tweede klasse Steen dieper in de zorgen na nederlaag Titelstrijd in derde klasse gaat nog tussen HVV'24 en Goes Zeeuws-Vlaamse boekt historische zege op Oosterhout: ïo-o. Concurrent Zeelandia Middelburg grijpt de overwinning: 1-2 Dennis de Nooijer scoort vijf keer Douwe de Kok bezorgt Terneuzen B1 zege Cristoph Praet helpt Hulster ploeg aan de winst bij FC Bergen. Vlissingen loopt verder uit in tweede klasse C-junioren Terneuzen verder in het nauw Nederlaag voor A-junioren Terneuzen Terneuzen D1 verliest met dubbele cijfers z PZC Maandag 16 maart 2009 33 door Jack Begijn terneuzen - Vreugde en ongeloof gingen gistermiddag hand in hand. Terneuzen won met maar liefst ïo-o van Oosterhout. De grootste overwinning sinds men senheugenis. Althans, «r was nie mand die zichkon herinneren ooit met dergelijke cijfers gewon nen te hebben. Voorzitter Anton Hermus: „De grootste uitslag die ik me kan her inneren is de 6-i tegen Deurne in eerste klasse." Manager technische zaken, Fons Baart, kwam tot een zelfde score van zijn ploeg in een grijs verleden tegen Axel. De vreugde was groot. „Het geeft aan dat deze ploeg een maatje te groot is voor de tweede klasse", zei trainer Ardian Lekaj na afloop. „Er zijn vast niet veel trainers van een standaardelftal die zo'n score hebben gehad. We zijn toe aan een stapje hogerop. Het verschil tussen Terneuzen en de meeste ploegen in deze klasse is te groot. In het verleden hadden we moeite om na een voorsprong de wed strijd goed uit te spelen. Deze ploeg speelt al zo lang en van jongsaf samen. We zijn volwassen geworden." Vanaf het begin straalde Terneu zen gedrevenheid uit. Oosterhout bood de eerste tien minuten knap weerstand. Het manco was echter de verdediging en een twijfelende doelman op leeftijd. De 43-jarige Cristol van Campenhout had moeite met de hoge ballen en vooral de terugspeelballen die hij opnieuw in het spel moest breng en. De verdedigers van Oosterhout werden kort op de huid gezeten door de spelers van Terneuzen en wisten daar geen raad mee. Van opbouw van achteruit was geen sprake. Er werd te gehaast gevoet- Terneuzen laat tegenstander Oos terhout alle hoeken van het veld zien. De ploeg wint met 10-0 van de Brabantse opponent en boekt een historische zege. door Jurgen Naeye sint-jansteen - Aan de opmars van Zeelandia Middelburg lijkt geen einde te komen. De ploeg van Roy Hendriksen was met drie punten uit tien duels lange tijd het lachertje van de derde klasse in het zondagvoetbal. Maar met dertien punten uit de laatste vijf duels zijn de hoofdste delingen bezig aan een sterke reeks. Dat ondervond ook Steen, dat thuis met 1-2 verloor en nu de laatste plaats op de ranglijst bezet. Twee minuten van onachtzaam heid bij de thuisploeg waren voor Zeelandia Middelburg voldoende om met drie punten huiswaarts te keren. Invaller Freerk Koelma schoot in de 56e minuut vanaf elf meter de 1-1 binnen. Een minuut later rondde spits Jer- bald. De thuisclub'profiteerde hier van en joeg de tegenstander op bij balverlies. Voor de rust leverde dat vijf doelpunten op. Erik- Jan Naudts, Jonathan Constancia (twee keer), Remco van Leeuwen en Sinan Coban waren trefzeker. Oosterhout was de weg kwijt. Bijna elke pass was verkeerd. Het sprankje hoop dat Oosterhout mis schien nog had, werd binnen vijf minuten na de rust aan flarden ge schoten door Dennis de Kraker. Daarna was de ploeg gebroken en ging Terneuzen op jacht naar 'de tien'. Die kwam er via doelpunten van Fabian Wilson, Maik de Wolf (twee keer uit een penalty) en Si nan Coban. Trainer Johan Gabriels van Oosterhout sprak van een dieptepunt in zijn carrière. „Met bijna hetzelfde elftal wonnen we eerder met 2-1. Ik ben ziedend. Dit was een genante vertoning." Terneuzen-Oosterhout 10-0 (5-0). 6. Erik-Jan Naudts 1-0, 8. Jonathan Con stancia 2-0, 30. Remco van Leeuwen 3-0, 38. Jonathan Constancia 4-0, 41. Sinan Coban 5-0, 49. Dennis de Kraker 6-0, 56. Fabian Wilson 7-0, 75. Maik de Wolf (pen) 8-0, 81. Maik de Wolf (pen) 9-0, Sinan Coban 10-0. Scheids rechter: H. Hofman (Deil). Gele kaar ten: Dwight van Hulle, Hensley Victori- na, Fabian Wilson en Sinan Coban (allen Terneuzen) en Stephan Kuijten en Hassan Demirtas (beiden Ooster hout). Rode kaart: Jeffrey van Baal (Oos terhout). Aantal toeschouwers: 125. Selectie blijft intact Trainer Diederik Hiensch, de nieuwe trainer voor volgend seizoen, heeft met alle spelers gesproken. - Naar verwachting blijft de groep nagenoeg in zijn geheel bij elkaar. Jonathan Constancia is een twijfelgeval. Hij vertrekt moge lijk naar België. Terneuzen staat na de 10-0-ze- ge van gisteren op de tweede plaats in de tweede klasse E, achter koploper Vlissingen. De ploeg maakt hierdoor nog een goede kans op deelname aan de nacompetitie. fey Booij een dieptepass van Jur- riaan Peterson fraai af: 1-2. Over de inleiding tot de gelijkmaker was Steen-trainer Honny Claessens al lerminst te spreken. „We geven het op een domme ma nier uit handen. In plaats van de bal buiten te schieten, gaan we door het centrum uitverdedigen en schuiven we de bal in de voe ten van een speler (Gert-Jan Mar tens) die in opbouwend opzicht zeer beperkt is", aldus een teleurge stelde Claessens. Omringd door Honny Claessens: 'We geven het op een domme manier uit handen' twee tegenstanders verspeelde Martens de bal aan Alberto Conde Morgado, die in het zestienmeter gebied werd opgevangen door Niels de Clercq. Scheidsrechter Van Dijnsen uit Breda aarzelde oost-souburg - Dennis de Nooijer eiste gisteren een hoofdrol op bij de wedstrijd van RCS tegen de amateurs van PSV. De spits maakte vijf treffers en had een groot aandeel in de 9-1-zege. De andere doelpunten kwamen op nam van Hoessein Bouzambou (tweemaal), Salim Ben Sellam en Mohammed Ben Kaddour. RCS doet door de nieuwe zege nog vol op mee in de bovenste regionen. terneuzen - De B-junioren van Terneuzen hadden zaterdag meer moeite met hekkensluiter Virtus Bi dan verwacht. De score bleef be perkt tot 0-2. Douwe de Kok scoor de zowel voor als na de rust. De be slissende goal viel pas tien minu ten voor het laatste fluitsignaal. De B-junioren van Terneuzense Boys speelden met 1-1 gelijk tegen Pelikaan Bi en stijgen daardoor naar de voorlaatste plaats. door Jos van Belzen vlissingen - In de derde klasse A van het zondagvoetbal lijkt de titel strijd te gaan tussen Goes en HW'24, die beiden bij respectieve lijk Halsteren en FC Bergen met minimaal verschil (0-1) wonnen. Zierikzee klom dankzij een 1-0-ze- ge op Aardenburg en de verrassen de 1-5-nederlaag van Roosendaal naar de derde plaats. Zeelandia Middelburg deed dank zij een 2-1-overwinning bij Steen de laatste plaats op de ranglijst over aan de tegenstander van zon dag. FC Bergen-HW'24 0-1: In een leuke wedstrijd tussen de num mers vier en twee van de ranglijst vlissingen - Vlissingen heeft giste ren prima zaken gedaan in de race om het kampioenschap in de twee de klasse van het zondagvoetbal. De ploeg won met 4-1 van Madese Boys. De gasten kwamen na vijf minuten op 0-1 voor door een kop bal van Sander de Laat. Raymond Wolff Peter de Jong (strafschop), Davy van Geersdaele en Bésar Xhoxhaj (strafschop) zetten de za ken hierna recht: 4-1. terneuzen - De C-junioren van Terneuzen raakten zaterdag nog verder in het nauw door een 2-0- nederlaag bij Halsteren Cl. Omdat Roosendaal Cl tot de volle winst kwam is de voorsprong op de nummer tien van de ranglijst te ruggelopen tot slechts één scha mel puntje. Tegen Halsteren kon Terneuzen aanvallend zo weinig brengen dat er geen moment uit zicht was op een gunstig resultaat. opende Cristoph Praet al na zes minuten de score namens de be zoekers: 0-1. Voor rust kreeg de thuisploeg twee goede kansen op de gelijkmaker maar deze werden niet benut. In de tweede helft wa ren de ploegen aan elkaar ge waagd, met kansjes voor beide doe len maar geen treffers. Halsteren-Goes 0-1: Voor rust wa ren de ploegen aan elkaar ge waagd, maar het was Goes dat in de 15e minuut op voorsprong kwam door een rake kopbal van Gert-Jan Tierie: 0-1. De tweede helft was voor e'en aan dringend Flalsteren, zeker nadat een overtreding van Jordy den Goes eri HVV'24 geven elkaar geen duimbreed toe in de strijd om het kampioenschap. Beide ploegen winnen met 1-0 en strij den om de titel. terneuzen - De A-junioren van Terneuzen moesten zaterdag op nieuw genoegen nemen met een nederlaag. Halverwege het duel met het hooggeklasseerde Adven- do keek de ploeg van trainer Dan ny van de Velde tegen een 0-3-ach- terstand aan. Het werd uiteindelijk 1-5. Veel in te brengen had het in degradatienood verkerende Ter neuzen niet. Pas bij 0-5 kon Mat thias de Jonge tegenscoren. terneuzen - Voor de D-pupillen van Terneuzen lijkt degradatie uit de tweede divisie van het landelijk jeugdvoetbal nog slechts een kwes tie van enige weken. Zaterdag kwa men de Zeeuws-Vlamingen op ei gen veld in actie tegen FC Eindho ven Dl en opnieuw was er een rui me nederlaag. Na een 0-7-rust- stand werd het 0-12. In het eenzij dige duel kon Terneuzen geen en kele kans creëren. Toonder in de 61e minuut met rood was bestraft en Goes met tien man kwam te staan. Tot verba zing van velen ging echter vervol gens de bal niet op de stip en lever de de toegekende vrije trap niets op. Kort voor het einde waren er nog twee mogelijkheden voor de thuisploeg, maar doelman Sven Wolkenhauer wist de nul te hou den. Zierikzee-Aardenburg 1-0: In een slechte, rommelige wedstrijd is Zierikzee er in geslaagd aanslui ting te houden met koploper Goes. Aanvallend brachten de Zierikzee- se voetballers weinig, maar een knappe solo van Ingmar Quist in de 31e minuut werd beloond met een 1-0-overwinning. Met yijf punten achterstand gaat Zierikzee over twee weken op be zoek bij koploper Goes. paalden in het eerste halfuur het spelbeeld, stond het in de rust wel met 1-0 voor. Eddy van den Bosch nam vanaf twintig meter een door- gekopte bal van Sander van Re- mortele ineens op zijn slof Doel man Rick Wiegmans was kans loos. „Een fantastische goal", vond ook Roy Hendriksen, 'die zag hoe zijn elftal na dertig sprankelende minuten de controle over de wed strijd verloor. „De rust kwam niet ongelegen. Het gaf me de mogelijk heid om de boel recht te zetten. Het baltempo moest omhoog." In blessuretijd was Sander van Re- mortele nog dicht bij de gelijkma ker. Zijn schot werd echter gestopt door Wiegmans. Steen-Zeelandia Middelburg 1-2 (1-0). 45. Eddy van den Bosch 1-0, 56. Freerk Koelma 1-1, 57. Jerfey Booij 1-2. Scheidsrechter: A. van Dijnsen (Bre da). Gele kaart: Jochem Goedhals (Steen), Jerfey Booij en Ruud Mesu (bei den Zeelandia Middelburg). Aantal toe schouwers: 200. Steen-aanvaller Junior van Remortel (links) probeert zijn broer Sander te bereiken in het duel met Zeelandia Middelburg. foto Camile Schelstraete geen moment en legde de bal op ploeg een fikse domper. Want hoe de stip. De makkelijk weggegeven wel Steen in de beginfase achter gelijkmaker was voor de thuis- de feiten aanliep, de bezoekers be-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29