'Terneuzen maatje te groot voor Morele opsteker voor Breskens Koploper RIA W. laat zich verrassen Biervliet doet goede zaken in strijd tegen degradatie Vierdeklasser komt in blessuretijd naast Axel: i-i. 32 1 Maandag 16 maart 2009 PZC Z VLISSINGEN - Na het verrassende verlies van koploper RIA W. op ei gen veld tegen Domburg (2-3) is de titelstrijd in de vierde klasse A van het zondagvoetbal weer volle dig open. Jong Ambon, nummer twee op de ranglijst, won zelf met 3-0 van concurrent Clinge en ont vangt de ploeg uit Westdorpe over twee weken in Middelburg. RIA W.-Domburg 2-3: Na een sterke start van de bezoekers nam RIA het heft in handen en dit le verde na negentien minuten de openingstreffer van Daryl Rawid- jan op: 1-0. Kort hierna was het al weer gelijk. Doelman Jeroen Boer man had het zo druk met proteste ren richting scheidsrechter dat hij de inzet van Maurice Bernard niet zag aankomen: 1-1. Stijn Egger- mont zorgde op aangeven van Siem Gans voor een nieuwe voor sprong, maar nog voor rust maak te Sander Willemse gelijk: 2-2. In de tweede helft liet Daryl Rawid- jan een strafschop onbenut en pak te Domburg mede hierdoor kort voor tijd de volle winst via een schot van Michiel Bernard vanaf ongeveer veertig meter: 2-3. Jong Ambon-Clinge 3-0: Tien mi nuten voor het einde van een eer ste helft die zich veelal op de helft van de bezoekers afspeelde, open de Remco Felius de score namens Jong Ambon: 1-0. Ook na rust hiel den de Middelburgers een over wicht. en het was opnieuw Remco Felius die in de 65e minuut de voorsprong verdubbelde: 2-0. Met nog tien minuten te spelen bepaal de Martin Waisapy de eindstand op een meer dan verdiende 3-0. Biervliet-Luctor'88 3-2: Voor rust waren de bezoekers de bovenlig gende partij, wat zich echter voor al vertaalde in meer balbezit en minder in kansen. Toch stond het halverwege 0-1 door Serge de Blaey. In de tweede helft boog Tim Bogaart deze achterstand met twee treffers al snel om in een 2-1-voorsprong voor Biervliet. Na de 3-1 door Jordi Verstraeten bracht doelman Ron Tempelaars in de 70e minuut vanaf elfmeter de spanning terug: 3-2. Hierbij bleef het echter waardoor Biervliet drie belangrijke punten pakte. Hontenisse-Oostburg 1-2: Beide ploegen hadden moeite om kan sen te creëren, maar toch was het de thuisploeg die kort voor rust op voorsprong kwam: 1-0 via Titiano Staes uit een strafschop. In de tweede helft kwam een meer aan vallend Oostburg langszij door Da vy Maes (1-1), waarna Quinten de Muèr in de 65e minuut zijn ploeg op voorsprong bracht. Hontenisse probeerde nog wel de bakens te verzetten, maar kreeg weinig kan sen. Toch kopte Gyon Asselman kort voor tijd nog bijna de gelijk maker binnen, maar doelman Anthony de Muèr voorkwam dit met een prima reflex. Patrijzen-Zeeland Sport 4-1 (2-1). Najim Boussantouh 0-1, Edwin Capello 1-1, Ouassim Hamoudi 2-1, Edwin Ca pello 3-1, Ibrahim Eluarichi 4-1. Jonathan Constancia (links) glipt langs zijn tegenstander. foto Camile Schelstraete door Aector Dooms AXEL - Een strijdvaardig Breskens kwam gisteren in blessuretijd te gen Axel verdiend langszij: 2-2. Breskens-speler Edwin van de Voorde claimde het doelpunt door juichend het veld over te rennen, maar het was Axel-invaller Niek de Meijer die de bal uit een in draaiende hoekschop van Wim Vet ongelukkig in eigen doel kop te. Trainer Robby de Muijnck van Breskens sprak van een morele op steker. „Gezien de kansen hadden we misschien nog wel recht op meer. De wedstrijd was niet best, maar in de strijd tegen degradatie moet het met werkvoetbal gebeu ren." Bij Axel overheerste de teleur stelling. „De scheidsrechter liet drie minuten te lang doorspelen" vond trainer Fonny Verstraeten, die toegaf dat zijn ploeg niet goed had gespeeld. „We konden geen betere start wensen met een vroeg doelpunt, maar we vergaten daar na te voetballen. We hebben een jonge ploeg, die hard werkt, maar ervaring mist. Het zal heel moei lijk worden om een periodetitel te pakken." Geen prijs halen doet vooral pijn bij Ronny van de Velde. Zo staan bij de ambitieuze voorzitter Daryl Rawidjan, de topscorer van RIA W, Jorden Takkiddine (HW'24) en ex-Axelspeler Bart Rijckaert (HW'24) hoog op het verlanglijst je om Axel volgend seizoen te ver sterken. „Rawidjan beslist deze week over zijn toekomst", wilde Van de Velde erover kwijt. De voorzitter had gehoopt dat de huidige selectie in staat zou zijn om mee te doen in de titelstrijd van de vierde klasse. „We moeten constateren dat het niet is gelukt." Het is duidelijk dat Axel snel hoger op wilt. Dat straalde de ploeg te gen Breskens niet uit. De wil was er, maar het ontbrak aan voetbal lend vermogen. In de verdediging was onzekerheid troef,, op het mid denveld werd een balvaste speler gemist en de aanvallers zagen de meeste acties mislukken.. De Axelaars begonnen wel goed en wisten uit een goede aanval al snel te scoren. Danny Aarnoudse gaf de voorzet, waarna Soufian Doorns de bal teruglegde op Ivo Verstraeten die fraai afwerkte: 1-0. Breskens (zonder de geblesseerde Elmar Lauret) antwoordde met kansen via Johnny de .Jaeger, die zwaar werd aangepakt door Ange- lo Plasschaert, en Erik de Rechter, die alleen voor doelman Tonny van der Veen faalde. Breskens Breskens doet van zich spreken in de wedstrijd tegen Axel. De ploeg komt na een 2-0-achter- stand goed terug en dwingt een gelijkspel af. claimde een strafschop, toen Bert Scheele door een slechte controle de bal met de hand beroerde. „Geen opzet", oordeelde scheids rechter Uitterhoeve. In de tweede helft leek de .wedstrijd beslist toen Ivo Verstraeten de bal uit een voor zet van Michael Koekkoek over de doellijn prikte. De treffer werd aan gevochten door Breskens, maar de scheidsrechter die er vlakbij stond constateerde dat de bal de doellijn was gepasseerd. Breskens leek ver slagen, maar er gloorde tien minu ten voor tijd hoop toen Jeffrey Tanghe de hoekschop van Wim Vet aan de eerste paal binnenkop te: 2-1. Breskens kreeg op de val reep alsnog loon naar werken: 2-2. Axel-Breskens 2-2 (1-0). 3. Ivo Verstra eten 1 -0, 58. Ivo Verstraeten 2-0, 80. Jeffrey Ta'nghe 2-1, 95. Niek de Meijer (e.d.) 2-2. Scheidsrechter: L. Uitterhoe ve (Hoedekenskerke). Gele kaart: Ange- lo Plasschaert (Axel), Johnny de Jaeger, Joey van de Velde, Aaron Snouwaert (Breskens). Aantal toeschouwers: 150.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 28