Zeeland PZC113 Zinvol werken bij Gewoon Buiten SCHOUWEN-DUIVELAND 19 14 en 15 Nieuwe stichting richt zich op dagbesteding mensen met beperking. Meermalen over de kop maar ongedeerd Wilde achtervolging Vat brengt 1000 euro eindigt in aanhouding op voor voedselbank Afspraak Tomeloze Posse zet muziekpodium Brogum op zijn kop Maandag 16 maart 2009 Jutten op Schouwen: blij met het ei van de hondshaai Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kieemans BROUWERSHAVEN - Mensen met een beperking de kans geven hun dagen zinvol in te vullen. Dat is het doel van Stichting Gewoon Buiten. Een boerderij aan de Schendersweg in de polder bij Brouwershaven is de thuisbasis van de stichting. Een bewuste keuze van oprichters Wilco Plomp en Ans Schilperoort van de stichting Zij richten zich op mensen met een lichte verstan delijke handicap - al dan niet in combinatie met gedragsstoornis mensen met een burnout, een au- tistische_ stoornis, psychische en psychiatrische problemen. Schil peroort: „En die moet je een plek bieden met weinig prikkels. Van daar de plek in de polder. Het is hier heel erg rustig." Zowel Schilperoort (BIG-geregis- treerd Z-verpleegkundige met ja renlange ervaring) als Plomp (erva ringsdeskundige op het gebied van werken met mensen met zeer uit eenlopende beperkingen) werkten nog niet zo lang geleden bij grote instellingen. Té grote instellingen naar hun idee. „Wij wilden heel graag op een kleinschalige manier werken. Mensen fysiek bezig laten zijn in de buitenlucht, dieren laten verzorgen. En dan zonder dat daar prestatiedrang bij zit. Gewoon Buiten zit in de opstartfase, geven ITJ Stichting Gewoon Buiten is een nieuw initiatief op Schouwen-Dui- veland voor mensen met een be perking die hun dag graag nuttig willen besteden. Schilperoort en Plomp aan. Ze kunnen maximaal 12 mensen per dag een zinvolle dagbesteding bie den en ze zijn er vast van over tuigd dat hun initiatief in een be hoefte voorziet. Schilperoort en Plomp richten zich op een andere doelgroep dan de ADHD-boerde- rij in Ouwerkerk en christelijk be geleidingscentrum Aan de Hand in Brijdorpe. Er zijn vergevorderde plannen voor het verbouwen van de schuur tot een met keukenblok en sanitaire voorzieningen uitgeruste recreatietieruimte en een werk plaats. In laatstgenoemde ruimte kan hout gekloofd worden, of kun nen - bijvoorbeeld- vogelhuisjes worden gemaakt. Ook de onderko mens voor de dieren, Shetlanders, kippen, geiten, moeten worden aangepakt. Dat karwei is door Schilperoort en Plomp aangemeld voor de Make a Difference Day op 21 maart. Een dag waarop vrijwilli gers anderen de helpende hand kunnen bieden. Meer info via: 0655348679/41248739, e-mailadres info@StichtingGewoonBuiten.nl. of website www.stichtinggewoon- buiten.nl. DREISCHOR - Een 25-jarige automo bilist uit de gemeente Schou- wen-Duiveland sloeg vrijdagavond met zijn auto meerdere keren over de kop maar kwam er zonder kleerscheuren vanaf. De man reed over de Zuiddijk in de richting van Dreischor. In een bocht naar links vloog hij, vermoedelijk door een te hoge snelheid, uit de bocht en sloeg over de kop. De auto raak te totaal vernield. MIDDELBURG - De politie heeft za terdag rond 12.30 uur na een wilde achtervolging een 34-jarige Middel burger aangehouden. De achtervol ging begon in Vlissingen. De poli tie was daar om de man aan te houden wegens een bedreiging in de relationele sfeer. De man ging er echter in een auto vandoor naar Oost-Souburg. Hij werd uiteinde lijk in een woning aan de Saffier in Middelburg aangehouden. GOES - De veiling van een whisky- vat in Goes heeft 1056 euro opgele verd voor Voedselbank Zeeland. Pamela Kroon (snackbar de Kroon tjes, Goes en Horeca Camping de Boomgaard, Westkapelle) en Ko Kooman (Klasse Noten, Goes) zijn de nieuwe eigenaren van het Goe- se Lucht Whisky-vat. Met het be drag kan de voedselbank via vei lingorganisator Barrique Goes pro ducten voor de cliënten bestellen. ZEEUWSE Willem van veerden was op be zoek bij zijn tante Martha. Die ver telde uitgebreid bij een frisdrankje over een goede collega van haar, met wie ze soms samen naar het werk ging. Een zéér geëmancipeer de dame, met een zéér geëmanci peerde echtgenoot. Die twee had den de afspraak 'wie het eerste thuis komt van het werk, die V foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl kookt'. Afgelopen week had de des betreffende dame een vroegertje van het werk. Tante ook en bood haar collega een lift aan. Dan hoef de ze niet op de bus te wachten en zou ze veel eerder thuis zijn. Haar collega bedankte echter voor het aanbod. „Soooo", zei Willem. „Da's ook een uitgekookte."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35