PZCIu Biopark komt niet van de grond Sir Aanhouding bij actie M AAI I am I If J ZEEUWS-VLAANDEREN 19 14 en 15 Recessie vormt rem op ontwikkeling van duurzame biobedrijven. Sint Eligius presenteert te paard boek over historie van 'zijn' kerk Breinbreken voor het goede doel in Steen Dronken Axelaar krijgt rijverbod flKnH Tomeloze Posse zet muziekpodium Brogum op zijn kop Maandag 16 maart 2009 Kanaaldorp Sluiskil zwemt tegen stroom in en wil groeien Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Conny van Gremberghe terneuzen - De ontwikkeling van het Biopark Terneuzen, een con glomeraat aan duurzame bedrij ven, vlot van geen kanten. Tot nu toe is alleen Roosendaal Energy (een biodieselfabrikant) van de grond gekomen. Tevens zijn de eerste schreden gezet voor de bouw van het glastuinbouw- complex ten noorden van West- dorpe. Bij elkaar zijn beide onder nemingen goed voor ruim twee honderd banen. Allerhande duurzame brandstof producenten (uit natuurlijke oliën of zetmeel) die in 2007 nog aan kondigden activiteiten te begin nen in de Kanaalzone, hebben hun plannen tot nu toe niet uitge voerd. Het gaat dan om de bouw van de brandstofterminal van het Spaan se Biofueling op de Mosselbanken (waar wel een milieuvergunning voor verleend is), de natuurlijke brandstoffenfabriek en opslag van de Brits/Vlaamse ESV-groep op de Axelse Vlakte, de Biomassafabriek van Ecoservice in Sluiskil (waar van de plannen al dateren van voor de gemeentelijke herindeling in 2003) en de bio-ethanolfabriek van Nedalco in Sas van Gent. Die laatste komt er zeker niet. Ne dalco heeft besloten de voorgeno men investeringen niet in Neder ig Biobrandstofbedrijven kunnen volgens de Terneuzense wethou der Adhémar van Waes moeilijk kredieten krijgen bij banken voor investeringen. land, maar in Engeland te doen. Dat staat vast. „Maar", zegt economiewethouder Adhémar van Waes van Terneu zen, „ik verwacht dat als de econo mische crisis enigszins geluwd is deze bedrijven toch hun investerin gen zullen doen. Deze sector heeft nu de wind behoorlijk tegen. Niet alleen vanwege de relatief lage olie prijs, maar ook omdat dit soort be drijven niet makkelijk bij banken de benodigde kredieten kunnen krijgen om te investeren. Dat ligt nu wat moeilijk." Van Waes verwacht dat door de verwezenlijking van het glastuin- bouwcomplex bij Westdorpe en vooral ook door de bouw van het kenniscentrum voor de biochemie in Terneuzen de duurzame bedrij vigheid in de Kanaalzone op korte termijn een nieuwe impuls zal krij gen. „Kijk, we staan in het bioparkver- haal niet alleen. Ook in Gent wor den initiatieven genomen. Denk aan de proeffabriek voor biobased- chemietoepassingen. Wat daar ge beurt, zal zijn impact hebben op Terneuzen en andersom", zegt Van Waes. OOSTBURC - De Heilige Eligius verruilde giste- diger presenteerde het eerste exemplaar van bisschop van Breda mgr. J. van den Hende, gebouw. Het bevat afbeeldingen van kunst- ren zijn hemelse en eeuwige locatie voor een het boek 'Erfgoed te boek' ter gelegenheid commissaris van de koningin Karla Peijs en werken die in de kerk te vinden zijn. De vie- verblijf met een tijdelijk en aards karakter in van zestig jaar wijding van de Eligiuskerk. De burgemeester Jaap Sala. Het boek vertelt over ring van de kerkwijding werd afgesloten met de schaduw van zijn beeld. De geloofsverkon- eerste exemplaren werden aangeboden aan de bouw en inrichting van dit monumentaal een ontmoetingsbijeenkomst foto Peter Nicolai sint-jansteen - Honderdvieren- twintig liefhebbers van triviant en andere kwisjes hebben zaterdaga vond in Sint-Jansteen hun breinen gebroken voor het goede doel. De Palmlopers uit Stekene (81 pun ten) bleken iets slimmer dan Basi- lieden uit Hulst (74 punten). De opbrengst van de quizavond voor de stichting Buru Nyakwere, die scholen in Kenia bouwt, bedroeg 1013 euro. axel - De politie hield in de nacht van vrijdag op zaterdag in Axel rond half twee een 56-jarige auto mobilist uit die plaats aan die te diep in het glaasje had gekeken. Uit de ademanalyse bleek dat de map ruim 2,7 maal teveel alcohol in zijn bloed had. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Zijn rij bewijs is ingevorderd. Hij kreeg een rijverbod van 7 uur opgelegd en kon zijn auto laten staan. kloosterzande - Stichting Kloor- tje in Kloosterzande houdt 28 en 29 maart een rommelmarkt. De op brengst is bestemd voor de her bouw van het verenigingshuis, waarmee inmiddels is begonnen. Zaterdag 21 maart 2009 halen le den en vrijwilligers van Stichting Kloortje uit Kloosterzande rom mel op voor de markt, die gehou den wordt op het plein bij het zwembad in Kloosterzande. terneuzen - De Koninklijke Mare chaussee, politie en douane heb ben vrijdag een grootscheepse vreemdelingencontrole gehouden aan de N62 bij Terneuzen en grens overgangen in Zeeuws-Vlaande- ren. In totaal namen ongeveer der tig controleurs deel aan de actie. Tijdens de controle van 280 perso nen is een 39-jarige Sri-Lankaanse man aangehouden vanwege men sensmokkel. Een 37-jarige landge noot die hij over de grens probeer de te smokkelen is in vreemdelin genbewaring geplaatst. Daarnaast kreeg een bestuurder een proces verbaal voor verboden wapenbe zit. Vijf mensen werden aangehou den in verband met rijden onder invloed. Tot slot werden 17 open staande boetes en drie vonnissen geïnd en 18 verkeersboetes uitge schreven en drie rijbewijzen inge vorderd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21