Sport Parijs-Nice SAN I-DUMP Van de Ven maakt valse start op Open NK MEGA TOILET-AKTIEÜ! Keizer Haile Gebrselassie legt het af tegen kilte en motregen WWW.SANIDUMP.COM Luis Leon Sanchez pakt eindzege in 'Rit naar de zon'. Van der Klooster wacht op oordeel van NOCNSF Honkballers beginnen tweede ronde met verlies A- merken sanitair tegen bodemprijzen Villeroy Boch Wandcloset (wit) Grohe Rapid-SL inbouwreservoir Zitting Grohe afdekplaat onq 00 Keniaan Sammy Kiprop Kitwara wint City-Pier-Cityloop. PZC Maandag 16 maart 2009 29 NICE - Luis Leon Sanchez verover de de hoofdprijs in Parijs-Nice, maar Alberto Contador mocht zich ondanks een hongerklop in de voorlaatste etappe de morele winnaar noemen van de ritten koers in Frankrijk. De Spaanse wielrenner van Astana deed giste ren in de slotrit een dappere po ging het klassement nog op z'n kop te zetten, maar slaagde daar niet in. Toch wist Contador, die sinds Pa rijs-Nice van 2007 alle rittenkoer sen waaraan hij deelnam had ge wonnen, de ogen op zich te rich ten. De Spanjaard toonde gisteren karakter door een groot deel van de etappe naar Nice op kop te rij- 'lk ben niet teleurgesteld. Ik ga gewoon door met mijn voorbereiding op de Tour' den en zelfs, toen de eindzege al lang uit zicht was, nog vol te sprin ten om de dagwinst. Die moest hij echter laten aan landgenoot Anto nio Colom (Katoesja). Ploegge noot Lance Armstrong en ploeglei der Johan Bruyneel hadden op af stand via de tv toegekeken en bei den hadden waarderende woor den voor Contador. Armstrong schreef op zijn mobieltje (Twitter) dat Contador vanwege zijn honger klop nog wel wat te leren had, maar vond ook dat zijn concur rent in de komende Tour de Fran ce zeer veel karakter had getoond in de slotetappe. Bruyneel vond het rijden van zijn pupil zelfs een felicitatie waard. „Hij heeft gevoch ten als een leeuw en finisht nog als tweede. Gefeliciteerd." Zaterdag leek Contador Parijs-Nice nog te gaan winnen, maar een in het wielrennen veel gemaakte fout voorkwam dat. De voormalig tour winnaar vergat tijdig te eten en te drinken, waardoor hij in de bergrit naar Fayence op de slotklim inzak te. Sanchez viel aan en maakte het mooi af door de etappe te winnen en de leiding te nemen. Contador werd 33e en moest van zijn fiets ge holpen worden. „Ik ben niet teleur gesteld", zei hij toen hij weer een maal bekomen was van de inspan ning. „Ik ga gewoon door met mijn voorbereiding op de Tour." Een dag later plaatste hij een aan val, die Sanchez wel had verwacht. De twee landgenoten zijn vrien den en kennen elkaar goed. Sanchez vertrouwde er zondag te recht op dat zijn ploegmaten van Caisse d'Epargne er wel voor zou den zorgen dat Contador het ver schil van bijna twee minuten in het algemeen" klassement niet kon goedmaken. „Ik ben hun dank ver schuldigd. Ik ben er trots op dat ik zo'n belangrijke koers heb gewon nen. De Tour? Nee, daar ben ik nog niet klaar voor. Hopelijk over twee of drie jaar. Dit jaar gaan we allemaal werken voor Alejandro Valverde en Oscar Pereiro." Zesde plaats voor Robert Gesink in tijdrit Tirreno-Adriatico Een goed klassement in de Tirreno-Adriatico kon Robert Gesink zaterdag na een val in de vierde etappe vergeten. Geprikkeld reed hij gisteren naar de zesde tijd in de individuele tijdrit. Gesink moest veertig tellen toege ven op ritwinnaar Andreas Klöden. De Duitser nam meteen de leiderstrui over van de Spanjaard Joaquin Rodriguez, de ritwinnaar van zaterdag. In het algemeen klassement heeft Klöden zes seconden voorsprong op de Zweed Thomas Lövkvist. Vandaag volgt nog een lange, lastige rit naar Ca- merino, morgen eindigt de Italiaanse zevendaagse. Thomas Dekker kon na een val in de tweede etappe al een streep door zijn klassementsaspiraties zetten. Hij startte gisteren vroeg, leverde bij bin nenkomst de beste tijd van dat moment af. Het werd uiteindelijk de vijf tiende plaats. GEMERT - Rinus van de Ven is het Open Nederlands kampioenschap MX2 teleurstellend van start ge gaan. De motorcrosser uit Vlissin- gen eindigde gisteren in Gemert als zestiende in het dagklasse ment. „Daarmee is het meteen een eind gedaan met dit seizoen. Zo'n achterstand maak je niet zo maar goed", oordeelde Van de Ven. De coureur had de hele dag al geen lekker gevoel. In de eerste manche reed hij gestaag naar vo ren vanaf de negentiende start plaats. Twee ronden voor het ein de - hij lag negende - kreeg hij nog aanrijding en hij finishte als twaalf de. De tweede manche verliep de sastreus. Na een aantal rondes ging zijn motor al sputteren. „Ik heb de manche uitgereden voor de punten." Van de Ven freewheelde naar de 27e plaats. Tegenvallend voor zich- WHISTLER - Zitskiër Kees-Jan van der Klooster (30) heeft niet kun nen meedoen aan de wereldbeker finale in het Canadese Whistier, nabij Vancouver. De Vlissinger moest vanwege een spierblessure, twee weken geleden opgelopen tij dens het WK in Zuid-Korea, rust houden. „Ik heb één afdaling ge maakt en ik ging door de grond van de pijn", zei hij. Van der Klooster miste daardoor de kans om zijn nominatie voor de Paralympics in de laatste wed strijd van het seizoen te verzilve ren. Toch treurde hij niet. „Het NOCNSF is aan het bekijken of een eerdere wedstrijd in Canada alsnog mee kan tellen als kwalifica tiemoment. Die wedstrijd was sterk bezet en ik werd daarin één keer eerste en één keer derde. Als-ie meetelt, ben ik er." Binnen een maand verwacht Van der Klooster de uitslag. zelf „Ik was gestart met de bedoe ling in de top tien te komen en met de voorzichtige hoop op een plaats bij de eerste vijf Geen van tweeën is gelukt." In de MXt-klasse reed Roy Gijsel uit Heikant in de middenmoot mee. Hij werd 29e en 32e, wat hem een 33e dagklassering oplever de. Een dag eerder reed Nancy van de Ven naar een tiende plaats in Nederlands jeugdkampioenschap 65CC hoge wielen. Ze eindigde in Alphen in de manches 9e en 12e. De 14-jarige Jeffrey Herlings maak te veel indruk op zijn thuiscircuit. De met dispensatie rondrijdende crosser behaalde in de MX2 de vierde plaats in het dagklasse ment. Winnaar werd de Portugees Rui Goncalves. Hij won beide manches. In de MXt-klasse was de dagzege voor Patrick Roos, die de eerste manche won en in de twee de als tweede eindigde. MIAMI - De Nederlandse honk ballers zijn er niet in geslaagd ook de tweede ronde van de World Baseball Classic te beginnen met een stunt. Oranje verloor zaterdag in Miami met 1-3 van Venezuela. De ploeg van bondscoach Rod Delmonico speelde bepaald niet slecht, getuige ook de zes honk- slagen en geen enkele veldfout. Al leen Bryan Engelhardt, met twee hits uit vier slagbeurten (.500) op dreef met de knuppel, passeerde de thuisplaat. Vince Rooi sloeg hem voor ruim 17.000 toe schouwers binnen in de tweede inning. Dat betekende de gelijkma ker. De Zuid-Amerikaanse profs, met supersterren als Magglio Ordonez, Miguel Cabrera en Bobby Abreu, scoorden in de vierde en achtste slagbeurt opnieuw door ho meruns van Cabrera en José Lo pez. normaal 643,- BIJ ONS BESTAAT DE AKTIE-SET WEL UITSLUITEND UIT A-MERKEN /TJT/ Bergen op Zoom van Konijnenburgweg 7 Tel.: 0164 - 210 740 *- Breda - Noord Huifakkerstraat 10 Tel.: 076 - 593 71 00 FBiPNn Tilburg Bosscheweg 253a Tel.: 013 - 582 13 91 -• Veghel Poort van Veghel 4996 Tel.-: 0413 - 36 62 12 Haile Gebrselassie slaagde-er in de City-Pier-Cityloop niet in het wereldre cord op de halve marathon te veroveren. foto Robin Utrecht door Wilko Voordouw DEN HAAG - Vrijdag, zaterdagoch tend en gisteren waren de omstan digheden perfect. Maar zaterdag middag, uitgerekend op het mo ment dat het startschot klonk voor de 35e editie van de Ci ty-Pier-Cityloop was het koud, woei er een kille wind en viel er een smerige druilregen neer op Den Haag. Geen wereldrecord- weer. Nog frustrerender: op het moment dat de topatleten in Ho tel Des Indes klaarzaten voor de af sluitende persconferentie liet de zon zich even zien boven het Lan ge Voorhout. Het asfalt was nat en glibberig, de stad en de Scheveningse boulevard waren gehuld in een naargeestige mist. „Vroeger vond ik dit heerlijk weer-om te lopen. Maar tegen woordig, ik word blijkbaar een dag je ouder, hou ik van wat aangena mer weer", zei de verliezer van de dag, het Ethiopische loopwonder Haile Gebrselassie. Voor organisator Mario Kadiks wa ren de druiven net zo zuur als, voor de atleet. Alles was erop ge richt om de jacht op het wereldre cord op de halve marathon (58,33 minuten) tot een succes te maken. Uiteindelijk liet Gebrselassie zelfs de winst uit handen glippen. Sam my Kitwara (Kenia) won in 59.47 minuten. Gebrselassie gaf drie se conden toe. Derde werd zijn land genoot Dereje Tesfaye (1.00.02 uur). Het Nederlands kampioen schap werd een prooi voor Patrick Stitzinger. Hij werd negende in een nieuw persoonlijk record van 1.02.43 uur. Al in de eerste hectometers viel op dat de 35-jarige Gebrselassie, naar Den Haag gekomen om het twee jaar oude wereldrecord op de hal ve marathon van Samuel Wanjiru te verbeteren, er niet bijliep alsof hij die klus zou gaan klaren. Hij trok grimassen, het zag er allemaal wat verbeten en geforceerd uit. „Ik was niet in goeden doen. Dat is des te spijtiger, omdat de vorm wel goed is. Bij dit soort druilre gen heb ik wat moeite met goed ademen. Ik heb een beetje inspan ningsastma, en blijkbaar kan ik minder goed tegen dit soort weer." Na tien kilometer wilde hij zelfs even uitstappen. „Maar toen dacht ik aan de mensen die langs de weg staan en aan de organisa tie, Toen besloot ik door te lopen." Sammy Kiprop Kitwara, de Keni- aanse atleet die uiteindelijk de eindspurt van Gebrselassie won, is pas 22 jaar. Hij won onlangs nog de World's Best 10K in Puerto Ri co, een wegwedstrijd die in hoog aanzien staat. Kitwara won zijn laatste zeven wedstrijden. „Toen ik zag wie hier allemaal meededen, wist ik dat ik zou strijden voor de tweede plaats. Ik ging ervan uit dat het onmogelijk was om van de ze legende - hij wijst naar Gebrse lassie - te winnen." Haile kon dit betoon van respect wel waarderen. „Ik dacht dat ik zou winnen. Maar toen versnelde hij ineens. Boem. En was ik niet meer in staat om zijn versnelling te beantwoorden", zei hij berustend. pagina 39: Sjaak Luteijn pakt de titel bij de mannen 50+

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39