Sport Mandy Heppener blinkt uit tegen Oostburg SAR-vrouwen raken verder in de problemen na verlies bij Red Stars Morres zet serieuze stap richting titel De Schelde mist te veel kansen tegen DZT 2 Door 4-1-winst groeien de titelkansen voor Zaamslag. Mannenteam van SAR boekt een 8-2-zege op TCS. Incompleet Savok kan niet op tegen Jola/Olympus: 3-1. Sranang vrijwel zeker van nacompetitie Jeugdelftallen oefenen tegen AA Gent Tjoba dwingt beslissingsduel af door 16-13-winst Van Houwelingen zorgt op het nippertje voor een gelijkspel. Derde plaats Thamar Zweistra op NK dressuur PZC Maandag 16 maart 2009 I 37 Terneuzen-aanvalster Sandra Wesselius heeft de keepster van SC Castel ge passeerd en haalt uit. De bal verdwijnt echter naast het doel. foto Camile Schelstraete door Peter Snelders TERNEUZEN - Axel was de betere ploeg, maar stond gisteren na af loop wel met lege handen in de topper van de vijfde klasse van het zondagvoetbal voor vrouwen. Za terdag scoorde Mandy Heppener alle doelpunten (4) voor koploper h Zaamslag in de derby tegen Oost- burg. Zaterdag. Vierde klasse. IJzendij- ke-Hardinxveld 3-0: IJzendijke was heer en meester maar liet toch diverse doelkansen onbenut. Doelpunten: Karin Buysse 1 -0 (straf schop), Marjolein de Munck 2-0, Kylie van de Velde 3-0. Vijfde klasse. Koewacht-Bruse Boys 14-0: Het was éénrichtings verkeer. Doelpunten: Silke Costers 1 -0, 6-0, 8-0 en 13-0, Priscilla de la Ruelle 2-0 en 7-0, Debbie van Regenmortel 3-0, 9-0 en 11 -0, Fransesca Hiemstra 4-0, 10-0 en 14-0, Kimberlin van den Bosch 5-0, Melissa Boonman 12-;0. Oostburg-Zaamslag 1-4: Na rust liep Zaamslag binnen een kwartier via een puntgave hattrick van Man dy Heppener uit naar 4-1. Dat ge beurde op aangeven van Karin Schellekens, Milou Hamelink en Nienke Riemens. Scoreverloop: Mandy Heppener 0-1, Wendy Gijzeis 1-1, Mandy Heppener 1-2, 1-3 en 1-4. Zondag. Derde klasse. Terneu- zen-SC Gastel 3-1: Terneuzen speelde wat onder de maat en SC Gastel was juist goed op dreef Die ploeg nam ook de leiding. Nog voor de pauze werd het gelijk. Hal verwege de tweede helft scoorde Terneuzen 2-1 en kort voor tijd viel de bevrijdende derde treffer. Doelpunten Terneuzen: Renee van den Berg 1-1, Debbie Bakker 2-1, Re- nee van den Berg 3-1. Steen-Schijf 1-1: Steen was in de tweede helft wat meer in balbezit, maar Schijf was voor rust gevaarlij ker. Na een half uur resulteerde dat in 0-1. Twintig minuten na de pauze kwam Steen op gelijke hoog te door Saskia Blommaert. Vierde klasse. Hulsterloo-Dioz 0-3): In een gelijkopgaande eerste helft werd Hulsterloo op een 0-2-achterstand gezet. Toen het twee minuten na de rust 0-3 werd, was het duel beslist. Vijfde klasse. Hontenisse-Axel 2-0): In het slotfase hield invallend keepster Marjolein van Raamdon- ck een aandringend Axel van sco ren af Doelpunten: Katrien de Visser 1-0 en 2-0 (strafschop). KLOOSTERZANDE - Het eerste vrou wenteam van SAR werkte zichzelf in de eerste divisie van de tafelten- niscompetitie verder in de proble men door met 8-2 te verliezen van Red Stars. Lichtpuntje was dat Chantal Remorie haar eerste over winning binnensleepte. Het twee de punt kwam op naam van Audrey Koole. Naomi Schelfhout komt nog wedstrijdritme tekort en kwam niet tot winst. Door het verlies in Venray zakt SAR nu af naar de laatste plaats. Stefanie Fassaert was aan de kant van SAR 2 de grote vrouw. Zij won drie wedstrijden tegen Taver- bo. Ook Lindsey Boerdam en Anja d'Hondt lieten van zich horen en zetten in Boxtel twee overwinnin gen neer. Door de 2-8-zege klimt het team naar de tweede plaats in de tweede divisie. In de hoofdklasse haalde het eer ste mannenteam van SAR de eer ste punten van het seizoen bin nen. De ploeg won met 8-2 van TCS in Steenbergen. Wim en Jo- han 't Hooft moesten alleen Ro nald Minkman feliciteren. In diezelfde poule boekte TTC Middelburg 3 de eerste overwin ning. Met 9-1 werd het zwakke Els- hout aan de kant gezet. Marco Louisse en Thomas Groenewoud bleven ongeslagen. Het eerste mannenteam van Delta/TTC Middelburg scoorde in de eerste divisie twee nuttige pun ten tegen koploper Charybdis. In "Leiden was het weer kopman Jo hn Scott die twee wedstrijden won. Met 3-1 werden Simon Goes- sens en Milan Stephanovski versla gen. Scott kon ook bijna zijn der de wedstrijd in winst omzetten maar in de vijfde game verloor hij met 11-9 van Thijs Langeveld. lelie Rhee en Sören de Witte kwa men ditmaal niet in de buurt van een overwinning. Door de onver wacht dikke overwinning van de gradatieconcurrent Kluis heeft TTCM nog maar een marge van twee punten op de degradatie plaatsen. Arnemuiden boekte in de derde divisie een 8-2-overwin- ning op het Tilburgse Irene. Het opvallendste wapenfeit was dat in valler Daan Mijnsbergen drie over winningen op zijn naam schreef. In dezelfde poule kon TTC Middel burg 2 opnieuw niet winnen. Dit maal bleek Treffers met 6-4 te sterk. In Roelofarendsveen speelde Kim 't Hooft een goede wedstrijd en won tweemaal Michel Sper ling en invaller Thomas Groene woud lieten zich éénmaal felicite ren. In het landelijk A jeugd speelden Scaldina en TTC Middelburg te gen elkaar gelijk. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleybalsters van Morres/Hulst omzeilden in de regiodivisie met verve een lastige klip. In Roosendaal wonnen ze met 0-4 van de tweede keus van Mikro Electro. De vrouwen van promotieklasser Savok leden met een incomplete ploeg een 3-1-ne- derlaag bij Jola/Olympus. Mikro Electro/Roosendaal 2- Morres/Hulst 0-4: De gedreven spelende Zeeuws-Vlamingen wa ren een hele wedstrijd attent en namen de thuisploeg direct in een ijzeren greep. Dat was nodig om dat de Brabanders frank en vrij speelden en de koploper het vuur aan de schenen legden. Ondanks veel servicedruk, een prima si- de-out spelletje en vooral degelijk spel kon de Hulster formatie in slotfase van de eerste set pas af stand nemen. Ook in de tweede set deden beide teams nauwelijks voor elkaar onder. Na een tweede nipte zege viel de thuisploeg terug. Morres/Hulst profiteerde boven dien van puntverlies van achtervol ger King/Software 2 en vergrootte zo de marge met nog vier wedstrij den te spelen tot acht punten. „De coach van de tegenpartij en de scheidsrechters feliciteerden me alvast met het kampioenschap, maar zo ver is het natuurlijk nog niet", zei Morres-trainer Guido de Beule. „Wel hebben we een serieu ze stap gezet." Jola/Olympus-Savok 3-1: De vrou wen van Savok zagen door de 3-1- nederlaag in Made aan de staart van de ranglijst weer een aantal teams dichterbij komen. Savok kampte reisde met slechts zes speelsters af. Sonja Jonkman en Sandra van Puyvelde waren niet van de partij. Middenspeelster Evelien Bakker verhuisde daardoor naar de buitenkant. „Als je nie mand kunt vervangen, weet je op voorhand diit het lastig wordt", zei coach Freddy Chaves. De Bel gische oefenmeester beseft dat Savok een zwaar competitieslot wacht. Temeer omdat Sandra van Puyvelde een kijkoperatie heeft on dergaan aan haar schoudèr en dit seizoen niet meer meespeelt. Beide teams waren in de eerste set aan elkaar gewaagd. De thuisploeg werkte drie setballen van Savok weg en had de zenuwen in een en erverende slotfase het best in be dwang. In het restant van het duel was er sprake van meer krachtsverschil. Savok raakte in de tweede set op dreef en trok de stand door een overtuigende setzege in even wicht. Daarmee was de Sasse koek echter op. Savok wilde wel, maar kon niet meer. Jola/Olympus profi teerde van de Zeeuwse onmacht en stuitte op afnemende tegen stand. BERGEIJK - De zaalvoetballers van FM Sranang kunnen de nacompeti tie bijna niet meer missen. De Zeeuwse hoofdklasser freewheel de dit weekeinde in het duel met hekkensluiter Berleka/Multifix naar een 10-7-overwinning. Ugur Kahveci en Steven Fitsch scoorden ieder vijf keer. Met nog twee wed strijden te gaan heeft Sranang nog één punt nodig om concurrent Ma- labata 2 kwijt te raken. SINT JANSTEEN - Vanavond wordt op het sportpark 't Steen in Sint Jansteen een oefenwedstrijd voor jeugdelftallen gehouden. Voetballers jonger dan dertien jaar, afkomstig uit de regio Zee land en Roosendaal, komen uit te gen leeftijdgenoten van het Bel gische AA Gent. De wedstrijd begint om 19.00 uur. De toegang is gratis. MIDDELBURG - De korfballers heb ben de zaalcompetitie afgesloten. In de slotronde kreeg het gedegra deerde Fortis nog flink wat zout in de wond gestrooid door een mon sternederlaag (26-9) bij kampioen Tweemaal Zes. Eersteklasser Tjoba dwong door een 16-13-overwin- ning op Kinderdijk een beslissings duel af om het kampioenschap. Tjoba-Kinderdijk 16-13: Met vlot korfbal en prachtige schoten legde de thuisploeg de koploper over de knie. Met name in de tweede helft was Tjoba heer en meester. „Onze kracht was het collectief' zei aan voerder Niels Westmaas. „Bij Kin derdijk moest alles van twee spe lers komen." Tjoba speelt nu zater dag tegen Vitesse om de titel. Scores Tjoba: Marcel de Dreu 4, Niels Westmaas 3, Esther van Boven, Gerben van Boven en Dirk-Jan Westmaas 2, Dennis Broerse, Melissa de Jonge en Jo- hanneke Vleugel 1. door Ko Mechielsen TERNEUZEN - In de waterpolocom- petitie kwam van de Zeeuws-Vlaamse ploegen alleen De Schelde in actie. De Terneuzen- se formatie speelde tegen het laag geklasseerde DZT 2 maar kon niet overtuigen en speelde met 6-6 ge lijk. De Schelde kende een goede start. Eind eerste periode stond o-i op het scorebord in het voordeel van de Terneuzenaren. Naarmate DZT 2 beter in de wedstrijd kwam, nam de spanning toe. De Schelde bleef aan de leiding tot 1-2, maar daarna misten de Zeeuws-Vlamin gen te veel kansen. DZT 2 nam brutaal een 3-2-voorsprong. De Schelde zakte in de derde perio de naar een matig niveau waar door DZT 2 kon uitlopen naar 5-2 eind derde periode. In de rust voor de laatste periode werden aan de kant van De Schel de harde woorden gesproken en de ploeg begreep dat het uit een ander vaatje moest gaan tappen. DZT 2 bleef echter goed spelen tot halverwege de laatste periode. Bij een 6-3-stand leek de wedstrijd ge speeld, maar De Schelde-mannen gingen stug door. Het werd 6-4 en 6-5 en in de laatste minuut moest DZT 2 aan de noodrem trekken. Dat leverde De Schelde een straf- worp op die koel ingeschoten werd door Cees van Houwelingen, die daarmee ternauwernood de ge lijkmaker voor De Schelde op het bord bracht: 6-6. De overige tref fers van De Schelde kwamen op naam te staan van Bas van Houwe lingen (drie) en Niek Kampman (twee). MIDDELBURG - Dressuuramazone Thamar Zweistra uit Schore is op het NK indoor met haar paard Hexagons Update in de klasse ZZ zwaar als derde geëindigd. Zweistra eindigde in Ermelo met de achtjarige ruin in alle drie proe ven op de derde plaats. Met de een jaar oudere Hexagons Truppa fi nishte Zweistra in het voorportaal van de Grand Prix (de lichte tour) als zesde. „Ik heb het zelf een beet je verpest", gaf Zweistra toe. „In de eerste proef liep Truppa heel goed, maar maakte ik twee dom me fouten. Dat heeft ons waar schijnlijk een plaats op het po dium gekost." De wedstrijd in de Grand Prix werd met grote overmacht gewon nen door Edward Gal met het paard Totilas. Volgens kenners is Totilas het beste paard dat ooit door de ring heeft gedanst. Het gaat een grote toekomst tegemoet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33