Ook foefje Alfons helpt Hoek Terneuzense Boys schiet weinig op met AZVV op kop in de periode Eén vroege treffer bij Rillandia is genoeg voor de overwinning. Ottens laat met Arnemuiden dure punten liggen Ook concurrenten in de strijd tegen degradatie slaan toe. 30 j Maandag 16 maart 2009 PZC Z door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de derde klasse A boekte AZW door een i-o-zege bij Rillandia de derde zege op rij. AZW is met negen uit drie koplo per in de strijd om de derde perio- detitel. Veere won het lastige uitduel bij Colijnsplaatse Boys met 0-2, Dau- wendaele versloeg in een doelpunt rijk duel Wolfaartsdijk met 5-3 en DFS pakte nvde slotfase de winst bij Kapelle. Rillandia-AZW 0-1: AZW be gon overweldigend aan de wed strijd, want na vijf minuten scoor de Ludovico Cantorra al de 0-1. Het duel werd gekenmerkt door slechte passing aan beide kanten dat leidde tot veel balverlies. AZW was nog het dichtst bij een treffer, maar een inzet werd van de Rillandia-doellijn gehaald. AZW-speler Romano van Over- meire viel in de achttiende mi nuut al uit, nadat zijn schouder uit de kom was geschoten. Kapelle - DFS 0-1 (0-0). Kevin Veer- hoek 0-1. De Meeuwen - SKNWK 1-3 (0-0). Thomas Brouwer 1-0, Kristian Bouw man 1 -1Wilco de Valk 1 -2, Wilco de Valk 1-3. ZSC'62 - Heinkenszand 0-4 (0-3). Rens Baas 0-1, Gerben Menheere 0-2, Armando Langebeke 0-3, Gerben Men heere 0-4. Colijnsplaatse Boys - Veere 0-2 (0-1). Jelle Lukasse 0-1Jelle Lukasse 0-2. FC Dauwendaele - Wolfaartsdijk 5-3 (2-0). Sigrel Burnet 1-0, Stefan Joosse 2-0, Francis Langemaire (strafschop) 3-0, Wilfred van de Dries 3-1, Wilfred van de Dries 3-2, Joran Moes 4-2, Si grel Burnet 5-2, Wilfred van de Dries (strafschop) 5-3. MIDDELBURG - Arnemuiden liet in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal dure punten'liggen. De ploeg van trainer Henk Ottens kwam niet verder dan een 1-1-ge- lijkspel tegen VCK. De achterstand op koploper Dinteloord, dat een 3-0-zege boekte op WC'68, be draagt nu vijf punten. VCK-Arnemuiden 1-1 (1-1). Jarco Sie reveld 0-1, Michael Dekker 1-1. Serooskerke-Oostkapelle 0-1 (0-0). Anton Kruit 0-1. Nieuwdorp-Duiveland 1-4 (1-2). Willi am Sallet 1-0, Dennie Ie Comte 1-1, Dennie Ie Comte 1-2, Ronald Zwager 1-3, Dennie Ie Comte 1-4. Dinteloord-VVC '68 3-0 (2-0). John Kats 1-0, Aries Nieuwkerk 2-0, Leon Hollemans 3-0. Oranje Wit-Seolto 8-0 (4-0). Frans-Jan Kruithof 1-0, Rhaudy Diamant 2-0, Frans-Jan Kruithof 3-0, John Sleiffer 4-0, Adilson Tavares Lopes 5-0, Frans-Jan Kruithof 6-0, John Sleiffer 7-0, Ismael Yildirim 8-0. Bruse Boys-SSV'65 5-2. Peter Willem- se 1-0, Pim Bruins 1-1 en 1-2, Mats Wil- lemse 2-2 en 3-2, Peter Willemse 4-2 en George Geluk 5-2. pl§|i -«A'"'" Giovanni Siereveld (rechts) probeert Daniel Kops van Dovo af te stoppen foto Herman Stöver door René van Stee TERNEUZEN - Na het gelijkspel vo rig week tegen koploper LRC be haalde Terneuzense Boys zaterdag wederom een punt tegen een hoogvlieger in de competitie. Met de 1-1 tegen de nummer twee Nieuw-Lekkerland schoot de ploeg van trainer Leendert Geel hoed echter weinig op. Want de teams die de Terneuzenaren in de strijd tegen degradatie als tiende op de ranglijst in het vizier heb ben, pakten ook punten. Toch toonde de oefenmeester zich allerminst somber over de overle vingskansen van zijn team. „Op ba sis van de wedstrijd van vandaag heb ik daar wel vertrouwen in. Qua voetbal hebben we misschien niet genoeg laten zien, maar als je alles bij elkaar optelt, hebben we naar onze mogelijkheden ge speeld. De inzet was prima en we hebben ook weinig weggeven. Ze ker op dat vlak valt niemand iets te verwijten. Eigenlijk hadden we ook recht op meer, maar zoals va ker dit seizoen zien we geen kans om het op de goede manier uit te spelen. In de wedstrijden die ons nog wachten, zal dit echt anders moeten", was zijn commentaar. Daarmee had Geelhoed het deels bij het rechte eind. Want het zeer matige duel verdiende geen win naar. Voor de rust waren alleen de laatste zes minuten de moeite waard. Terneuzense Boys kwam in de 39e minuut via Abubakar Kou- rouman op voorsprong. De bal be landde bij toeval voor zijn voeten, maar zijn vervolgactie was uitste kend. Nadat de spits zich knap vrij speelde, haalde Kourouman vanaf de rand van de zestienmeter ver woestend uit. Die kanonskogel in de rechterbovenhoek liet doelman Edward de Groot van Nieuw-Lek- kerland volledig kansloos. Luttele minuten na die treffer ont snapte de thuisploeg aan de gelijk maker, maar achtereenvolgens Tim Faassen en Robert Rijnberg brachten redding op de doellijn. In het „verdere verloop van het duel was er eigenlijk geen vuiltje aan de lucht. De thuisploeg ving het zwaar teleurstellende Nieuw -Lekkerland, dat bijna uitsluitend voor de lange bal koos, vrij eenvou dig op. Met uitzondering van een aantal mogelijkheden voor Ruud Hoogesteger, bleek Terneuzense Boys daarentegen ook niet bij machte om de bezoekers zwaar te verontrusten. In het centrum van de defensie van de thuisploeg speelden Tim Faassen en de van een blessure te ruggekeerde Kees Duitemeijer een verdienstelijke wedstrijd. Ongeluk- 'Voor veel ploegen in deze klasse hoeven wij niet onder te doen' kigerwijs was het Duitemeijer die de gelijkmaker van Nieuw-Lekker- land (dat eerder Zaamslag met 7-2 een pak slaag gaf) inluidde. In een rommelige situatie lukte het hem niet om de bal met het hoofd uit de gevarenzone weg te werken. Raymon Slagboom maakte dank baar gebruik van dit buitenkansje. Zonder na te denken schoot hij de bal op de rand van de zestienme ter vanaf rechts in de verre hoek. Boys-doelman Martijn Ellenbroek, die de aan zijn kuiten geblesseerde Ronald Gort verving, had geen ver weer op dit fraaie schot. Een kwar tier eerder behoedde de jonge goa lie zijn ploeg voor de gelijkmaker door een gevaarlijke vrije trap van verdediger Gert-Jan Stout onscha delijk te maken. Net zoals zijn trainer keek Boys-verdediger Robert Rijnberg met gemengde gevoelens terug op de wedstrijd. „Dat we hadden moeten winnen is een groot woord, maar het had zeker ge kund. Echt meezitten doet het ein- genlijk al het hele seizoen niet. Dat is natuurlijk frusterend. Maar er zijn ook lichtpuntjes. Want mis schien was het vandaag niet fraai wat de mensen te zien hebben ge kregen, toch hebben we weer aan getoond dat we voor veel ploegen in deze klasse niet onder hoeven doen. Dat móet er op een zeker moment toch eens uitkomen." Terneuzense Boys-Nieuw-Lekkerland 1-1 (1-0). 39. Abubakar Kourouman 1-0, 83. Raymon Slagboom 1-1. Scheidsrechter: R. Colie (Leerdam) Ge le kaart: Ramazan Kesikbas (Terneuzen se Boys). Aantal toeschouwers: 175.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 26