niet over dode punt P punt tegen Nieuw-Lekkerland 0 Zaamslag krijgt in Vlissingen een dure rekening gepresenteerd Kijk naar de afgekeurde strafschop van Hoek Afronding laat weer te wensen over bij hoofdklasser (1-1). Zeeuws-Vlaamse ploeg gaat ten onder tegen GPC Vlissingen: 2-1. Hoek 2 loopt tegen eerste nederlaag aan Rode kaart breekt Cadzand lelijk op Kloetinge lijdt opnieuw verlies Jelmer de Pooter bezorgt Spui de zege www.pzc.nl/sport PZC Maandag 16 maart 2009 I 31 door Rudy Boogert VEENENDAAL - 'Juichen, juichen' sommeerde Ferry Alfons zijn ploeggenoten van Hoek. Die ga ven gehoor aan het verzoek en hos ten terug naar eigen helft. De scheidsrechter had het foefje van Ferry Alfons echter door. De aan valler had zijn strafschop op de paal geschoten en trapte de terug- geketste bal alsnog tegen de tou wen. En dat mag niet volgens de regels. Het was symptomatisch dat Hoek zaterdag tegen Dovo (1-1) zelfs uit een strafschop niet kon scoren. Alfons wist dat hij iets had gedaan dat niet mocht. „Het schoot nog door me heen om over de bal heen te stappen", zei hij achteraf. Maar de reflex was sterker dan zijn geest. En toen schuldbewust: „Maar ik had de kans waaruit de strafschop ontstond er al gewoon in moeten schieten." Michael Koné had hem in de zevenstige mi nuut alleen voor de keeper gezet. Alfons omspeelde de goalie, maar werd aangetikt vlak voordat hij wil de scoren. De strafschop was vervolgens één van de vele kansen die Hoek met name in de tweede helft om zeep hielp. Twee schoten van Thomas Karakteristiek Ragut, een schot van Tim Meche link (had moeten afspelen op Josi- mar Pattinama), Stijn Mahieu bij de tweede paal, een kopbal van Björn Langeveld, een schotje van Alain Grozdanic, een kansrijke scrimmage, Alfons kwam een teen tekort en een bal op de lat van Lan geveld. Stuk voor stuk kwamen ze niet op het scorebord. Het massaoffensief van Hoek was ingegeven door de vlak voor rust opgelopen achterstand. Leon Too- nen kopte een hoekschop binnen. „Dat wilden we in de tweede helft rechtzetten", zei trainer Gaby De- manet na afloop. „En kansen kre gen we genoeg. Maar we hebben al eerder zulke wedstrijden gehad. Ajax uit, Volendam uit. Dan zijn we soms net iets te onbesuisd en dan verlies je punten. Om écht in de top mee te doen, mag dat niet gebeuren." Dan moet een aanval als Hoek bijvoorbeeld na een half uur op de mat legde gewoonweg bekroond worden met een doel punt. Het was een zalfje voor de ogen. Mahieu, Langeveld en Ragut deden op de middenlijn een ron- dootje met de bal door de lucht, al les één keer raken. Langeveld stoof naar voren, kreeg de bal hoog van Mahieu en kopte door naar de doorgelopen Ragut, die een strak ke voorzet bij de tweede paal afle verde, die door Grozdanic op de benen van de keeper werd gescho ten. Het was alsof Usain Bolt een Dovo-Hoek 1-1 (1-0). 43. Leon Toonen 1-0, 76. Stijn Mahieu 1-1. Scheidsrechter: R.A. van de Rest (Dordrecht). Gele kaart: Thijs van Tent Beking, Marco van Rooijen, Tom Gesgarz (Dovo), Tim Mechelink en Mi chael Koné (Hoek). Aantal toeschouwers: 500. Hoek: Joan van Belzen; Tim Mechelink (63. Regilio Pinas), Geert Bos- schaart, Giovanni Siereveld, Michael Koné; Alain Grozdanic, Björn Lange veld, Thomas Ragut; Stijn Mahieu; Arnold Nguekam en Josimar Pattinama (56. Ferry Alfons). voor meer statistieken over deze wedstrijd zie www.pzc.nl/blogs en klik op RudeStats wereldrecord op de 100 meter liep en de tijdwaarnemers bij de finish constateerden dat ze de stopwatch waren vergeten in te drukken. Het is eigenlijk het enige dat bij Hoek ontbreekt: een aanvaller die er vijftien a twintig per seizoen in schiet. Dat is tot nu toe gecompen seerd door de scoringsdrift van schaduwaanvaller Stijn Mahieu, die zaterdag zijn tiende goal van het seizoen maakte (kopballetje bij de tweede paal). Demanet: „Daar ben ik heel tevreden over. Maar eigenlijk hebben we (Ar nold) Nguekam gehaald voor de doelpunten. Hij speelde vandaag slecht. Daar zullen we het maan dag nog wel 's over hebben." Nguekam bracht zaterdag bitter weinig in de spits. Maar ook zijn kompaan Pattinama haalde zijn ni veau niet. Hij had na zijn twee doelpunten in de afgelopen twee duels juist de voorkeur gekregen boven de weer herstelde Ferry Al fons, maar na een klein uur her stelde Demanet de pikorde. „Ngue kam liet ik staan, omdat we zijn body en power in de slotfase mis schien nog nodig hadden kunnen hebben", verklaarde de trainer. In de slotfase was een frisse verde diger wellicht beter op zijn plaats geweest. Terwijl Dovo in de twee de helft Hoek-doelman Joan van Belzen nauwelijks van dichtbij had gezien, kreeg de ploeg in de slotminuten plots drie opgelegde kansen. Het liep uiteindelijk goed af voor Hoek. Ook de averij op de ranglijst viel mee. IJsselmeervogels en Sparta Nijkerk speelden even eens gelijk. Het was niettemin een gemiste kans om in te lopen op de tontwee. Voor een video van het afgekeur- de doelpunt van Ferry Alfons zie www.pzc.nl/ zaterdagvoetbal Hoek mist tegen Dovo kansen bij de vleet en verspeelt daardoor punten. In Veenendaal eindigt het duel in de hoofdklasse B in een 1-1-gelijkspel. door Peter van Kouteren VLISSINGEN - Terwijl er muziek uit de kleedkamer van GPC schalde, bleef het in die van Zaamslag angstvallig stil. De Vlissingers boekten met een sterk vertimmer de ploeg een 2-1-overwinning op een opponent, die op vreemde bo dem andermaal onherkenbaar speelde. Het zou te ver voeren om te stel len dat GPC met een veredeld tweede elftal speelde, maar de Wal- cherse formatie miste in het tref fen met Zaamslag acht spelers, die geregeld hun opwachting in het keurkorps maken. GPC nam door de winst verder af stand van VVGZ, Wilhelmina'26, Terneuzense Boys en Achilles Veen. „Maar we zijn nog lang niet veilig", besefte aanvoerder Mat- thijs Lugtenburg. „We zullen er ook tegen Wilhelmina'26 en Nivo Sparta weer moeten staan. En elk punt dat we van LRC, Roda Boys en Nieuw-Lekkerland pakken is een bonuspunt." Zaamslag kreeg een dure rekening gepresenteerd voor een veel te lankmoedig eerste half uur, waarin de Zeeuws-Vlamingen zich in vrij wel alle duels lieten aftroeven door een tegenstander, die met een tomeloze inzet speelde. „We zijn veel te slap begonnen", stelde aanvoerder Joris Rademakers ont goocheld vast. „We wisten dat ze met veel inval lers speelden en dat ze veel strijd zouden leveren. Dit is zuur, omdat we het onszelf een stuk makkelij ker hadden kunnen maken." Zaamslag keek door een treffer van (ord Vermeer al vroeg tegen een achterstand aan (1-0) en kreeg pas in het laatste deel van de eer-' ste helft meer greep op de thuis ploeg, die vanuit een gesloten ver dediging speelde en op de counter loerde. Tom Nieuwelink schoot via een Vlissingse rug in het zijnet, Ugur Kahveci mikte op de lat en Jordy Bakker kwam een teenleng te tekort om de gelijkmaker bin nen te tikken. Rademakers: „Zo gaat dat, als je niet in de wedstrijd zit." GPC-trainer André Maas: „ln die fase zijn we een paar goed wegge komen, maar ik geef de ploeg een groot compliment voor de werk lust." Het Zaamslags offensief in de laat ste fase voor rust kreeg een ver volg in de tweede helft, waarin de Zeeuws-Vlamingen veel meer in balbezit waren, maar zich vastlie pen op een muur van verdedigers. „Als je ze ruimte geeft, laten ze het balletje goed rond gaan", verklaar de Matthijs Lugtenburg het tac tisch concept. „Zaamslag heeft veel scorend vermogen, dan moet je geen open huis houden. We hebben gedaan wat in onze moge lijkheden lag." De thuisploeg leek kort voor tijd op rozen te zitten, toen de spijker harde Ralf Wiessner voor 2-0 te kende. Mario de Fouw scoorde di rect daarop tegen (2-1). Verder kwamen de Zeeuws-Vlamingen niet. GPC-Zaamslag 2-1 (1-0). 10. Jord Ver meer 1-0, 87. Ralf Wiessner 2-0, 88. Mario de Fouw 2-1. Scheidsrechtrer: C. A. Toorenaar (Heinkenszand). Gele kaart: Matthijs Lugt5enburg, Ralf Wiess ner, Remon van Geersdaele (allen GPC), Tom Nieuwelink, Marvin van der Staal (beiden Zaamslag). Aantal toe schouwers: 150. Aanvaller Abubakar Kourouman van Terneuzense Boys (oranje shirt) maakte de enige treffer voor zijn ploeg in het competitieduel met Nieuw-Lekkerland. foto Camile Schelstraete HOEK - De reserves van hoofdklas ser Hoek liepen zaterdag tegen hun eerste nederlaag van dit voet balseizoen aan. Op eigen veld ging de koploper met 0-1 onderuit te gen Nivo Sparta 2, de nummer voorlaatst van de ranglijst nota be ne. De bezoekers profiteerden al in de 8e minuut van een gebrek aan concentratie bij de Zeeuws-Vla- mingen(o-i)en hielden daarna vrij gemakkelijk stand. Pas na de rust probeerde Hoek 2 de tegenstander onder druk te zetten, maar tot veel mogelijkheden leidde dat niet. TERNEUZEN - Een rode kaart brak vierdeklasser Cadzand op in het duel met koploper De Noorman nen: 2-6. Mark Minderhoud zorg de in de 15e minuut voor 0-1. An- gelo Martlé tekende voor de gelijk maker, maar opnieuw Minderhout zorgde voor een 1-2-ruststand. Peter Nieskens bracht de thuisclub langszij. Een kwartier voor tijd moest Cadzand-speler Eelco Bas ting met tweemaal geel naar de kant en liepen de gasten via Rick Hengst (3x), en Mark Minderhoud uit naar 2-6. KLOETINGE - Kloetinge verspeelde zaterdag andermaal punten. Na de 5-2-nederlaag tegen Zaamslag volg de nu in eigen huis verlies tegen Roda Boys: 1-2. De gasten kwa men in de 24e minuut op voor sprong uit een strafschop via Frans van den Steenhoven. Peter van der Beek zorgde nog voor rust voor 0-2. Na de pauze drong Kloe tinge aan en werd het via een vrije trap van Etienne Mallie nog even spannend. De gelijkmaker kwam er echter niet, ook al omdat Mallie nog een keer de lat raakte. TERNEUZEN - Jelmer de Pooter werd zaterdag de gevierde man bij Spui. Hij bezorgde dé vierdeklas ser de winst bij MZVC in Middel burg. MZVC-Spui was een echte o-o-wedstrijd, met weinig kansen en slecht voetbal. Toch werd er wel gescoord in Middelburg. De enige treffer van de middag viel in de slotseconde van de eerste helft. Uit een vrije trap van Veli Eryürük kopte Jelmer de Pooter het win nende doelpunt achter de MZVC-keeper.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27