, Kapelle, jeugdor kest (5e divisie harmonie): 82.25 punten Excelsior, Terhole (4e divisie fan fare): 77.75 punten Apollo, Domburg (4e divisie brassband): 86.00 punten Oefening Kweekt Kunst, Westka- pelle (3e div. slagwerk): 90.00 pun ten (met onderscheiding jury) Oefening Na Den Arbeid, Rit- them (3e divisie brassband): 78.75 punten Euphonia, Goes (ie divisie fanfa re): 85.25 punten Oefening Na Den Arbeid, Nieuw- en Sint Joosland (te divi sie fanfare) 82.00 punten Excelsior, Kloetinge (ie divisie brassband): 86.25 punten Ons Genoegen, Kapelle (ie divi sie harmonie) 83.75 punten Zeeland heeft momenteel hon derd bij de KNFM aangesloten ver enigingen. Er staan circa 5100 le den geregistreerd. Muziekvereni ging Ons Genoegen uit Kapel- le-Biezelinge is de grootste van Zeeland met 189 leden (gegevens 2008). Majorettevereniging Apollo- nia uit Brouwershaven is met 16 le den de kleinste vereniging van Zee land. door Hélène Schenk en Florence Imandt BREDA - De achttienjarige Rijsber genaar die vrijdag werd opgepakt omdat hij had gedreigd op een school een bloedbad aan te rich ten, is nooit van plan geweest ie mand om te brengen. Hij had, voor zover zijn advocaat bekend, ook helemaal geen wapens. „Het was een flink misplaatste grap", stelt zijn advocaat Petra Kools. Haar cliënt wordt verdacht van 'be dreiging met een misdrijf tegen het leven gericht'. Op internet kon digde hij aan dat hij een bloedbad zou aanrichten op een school in Breda. Volgens Kools is haar cliënt 'enorm geschrokken' en heeft hij het zwaar in de politiecel. „Hij is wel meerderjarig, maar hij oogt jonger en is nogal gesloten. Ik vraag me af of hij het wel vol houdt. De druk is groot." Ze heeft moeite met het 'mediacir cus' dat vrijdag losbarstte na de aanhouding, omdat het wat haar betreft 'onnodig' was. „Het is com motie achteraf en commotie om niks. De onrust is juist ontstaan na de persconferentie over de aan houding van mijn cliënt. Wellicht dient het als waarschuwing aan an deren die iets dergelijks van plan zijn en in die zin vind ik het begrij pelijk, maar het komt wel ineens allemaal over mijn cliënt heen. Die heeft dit nooit gewild en nooit zo bedoeld", aldus Kools. De politie heeft de jongen afgelo pen weekeinde verder verhoord, maar wil daar nog niks over zeg gen. De rechter-commissaris be slist vandaag of de Rijsbergenaar vrijkomt. Volgens de politiewoord voerder is er niet verder naar wa pens gezocht. Bij de huiszoeking, afgelopen vrijdag, werden geen wa pens gevonden. Kools vindt het onjuist dat de over heid gedreigd heeft de kosten op haar cliënt te verhalen. „De hoog te van de gemaakte kosten zijn me nog niet bekend, maar je ziet nor maal in het strafrecht ook niet dat de kosten van politie-inzet voor re kening van de dader komen. Het is iets anders als iemand zelf 112 belt en onnodig hulpdiensten in bewe ging brengt, maar dat is hier niet aan de orde." De verdachte mislukte op Avans Hogeschool en werkte in de plaat selijke supermarkt. In het dorp wordt hij omschreven als 'een rus tige jongen'. Dat justitie meent dat de Rijsbergenaar 'een zorgwek kend profiel heeft' begrijpt Petra Kools niet. „De enige reden die ik kan bedenken, is dat dat gebaseerd is op het feit dat mijn cliënt in de cember zijn studie heeft afgebro ken." Volgens Kools kiezen de ouders van haar cliënt ervoor de commo tie in alle rust te verwerken. „Zij willen even buiten de publiciteit blijven." UTRECHT - Ongeveer 180.000 men sen hebben gisteren gebruikge maakt van de mogelijkheid om met het boekenweekgeschenk Een tafel vol vlinders van Tim Krabbé gratis per trein te reizen. De actie was daarmee een groot succes, aldus de NS gisteren. Het was al de achtste keer dat de Ne derlandse Spoorwegen treinreizi gers de gelegenheid geven gratis door heel Nederland te sporen op vertoon van het boekenweekge schenk. Tim Krabbé, behalve schrijver en wielrenner ook een verdienstelijk schaker, speelde voor de gelegenheid schaakpartij tjes in de trein. Samen met scha ker Hans Böhm speelde hij zogehe ten vluggertjes van drie minuten per partij tegen treinreizigers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3