Omruilen polissen wordt makkelijker 'Officier tegen dierenactivisme' s\* Tegenlicht belicht Roosevelt Academy 22 en 23 Crisisoverleg op het scherp van de snede 4 en 5 Josef Fritzl wordt veroordeeld, maar het leed blijft 6 en 7 Bureau waarschuwt Terneuzen voor misbruik vergunningen Boksers veroveren Arsenaaltheater Kies de beste Zeeuwse poster www.pzc.ni/poster O Zacht lenteweer 11° POSTER MAANDAG 16 maart 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 64 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN Horeca in skihal is illegaal door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen weigert een horecavergunning te verlenen aan de exploitanten van het Terneuzense skihalcom- plex Snowbase. Dat komt door de uitkomst van het integriteitsonder- zoek dat de gemeente liet uitvoe ren naar de aanvragers van de ver gunning. Het onderzoek - dat bijna twee jaat vergde - is verricht door Bureau Bibob, dat ressorteert onder het ministerie van Justitie. Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen bevestigde dit weekeind dat er problemen gerezen zijn rond de vergunning, maar hij wil de verder niet ingaan op de bevin dingen van Bibob. „Dat kan ik nu niet doen, omdat betrokkenen nog de kans moeten krijgen om op de bevindingen te reageren. Daar staat een termijn van vier we ken voor." De betrokkenen zijn de Belgische projectontwikkelaar Oli vier Beherman en zijn European Leisure Development (ELD), zijn Zeeuwse partner Hersenco NV en de uitbaters van Snowbase. Waarom niet alleen de eigenlijke aanvrager (Snowbase) getoetst is, is volgens Lonink een zaak van het Bureau Bibob. „Er is sprake van een zekere verwevenheid, zoals eerder bleek tijdens rechtszittin gen. Zo stelde de rechter op 23 de cember dat er duidelijk sprake is van verwevenheid, en dat ook aan nemelijk was gemaakt dat het pro ject ontwikkeld was met gelden af komstig uit drugshandel (Check point). Ook constateerde de rech ter en dat er sprake was van wit waspraktijken en dat betrokkenen daar op zijn minst het vermoeden van hadden kunnen hebben. Om dat Bureau Bibob in zijn onderzoe ken informatie van justitie mee weegt, zal deze uitspraak van de rechter in Middelburg bij de toet sing zeker een rol hebben ge speeld." Overigens heeft Terneuzen sinds ITJ Terneuzen wil voorlopig geen een horecavergunning afgeven voor de skihal. Dat heeft te ma ken met het onderzoek naar de integriteit van de aanvragers. oktober 2008 de horeca van Snow base gedoogd. Het complex trekt maandelijks zo'n 10.000 bezoekers en biedt werk aan 130 mensen. Lo nink: „Het gebeurt wel vaker dat in afwachting van de uitkomst van een onderzoek zaken worden ge doogd. Blijkt echter uit onderzoek dat er gevaar bestaat voor mis bruik van vergunningen, dan moet een gemeente die integriteit en openheid hoog in het vaandel draagt, daar ook naar handelen." De directie van Snowbase en van Hersenco NV waren niet bereik baar voor commentaar. VLISSINGEN - Oude tijden herleefden gisteren in het evenement. In het sfeervolle theater leek het theaterstoelen sloegen ze de verrichtingen van het Arsenaaltheater in Vlissingen. Want na een af- alsof het boksgala nooit was weggeweest. Het de boksers gade. foto Ruben Oreel wezigheid van 41 jaar keerde het traditionele massaal toegestroomde publiek genoot met volle boksgala er weer terug. In de tussenliggende pe- teugen in een chique ambiance met marmeren pi- f' pagina 39: boksgala terug op oude stek riode was sporthal Baskensburg het decor van laren en kroonluchters. Vanuit hun comfortabele V DEN HAAG - Polissen voor WA, in boedel, opstal, auto en rechtsbij stand worden binnenkort niet meer stilzwijgend verlengd. Ver der wordt de duur van de contrac ten beperkt tot een jaar. Eerder ge beurde dat met de zorgpolissen. Wanneer gaan de veranderingen in? Eind juni stemmen de leden van het Verbond van Verzekeraars er naar verachting mee in. Dan kan de maatregel 1 juli van kracht zijn. Wat merken verzekerden daarvan? Vanaf die datum zullen verzeke raars hun klanten tijdig informe ren over het moment waarop hun polissen aflopen. Klanten krijgen circa een maand de tijd om daarop te reageren. Een contract van een jaar wordt de standaard. Meerjari ge contracten zijn alleen mogelijk als de consument erom vraagt. Waarom doet het verbond dit? Enerzijds om tegemoet te komen aan kritiek van publiek en politiek. Polissen lopen op uiteenlopende momenten af en niet per kalender jaar, zoals bij een zorgverzekering. Voor je het weet zit je er weer een jaar aan vast. De verzekeraars wil len bovendien voorkomen dat er een wet komt, waarmee het wordt verboden dat klanten voor een lan ge periode worden vastgelegd. Doen alle verzekeraars mee? De meeste wel, want circa 95 pro cent van de in Nederland actieve verzekeraars is bij het verbond aan gesloten. Enkele buitenlandse be drijven zijn geen lid. DEN HAAG - Het Openbaar Ministe rie moet een speciale officier van justitie aanstellen die belast is met de aanpak van dierenactivisme. Dat heeft het PvdA-Kamerlid Ton Heerts in het weekeinde bepleit. Volgens zijn CDA-collega Sybrand van Haersma Buma moeten de Eu ropese landen gezamenlijk optrek ken en dezelfde maatregelen tref fen tegen dierenactivisten. Volgens de Britse infiltrant Adrian Radford wordt Nederland steeds vaker ge bruikt als uitvalsbasis door dieren activisten uit andere landen. pagina 5: Europese aanpak van dierenactivisme Dierenactivisten gooien eigen glazen in reageer op www.pzc.nl reacties: 491 Terreurbestrijders reageren overdreven eens |g 27% oneens 73% EN Zeeland: 2, 3, 13 t/m 17; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Achtergrond: 9; Cultuur: 19; Televi sie: 22 en 23; Sport: 25 t/m 41; Media: 42; Gezondheid: 43.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1